Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕМЧИНСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Семчинський К.  
Контроверса теорії справедливої війни у працях філософів і христянських теологів / К. Семчинський // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 1. - С. 95-103. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.611 + Э37-116.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Семчинський К. В. 
Проблеми війни у працях мусульманських мислителів ХХ століття / К. В. Семчинський // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 3-4. - С. 43-49. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э38-116.11 + Э38-36,088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Семчинський С. В. 
Вступ до порівняльно-історичного мовознавства (на матеріалі індоєвропейських мов) : Навч. посіб. / С. В. Семчинський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 174 c. - укp.

Висвітлено історію та сучасний стан порівняльно-історичного мовознавства як лінгвістичної дисципліни. Розглянуто особливості структури праіндоєвропейської прамови: фонетичної, синтаксичної і лексико-семантичної систем, морфологічної і поліномічної діасистем. Охарактеризовано мови індоєвропейської родини: анатолійські, індо-іранські, фракійські, тохарські, кельтські, германські, балтійські, слов'янські та ін.

Освещены история и современное состояние сравнительно-исторического языковедения как лингвистической дисциплины. Рассмотрены особенности структуры праиндоевропейского праязыка: фонетической, синтаксической и лексико-семантической систем, морфологической и полиномической диасистем. Охарактеризовано языки индоевропейского семейства: анатолийские, индо-иранские, фракийские, тохарские, кельтские, германские, балтийские, славянские и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.75 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Семчинський К. В. 
Війна і мир у християнстві та ісламі : моногр. / К. В. Семчинський. - К. : Міленіум, 2007. - 164 c. - Бібліогр.: с. 149-162. - укp.

Наведено результати релігієзнавчо-філософського аналізу основних положень християнства й ісламу щодо війни та миру. Розглянуто генезис та трансформації концептів "війна" та "мир" у їх розвитку - від першоджерел християнства та мусульманства - Книг Старого та Нового завіту, Корану, Сунни, праць християнських і мусульманських мислителів до сучасного трактування.

Приведены результаты религиеведческо-философского анализа основных положений христианства и ислама о войне и мире. Рассмотрены генезис и трансформации концептов "война" и "мир" в их развитии - от первоисточников христианства и мусульманства - Книг Старого и Нового завета, Корана, Сунны, трудов христианских и мусульманских мыслителей до современного трактования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-202.161.1 + Э38-116.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА695313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Семчинський К. В. 
Онтологія релігійно-філософських концептів війни і миру в християнстві та ісламі : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.11 / К. В. Семчинський; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Здійснено релігієзнавчий аналіз основних положень християнства й ісламу щодо війни та миру. Розкрито генезис і трансформацію концептів "війна" і "мир" у їх розвитку від першоджерел християнства та мусульманства - Книг Старого та Нового Завіту, Корану, Сунни, праць християнських і мусульманських мислителів - до сучасного трактування. Досліджено тенденції й особливості еволюції поняття "війна" у контексті християнської традиції. Розкрито суперечність християнської доктрини "справедливої війни", проаналізовано явище пацифізму. Досліджено багатоаспектну комплексну модель релігійно-філософського поняття "мир" у християнстві, розкрито його структуру, в якій розрізняється зовнішній і внутрішній мир. Розкрито комплексність поняття "джихад" у першоджерелах ісламу, а також його еволюцію та розвиток. Визначено типи джихаду, етичні постулати, обмеження й умови для його проголошення. Зауважено, що специфіка мусульманського концепту "мир" полягає в тому, що справжній мир на землі неможливий, поки на землі не запанує іслам. Здійснено логіко-семантичний, зіставний і компаративний аналіз концепцій війни та миру у християнській та мусульманській традиціях, досліджено витоки, тенденції та течії ісламського фундаменталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-116.11 + Э38-116.11 + Ю6*666.4*325.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Семчинський С. В. 
Румунська мова : підруч. для студентів ВНЗ / С. В. Семчинський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Вид. 2-ге. - Чернівці : Букрек, 2015. - 246 c. - укp. - rum.

Викладено основні фонетичні, лексико-граматичні, лінгвокультурологічні характеристики румунської мови. Подано румунські тексти для читання й перекладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.41-923.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА800166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського