Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Романович Л. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Романович Л. В. 
Біохімічні механізми впливу добавок вітамінів Е і С на імунний потенціал та антиоксидантний захист курчат-бройлерів : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / Л. В. Романович; Інститут біології тварин, Національна академія аграрних наук України. - Львів, 2021. - 17 c. - укp.

Дисертаційну роботу присвячено з’ясуванню окремого та сумісного впливу введення до раціону курчат-бройлерів вітамінів Е і С на показники протеїнового та ліпідного обміну, гематологічний профіль, активність імунного й антиоксидантного захисту, їх ріст і життєздатність. Показано, що додаткове введення до раціону курчат-бройлерів упродовж періоду їх вирощування вітамінів Е й С спричинило зменшення вмісту гідропероксидів ліпідів і ТБК-активних продуктів у плазмі крові та альдегідних і кетонових похідних ОМП у сироватці крові. За впливу добавок вітамінів Е і С зареєстровано зростання у крові вмісту відновленого глутатіону, глутатіонпероксидазної і супероксиддисмутазної активності. Констатовано більший вміст загальних ліпідів у м’язах стегна курчат усіх дослідних груп стосовно контрольної у 27-добовому віці. При цьому у печінці курчат дослідних груп встановлено більший вміст загальних ліпідів, діацилгліцеролів і менший – неетерифікованих жирних кислот. Згодовування добавок вітамінів Е і С та поєднаного їх застосування спричинило стимулювальний вплив на процеси біосинтезу протеїну та імунну функцію в організмі курчат. Констатовано позитивний вплив вітамінів Е та С на функціонування механізмів природного й адаптивного захисту організму курчат, про що свідчать вищі показники фагоцитозу псевдоеозинофілів крові, а також бактерицидна і лізоцимна активності сироватки крові. Виявлено підвищення середніх титрів специфічних антитіл до вірусу хвороби Ньюкасла, збільшення на 13,6–17,8 % середньодобових приростів у курчат усіх дослідних груп, особливо за комплексної дії вітамінів Е і С.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського