Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (44)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=СІРКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Зянько В. В. 
Основи економіки: вузлові питання : Навч. посіб. для студ. екон. спец. / В. В. Зянько, М. І. Небава, А. В. Сірко; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця : УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2001. - 248 c. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Висвітлено основні проблеми економічної теорії. Розглянуто питання політичної економії, мікро- та макроекономіки. Наведено форми організації суспільного виробництва. Вивчено історичні умови виникнення та етапи розвитку товарного виробництва. Розкрито структуру та інфраструктуру ринку. Проаналізовано особливості формування попиту на виробничі ресурси. Аргументовано рівень рівноважної заробітної плати на конкурентному ринку праці. Викладено особливості поведінки фірми за різних ринкових ситуацій. Відображено стан сучасного ринку робочої сили та фактори, які його визначають. Описано механізм створення грошей комерційними банками. Досліджено проблеми економічної політики у досягненні макроекономічної рівноваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сірко Р. І. 
Психічне здоров'я у старшому юнацькому віці як предмет психологічного аналізу : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.01 / Р. І. Сірко; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2002. - 15 c. - укp.

На підставі теоретичного аналізу та результатів експериментального дослідження підтверджено, що стан психічного здоров'я молоді старшого юнацького віку визначається численними особистісними характеристиками, синтезом біологічно та соціально-зумовлених особливостей психіки. Розроблено комплексний критерій визначення стану психічного здоров'я. Зафіксовано високий і низький рівні психічного здоров'я, наведено їх показники. Впроваджено комплекс спеціальних вправ з нейролінгвістичного програмування та психорегуляції, спрямованих на вдосконалення комунікативних здібностей юнаків та дівчат і засвоєння методів управління емоційними станами, що дозволяло їм знімати емоційне навантаженння та мобілізувати сили на оптимальну реалізацію навчальних завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зянько В. В. 
Загальний курс теоретичної економіки : Навч. посіб. для студ. екон. спец. / В. В. Зянько, М. І. Небава, А. В. Сірко; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця, 2002. - 251 c. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні основи економіки з урахуванням досягнень економічної науки та практики світової цивілізації, а також завдань і проблем трансформаційної економіки України. Особливу увагу приділено вивченню економічних термінів, принципів функціонування та закономірностей розвитку ринкової економічної системи. Вміщено програмні питання з політичної економії, мікро- та макроекономіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01я73(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА617559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сірко Я. М. 
Онтогенетичні особливості обміну білків у тканинах гусей і деякі фактори його регуляції : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / Я. М. Сірко; УААН. Ін-т біології тварин. - Л., 2002. - 16 c. - укp.

Висвітлено онтогенетичні особливості синтезу та розпаду білків в органах і тканинах гусей, роль амінокислот, глюкози та жирних кислот у регуляції даних процесів на різних етапах росту птиці. Проаналізовано вплив різного вмісту протеїну та жиру в раціоні гусей на їх ріст і обмін білків в організмі. Виявлено різке зниження інтенсивності синтезу білків у досліджуваних органах і тканинах гусей після вилуплення, підвищення її до 10 - 30-денного віку та зниження з 30- до 60-денного віку; різке підвищення активності кислих і нейтральних протеаз після вилуплення та зниження її з 30- до 60-денного віку; підвищення активності аланінамінотрансферази після вилуплення та активності аспартатамінотрансферази з 30- до 60-денного віку, а також значно більше використання фенілаланіну в синтезі білків в органах і тканинах ембріонів, ніж у дорослих гусей та вуглецевого скелета амінокислоти в синтезі ліпідів, ніж в енергетичних процесах. Розкрито зв'язок між вмістом протеїну та жиру в раціоні гусей у перші місяці життя, інтенсивністю синтезу та розпаду білків у скелетних м'язах та інтенсивністю їх росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-272.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сірко А. В. 
Корпоративний сектор: структура, місце та роль в сучасній економіці / А. В. Сірко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2004. - № 4. - С. 17-24. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Уточнено економічний і правовий змісти терміна "корпорація"; обгрунтовано і охарактеризовано структуру корпоративного сектору, його місце та роль за умов ринкової та перехідної економік.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сірко А. В. 
Інвестиційні потреби розвитку корпоративного сектора та проблеми їх інституціонального забезпечення / А. В. Сірко // Актуал. проблеми економіки. - 2004. - № 8. - С. 51-61. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто чинники, що гальмують інвестиційний процес у корпоративному секторі економіки та формують акціоноване підприємство як квазікорпоративну систему.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сірко А. В. 
Корпоративні відносини в перехідній економіці: проблеми теорії і практики : Моногр. / А. В. Сірко. - К. : Імекс, 2004. - 413 c. - Бібліогр.: 463 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми становлення та розвитку корпоративних відносин у постсоціалістичній економіці. Проаналізовано методологічні засади сучасної теорії корпорації як суб'єкта економічного процесу, наведено сутнісну характеристику та визначено тенденції еволюції структури корпоративної власності. Висвітлено специфіку формування та проблеми функціонування корпоративного сектору за умов ринкової трансформації економіки, їх детермінованість глибинними процесами первісного нагромадження капіталу. Значну увагу приділено питанням формування ефективної системи корпоративного управління, участі держави в її інституціональному забезпеченні, а також створення корпоративних структур, проаналізовано їх роль у прискоренні інтеграційних процесів.

Рассмотрены теоретические и практические проблемы становления и развития корпоративных отношений в постсоциалистической экономике. Проанализированы методологические основы современной теории корпорации как субъекта экономического процесса, приведена сущностная характеристика и определены тенденции эволюции структуры корпоративной собственности. Освещены специфика формирования и проблемы функционирования корпоративного сектора в условиях рыночной трансформации экономики, их детерминированность глубинными процессами первичного накопления капитала. Значительное внимание уделено вопросам формирования эффективной системы корпоративного управления, участия государства в её институциональном обеспечении, а также создания корпоративных структур, проанализирована их роль в ускорении интеграционных процессов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У9(4УКР)291.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сірко А. Г. 
Прогнозування віддалених результатів хірургічного лікування метастатичних пухлин головного мозку / А. Г. Сірко // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 3. - С. 113-119. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проанализированы результаты хирургического лечения 164-х больных с метастатическими опухолями головного мозга. У 59-ти больных метастазы в головном мозге были выявлены в различные сроки с момента обнаружения первичной опухоли, у 45-ти - диагностированы одновременно с первичной опухолью. Первичными очагами являлись: рак легких - 33,7 %, рак молочной железы - в 19,2 %, меланома кожи - в 18,3 %, рак толстого кишечника - в 9,6 %, рак почки - в 5,8 %, рак щитовидной железы - в 3,8 %, в 9,5 % - опухоли другой локализации. Метастатическое поражение головного мозга без выявленного первичного очага было определено у 60-ти больных. Установлены факторы, достоверно влияющие на прогноз заболевания: индекс Карновского до операции и наличие экстракраниальной опухоли. Выделены три основные прогностические группы больных. Отмечено, что годичная выживаемость в I группе составила 76 %, во II - 38 %, в III - 0 %. Практическое значение выделения прогностических групп состоит в том, что, используя данные общепринятого клинического исследования, врач может прогнозировать продолжительность жизни каждого больного, прогнозирование возможного результата позволит обосновать выбор основного метода лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сірко А. В. 
Первісне нагромадження капіталу - економічна основа спонтанного переділу суспільного багатства / А. В. Сірко // Економіка і прогнозування. - 2004. - № 2. - С. 31-47. - укp.

Обгрунтовано теоретичне значення та розкрито особливості первісного нагромадження капіталу в ринковій трансформації постсоціалістичної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сірко А. Г. 
Диференційована лікувальна тактика при метастатичних пухлинах головного мозку : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.05 / А. Г. Сірко; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Установлено клініко-гістобіологічні особливості метастатичних пухлин головного мозку та здійснено прогноз для хворих з верифікованим та безверифікованого первинного джерела пухлини. Визначено основні патогноманічні симптоми метастатичних пухлин головного мозку за даними комп'ютерної томографії та магнітно-резонансно-терапевтичного дослідження. Уперше з застосуванням сучасних клінічних і параклінічних методів комплексно вивчено чинники, що визначають найближчі та віддалені результати хірургічного лікування зазначених хворих. Виявлено основні прогностично значимі фактори ризику цього лікування та причини летальних випадків у ранньому післяопераційному періоді. Установлено прогностичну цінність сполучень факторів: віку, статі, гістоструктури та локалізації первинної пухлини, кількості метастатичних пухлин у головному мозку, стану хворого та системного пухлинного процесу за результатами багатофакторного аналізу. Розроблено алгоритм диференційованого лікування метастатичних пухлин головного мозку залежно від вихідного стану хворого та поширення первинної пухлини на підставі визначення основних прогностичних груп хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сірко А. В. 
Становлення і розвиток корпоративного сектора в перехідній економіці : Автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.01.01 / А. В. Сірко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 32 c. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні та соціально-економічні аспекти становлення й розвитку корпоративних відносин за умов перехідної економіки. Проаналізовано сутнісні риси корпоративної форми власності та форми їх прояву. Розкрито специфіку передумов та умов корпоратизації у трансформаційній економіці. Виявлено й охарактеризовано тенденції й закономірності розвитку корпоративних відносин. Визначено суть сучасного етапу постсоціалістичних трансформацій у сфері власності та як первісне нагромадження капіталу. Розроблено практичні рекомендації з удосконалення відносин корпоративної власності у перехідній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253,35

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сірко В. О. 
Податкове регулювання прибутку підприємства : Автореф. дис... канд. екон. наук / В. О. Сірко; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2006. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичні положення та методичні підходи щодо удосконалення механізму податкового регулювання за умов трансформації економіки на підставі обгрунтування об'єктивної необхідності його використання для ефективного управління процесом формування прибутку на мікрорівні, що забезпечує зростання прибутковості суб'єктів господарювання. Досліджено вплив податків на прибутковість підприємства з використанням методу критичної точки, розробленого на базі обгрунтування ставок податків, що дозволяє визначити загальний рівень оподаткування в Україні залежно від структури доданої вартості підприємства. Запропоновано методичний підхід щодо регулювання прибутку підприємства на підставі застосування регресивної ставки податку на прибуток, що дозволить підвищити прибутковість підприємства й забезпечити фіскальні потреби держави. Розроблено пропозиції щодо реформування механізму дії податку на прибуток, що передбачають використання модифікованого підходу відносно визначення результатів господарської діяльності підприємства і оподаткування частки реалізованого прибутку з метою підвищення ефективності діяльності реального сектору економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-864 + У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сірко Ю. В. 
Моделювання системи управління логістичними потоками машинобудівних підприємств : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Ю. В. Сірко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2006. - 21 c. - укp.

Запропоновано концепцію моделювання системи управління логістичними потоками машинобудівного підприємства, яка базується на принципах системного підходу до організації управління даними потоками, що дозволяє оптимізувати виробничу діяльність з урахуванням зворотних логістичних зв'язків, які виникають у процесі виробництва. Модель оптимізації резервів матеріальних ресурсів і виробничих потужностей дозволяє забезпечити ритмічність виробництва за умов виникнення неякісної продукції за різних стадій виробництва за рахунок сформованих резервів. Моделі раціонального використання матеріальних ресурсів дозволяють підвищити економічність і продуктивність логістичних процесів на підприємстві завдяки оптимізації процедури вибору організаційно-технічних і організаційно-економічних заходів щодо управління матеріальними потоками машинобудівного підприємства, що дозволяє у процесі сценарного пошуку визначити оптимальні параметри такого потоку у разі протидії зворотного логістичного потоку. Удосконалено структуру системи підтримки прийняття рішень в управлінні логістичними потоками зазначеного підприємства шляхом використання запропонованого комплексу економіко-математичних моделей, що дозволяє підвищити якість управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-591-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гунчак А. В. 
Роль вітаміну E в живленні птиці / А. В. Гунчак, І. Б. Ратич, Л. В. Андреєва, Я. М. Сірко, Г. М. Стояновська // Біологія тварин. - 2007. - 9, № 1/2. - С. 70-82. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Узагальнено дані літератури про роль вітаміну E в регуляції обміну речовин і фізіологічних функцій у птиці та її продуктивність. Наведено оптимальні норми добавок вітаміну E в раціони птиці, а також дані про патогенез захворювань птиці, зумовлених дефіцитом вітаміну E.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-451.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Стояновська Г. М. 
Ефективність введення в раціон молодняка курей біомаси дріжджів - надсинтетиків біологічно активних речовин / Г. М. Стояновська, А. В. Гунчак, Л. В. Андреєва, Г. В. Колісник, Я. М. Сірко, Б. Я. Кирилів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2007. - Вип. 8, № 1/2. - С. 111-115. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Слободян Я. М. 
Пошук антагоністів IBArmillariella melleaD (Fr. ex Vahl.) Karst в ялинових і букових лісах Українських Карпат / Я. М. Слободян, М. О. Сірко // Укр. ботан. журн. - 2007. - 64, № 1. - С. 57-61. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.561.22 Tri*602.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Сірко Я. М. 
Стан антиоксидантної системи та вміст вітамінів A і E в організмі курей-несучок при додаванні до раціону сорбенту, збагаченого ліпідами / Я. М. Сірко, Л. В. Андреєва, А. В. Гунчак, І. Б. Ратич, Н. П. Олексюк // Біологія тварин. - 2008. - 10, № 1/2. - С. 211-215. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено дані про вміст продуктів ПОЛ, активність антиоксидантних ферментів і концентрацію вітамінів A і E у печінці та жовтку яєць курей-несучок у разі додавання сорбенту, збагаченого соняшниковою олією, до складу комбікорму. Встановлено підвищення яєчної продуктивності у курей-несучок у разі додавання до їх раціону 3 % сорбенту, збагаченого олією, у порівнянні з курами, яким згодовували 1 % соняшникової олії. Виявлено зниження вмісту продуктів ПОЛ - гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду - у жовтку яєць і печінці курей-несучок у разі додавання до раціону сорбенту, збагаченого олією. У разі додавання до комбікорму, який згодовували курям-несучкам, 3 % сорбенту, збагаченого ліпідами, підвищується міцність яєчної шкаралупи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-272.5 + П682-451.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сірко І. 
Електронна музика як фактор групової ідентифікації молоді: філософсько-антропологічний аспект / І. Сірко // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2008. - № 4. - С. 40-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено електронну музику у контексті філософського антропологічного аналізу. Розкрито її роль як засобу створення музичного середовища, продукта масового споживання й індикатора групової ідентифікації. Висвітлено історію розвитку електронної музики в Україні, охарактеризовано категорії її слухачів, проаналізовано твори вітчизняних композиторів (К. Цепкаленко, Абакумова, С. Луньова). Розглянуто нові напрями музичного мистецтва - психоделічну та космічну музику, з'ясовано їх призначення та досліджено психологічну дію на особистість. Проаналізовано особливості позитивного та негативного впливу електронної музики на молодь. Зроблено висновок, що електронна музика як культурний феномен, породила новий спосіб життя, певний стиль поведінки та систему життєвих цінностей - своєрідну філософію сучасної молоді.

Исследована электронная музыка в контексте философского антропологического анализа. Раскрыта ее роль как средства формирования музыкальной среды, продукта массового потребления и индикатора групповой идентификации. Освещена история развития электронной музыки в Украине, охарактеризованы категории ее слушателей, проанализированы произведения отечественных композиторов (К. Цапкаленко, Абакумова, С. Лунева). Рассмотрены новые направления музыкального искусства - психоделическая и космическая музыка, установлено их назначение и исследовано психологическое действие на личность. Проанализированы особенности позитивного и негативного влияния электронной музыки на молодежь. Сделан вывод, что электронная музыка как культурный феномен, сформировала новый способ жизни, определенный стиль поведения и систему жизненных ценностей - своеобразную философию современной молодежи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.9 + Щ310.9 + Ю6*671.423.122

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сірко Я. М. 
Стан системи антиоксидантного захисту курей-несучок за різної кількості йоду та сірки в їх раціоні / Я. М. Сірко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 125-128. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Представлено результати визначення вмісту гідроперекисів ліпідів, малонового діальдегіду, відновленого глутатіону, активності каталази і глутатіон-пероксидази у крові, печінці, слизовій тонкого кишечника і яйцепроводі курей-несучок за 6-кратного збільшення кількості йоду в їх раціоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.1 + П682-451.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сірко Я. М. 
Показники антиоксидантного та вітамінного статусу курей-несучок за різної кількості йоду та сірки в їх раціоні / Я. М. Сірко, Л. В. Андреєва, І. Б. Ратич, А. В. Гунчак, Б. Я. Кирилів // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 3. - С. 147-151. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено результати визначення вмісту гідроперекисів ліпідів, малонового діальдегіду, відновленого глутатіону, вітамінів A, E, каротиноїдів, активності каталази і глутатіонпероксидази у крові, печінці та жовтку яєць курей-несучок за шестикратного збільшення кількості йоду в їх раціоні. Дослід проведено на 3-х групах курей-несучок, яким згодовували стандартний комбікорм, в цьому випадку одна група була контрольною, а курям першої дослідної групи вводили шестикратні домішки йоду до раціону, а другої - ті самі домішки з додаванням 0,2 % сульфату натрію. Встановлено, що у крові курей-несучок у випадку збільшення в їх раціоні кількості йоду у 6 разів та підвищення рівня йоду у 6 разів з одночасним додаванням сульфату натрію зростає активність глутатіонпероксидази, а в жовтку яєць - вміст малонового діальдегіду та гідроперекисів ліпідів. Підвищення кількості йоду в раціоні курей-несучок у 6 разів і в 6 разів з домішкою до корму сульфату натрію сприяло зростанню несучості курей, відповідно, на 6,71 і 5,80 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського