Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Руденко С. Б.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Руденко С. Б. 
Музейна пам'ятка: соціокультурна сутність та місце в системі історико-культурних цінностей : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / С. Б. Руденко; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Розроблено періодизацію розвитку наукової думки про різні аспекти соціокультурної сутності музейних памяток (МП) та їх місця в системі історико-культурних цінностей. Запропоновано нові підходи до природних класифікацій матеріальних історико-культурних пам'яток. В основу розподілу нерухомих пам'яток покладено територіально-топографічний принцип, а рухомих - інституційний. Зазначено, що суттєвими ознаками для розробки класифікацій МП є соціокультурні особливості їх допам'яткового побутування. Рокрито поняття "пам'ятка" та "музейна пам'ятка", запропоновано дефініції, які включають сутнісні характеристики об'єктів (особливості фіксації історичної пам'яті, автентичність, просторові зв'язки, інформаційно-комунікаційне використання). Встановлено, що поняття "рухома" та "нерухома" пам'ятки не залежать від розмірів об'єкта та можливості його переміщення у просторі. Основним критерієм поділу визначено просторові зв'язки пам'яток. Виявлено соціокультурні функції МП (джерельно-наукова, освітньо-виховна, соціалізуюча, культурно-орієнтаційна, ідеологічна, естетична, рекреаційно-дозвіллєва) та розкрито їх зміст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Руденко С. Б. 
Музейна пам'ятка: соціокультурна сутність та місце в системі історико-культурних цінностей : монографія / С. Б. Руденко; Центр пам'яткознавства НАН України та Укр. т-ва охорони пам'яток історії та культури. - К. : НАКККіМ, 2012. - 119 c. - Бібліогр.: с. 98-119. - укp.

Запропоновано чітке визначення понять "пам'ятка" та "музейна пам'ятка", розроблено класифікацію матеріальних історико-культурних цінностей, з'ясовано специфіку музейних пам'яток у порівнянні з іншими цінностями. На широкому історичному тлі висвітлено перебіг історичної еволюції явища, яке набуло, зрештою, статусу "музейної пам'ятки". Акцентовано на ролі та місці музейної пам'ятки в системі історико-культурних цінностей. Окреслено основні напрями соціокультурного використання музейних історико-культурних цінностей, наголошено, що вони є об'єктом специфічної суспільної діяльності щодо регулювання процесу опредметнення та розпредметнення історичної пам'яті з метою забезпечення позитивного перебігу історико-культурного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671*122.6 + Ч771 + Т3(4УКР) л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА756260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Руденко С. Б. 
Музей як технологія : монографія / С. Б. Руденко. - Київ : Ліра-К, 2021. - 435 c. - Бібліогр.: с. 396-433 - укp.

Увагу присвячено проблемі найбільш ефективного використання музею як соціально-культурного інституту. Зауважено, що сучасна музеологія все більше поринає у схоластику, а розрив між практикою та теорією посилюється. Музеї демонструють цікаву динаміку розвитку. З одного боку, вони видаються застарілими закладами, що займаються неактуальними залишками культурного життя. З іншого, попри швидкі темпи експансії комп'ютерних технологій, музеї посилюють свою соціально-культурну значущість, не залишаючи нікого байдужими. Наголошено, що без надійних теоретичних засад, музейний заклад рухатиметься наосліп, завдаючи на цьому шляху шкоди як собі, так і соціуму. Зауважено, що наукові дослідження інтенсифікують пошуки оптимальних інституційних налаштувань, при цьому значно зменшуючи часові витрати. Зазначено, що автору дослідження вдалося заново зібрати основні концептуальні каркаси музею та зіткнути їх між собою. В результаті цього, виявилося, що багато стереотипних уявлень про музей не відповідають дійсності. Доведено, що музей не є всього лиш інститутом, що виявляє, зберігає, досліджує та демонструє пам'ятки. Також він не є складом страхового фонду автентичності культури. Акцентовано, що музей може бути корисним для вироблення соціальних технологій, раціоналізації суспільного життя, подолання фейків, симуляцій, поширення науково-критичної методології. В основі музейницької роботи лежить симбіоз науки та мистецтва, якого не вдалося поки досягти в жодній іншій формі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського