Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (203)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=РОМАШ$<.>+<.>A=ЮРИЙ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 231
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бухгалтерський облік : підручник / О. В. Фоміна, С. Я. Король, А. П. Шаповалова, О. М. Ромашко, О. О. Августова, О. М. Прокопова, Г. В. Уманців, О. П. Кузьменко; ред.: О. В. Фоміна; Державний торговельно-економічний університет. - Київ : Держ. торг.-екон. ун-т, 2024. - 223 c. - Бібліогр.: с. 220-223 - укp.

Викладено основні поняття теоретичних знань та практичних навичок з методики бухгалтерського обліку. Розроблено для формування у студентів теоретичних основ дисципліни, умінь і навичок з методики і техніки бухгалтерського обліку на підприємствах України згідно із чинним законодавством, національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. До структури видання включено теоретичний матеріал, тестові, практичні та ситуаційні завдання, контрольні питання за кожною з тем. Структура підручника передбачає: вступ, 12 розділів, глосарій та список використаних джерел. Розкрито сутність бухгалтерського обліку, його предмет і метод, особливості бухгалтерського обліку господарських процесів та основи організації бухгалтерського обліку на підприємстві. Зазначено, що дисципліна "Бухгалтерський облік" є першою зі спеціальних дисциплін та базовою для вивчення курсів "Фінансовий облік", "Управлінський облік" та інших спеціальних курсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)2 я73-1 + У052.9(4УКР)229 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фінансові аспекти декарбонізації в контексті трансформації нафтогазової галузі : колект. монографія / У. Я. Витвицька, Л. Т. Гораль, В. М. Гуцуляк, С. І. Дуб, С. М. Кафка, С. В. Король, Н. О. Крихівська, А. М. Пиріг, О. М. Ромашко, Л. М. Савчин, Р. Я. Топольницький, І. О. Туць, І. Г. Фадєєва, В. І. Шийко, М. В. Шкварилюк; ред.: І. Г. Фадєєва, Л. Т. Гораль; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2024. - 283 c. - Бібліогр.: с. 259-280 - укp.

Досліджено концептуальні засади економіко-екологічного механізму оцінювання потенціалу зниження емісії парникових газів та ефективності впровадження заходів з декарбонізації. Розглянуто методичні засади ідентифікації та оцінювання екологічних ризиків нафтогазовидобувних підприємств. Увагу приділено розвитку теоретико-методологічних засад оцінювання ефективності інвестиційних проєктів з декарбонізації, стратегії розвитку відновлюваних джерел енергії в умовах сталого розвитку економіки. Розглянуто необхідність та орієнтири розвитку екологічного страхування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б135 + У9(4УКР)261.532.28 + У9(4УКР)305.652.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА872001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Облік і фінансова звітність за міжнародними стандартами : навч. посіб. / О. В. Фоміна, С. М. Семенова, О. М. Ромашко, О. О. Августова, Д. В. Головіна, О. М. Прокопова, І. К. Шушакова; ред.: О. В. Фоміна; Державний торговельно-економічний університет. - Київ : Держ. торг.-екон. ун-т, 2023. - 243 c. - Бібліогр.: с. 240-243 - укp.

Розроблено та представлено навчальний посібник для формування у студентів теоретичних знань і практичних навичок з методики обліку та складання звітності за міжнародними стандартами. Зазначено, що до структури навчального посібника включено теоретичний матеріал, тестові, практичні та ситуаційні завдання, контрольні питання за кожною з тем. Включено для розглянуто наступні теми: сутність міжнародних стандартів фінансової звітності та основні процедури їх впровадження, склад і структура фінансових звітів та основні вимоги до їх подання, додаткові розкриття інформації у фінансових звітах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3-15 я73 + У052.9(0)20-149.3-15 я86 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Ромашко О. М. 
Оцінка ринку міжбанківських кредитів системно важливих банків в Україні / О. М. Ромашко, Л. Р. Маринчак, Р. Т. Мацьків // Бізнес Інформ. - 2023. - № 6. - С. 164-171. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Метою дослідження є оцінка стану міжбанківського кредитування системно важливих банків в Україні з урахуванням сучасних умов функціонування економіки. Проаналізовано динаміку кількості банківських установ за 2008 - 2023 рр., визначено причини та наслідки їх значного скорочення. Визначено суть і значення системно важливих банків; описано підходи та принципи надання банківським установам статусу системно важливих (СВБ); виокремлено особливі умови виведення з ринку СВБ в умовах воєнного стану. Здійснено всебічний аналіз стану міжбанківського кредитування системно важливих банків в Україні протягом 2019 - 2022 рр., зокрема досліджено загальну суму отриманих міжбанківських кредитів, активність СВБ щодо залучення міжбанківських кредитів (МБК) за їх часткою в загальному обсязі зобов'язань, за часткою МБК у валюті балансу та відношення МБК до власного капіталу протягом аналізованого періоду. Результати проведеного дослідження вказують на те, що саме міжбанківські кредити відзначаються швидкою реакцією на зміни кон'юнктури фінансового ринку. Встановлено, що системно важливі банки України зменшують свою залежність від міжбанківського фінансування, що на практиці означає їх фінансову стабільність і міцність. Доведено, що досліджувані банки при формуванні ресурсної бази намагаються уникати високої частки міжбанківських кредитів як у загальному обсягу мобілізованих коштів, так і порівняно з власним капіталом, оскільки МБК є найдорожчими інструментами поповнення ресурсної бази комерційних банків. Акцентовано на важливих досягненнях системної реформи банківського сектора, що привела до очищення вітчизняного ринку від слабких і ненадійних банків та побудови в Україні банківської системи західного зразка із дотриманням світових стандартів ведення банківського бізнесу. Завдяки належному регулюванню та контролю НБУ за дотриманням комерційними банками встановлених норм і правил ведення банківського бізнесу вітчизняна банківська система стійко переносить всі сучасні виклики та навіть в умовах повномасштабної війни доводить свою фінансову стійкість і надійність, зберігаючи довіру клієнтів та визнання міжнародних партнерів.



Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Ромашко В. Я. 
Особливості роботи імпульсних регуляторів в режимі передавання максимальної потужності, за наявності акумулятора на їх виході / В. Я. Ромашко, Л. М. Батрак, О. О. Абакумова // Електротехніка і електромеханіка. - 2023. - № 6. - С. 63-66. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Для ефективного використання нетрадиційних та відновлюваних джерел електричної енергії необхідно забезпечувати їх роботу в точці максимальної потужності, що можливо при рівності опору навантаження та вихідного опору джерела. Для узгодження опору навантаження з вихідним опором джерела між джерелом та навантаженням підключають узгоджувальний імпульсний регулятор. Досить часто кількість енергії, що отримують від подібних джерел, залежить від зовнішніх умов. Щоб забезпечити більш рівномірне надходження електричної енергії до навантаження, на виході імпульсного регулятора підключають акумулятор, що працює в буферному режимі. За таких умов навантаженням імпульсного регулятора є акумулятор, а роль навантаження джерела живлення виконуватиме вхідний опір регулятора. Цей опір залежить від величини напруги на акумуляторі, типу імпульсного регулятора та режиму його роботи. У таких випадках режим відбору максимальної потужності джерела може бути забезпечений шляхом вибору відповідного режиму роботи імпульсного регулятора. Мета роботи - аналіз умов та визначення режимів, за яких забезпечується передача від джерела в акумулятор максимально можливої кількості електричної енергії, а також особливостей роботи імпульсного регулятора у зазначеному режимі. З цією метою було визначено та проаналізовано регулювальні характеристики імпульсних регуляторів підвищувального та понижувального типів з урахуванням наявності акумулятора на їх виході. Враховуючи, що у режимі передавання максимальної потужності вихідний опір джерела та опір навантаження є величинами одного порядку, при визначенні регулювальних характеристик враховувався внутрішній опір джерела. В результаті аналізу отриманих регулювальних характеристик було визначено умови, за яких забезпечується передавання енергії від джерела до акумулятора, а також визначено параметри режиму роботи імпульсного регулятора, за яких від джерела електричної енергії буде відбиратися максимальна потужність. Оригінальністю роботи є врахування внутрішнього опору джерела електричної енергії при визначенні регулювальних характеристик імпульсних регуляторів. Одержані результати дали можливість вказати доцільний діапазон напруг акумулятора для різних типів імпульсних регуляторів, а також дати практичні рекомендації щодо вибору режиму роботи імпульсного регулятора у залежності від його типу, а також величини напруги на акумуляторі.



Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шемедюк Н. П. 
Індукування системної стійкості рослин та перспективи використання Streptomyces як агентів біоконтролю інфекційних захворювань / Н. П. Шемедюк, І. С. Ромашко, В. І. Буцяк, І. І. Двилюк, О. В. Швед // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2022. - 5, № 1. - С. 102-116. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Використання мікроорганізмів для профілактики, лікування інфекційних захворювань рослин і підвищення врожайності все більше цікавить людство як альтернатива хімічним засобам захисту, зокрема сільськогосподарських культур. Охарактеризовано Streptomyces як агенти біоконтролю та ризобактерії, які стимулюють ріст рослин, і також механізми, сигнальні шляхи індукованого ними системного захисту рослини. Нове, сучасне бачення у вивчення цих питань привносять проаналізовані світові наукові дослідження останніх років, які все більше доводять перспективність Streptomyces у створенні біобезпечних біотехнологічних засобів захисту рослин. Експериментально доведено антифунгальну, антибактерійну активність Streptomyces, одержаних із біогумусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П485.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Августова О. О. 
Корпоративне звітування: європейський досвід / О. О. Августова, О. М. Ромашко, О. П. Кузьменко // Бізнес Інформ. - 2022. - № 1. - С. 74-82. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розкриття інформації про екологічні, соціальні й управлінські аспекти (ESG) в діяльності компаній країн - членів Європейського Союзу (переважно великий і середній бізнес) останнім часом стає все більш актуальним. Метою дослідження є узагальнення європейського досвіду щодо сутності, формату презентації, наповненості, нормативного забезпечення та основних проблем, які виникають при складанні корпоративної звітності. Визначено, що корпоративна звітність у ЄС перебуває на етапі розвитку та постійного вдосконалення, оскільки щодня змінюються інформаційні запити внутрішніх і зовнішніх стейкхолдерів, на які необхідно оперативно та якісно реагувати менеджменту компаній. Розглянуто європейський досвід щодо розуміння економічної сутності корпоративної звітності. Виділено основні передумови впровадження корпоративного звітування й елементи нефінансової компоненти корпоративних звітів у ЄС. Розглянуто та проаналізовано нормативно-правове забезпечення, що функціонує в окремих країнах - членах Європейського Союзу щодо формування корпоративної звітності (сфера діяльності компанії, нефінансові показники, які відображаються у звітності, тощо), що є важливим підірунтям для розвитку принципів сталого розвитку. Окреслені основні пропозиції щодо корпоративної звітності зі сталого розвитку, які були надані у 2021 р. Європейською комісією. Розглянуто найбільш розповсюджені формати подання звітності, що відображають ефективність реалізації ESG-аспектів на підприємствах. Визначено, що формування нефінансової компоненти в корпоративній звітності надає конкретні переваги для компанії, допомагає зміцнити довіру інвесторів, бути бізнесу більш прозорим, відкрити компаніям доступ до нових джерел капіталу, але водночас це і клопіткий процес, який формує перед науковою спільнотою та бізнесом нові виклики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4)20-15 + У50-131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Король С. 
Корпоративна соціальна відповідальність у стратегіях трансфертного ціноутворення / С. Король, О. Ромашко // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 3. - С. 4-18. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Міжнародні групи компаній (МГК) мають значний економічний, екологічний і соціальний вплив на регіон присутності. Найпотужнішим механізмом такого впливу на регіональний розвиток є платежі міжнародних груп компаній на користь держави. Об'єктом дослідження є МГК, що мали бізнес у росії на початок 2022 р. Мета статті - аналіз стратегії трансферного ціноутворення МГК у контексті реалізації ними принципів корпоративної соціальної відповідальності, досягнення ЦСР і сприяння миру та недопущення воєнної агресії. Методика дослідження передбачає аналіз даних про діяльність МГК щодо стратегії ТЦУ, сприяє реалізації ЦСР та розвитку корпоративної соціальної відповідальності. Розглянуто зв'язок стратегії ТЦУ та рівня досягнення ЦСР і передусім миру в регіоні присутності МГК. Проведено аналіз статистичних даних ОЕСР і ООН щодо присутності дочірніх компаній МГК в росії та їх сталого розвитку. Зазначено невідповідність оцінок досягнення ЦСР 16 "Мир, справедливість і сильні інституції" у рф та її зовнішньо-економічній політиці. Виявлено дисонанс між заявами про соціальну відповідальність окремих МГК та їх реакцією на воєнну агресію росії. Доведено необхідність коригування підходів до визначення стратегії ТЦУ та оцінювання рівня досягнення ЦСР. Висновки: глобальна система оподаткування бізнесу та політика ТЦУ здатна вирішувати не лише економічні завдання, але й протидіяти будь-яким загрозам майбутньому людства та сприяти його сталому розвитку. Вдосконалення методики визначення прогресу щодо досягнення ЦСР потребує адекватної оцінки відповідності ЦСР 16 "Мир, справедливість і сильні інституції". МГК за розширення географії своїх економічних інтересів надалі має використовувати нові підходи до оцінки бізнес-клімату в регіоні з урахуванням фактора війни й миру.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.59

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ромашко В. Я. 
Регулятори підвищувально-понижувального типу в режимі передавання максимальної потужності / В. Я. Ромашко, Л. М. Батрак, О. О. Абакумова // Електротехніка і електромеханіка. - 2022. - № 2. - С. 18-22. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З урахуванням внутрішнього опору джерела живлення проаналізовано регулювальні характеристики імпульсних регуляторів підвищувально-понижувального типу. Визначено умови, за яких забезпечується передавання максимальної потужності від джерела живлення до навантаження. Надано рекомендації щодо вибору доцільного діапазону зміни відносного часу замкненого стану керованого ключа регулятора, залежно від типу джерела живлення, а також способу підключення керованого ключа в імпульсному регуляторі.



Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Фоміна О. 
Державне регулювання операцій з імпорту в умовах воєнного стану / О. Фоміна, О. Ромашко, А. Шаповалова // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2022. - № 6. - С. 55-72. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Значна частка в зовнішньоторговельному обороті України належить імпорту товарів, на який негативно вплинула війна в Україні. Верховна Рада України постійно вносить зміни у законодавство, що вимагає від суб'єктів господарювання оперативно приймати ефективні управлінські рішення. Об'єктом дослідження є операції з імпорту товарів, обсяг яких з введенням воєнного стану в Україні скоротився. Мета статті - аналіз змін законодавства щодо імпорту товарів в умовах воєнного стану, валютних обмежень за операціями імпорту та їх впливу на збільшення попиту на імпортні товари з боку суб'єктів господарювання. Методика дослідження передбачає аналіз даних щодо вартісного обсягу імпорту за місяці воєнної агресії рф, а також тимчасових змін в законодавстві. Розглянуто загальну структуру імпорту України за перші шість місяців агресії рф. Проаналізовано дані Національного інституту стратегічних досліджень щодо імпорту порівняно з аналогічним періодом 2021 р. Фактором зменшення обсягів імпорту є введення воєнного стану в Україні та заборона будь-якого імпорту з рф. Для прийняття ефективних рішень щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності постійно вносилися зміни в нормативно-правові акти. Зміни в законодавстві дали можливість полегшити процедури декларування окремих товарів під час перетину митного кордону, спростити документальне оформлення товарів і звільнити від оподаткування товари для здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони. Висновки: війна в Україні негативно вплинула на розвиток економіки та міжнародну торгівлю. Відбулася зміна фокуса імпорту товарів, оскільки передусім завозилися товари критичного імпорту. Верховна Рада України постійно вносила зміни в нормативно-правові акти, що дало змогу суб'єктам господарювання імпортувати товар і розраховуватися з нерезидентами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.1-803.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ромашко О. М. 
Шляхи покращення взаємодії банків та фінтех-компаній в Україні на основі зарубіжного досвіду / О. М. Ромашко, Н. О. Крихівська // Бізнес Інформ. - 2022. - № 10. - С. 168-174. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - виокремлення основних переваг партнерської взаємодії банківських установ і фінтех-компаній та висвітлення основних шляхів покращення такої взаємодії. Останнім часом постійно збільшується кількість банків, що співпрацюють з фінтех-стартапами. Велику роль тут відіграли впровадження сучасних фінансових технологій, які сприяли переходу банків на цифровізацію діяльності. Запропоновано концептуальну схему інноваційної взаємодії банків та фінтех-компаній. Метою такої взаємодії є впровадження інноваційних фінансових інструментів, що дасть змогу покращити кількісний та якісний склад банківських послуг і надасть комерційним банками конкурентні переваги. Виокремлено основні переваги інтеграції банківських установ та фінтех-компаній, серед яких: комфортність отримання банківських послуг; прискорення швидкості роботи; розширення діяльності без збільшення мережі відділень; поступовий перехід від офлайн-банкінгу до Інтернет- і мобільного банкінгу; зменшення витрат банку та зростання його економічної ефективності; збільшення продажів; зростання доходу; комплексні конкурентні переваги в довгостроковій перспективі. Акцентовано увагу на тому, що результат співпраці банків з фінтех-стартапами полягає у створенні нових продуктів та послуг або продуктів та послуг з оновленими характеристиками, що представлені: інноваційними програмами та проєктами; новими інтелектуальними продуктами; сучасним новим технологічним обладнанням і процесами; новими підходами до розвитку та формування ринку сучасних банківських продуктів та послуг. На основі зарубіжного досвіду узагальнено основні інноваційні фінансові інструменти за напрямами фінтех, упровадження яких у діяльність вітчизняних банків дасть змогу вийти банківським установам на вищий рівень конкурентоспроможності на світових фінансових ринках. Перспективи подальших досліджень полягають у виокремленні основних причин, що гальмують ефективне впровадження цифровізаційних тенденцій у діяльність банківських установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)21,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ромашко О. М. 
Страхові компанії як елемент кредитної системи / О. М. Ромашко, Н. О. Крихівська, Л. М. Савчин // Бізнес Інформ. - 2021. - № 8. - С. 150-156. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено основні показники діяльності страхових компаній в Україні та визначено їх роль у структурі її кредитної системи. Узагальнюючи наукові праці з питань дослідження функціонування небанківських фінансово-кредитних інститутів у цілому та страхових компаній зокрема, встановлено необхідність дослідження окремих питань розвитку суб'єктів страхового ринку на сучасному етапі (а саме, показників діяльності страхових компаній) і визначення їх місця у кредитній системі. Аналізуючи динаміку та структуру активів кредитної системи в розрізі її складових - банківської та парабанківської системи, встановлено банкоцентричну модель фінансового ринку, адже основну частку в активах кредитної системи займають активи банківських установ. Визначено, що серед парабанківських установ вагому роль у функціонуванні кредитної системи України відіграють фінансові та страхові компанії. Проведено аналіз основних показників діяльності страхових компаній і динаміки їх кількості. Встановлено, що, незважаючи на зниження кількості страхових компаній у динаміці, обсяги валових страхових премій і валових страхових виплат характеризуються позитивними зростаючими тенденціями. Факторами впливу на такі зміни є вихід з ринку ненадійних і фінансово неспроможних страховиків; зміна поглядів щодо страхування життя, активів і відповідальності, а також активний розвиток партнерських відносин з іноземними контрагентами та поява на вітчизняному ринку страхових компаній з іноземним капіталом. Наведено рейтинг страхових компаній за обсягами активів на кінець 2020 р. і визначено їх частку в активах кредитної системи загалом. Перспективи подальших досліджень полягають у виокремленні основних причин спадних тенденцій кількості страховиків та їх впливу на стан ринку фінансових послуг загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.1 + У9(4УКР)261.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Батрак Л. М. 
Особливості роботи імпульсних регуляторів в режимі передавання максимальної потужності / Л. М. Батрак, В. Я. Ромашко // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2021. - 26, № 1. - С. 58-64. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проаналізовано особливості роботи імпульсних регуляторів (ІР) у режимі передавання максимальної потужності від джерела живлення до навантаження. Оскільки у такому режимі роботи внутрішній опір джерела та опір навантаження є величинами одного порядку, при визначенні регулювальних характеристик регулятора його необхідно враховувати. На прикладі ІР підвищувального та понижувального типів проаналізовано регулювальні характеристики цих регуляторів та особливості їх роботи в режимі відбирання максимальної потужності від джерела. Визначено умови, за яких є можливою та доцільною їх робота у такому режимі. Показано, що кожна з розглянутих схем може забезпечити виведення джерела живлення в точку максимальної потужності лише в певному діапазоні зміни опору навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.66-048.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
14.

Ромашко В. М. 
Основи розрахунку зчеплення арматури з бетоном в залізобетонних елементах / В. М. Ромашко, О. В. Ромашко-Майструк // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 39. - С. 112-120. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розроблено модель та методику розрахунку зчеплення арматури з бетоном в залізобетонних елементах. Запропоновано критерій, за яким можна розрахувати зусилля зчеплення арматурного стержня з бетоном в момент утворення нормальних тріщин та оцінити ступінь порушення їх взаємодії. Запропоновано аналітичну залежність щодо оцінки профілю арматури за індексом зчеплення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н530.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Економіка невизначеності: практичний погляд на проблему : монографія / В. І. Грушко, Є. А. Бобров, І. П. Мігус, О. М. Герасименко, Н. М. Літвін, Д. Є. Ткач, М. В. Кучерук, І. І. Румик, В. З. Кузьмінський, А. С. Шуневич, С. П. Кизима, С. М. Плетенецька, О. О. Пилипенко, М. В. Федунов, А. В. Лещенко, О. Г. Чумаченко, О. І. Пилипченко, Л. Д. Тулуш, Д. В. Шульдяков, О. М. Брадул, В. А. Шепелюк, О. М. Ромашко, М. І. Руда; ред.: В. І. Грушко; "КРОК", університет економіки та права, вищий навчальний заклад. - Київ : Університет економіки та права "КРОК", 2021. - 503 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Висвітлено та проаналізовано сутність та основні риси економічної категорії "невизначеність", причини її виникнення та взаємозв’язок між дефініціями "ризик" і "невизначеність". Обґрунтовано практичні методи зменшення її негативного впливу на діяльність суб’єктів господарювання у різних економічних сферах діяльності національної економіки. Розглянуто стан та перспективи переходу економіки країни від лінійної до циклічної економічної системи. Визначено стратегічні перспективи підприємств в умовах економіки невизначеності. Розкрито теоретико-методичні засади оподаткування суб’єктів малого підприємництва та його вплив на господарську діяльність. Визначено фінансове регулювання доходів населення. Висвітлено оподаткування доходів фізичних осіб: проблеми та перспективи розвитку. Зазначено розвиток фінансового механізму соціального страхування в Україні. Визначено організацію та методичні прийоми державного фінансового аудиту в умовах невизначеності та ризику. Охарактеризовано теоретичні аспекти та методичні особливості проведення судово-економічної експертизи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 + У9(4УКР)0-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Управлінський облік : підручник / О. В. Фоміна, О. А. Мошковська, О. О. Августова, Д. В. Головіна, О. М. Ромашко, І. К. Шушакова; ред.: О. В. Фоміна; Київський національний торговельно-економічний університет. - Київ : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2021. - 227 c. - Бібліогр.: с. 225-227 - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти методики й організації управлінського обліку. Розглянуто управлінський облік в системі менеджменту. Наведено класифікацію затрат і доходів підприємств. Розкрито особливості застосування методів і прийомів у процесі обліку затрат з метою їх оптимізації. Висвітлено питання використання облікових даних для ефективного бюджетування діяльності підприємств. Увагу приділено питанням формування управлінської звітності з метою прийняття ефективних рішень в різних бізнес-процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)221 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ромашко-Майструк О. В. 
Опір залізобетонних елементів багаторівневому утворенню нормальних тріщин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О. В. Ромашко-Майструк; Національний університет водного господарства та природокористування. - Рівне, 2021. - 25 c. - укp.

Розроблено загальну методику розрахунку тріщиностійкості залізобетонних елементів з урахуванням багаторівневого утворення нормальних тріщин. Вперше запропоновано силовий критерій локального порушення зчеплення арматури з розтягнутим бетоном та розроблено модель і методику визначення енергетичного ресурсу залізобетонних елементів за деформаційними параметрами, удосконалено деформаційно-силову модель опору залізобетонних елементів силовим впливам в питаннях утворення та розвитку нормальних тріщин і загальну методику розрахунку ширини розкриття нормальних тріщин з позицій послідовного багаторівневого накопичення взаємних зміщень бетону і арматури. Розвинуто модель зчеплення арматури з бетоном завдяки використанню нелінійної функції середніх напружень зазначеного зчеплення та модель багаторівневого утворення нормальних тріщин в залізобетонних елементах з урахуванням локального порушення зчеплення арматури з бетоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-028.013

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448012 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Крихівська Н. О. 
Оцінювання ефективності діяльності банківських установ за методикою PRREL / Н. О. Крихівська, І. М. Данилюк-Черних, Л. С. Тришак, Т. М. Орищин, О. М. Ромашко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 6. - С. 56-65. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено та обгрунтовано методичний інструментарій оцінювання ефективності діяльності банківських установ. Ураховуючи, що застосування методів оцінювання ефективності діяльності банку визначається суб'єктом оцінювання, споживачем інформації та метою оцінки, встановлено доцільність використання таких груп показників: рентабельності діяльності, ефективності використання ресурсів банку, ефективності управління доходами та витратами, використання персоналу. Запропонований методичний підхід PRREL-оцінювання ефективності діяльності банківських установ передбачає розрахунок 15 відносних коефіцієнтів, які характеризують різні аспекти ефективності, з подальшим визначенням "сірих зон" на основі нормативних значень із урахуванням динаміки зміни показника, який враховується при визначенні бальної оцінки. За результатами бального шкалювання проведено градацію банків за рівнем ефективності діяльності банківської установи на 4 групи: критичний, середній, достатній і високий рівні. Результати апробації методики PRREL укотре підтвердили хибність підходу до оцінювання ефективності діяльності за допомогою єдиного критерію - показника прибутку. Такий підхід зумовлює концептуальну та методичну обмеженість діагностики та виявлення проблем ефективності управління діяльністю банку. За результатами проведеного PRREL-оцінювання найвищий рівень ефективності діяльності визначено в банку, який отримав найнижчий за абсолютним показником прибуток у порівнянні з іншими досліджуваними установами. Використання запропонованої методики PRREL до оцінювання рівня ефективності діяльності банківських установ надає змогу обгрунтувати необхідність здійснення оперативного реагування на негативні зміни шляхом ухвалення управлінських рішень і розроблення комплексу дієвих регулятивних заходів для забезпечення стабільної та ефективної роботи банків. Перспективами подальших досліджень у цьому напрямі є визначення домінант забезпечення ефективності діяльності банку, а також порогових значень індикаторів її оцінювання, що надають можливість виявити слабкі місця в діяльності установи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Питання інтелектуальної власності у сфері трансферу технологій : зб. наук. пр. IV Всеукр. наук.-практ. конф.-семінару з проблем економіки інтелект. власності, 21 трав. 2021 р. / ред.: , О. Ф. Дорошенко, О. П. Орлюк, А. О. Кодинець, О. Б. Бутнік-Сіверський, Ю. Л. Бошицький, Н. М. Мироненко, П. Г. Перерва, А. С. Ромашко; уклад.: Г. К. Дорожко,; Національна академія правових наук України, Національна академія наук України, Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Національний технічний університет України "Харківський політехнічний інститут", Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Київський академічний університет, Національна асоціація патентних повірених України. - Київ : Інтерсервіс, 2021. - 159 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено проблематику реалізації державної політики та вдосконаленню чинного законодавства у сфері трансферу технологій, договорам про трансфер технологій, правовим аспектам забезпечення інноваційного процесу в Україні. Розкрито аспекти технологічної безпеки патентної міграції в міжнародному трансфері технологій.Проаналізовано розвиток трансферу технологій на прикладі підприємств гірничо-металургійної галузі. Розглянуто деякі аспекти застосування телемедицини та електронної системи охорони здоров'я. Питання організації менеджменету створення, охорони об'єктів права інтелектуальної власності та трансферу технологій у наукових установах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ромашко О. М. 
Основні проблемні аспекти обліку оренди за МСФЗ і шляхи їх вирішення / О. М. Ромашко, М. Ю. Татенко, Н. Ю. Татенко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 12. - С. 210-217. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - розкриття проблематики оренди, враховуючи новий стандарт, а також характеристика особливостей відображення практичних питань і відображення такої інформації у фінансовій звітності компанії. Не менш важливим завданням даного дослідження є запропонування способів і шляхів вирішення проаналізованої проблематики, враховуючи практичну та наукову бази. Проаналізовано основні проблемні аспекти обліку оренди за МСФЗ. Зокрема, розкрито актуальність даної теми у зв'язку з прийняттям нового стандарту МСФЗ 16 "Оренда". Проведено аналіз праць науковців, які працювали чи працюють за даною тематикою. Наведено визначення терміна "Оренда" в різних нормативно- правових базах, зокрема в законодавстві України, Великої Британії та Німеччині. На підставі аналізу МСФЗ 16 зазначено умови, за якими взаємовідносини визнаються як оренда. Вказано на потребу в оновленому стандарті; акцентовано увагу на недоліках МСБО 17 "Оренда". Проведено порівняльний аналіз нових стандартів: європейського МСФЗ 16 і американського ЗПО 842 "Оренда". Акцентовано увагу на перевагах цих нормативно-правових актів. Виділено та схематично відображено найважливіші проблемні питання оновленого європейського стандарту, а саме: строк оренди, орендний договір, ставка дисконтування, ретроспективний перерахунок. Зокрема, наведено практичний приклад, використовуючи дослідження фахівців "великої четвірки". Запропоновано способи вирішення проблематики шляхом: визначення строку оренди у внутрішній обліковій політиці та критерії, які вказували б на суттєві економічні вигоди; визначення відсотка співвідношення розміру суттєвості та закріплення її в стандарті; прописування ставки дисконтування в обліковій політиці, з обгрунтуванням вибору, а в стандарті - критеріїв для її вибору; коригування суми активів і зобов'язань при ретроспективному перерахунку показників балансу в попередніх періодах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.1-145.711.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського