Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Рахман М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Рахман Мустафізур 
Удосконалення технології одержання гідроксибензойних кислот : Дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / Рахман Мустафізур; Державний університет "Львівська політехніка". - Львів, 1996. - 127 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л615.26-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50952 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Мнушко З. Н. 
Практикум по международному маркетингу : учеб. пособие для студ. вузов / З. Н. Мнушко, М. С. Рахман, Н. В. Чмыхало, М. В. Мирошник; Нац. фармац. ун-т. - Х. : Ависта-ВЛТ, 2007. - 96 c. - рус.

Рассмотрены основы, сущность, предмет и задачи международного маркетинга (ММ), общие черты и отличия внутреннего и международного маркетинга. Проанализированы особенности влияния социально-культурной и политико-правовой среды на ММ. Раскрыта сущность и предложены критерии сегментации зарубежных рынков, освещены подходы к международной сегментации рынков. Приведены сведения о формировании товарно-сбытовой политики на мировых рынках. Описаны виды товарной политики. Особое внимание уделено международным маркетинговым коммуникациям, каналам распределения продукции, политике ценообразования и маркетинговым исследованиям.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.111 я73-5 + У9(4УКР)80-211.1 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА693430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рахман М. С. 
Маркетингове дослідження конкурентних переваг підприємства на ринку хімічних розчинників / М. С. Рахман, Є. Д. Блюгерман // Бізнес Інформ. - 2015. - № 12. - С. 327-332. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - маркетингове дослідження конкурентних переваг підприємства з виробництва та реалізації нафтохімічних розчинників та пошук шляхів їх підвищення. Виявлено фактори, що впливають на конкурентне середовище підприємства. Наведено методи оцінки рівня конкурентоспроможності та шляхи її підвищення. Надано загальну характеристику вітчизняних підприємств нафтохімічної галузі та продукції, що випускається. Проаналізовано структуру реалізації оптової та роздрібної торгівлі. Виконано маркетингове дослідження цінової конкуренції продукції серед вітчизняних і зарубіжних виробників, представлених у спеціалізованих торгових мережах. Виявлено певні переваги споживачів у виборі розчинників та найближчих конкурентів. Обгрунтовано конкурентні переваги продукції ТОВ "Матрапак-Україна" на ринку розчинників. На підставі одержаних результатів запропоновано заходи з підвищення конкурентоспроможності виробника на національному та зовнішньому ринках.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.652.52-211.1 + У9(4УКР)421.523.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рахман М. С. 
Кон'юнктурний аналіз розвитку готельної індустрії як складової туризму України / М. С. Рахман // Бізнес Інформ. - 2015. - № 11. - С. 205-212. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено сучасний стан, основних проблем і перспектив розвитку індустрії гостинності в Україні як головної складової туристичної галузі. Обгрунтовано, що готельна послуга є ключовим параметром готельного продукту в наданні клієнтові різноманітного готельного сервісу. Виконано кон'юнктурний аналіз інфраструктури готелів та аналогічних засобів розміщування за типами та формами власності, а також структури розміщених осіб у динаміці. Досліджено вплив зально-політичних і соціально-економічних чинників на розвиток готельної галузі й зниження попиту серед внутрішніх та іноземних туристів. Запропоновано перспективні напрями розвитку туризму та готельного бізнесу з метою створення високоприбуткової туристичної галузі, яка змогла б задовольняти потреби внутрішніх та іноземних туристів у світлі останніх тенденцій з урахуванням природно-рекреаційного, соціально-економічного, історико-культурного потенціалів країни та її національних особливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357 + У9(4УКР)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кудрявцев Д. П. 
Беспроводные сети для передачи сигналов телеметрии на наземную станцию беспилотных летательных аппаратов: организация и программно-аппаратные средства / Д. П. Кудрявцев, Рахман Мохаммади Фархади // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2017. - № 3. - С. 36-48. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Проанализированы способы и устройства обеспечения связи между беспилотным летательным аппаратом и наземной станцией управления. В большинстве случаев обмен данными между радиомодемом наземной части системы обмена телеметрическими сигналами и наземной станцией управления реализован с использованием проводного интерфейса. Такое решение во многих случаях не является оптимальным. Предложено обеспечить такой вид связи с использованием беспроводной (Wi-Fi) сети. Беспроводная сеть использовалась для обмена сигналами телеметрии между радиомодемом наземной части (RFD - 900) и наземной станцией беспилотного летательного аппарата (установлена на ноутбуке) в полнодуплексном режиме. Передача телеметрических сигналов на встроенный в ноутбук Wi-Fi-приемопередатчик осуществляется с использованием Wi-Fi-модуля ESP8266-12E (в составе отладочной платы NodeMCU), который подключается с помощью UART-интерфейса к выходу радиомодема и используется в качестве наземного беспроводного ретранслятора сигнала. Для реализации такого обмена в среде программирования Delphi 7 разработан программный модуль обмена данными на основе TCP/IP-протокола.


Індекс рубрикатора НБУВ: О578.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рахман М. С. 
Дослідження інформаційних і телекомунікаційних послуг України як експортоорієнтованої галузі економіки / М. С. Рахман // Бізнес Інформ. - 2017. - № 5. - С. 279-287. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено сучасний стан, основні проблеми і перспективи розвитку інформаційних та телекомунікаційних послуг України на внутрішньому та зовнішньому ринках як експортоорієнтованої галузі економіки. Проаналізовано статистичні показники структури галузі в динаміці на внутрішньому та зовнішньому ринках, внесок у ВВП та зайнятість; виконано матричний і кореляційний аналіз та їх основі побудовано прогнозні моделі розвитку показників реалізації, експорту та витрат на персонал. Запропоновано рекомендації щодо перспективних напрямів розвитку IТ-послуг і програмного забезпечення; використання ключових переваг галузі для розвитку експортоорієнтованої галузі національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)838.60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Євтушенко В. А. 
Вплив міжнародного туризму на економічний розвиток та імідж окремої країни / В. А. Євтушенко, М. С. Рахман, Д. В. Мангушев // Проблеми економіки. - 2017. - № 2. - С. 26-34. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження динаміки економічних показників міжнародного туризму, основних проблем, тенденцій і перспектив розвитку галузі на світовому ринку й окремо взятої країни, ролі іміджу країни та його впливу щодо створення конкурентоздатного туристичного продукту. Проаналізовано статистичні показники структури міжнародного туризму в динаміці, зокрема туристичний потік, внесок у ВВП і зайнятість світу, та національну економіку. Проведено аналіз стану туристичної галузі України у розрізі основних економічних показників і готельної інфраструктури, зокрема Харківської області. Виявлено роль іміджу і його вплив на конкурентоздатність національного туристичного продукту. На основі кореляційного аналізу створено прогнозні моделі для ряду показників. Виявлено сучасні тенденції розвитку та наведено рекомендації щодо вдосконалення конкурентоздатності туристичної галузі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)844.135.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рахман М. С. 
Залучення туристичного потенціалу України до "розвантаження" світових потоків / М. С. Рахман // Проблеми економіки. - 2018. - № 3. - С. 19-28. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено шляхи і можливості залучення вітчизняного туристичного потенціалу для прийняття на себе частки зростаючого світового туристичного потоку у вирішенні проблеми "перевантаження" видатних світових пам'яток і чудес. Розглянуто стан роботи над туристичним брендом, його зв'язок із туристичним іміджем і позиції України за індексом конкурентоспроможності подорожей і туризму у світі. Досліджено структурні зміни туристичного потоку країни за 2006 - 2017 рр. в динаміці та фактори впливу. Проведено аналіз показників діяльності туристичної галузі України: у розрізі суб'єктів за кількістю підприємств і штатних працівників і доходів та динаміки прямих і загальних внесків у ВВП та зайнятості країни. Проаналізовано статистичні показники обсягів витрат внутрішніх туристів та іноземних відвідувачів; вподобання туристичного потоку за метою подорожі на внутрішньому та зовнішньому ринках. Окрему увагу приділено структурі зовнішньої торгівлі туристичними послугами за метою подорожі та географічним вподобанням вітчизняних туристів, також реалізації туристичних путівок. У результаті SWOT-аналізу виявлено сильні та слабкі сторони вітчизняного туристичного ринку, наведено можливості, які за певних умов можна перетворити на потенціал; PEST-аналіз виявив загрози, які можливо перетворити на силу. Покращання маркетингових можливостей туристичних підприємства можливі за умови вирішення проблем просування та стимулювання туристичного продукту; вдосконалення якості та асортименту; контролю; впровадження принципів КСВ та проведення регулярних маркетингових досліджень. Розглянуто процес взаємодії з партнерами та роль приватно-державного партнерства в розвитку сфери туризму. Наведено рекомендації щодо досягнення позитивного результату у залученні іноземних гостей до України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рахман М. С. 
Структурний аналіз імпортних операцій України / М. С. Рахман, Т. О. Залогіна // Бізнес Інформ. - 2018. - № 9. - С. 25-34. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено теоретичні положення щодо особливостей імпортної діяльності та аналізу структурних зрушень імпортних операцій з товарами та послугами України. Розглянуто періодизацію етапів розвитку зовнішньої торгівлі та переваги застосування принципів торгівлі. Визначено сутність та умови здійснення імпорту. Узагальнено теоретичні положення щодо комплексної типології різновидів імпортних операцій. Наведено перелік показників, що характеризують імпортну діяльність. Зазначено органи регулювання суперечностей, що виникають поміж інтересами суб'єктів ЗЕД. Проведено аналіз показників обсягів зовнішньої торгівлі товарами та послугами України за 2000 р. - 5 місяців 2018 р. Досліджено структурні зміни імпорту товарів за товарною номенклатурою, за широкими економічними категоріями (ШЕК) та за видами транспортування, а також їх географічну сегментацію. Проаналізовано статистичні показники обсягів імпорту послуг у розрізі видів та за країнами-імпортерами. Окрему увагу приділено коефіцієнтам покриття експортом імпорту товарів/послуг у регіональному розрізі. Наведено результати регресійного аналізу та прогнозні моделі імпорту товарів та послуг України до 2020 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-803.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Рахман М. С. 
Аналіз конкурентних переваг ПАТ КБ "ПриватБанк" серед банківських установ з державним капіталом / М. С. Рахман, Д. В. Мангушев // Бізнес Інформ. - 2018. - № 4. - С. 344-350. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено поняття "конкурентоспроможність банку" та наведено систему засобів, які забезпечують конкурентні переваги банку на ринку банківських та фінансово-кредитних послуг. Проаналізовано стан банківського ринку в результаті очищення банківської системи України, розглянуто структурні зміни у фінансових активах та конкурентні позиції ПАТ КБ "ПриватБанк" у групі банків з державним капіталом. Виявлено вплив націоналізації "ПриватБанку" на стан банківської ІТ-інфраструктури та динаміку операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками. Проаналізовано позиції банків з державним капіталом у щорічному рейтингу "ТОП-50" банків України за 2016 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рахман М. С. 
Дослідження транспортно-логістичних послуг як експортного потенціалу України / М. С. Рахман, В. А. Євтушенко // Бізнес Інформ. - 2018. - № 5. - С. 42-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - полягає в дослідженні проблем, тенденцій і перспектив розвитку транспортної системи України у складі логістичної діяльності як потенціалу економічного зростання, підвищення ефективності зовнішньої торгівлі та конкурентоспроможності країни на світовому ринку. Висвітлено теоретичні поняття логістики: еволюцію та трактування терміна, предмет і завдання логістики; сутність логістичної моделі та її структурні одиниці. Проаналізовано геополітичне становище України як складової глобальної транспортно- комунікаційної системи та оцінки в рейтингу Світового банку щодо індексу логістичної ефективності. Досліджено структурні зміни в динаміці економічних показників транспортних послуг України за видами транспорту та перевезень. Проведено аналіз видової та географічної структури експорту транспортних послуг України та виявлено основні проблеми його розвитку. На основі кореляційного аналізу побудовано GAP-аналіз розривів показника чистого доходу та реалізації транспортних послуг. Наведено стратегічні рішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)370-813

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рахман М. С. 
Фінансовий ринок як потенціал інвестиційного пожвавлення економіки України / М. С. Рахман, В. В. Шевцова // Бізнес Інформ. - 2019. - № 10. - С. 192-199. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - наукове обгрунтування теоретичних положень щодо фінансового ринку та фінансових послуг; характеристика особливостей маркетингової діяльності даного ринку; аналіз стану, тенденцій і прогнозування стану окремих видів ринку фінансових послуг в Україні як потенціалу інвестиційного пожвавлення економіки. Узагальнено теоретичні положення про сутність термінів "фінансовий ринок" і "фінансова послуга". Розглянуто структуру фінансової системи України та інституціональні одиниці фінансового ринку. Досліджено сучасний стан і видову структуру професійних учасників фінансового ринку та організацій, що надають фінансові послуги в Україні. Розкрито підходи до сприйняття фінансових послуг як продукту, як майна та як товару; наведено їх відмінності від фінансових операцій; показано особливості функціонування маркетингу на ринку фінансових послуг. У кількісному та вартісному вираженні проведено аналіз показників обсягу наданих фінансових послуг; охарактеризовано структурні зміни наданих послуг, динаміка обсягів лізингових, факторингових операцій та операцій щодо управління майном. Проаналізовано сегмент фондового ринку, а саме: структурні зміни кількості професійних учасників фондового ринку за сім років; динаміка обсягів торгів на ринку цінних паперів; основні гравці та вплив обсягу торгів цінними паперами на розмір ВВП країни. На базі програмного забезпечення розроблено прогнозні моделі лізингових, факторингових операцій та операцій щодо управління майном по кварталах року (при значенні авторегресії у 3 періоди); за допомогою GAP-аналізу виявлено розриви песимістичного та оптимістичного прогнозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рахман М. С. 
Парадигми виробників тютюнового ринку та місце Philip Morris International в Україні / М. С. Рахман, А. М. Руденко // Бізнес Інформ. - 2019. - № 11. - С. 164-171. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - наукове дослідження стану виробництва, реалізації та товарного асортименту тютюнової продукції, існуючих умов торгівлі та перспективних тенденцій на сучасному світовому та вітчизняному ринках, а також аналіз діяльності Philip Morris International як одного з провідних гравців ринку. Надано характеристику основних гравців, обсягів їх доходів, виробничих потужностей, зайнятості в галузі та вплив незаконної торгівлі. Проведено аналіз структури асортиментного портфеля компанії Philip Morris International з часткою брендової продукції в загальному обсязі споживання, структури доходів і ринкових сегментів у розрізі споживчих переваг і попиту. Окремо проаналізовано продукцію нового покоління з потенційно пониженим ризиком, що набуває все більшої популярності. Виконано дослідження основних показників діяльності British American Tobacco, Japan Tobacco та Imperial Brands на світовому ринку: обсягів доходів та прибутків, структури та дохідності стратегічного портфоліо кожної з компаній, географічної присутності та сегментації продукції на ринку. Розглянуто стан та основні показники вітчизняного тютюнового ринку: місткості та обсягу реалізації, основних брендів, цінового сегмента; виділено негативний вплив на ринок нелегальної торгівлі. Проведено порівняльний аналіз показників діяльності міжнародних тютюнових гравців, які працюють на ринку України за 2018 р., окремо проаналізовано місце Philip Morris International. Вказано основні проблеми виробників та реалізаторів тютюнової продукції як на світовому, так і на внутрішньому ринку. Підбито підсумки та запропоновано шляхи вдосконалення системи збуту Philip Morris International на світовому ринку в цілому та ринку України зокрема.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.753.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рахман М. С. 
Міжнародна туристична діяльність: сучасні реалії та тенденції / М. С. Рахман, Ю. В. Нагорна // Бізнес Інформ. - 2019. - № 9. - С. 43-50. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Теоретично обгрунтовано сутність міжнародного туризму та його значення, проаналізовано основні показники економічного розвитку туристичної галузі світу та України, досліджено сучасні тенденції та розроблено проект рекомендацій щодо подальшого його розвитку. Узагальнено теоретичні положення про сутність терміна "туризм", особливості визначення та функції туризму; виявлено вплив розвитку галузі на економіку окремої країни та світу; розглянуто напрями застосування менеджменту в туристичній індустрії та структуру туристичного продукту. Проведено аналіз показників міжнародного туризму: розмір внесків у ВВП; обсяг прямих інвестицій; частка в загальному світовому експорті та експорті послуг; вплив на зайнятість населення та динаміка туристичних потоків взагалі та по регіонах світу. Розглянуто структуру надходжень від експорту в регіональному розрізі, рейтинги країн - лідерів за обсягом іноземних відвідувачів та обсягом надходжень від туристичного експорту в динаміці. Наведено порівняння видової структури прибуття міжнародних туристів за метою подорожі. Виконано аналіз основних показників зовнішньої торгівлі туристичними послугами України: кількість суб'єктів туристичної діяльності в розрізі власності та територіального розміщення; динаміка віїзного та виїзного туристичного потоку; переваги іноземних туристів за метою візиту до України. Проаналізовано статистичні показники обсягів зовнішньої торгівлі України за статтею "подорожі". Розроблено та запропоновано проект рекомендацій щодо вдосконалення міжнародних туристичних послуг. Підбиті підсумки та виявлено сучасні тенденції в розвитку світового туризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.43 + У9(4УКР)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Рахман М. С. 
Аналіз стану та вдосконалення банківських операцій України з іноземною валютою / М. С. Рахман, Д. А. Сасонін // Бізнес Інформ. - 2019. - № 9. - С. 223-230. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено стан банківських операцій та міжбанківських розрахунків в іноземній валюті; розглянуто вплив введення нового закону про валюту; вдосконалено реалізацію банківських операцій з іноземною валютою у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). Узагальнено теоретичні положення щодо сутності банківської діяльності, класифікацію та особливості здійснення банківських операцій у сфері ЗЕД. Проведено структурний аналіз показників обсягів грошових переказів з-за кордону в Україну за 2011 - I квартал 2019 рр. у доларах США в динаміці; визначено співвідношення обсягів грошових переказів, зростання прямих іноземних інвестицій в Україну та їх частки у ВВП. Порівняно зміни показника обсягів грошових переказів в Україну, здійснених формальним і неформальними шляхами. Розглянуто структурні зміни грошових переказів за джерелом походження (заробітна плата, трансферти тощо). Виявлено переваги клієнтів у разі використання міжнародних платіжних систем. Проаналізовано статистичні показники обсягів операцій клієнтів банків з безготівковою іноземною валютою, торгів на міжбанківському валютному ринку України та динаміку середньозваженого курсу обміну долара США до гривні. Проаналізовано структуру основних балансових рахунків (активи, валові кредити та кошти клієнтів) у іноземній валюті, виконано кореляційний аналіз зв'язків показників. Зроблено прогнозування фактичного ряду "Кошти клієнтів" та "Грошові перекази" до 2020 р. Виявлено стратегічні розриви прогнозної моделі. Розглянуто переваги та недоліки нового закону "Про валюту та валютні операції". Підбито підсумки та запропоновано шляхи вдосконалення банківських операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Рахман М. С. 
Структурні зміни кон'юнктури ринку нерухомості Харківської області / М. С. Рахман, В. В. Малько // Бізнес Інформ. - 2019. - № 10. - С. 136-143. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено теоретичні положення щодо особливостей кон'юнктури ринку нерухомості Харківської області й надано аналіз структурних змін ринку та динамічних коливань його цін. Мета роботи - дослідження кон'юнктури ринку нерухомості Харківської області; визначення існуючих проблем і сучасних тенденцій розвитку ринку; розробка прогнозу та рекомендацій щодо покращення діяльності в даному сегменті. Розглянуто структурні зміни ринку нерухомості Харківщини та виявлено, що населення віддає перевагу вторинному ринку, здебільшого малогабаритним 1- та 2-кімнатним квартирам. За показниками динамічного аналізу найбільші темпи нарощування цін спостерігаються в нерухомості де-люкс і комфорт-класу. Показники бізнес-класу на 2019 р. виявилися від'ємними. Аналіз надання іпотечних кредитів продемонстрував зростання показників та кількості виданих кредитів. Середній темп нарощування сягає 10,9 %. Але головним недоліком кредитування є високі процентні ставки, які складають 25 % річних. Для подолання цього бар'єра забудовники вводять різні програми лояльності, що надає змогу залишити попит на ринку нерухомості відносно стійким. У результаті індексного аналізу виявлено, що ціни на вторинному ринку збільшуються до грудня і потім спадають до червня. Характерними для ринку нерухомості є значні ризики: нестабільна політична ситуація, міграція населення, зростання цін на нерухомість.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327 + У9(4УКР-4ХАР)0571.1-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рахман М. С. 
Заходи стимулювання страхового ринку України / М. С. Рахман, В. А. Євтушенко, Д. А. Сипало // Бізнес Інформ. - 2020. - № 8. - С. 196-202. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз стану страхової діяльності України, визначення проблем та знаходження шляхів їх усунення за допомогою проведення статистичних досліджень (аналіз структури та динаміки ринку страхування; визначення сезонного коливання; розрахунок прогнозу на 2020 - 2021 рр.) і розроблення рекомендацій щодо вдосконалення страхової діяльності в Україні. Актуальність даної теми полягає у важливому значенні страхового ринку для безпеки та розвитку економіки країни на всіх її рівнях. Важливим питанням у цьому аспекті є забезпечення ефективної взаємодії між політичною, соціальною, економічною та міжнародною сферами. В економічному сенсі страхова діяльність забезпечує попит людей у захисті, надаючи пропозицію страхової послуги (страхового полісу). Страхування працює у вигляді умов та видів, які суб'єкти повинні обрати та виконувати. Загальним значенням страхового ринку є задоволення потреб у страховому захисті. Стаття присвячена дослідженню характеру, позиції та рівня розвитку страхової діяльності в Україні. Проведено аналіз показників ринку страхування та здійснено їх прогноз - для того, щоб виділити перспективи та проблеми розвитку даної сфери діяльності в Україні. Страхування є засобом забезпечення безпеки та застосовується в усіх сферах і ланках життя: держава, населення, бізнес тощо. Можливість страхування дозволило створити передумови для зменшення негативного впливу тих чи інших непередбачених подій, починаючи зі стихійного лиха та завершуючи страхуванням фінансових операцій. Головною проблемою страхування в Україні є його недостатній розвиток, що унеможливлює участь даного виду діяльності в покращенні економічного стану країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Рахман М. С. 
Аналіз стану та перспектив експортно-імпортних операцій зернових і зернобобових культур в Україні / М. С. Рахман, Н. М. Бабенко // Бізнес Інформ. - 2020. - № 8. - С. 134-139. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз обсягів та структури експортно-імпортних операцій на ринку зернових і зернобобових культур, виявлення тенденції розвитку та розроблення проєкту рекомендацій щодо вдосконалення експортного потенціалу України. Розглянуто структуру та класифікацію зерна на ринку зернових і зернобобових культур, а також функціонування даного ринку. Визначено обсяги вирощування зернових і зернобобових культур на підприємствах України за 2019 р. Проаналізовано сутність ринку зернових і зернобобових культур у складі зовнішньої торгівлі. Розглянуто стан експорту та імпорту зернових культур України в першому кварталі 2020 р. Визначено основні показники експортно-імпортних операцій, сальдо, баланс, динаміку та темпи зростання за 2015 - 2019 рр. Розглянуто товарну та географічну структури ринку зернових і зернобобових культур України. Розроблено PEST-аналіз для визначення зовнішньоекономічної ситуації України на зерновому ринку та виявлено основні фактори, які впливають на даний ринок. Виділено головні проблеми зовнішньоекономічної діяльності на ринку зерна та пропозиції щодо їх усунення. Розглянуто зовнішню торгівлю пшеницею та кукурудзою за країнами світу за січень - квітень 2020 р. Запропоновано проєкт рекомендацій щодо розвитку та вдосконалення аграрного сектора та забезпечення ринку зерновими та зернобобовими культурами. Розраховано прогнозні значення експортної діяльності ринку зерна методом екстраполяції на 2020 - 2021 рр. Визначено основні тенденції ринку зернових і зернобобових культур України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рахман М. С. 
Аналіз структурних зрушень показників кредитної діяльності банків України / М. С. Рахман, О. М. Гальцева // Бізнес Інформ. - 2020. - № 9. - С. 228-238. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Дохідна частина банківської установи формується здебільшого за рахунок обсягу наданих кредитів та залежить від умов кредитування учасників ринку фінансових послуг. Отже, недостатність або недоступність кредитних ресурсів негативно впливає на стан всієї економіки. Мета роботи - економіко-статистичний аналіз сучасного стану кредитної діяльності банківської системи України в динамічних умовах розвитку вітчизняної економіки, виявлення тенденцій, обгрунтування перспектив розширення та зниження ризиків кредитної діяльності банківських установ. Розглянуто роль і завдання кредитних операцій банку в економіці країни; охарактеризовано стан кредитного портфеля банківської системи протягом останніх років; наведено новий перерозподіл банків на групи за структурою статутного капіталу та розміром активів. Проведено аналіз обсягів та структури активів банків у розрізі організаційно-правових форм власності (державної, приватної, іноземної) та частки кредитів у структурі активів. Проаналізовано зміни загальних обсягів та динаміку кредитування в розрізі: суб'єктів кредитування; національної та іноземної валют; динаміки обмінного курсу та структури кредитування за видами діяльності. Виявлено вплив сезонності надання кредитів. Надано оцінку кількості, структури та обсягів кредитування нефінансовими кредитними установами. Розроблено прогнозні моделі з використанням різних математичних функцій і статистичних методів. У результаті проведеного SWOT-аналізу виявлено основні проблеми та недоліки банківської системи. Запропоновано проєкт рекомендацій щодо зниження кредитних ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)262.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рахман М. С. 
Аналіз зовнішньоекономічної діяльності України та структури експортно-імпортних операцій з пластиковими трубами / М. С. Рахман, О. В. Заіка // Бізнес Інформ. - 2020. - № 9. - С. 29-36. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Поліетилен (ПЕ) та полівінілхлорид (ПВХ) використовуються в багатьох галузях людської діяльності, у виробництві різноманітних товарів - переважно на основі імпортної сировини. Це виробництво майже повністю орієнтовано на внутрішнє споживання, а цінова політика напряму залежить від митних зборів і податків. На українському ринку присутні готові вироби імпортного виробництва, з підвищеними технічними характеристиками, зокрема трубна продукція з полімерних матеріалів. Мета роботи - дослідження обсягів та структури експортно-імпортних операцій України по групі "Полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них", виявлення проблем і перспектив українських виробників трубної продукції та їх участі в зовнішньоекономічній діяльності. Проведено аналіз структурних зрушень обсягів та балансу зовнішньої торгівлі товарами та послугами України в динаміці; визначено обсяги експортно-імпортних операцій товарами; розраховано середні показники за період. Охарактеризовано участь українських підприємств у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності: кількість, регіональне розміщення на території країни та середній обсяг операцій. Проаналізовано обсяги та динаміка експортно-імпортних операцій по групі 39 "Пластмаси, полімерні матеріали", товарна та географічна структура. Розглянуто основних виробників готової полімерно-трубної продукції та виробників вітчизняної сировини, їх частку в реалізації товарів на зовнішньому ринку; основних постачальників імпортної сировини та вплив зміни митних тарифів та зборів на ціни. Розраховано діапазон середніх експортно-імпортних цін за 1 кг поліетиленових труб за п'ятіркою країн. Виявлено проблеми ринку та надано рекомендації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-803.4 + Л719.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського