Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=РОЖН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 146
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Денисенко В. Д. 
Розробка та дослідження композиційних матеріалів з дакарбазином медичного призначення на основі пінополіуретансечовин / В. Д. Денисенко, Н. А. Галатенко, Р. А. Рожнова, Л. Ю. Нечаєва // Полімер. журн. - 2022. - 44, № 3. - С. 222-230. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
2.

Віслогузова Т. В. 
Композиційні матеріали на основі поліуретансечовин з фрагментами кополімера полі(вінілбутираль-вінілацетат-вініловий спирт), наповнені кремнеземом, модифікованим сполуками срібла та міді / Т. В. Віслогузова, Н. А. Галатенко, Р. А. Рожнова, В. М. Богатирьов, М. В. Галабурда // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2022. - 13, № 3. - С. 274-288. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Транспорт   
3.

Титюк В. 
Аналіз експлуатаційних характеристик вентильно-індукторного двигуна в аварійних режимах / В. Титюк, В. Власенко, Ж. Рожненко, О. Чорний, Є. Бурдільна // Електромех. і енергозберігаючі системи. - 2022. - № 2. - С. 10-15. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Виконано дослідження питань збереження працездатності вентильно-індукторного двигуна (ВІД), що набуває значного поширення як тяговий привод різних транспортних засобів завдяки значним його перевагам. Розглянуто роботу приводу у разі виникнення аварійних ситуацій напівпровідникового перетворювача. Сформульовано вимоги до системи електроприводу на основі ВІД в аварійній ситуації. Дослідження аварійних режимів роботи ВІД виконано з використанням математичного моделювання у середовищі Matlab/Simulink. Стандартну математичну модель ВІД з бібліотеки SimScape Electrical було доповнено проміжною підсистемою вимкнення керуючих імпульсів напівпровідникового перетворювача, що дозволило імітувати аварійні режими напівпровідникового перетворювача ВІД, які супроводжуються вимкненням однієї або більшого числа фаз статора. Розроблена модель застосовувалася для аналізу показників як нормального, так і аварійних режимів роботи у разі вимкнення окремих фаз ВІД. Проведено серію експериментальних досліджень математичної моделі, розраховано значення коефіцієнта пульсацій електромагнітного моменту. Побудовано статичні механічні характеристики двигуна та виконано розрахунок статизму механічних характеристик для можливих аварійних режимів. Доведено можливість збереження працездатності ВІД у разі вимкнення окремих фаз під час аварії напівпровідникового перетворювача. Результати дослідження підтверджують можливість використання ВІД у системах електроприводу з підвищеними вимогами до надійності, а також можуть бути використані для побудови систем керування вентильно-індукторним приводом.



Шифр НБУВ: Ж100119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Примушко С. О. 
Синтез і дослідження нових поліуретансечовин, які містять як подовжувач макроланцюга 3,6-діоксооктан-1,8-діамін / С. О. Примушко, Н. А. Галатенко, Р. А. Рожнова, Г. А. Козлова, І. І. Гладир // Полімер. журн. - 2022. - 44, № 3. - С. 231-238. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.13/14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Козлова Г. А. 
Вплив модельного середовища на структуру та властивості композиційних матеріалів з доксорубіцином на основі поліуретанів з ізоціануратними фрагментами / Г. А. Козлова, Р. А. Рожнова, Л. Ю. Нечаєва, Н. А. Галатенко, С. О. Примушко // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 1. - С. 54-63. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Рожненко Ж. К. 
Використання мікропроцесорів на базі ARM Cortex в електромеханіці / Ж. К. Рожненко, О. К. Данилейко, Г. В. Коломіц, А. В. Ятчук // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2021. - Вип. 109. - С. 98-106. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - проведений аналіз ринку мікропроцесорів показав поширення використання пристроїв мікроконтролерів на основі ARM Cortex. У роботі на прикладі контролера STM32, побудованого на основі ARM Cortex, розглянуто використання мікропроцесорів у електромеханічних системах. Для більшості сучасних електромеханічних систем необхідні пристрої, що будуть об'єднувати різноманітні пристрої в єдину мережу для обміну даними. В роботі проведено огляд номенклатури мікропроцесорів різних моделей та виробників та обрано найбільш прийнятний варіант відповідно до висунутих вимог. Проведено вибір периферійних пристроїв для роботи в досить поширеній локальній мережі промислової автоматики Modbus. Методи дослідження. При вирішенні задачі використовуються загальні методи дослідження електромеханічних систем та побудови програм керування для мікроконтролерів, побудови локальних мереж промислової автоматизації. Наукова новизна. Розроблено програму для прийому та передачі даних до мережі за протоколами Modbus RTU та Modbus TCP для мікроконтролера STM32. Розроблені макети для аналізу роботи мікропроцесора STM32 названих в мережах. Практична значимість. Можливість використання одного з найбільш поширених сучасних 32-х розрядних мікроконтролерів фірми STMicroelectronics в локальних мережах промислової автоматики з використанням інтерфейсів RS-485 та Ethernet мережевого протоколу Modbus. Використання контролерів STM32 дозволяє зменшити витрати на розробку обладнання при збільшенні швидкодії пристроїв. Результати. Проведено аналіз сучасного ринку мікроконтролерів, можливостей щодо програмування та конфігурування мікроконтролера; обрано програмне забезпечення, що пришвидшує процес роботи та покращує якість проекту в цілому; проведено вибір обладнання для роботи мікроконтролера з протоколами Modbus; створено відповідні програми керування, що дозволяють обмінюватись даними між різними пристроями за протоколами Modbus TCP та Modbus RTU.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-048

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Гладир І. І. 
Розробка та дослідження полімерного композиційного матеріалу з цефазоліном на основі поліуретану з ізоціануратними фрагментами / І. І. Гладир, Р. А. Рожнова, Л. Ю. Нечаєва, Л. Ф. Наражайко, С. О. Примушко // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 3. - С. 214-225. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
8.

Віслогузова Т. В. 
Розробка та дослідження пінополіуретанових композиційних матеріалів із лізоцимом / Т. В. Віслогузова, Р. А. Рожнова, Н. А. Галатенко // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 3. - С. 204-213. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Рожнятовський А. О. 
Формування продуктивності картоплі залежно від елементів технології вирощування в зоні Полісся : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / А. О. Рожнятовський; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут землеробства". - Чабани, 2020. - 21 c. - укp.

У результаті досліджень, проведених впродовж 2011 - 2013 рр. у зоні Полісся України за вирощування картоплі на дерново-підзолистих фунтах визначено вплив елементів технології, а саме сорту, ширини міжрядь (площі живлення рослин), площі механічного навантаження на грунт на формування продуктивності. Встановлено й обґрунтовано дію досліджуваних чинників на ущільнення ґрунту, параметри гребенів, механічне пошкодження рослин, коренів і бульб, площу живлення і листкову поверхню, рівень урожайності та вихід бульб насіннєвої фракції. Дано економічну й енергетичну оцінку елементів технології вирощування картоплі. Встановлено, що для максимальної реалізації генетичного потенціалу сортів картоплі необхідно вирощувати сорти різних груп стиглості, серед яких більш продуктивними є сорт Серпанок (ранньостиглий) та сорт Явір (середньостиглий), з відповідним рівнем урожайності - 31,7 і 35,4 т/га. Для одержання приросту врожаю на рівні 5,9 і 6,96 т/га, виходу бульб насіннєвої фракції - 21,5 і 24,0 т/га і прибутку 59,8 і 69,8 тис. грн./га необхідно вирощувати картоплю з комбінованою (75 + 85 см) шириною міжрядь і розміром шин коліс трактора 24,1 см.


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тытюк В. К. 
Применение теории обобщенного электромеханического преобразователя к анализу статических характеристик асинхронного двигателя / В. К. Тытюк, М. Л. Барановская, Ж. Г. Рожненко, А. П. Черный, Е. В. Бурдильная, Б. Б. Кобылянский // Електромех. і енергозберігаючі системи. - 2020. - № 2. - С. 16-24. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Разработана методика расчета статических характеристик асинхронного электропривода при использовании методов теории обобщенного электромеханического преобразователя. Упрощение модели асинхронного двигателя на основе теории обобщенного электромеханического преобразователя достигнуто путем снижения порядка системы дифференциальных уравнений за счет использования первого закона Кирхгофа. Получено аналитическое решение упрощенной системы уравнений асинхронного двигателя для установившегося режима работы. При решении поставленных задачи использовались общие методы физики, теоретической электротехники, математического анализа и вычислительной математики. Численное решение уравнений математической модели и визуализация полученных результатов выполнено в среде MATLAB/Simulink. Рассмотрена обобщенная математическая модель асинхронного двигателя с произвольным числом обмоток статора и ротора в фазных координатах, для упрощения системы уравнений асинхронного двигателя предложено уменьшить ее порядок при использовании первого закона Кирхгофа. Для упрощенной системы уравнений асинхронного двигателя в фазных координатах получено аналитическое решение в установившемся режиме. Приведены результаты расчетов статических характеристик асинхронного двигателя, выполнен сравнительной расчет созданной методики расчета статических характеристик с существующими методиками, который подтверждает ее работоспособность. Упрощение системы уравнений асинхронного двигателя с использованием первого закона Кирхгофа позволяет получить аналитическое решение уравнений асинхронного двигателя в установившемся режиме и расширить сферу использования уравнений асинхронного двигателя в фазных координатах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сташенко К. В. 
Розробка композиційних матеріалів на основі поліуретансечовин із фрагментами кополімеру полі(вінілбутиралю, вінілацетату і вінілового спирту) та лізоцимом / К. В. Сташенко, Т. В. Віслогузова, Н. А. Галатенко, Р. А. Рожнова // Полімер. журн. - 2020. - 42, № 2. - С. 136-143. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Синтезовано ряд ПУС на основі ДФП і ГМДА та кополімеру ПВБ за відсоткового співвідношення ДА:ПВБ = 30:70; 50:50; 70:30 та одержано ряд композиційних матеріалів із лізоцимом (вміст фермента 1 % мас.) на їх основі. Дані ІЧ-спектроскопічних досліджень підтверджують, що іммобілізація лізоциму відбувається за рахунок міжмолекулярних водневих зв'язків (фізична іммобілізація). Встановлено, що зі збільшенням кількості кополімеру ПВБ у структурі полімерних матеріалів спостерігається зростання міцності та відносного подовження під час розриву. Показники міцності у разі розриву ряду ПУС зі збільшенням ПВБ лежать у діапазоні 1,74 - 2,29 МПа, а показники відносного подовження за розриву - у діапазоні 97 - 204 %. За результатами фізико-механічних досліджень введення ензиму у склад ПУС призводить до покращання їх властивостей. Для композицій з лізоцимом міцність за розриву становить 1,43 - 2,84 МПа, а відносне подовження у разі розриву - 104 - 212 %. Характеристична в'язкість полімерів лежить у межах 0,46 - 0,97 дл/г. Для ПУС, синтезованих за відсоткового співвідношення ГМДА:ПВБ = 70:30 та 30:70, введення лізоциму призводить до незначного зниження значень температури склування порівнянні зі зразками без лізоциму. Для ПУС, синтезованих за відсоткового співвідношення ГМДА:ПВБ = 50:50, введення лізоциму призводить до підвищення температури склування. Встановлено, що досліджувані системи однофазні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лукашевич С. А. 
Композиційні матеріали на основі ізоціануратвмісного поліуретану з пролонгованим вивільненням доксорубіцину / С. А. Лукашевич, Р. А. Рожнова, Г. А. Козлова, Л. Ю. Нечаєва // Полімер. журн.. - 2019. - 41, № 4. - С. 271-278. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Синтезовано нові полімерні матеріали з ізоціануратними вузлами розгалуження на основі поліоксипропіленгліколю, ТДІ (2,4-;2,6-толуїлендіізоціанату), ізоціанурату ТІТГМІ (2,4,6-триізоціанат (трисгексаметилен)ізоціанурату), доксорубіцину та подовжувача ланцюга - дигідразиду адипінової кислоти (ДАК) за різного мольного співвідношення ТДІ та ізоціанурату. Встановлено залежність міцності у разі розриву і відносного подовження в поліуретанах розгалуженої будови від співвідношення ТДІ та ТІТГМІ. ІЧ-спектроскопічними дослідженнями встановлено, що доксорубіцин за низької концентрації у полімері не вшиває на гміни в спектрах. Порівнюючи фізико-механічні показники поліуретанової матриці без доксорубіцину з синтезованими композиційними матеріалами встановлено, що введення ізоціануратних гетероциклічних фрагментів і доксорубіцину в полімер призводить до збільшення міцності у разі розриву та зменшення відносного подовження. Досліджено фізико-мехінічні властивості одержаних матеріалів залежно від співвідношення ізоціанатних складових. За результатами дослідження динаміки виходу лікарського препарату було встановлено, що зі збільшенням вмісту ізоціануратної складової в полімерній матриці збільшується кількість вивільненого доксорубіцину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лукашевич С. А. 
Композиційні матеріали на основі ізоціануратвмісного поліуретану з пролонгованим вивільненням доксорубіцину / С. А. Лукашевич, Р. А. Рожнова, Г. А. Козлова, Л. Ю. Нечаєва // Полімер. журн.. - 2019. - 41, № 4. - С. 271-278. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Синтезовано нові полімерні матеріали з ізоціануратними вузлами розгалуження на основі поліоксипропіленгліколю, ТДІ (2,4-;2,6-толуїлендіізоціанату), ізоціанурату ТІТГМІ (2,4,6-триізоціанат (трисгексаметилен)ізоціанурату), доксорубіцину та подовжувача ланцюга - дигідразиду адипінової кислоти (ДАК) за різного мольного співвідношення ТДІ та ізоціанурату. Встановлено залежність міцності у разі розриву і відносного подовження в поліуретанах розгалуженої будови від співвідношення ТДІ та ТІТГМІ. ІЧ-спектроскопічними дослідженнями встановлено, що доксорубіцин за низької концентрації у полімері не вшиває на гміни в спектрах. Порівнюючи фізико-механічні показники поліуретанової матриці без доксорубіцину з синтезованими композиційними матеріалами встановлено, що введення ізоціануратних гетероциклічних фрагментів і доксорубіцину в полімер призводить до збільшення міцності у разі розриву та зменшення відносного подовження. Досліджено фізико-мехінічні властивості одержаних матеріалів залежно від співвідношення ізоціанатних складових. За результатами дослідження динаміки виходу лікарського препарату було встановлено, що зі збільшенням вмісту ізоціануратної складової в полімерній матриці збільшується кількість вивільненого доксорубіцину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Чорний О. П. 
Параметрична та чисельна стійкість розв'язків математичної моделі синхронного двигуна при невизначеності його параметрів та їх вплив на розрахунки динамічних режимів / О. П. Чорний, Є. В. Бурдільна, В. К. Титюк, Ж. Г. Рожненко // Електромех. і енергозберігаючі системи. - 2019. - № 1. - С. 25-39. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто особливості моделювання й дослідження синхронних двигунів шляхом чисельного розрахунку їх математичних моделей для двох випадків: у рівняннях Парка-Горева та за допомогою бібліотек SimPowerSystems середовища Simulink математичного пакету Matlab. Проведено дослідження розв'язків моделі синхронного двигуна при моделюванні виключно динамічних режимів. Показано, що при розрахункові моделей синхронного двигуна виникають не тільки кількісні, а й якісні відхилення в основних показниках їх динамічних режимів. Аналіз методик розрахунку параметрів синхронного двигуна для моделювання показує, що існують значні відхилення у параметрах, якщо невідомі точні початкові значення. Це може привести до суттєвих відмінностей у розрахункових динамічних процесах, отриманих за таких умов при невизначеності параметрів двигунів навіть при відхиленнях параметрів в межах допустимих величин. Єдиним щляхом підвищення точності розрахунків і наближення отриманих процесів процесам у реальному двигуні є завдання в моделях точних даних. Особливо це стосується індуктивного опору розсіювання, що створює найбільший вплив на якісні та кількісні результати моделювання. Показано, що кількісні та якісні відмінності в рішеннях виникають не тільки при необгрунтованому виборі чисельного методу та його параметрів, а й при використанні стандартних або рекомендованих розробниками програмного забезпечення математичних моделей. Навіть, якщо такі моделі включені в спеціалізовані бібліотеки елементів. На прикладі синхронного двигуна, для якого проведене моделювання, розробниками програмного забезпечення проведено дослідження для восьми пропонованих чисельних методів. При прийнятих стандартних (за замовчуванням) параметрах чисельного інтегрування: крок інтегрування, абсолютна похибка, відносна похибка та інші функції налагоджування, проаналізовано похибки, що можуть виникнути в рішеннях при моделюванні. Наведено результати моделювання. Всі результати отримані при використанні математичного пакету Matlab.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Рожнова Г. П. 
Професійна підготовка майбутніх журналістів у вищих навчальних закладах України (друга половина XX – початок XXI століття) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Г. П. Рожнова; Житомирський державний університет імені Івана Франка. - Житомир, 2019. - 20 c. - укp.

У дослідженні цілісно й комплексно розглянуто проблему професійної підготовки майбутніх журналістів у вищих навчальних закладах України (друга половина ХХ – початок ХХІ століття). Проаналізовано стан вивчення проблеми професійної підготовки майбутніх журналістів у вищих навчальних закладах України, висвітлено питання історіографії дослідження. Здійснено характеристику основних періодів професійної підготовки майбутніх журналістів у вищих навчальних закладах України в другій половині ХХ – на початку ХХІ століття, а також запропоновано авторську періодизацію професійної підготовки майбутніх журналістів у вищих навчальних закладах України та виокремлено провідні тенденції досліджуваного процесу. Обґрунтовано вимоги, структуру, зміст, форми і методи професійної підготовки майбутніх журналістів у вищих навчальних закладах України другої половини ХХ – початку ХХІ століття. Окреслено перспективні шляхи реалізації професійної підготовки майбутніх журналістів з урахуванням історико-педагогічного досвіду у визначеному напрямі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 р30(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кошевой Н. Д. 
Исследование множества планов многофакторных экспериментов с минимальным числом переходов уровней факторов / Н. Д. Кошевой, Е. М. Костенко, А. В. Павлик, И. И. Кошевая, Т. Г. Рожнова // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2019. - № 2. - С. 53-59. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Решена актуальная задача сокращения множества планов многофакторных экспериментов при поиске оптимального по стоимостным затратам. Цель работы - синтез и исследование множества планов эксперимента с минимальным числом переходов уровней факторов. Применение методов планирования эксперимента позволяет сократить стоимостные и временные затраты при исследовании различных технологических процессов, приборов и систем. Минимизация количества переходов уровней факторов в плане эксперимента, в свою очередь, приводит к уменьшению стоимости (времени) его реализации. Одним из методов уменьшения количества переходов уровней факторов является применение кода Грея при построении плана эксперимента. Показано, что планы многофакторних экспериментов, построенные с использованием кода Грея, имеют минимальное количество переходов уровней факторов, но не всегда оптимальны по стоимости (времени) реализации эксперимента. Для синтеза множества планов эксперимента с минимальным числом переходов уровней факторов при поиске оптимального плана по стоимостным (временным) затратам предложен метод, в основе которого лежит генерация вариантов двоичных кодов, анализ их характеристик и выбор последовательностей, отвечающих заданным требованиям. Формирование типовых планов эксперимента осуществляется по методу, в основе которого лежит генерация вариантов построения планов, определение классов эквивалентности относительно заданной группы Р преобразований и формирование множества типовых представителей для выделенных классов эквивалентности. Разработано программное обеспечение, реализующее предложенные методы, которое использовано при построении множества планов экспериментов для количества факторов k = 3 с минимальным числом переходов уровней. Выводы: проведенные эксперименты подтвердили работоспособность предложенных методов и реализующего их программного обеспечения, которое позволяет сократить множество планов эксперимента для поиска оптимального. Научную новизну работы представляют методы, которые позволяют синтезировать множество планов многофакторных экспериментов, сокращающих поиск оптимальных по стоимостным (временным) затратам планов. Практическая значимость результатов работы в том, что разработанное программное обеспечение, реализующее предложенные методы, может найти широкое применение при исследовании технологических процессов, приборов и систем, на которых возможна реализация активного эксперимента.


Індекс рубрикатора НБУВ: В172.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сташенко К. В. 
Дослідження зміни структури та властивостей поліуретансечовин з лізоцимом під впливом модельного біологічного середовища та динаміки вивільнення ферменту / К. В. Сташенко, Т. В. Руденчик, Р. А. Рожнова, Н. А. Галатенко, Л. Ю. Нечаєва // Полімер. журн.. - 2019. - 41, № 3. - С. 198-205. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено вплив модельного біологічного середовища 199 (БС 199) на структуру та властивості композиційних матеріалів з лізоцимом на основі поліуретансечовин (ПУС) з фрагментами кополімеру полі(вінілбутираль-вінілацетат-вініловий спирт) (ПВБ). Проведені ІЧ-спектроскопічні та фізико-механічні дослідження ПУС із лізоцимом, які містять у структурі фрагменти кополімеру ПВБ після інкубації в БС 199. Встановлено, що під впливом БС 199 біодеградація досліджуваних ПУС і композицій з лізоцимом на їх основі супроводжується структуруванням полімерної матриці за рахунок руйнування та перерозподілу сітки міжмолекулярних водневих зв'язків з утворенням більш досконалої сітки фізичних взаємодій. Методом спектрофотометрії встановлено, що розроблені композиційні матеріали здатні до пролонгованого вивільнення антибактеріального препарату лізоциму, що для ПУС, синтезованих за співвідношення ГМДА:ПВБ, рівного 70:30, за 4 доби становить 75,0 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Руденчик Т. В. 
Ненасичені естери та полімерні матеріали на їх основі медичного призначення : (огляд) / Т. В. Руденчик, Р. А. Рожнова, Н. А. Галатенко // Полімер. журн.. - 2018. - 40, № 4. - С. 216-229. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Огляд присвячено ненасиченим естерам із подвійними зв'язками фумарової кислоти, зокрема пропіленфумаратам, які здатні до реакції кополімеризації з утворенням біодеградабельних полімерних матеріалів як перспективних полімерних матриць для вивільнення лікарських препаратів. Синтез пропіленфумаратів і полімерів на їх основі привертає увагу багатьох учених світу та є актуальним. Наведено методи синтезу, очищення, а також показано вплив вибору реагентів, каталізаторів, інгібіторів та умов реакції на кінцеві властивості пропіленфумаратів. Продемонстровано створення біополімерів на їх основі з використанням різних мономерів, різними способами ініціювання та застосування в медичній практиці. Показано, що полімерні матеріали на основі пропіленфумаратів біосумісні, здатні пролонговано вивільняти лікарські речовини, здатні до біодеградації, зумовлюючи їх застосування без повторного оперативного втручання для видалення. Це перспективні матеріали, придатні для використання як імтантаційні матеріали в реконструктивній хірургії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.9:р

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Українська революція 1917 - 1921 рр. на сторінках журналів "Визвольний шлях" та "Український історичний журнал" (1991 - 2016) : бібліогр. покажч. / ред.: Кононенко В. О.; упоряд.: О. О. Галганова, О. А. Рожнятовська,; Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. - Київ : Нац. б-ка України ім. Ярослава Мудрого, 2018. - 79 c. - укp.

Подано інформацію про публікації з історії Української революції 1917 - 1921 рр. (надруковані в журналах "Визвольний шлях" та "Український історичний журнал" протягом 1991 - 2016 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-41 я1 + Я172(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рожно О. В. 
Розробка технології безглютенових макаронних виробів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / О. В. Рожно; Національний університет харчових технологій. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Досліджено технологічні властивості різних сортів кукурудзяного борошна та встановлено, що для розроблення технології безглютенових макаронних виробів необхідно використовувати борошно кукурудзяне тонкого помелу. Досліджено вплив реологічних характеристик колоїдних розчинів різних структуроутворювачів, дозування та способи їх підготовки на якість безглютенових макаронних виробів з кукурудзяного борошна. Встановлено, що висока якість виробів досягається за використання структуроутворювачів ксантану, або сухого яєчного білку (СЯБ). Вироби хорошої якості можуть бути отримані за використання карбоксиметилцелюлози або желатину; без застосування структуроутворювачів – з використанням екструдованого кукурудзяного борошна або заварювання частини кукурудзяного борошна тонкого помелу. Досліджено процес тістоприготування та обґрунтована вологість тіста. Визначено оптимальні параметри тістоприготування макаронних виробів з внесеним колоїдним розчином ксантану, дозування якого становить 0,7 % до маси борошна, вологість тіста – 36 %, температура колоїдного розчину – 80°С; з внесеним відновленим розчином СЯБ: оптимальне дозування – 5,0 % до маси борошна, вологість тіста – 36 %, температура відновленого розчину – 20°С. Визначено форми зв’язку вологи у сирих макаронних виробах з кукурудзяного борошна. Встановлено більший вміст вологи макро- та мікрокапілярів та зменшення кількості міцно зв’язаної вологи, порівняно з пшеничними виробами. Досліджено кінетику сушіння безглютенових макаронних виробів і встановлено, що загальна тривалість їх сушіння скорочується, порівняно з пшеничними. Вивчено сорбційну здатність готових макароних виробів з кукурудзяного борошна. Встановлено взаємозв’язок між енергією сорбції та мікроструктурою виробів. Визначено, що харчова і біологічна цінність макаронних виробів з кукурудзяного борошна вища, порівняно з пшеничними. Для порівняльної оцінки якості створених безглютенових макаронних виробів розроблено комплексний показник якості (КПЯ). Встановлено, що за КПЯ безглютенові макаронні вироби з кукурудзяного борошна з внесеним ксантаном, СЯБ та екструдованим кукурудзяним борошном мають найкращу якість, його значення становлять: 4,35 од., 4,40 од. та 4,00 од. відповідно і дорівнює оцінці «добре». Встановлений економічний ефект виробництва макаронних виробів з кукурудзяного борошна. При рентабельності та торгівельній націнці 20 % ціна на розроблені макаронні вироби знаходиться в межах 59 – 74 грн за 1 кг. Крім того, досягається соціальний ефект завдяки забезпеченню населення України продукцією дієтичного призначення вітчизняного виробництва. Новизна технічних рішень підтверджена патентами України на корисну модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л839-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434745 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського