Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=СТУПЧУК$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Ступчук С. М. 
Інтеграція діяльності машинобудівних підприємств у світове господарство : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. М. Ступчук; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький, 2012. - 20 c. - укp.

Розкрито особливості інтеграційних перетворень на мікро- та макрорівнях, визначено основні риси, притаманні інтеграції, незалежно від рівня її виникнення. Досліджено вплив інтеграційних процесів макрорівня на інтеграційні процеси мікрорівня. Проведено аналіз існуючої системи нормативно-правового забезпечення діяльності підприємств машинобудування України за умов інтеграції у світове господарство. Визначено основні тенденції в діяльності підприємств машинобудування Хмельниччини, України в глобалізованій економіці та визначено напрямки активізації участі українських підприємств в інтеграційних процесах. Запропоновано логіко-структурну схему взаємозв'язку складових процесу інтеграції діяльності машинобудівних підприємств у світове господарство, сформовано й апробовано систему оцінювання ефективності від участі в інтеграційних процесах. Обгрунтовано рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності машинобудівних підприємств Хмельниччини.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830.585.11 + У9(4УКР-4ХМЕ)305.851.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ступчук М. С. 
Біологічна роль сиртуїнів в еукаріотів : (огляд) / М. С. Ступчук, Т. Ю. Вознесенська // Фізіол. журн.. - 2017. - 63, № 4. - С. 105-113. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

Огляд присвячений характеристиці специфічних білків, що мають властивості гістонових деацетилаз та монорибозилтрансфераз і сиртуїнів. Представлено найновіші уявлення стосовно класифікації та біологічного значення сиртуїнів: їх ролі у процесі клітинного старіння, апоптозі, захисті від атеросклерозу і серцево-судинних захворювань. Розглянуто також вплив сиртуїнів на метаболізм і на універсальний ядерний фактор транскрипції іB, який контролює експресію генів імунної відповіді, апоптозу й клітинного циклу. Описано низку сполук, що здатні активувувати та пригнічувати сиртуїни, таким чином, моделюючи їх властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*113.22*72 + Е0*725.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ступчук М. С. 
Вплив модуляторів сиртуїнів та наночастинок срібла на функціонування клітин яєчника миші : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / М. С. Ступчук; Національна академія наук України, Інститут фізіології імені О. О. Богомольця. - Київ, 2019. - 24, [1] c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та подано нове вирішення наукового завдання стосовно участі сиртуїнів та наноматеріалів в оогенезі за різних експериментальних умов. З використанням моделі експериментального системного аутоімунного ушкодження (ЕСАУ) та моделювання оксидативного стресу in vitro, а також застосуванням модуляторів сиртуїнів (ресвератролу і нікотинаміду), інгібітора NF-kB (BAY 11-7082) і мітохондріального переносника (РРТ) та експериментальної субстанції наночастинок срібла (НЧС) досліджено параметри мейотичного дозрівання ооцитів і життєздатності клітин їх фолікулярного оточення, а також особливості розподілу однониткових розривів ДНК ядер клітин фолікулярного оточення ооцитів (ФОО), що раніше не було вивчено. Показано, що інгібітор сиртуїнів нікотинамід змінює параметри життєздатності клітин ФОО за рахунок його впливу на мітохондрії; в умовах оксидативного стресу in vitro транскрипційний фактор NF-kB бере участь в механізмі дії ресвератролу (активатор SIRT1) на процес мейотичного дозрівання ооцитів і життєздатність клітин ФОО. Установлено, що в умовах ЕСАУ відбувається пригнічення мейотичного дозрівання ооцитів; збільшується кількість клітин ФОО з морфологічними ознаками апоптозу і некрозу. Вперше показано, що в умовах ЕСАУ застосування активатора сиртуїнів ресвератролу in vitro поліпшує параметри мейотичного дозрівання ооцитів на стадії метафази II і життєздатність клітин ФОО, а також призводить до зниження кількості клітин ФОО із максимальним ступенем пошкоджень ДНК. Введення експериментальної субстанції НЧС не впливає на ДНК клітин ФОО, проте в умовах ЕСАУ параметри мейотичного дозрівання ооцитів і життєздатності клітин ФОО поліпшуються, окрім цього, відзначається зменшення пошкодження ДНК ядер клітин ФОО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.52-29 + Е60*333.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441920 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського