Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=СЬОМИК$<.>+<.>A=ЗІНАЇДА$<.>+<.>A=ГРИГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Тараненко В. Д. 
Механізми епілептогенної дії деяких конвульсантів на активність нейронів нової кори мозку / В. Д. Тараненко, В. Е. Лопанцев, Л. І. Сьомик, Т. В. Гладкий, Є. В. Топольник // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 2. - С. 105-108. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На базі даних багаторічної наукової роботи, присвяченої нейрофізіологічним аспектам формування кіркового епілептогенезу, проведено аналіз механізмів епілептогенної дії конвульсантів (пеніциліну, стрихніну та d-тубокураріну) на активність нейронів нової кори. Показано, що розвиток епілептиформної активності в корі супроводжується пригніченням ГПСП і що вказані конвульсанти безпосередньо діють на механізми постсинаптичного гальмування. Встановлено, що епілептогенна дія стрихніну та пеніциліну базується на блокуванні хлорних іонних каналів постсинаптичної мембрани та залежить від напрямку хлорних струмів. Обговорюється роль збуджуючих і гальмуючих синаптичних взаємодій нейронів у генерації епілептиформної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сьомик В. А. 
Державне інноваційне регулювання в системі завдань глобальної конкурентоспроможності відкритої економіки / В. А. Сьомик // Стратегія розв. України: соціол., економіка, право. - 2008. - № 1/2. - С. 360-364. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вказано проблеми, які тісно пов'язані з формуванням системи регулювання і підтримки інвестиційних процесів.


Ключ. слова: відносини економічні, відносини міжнародні, інновації в економіці
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сьомик Т. В. 
Міжнародно-політична протидія розповсюдженню наркотиків як чинника деструктивного впливу на суспільний розвиток : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. В. Сьомик; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Проведено політологічне дослідження, присвячене проблемі міжнародно-політичної протидії розповсюдженню наркотиків й психотропних речовин та теоретичне узагальнення еволюції міжнародного співробітництва у даній сфері. З'ясовано, що розповсюдження наркотиків є складною політичною проблемою, яка виходить за межі традиційних уявлень, становлячи загрозу національній і міжнародній безпеці, що унеможливлює стабільність міжнародної системи без розв'язання даної проблеми. Доведено, що міжнародна спільнота реально і своєчасно не оцінила масштабів загрози розповсюдження наркотиків, що призвело до подальшого загострення проблеми. Встановлено, що дана проблема набуває транснаціонального характеру, суттєво знижуючи ефективність національно-державних зусиль у боротьбі з розповсюдженням наркотиків. Виявлено, що інтернаціоналізація проблеми наркотиків диктує потребу в створенні міжнародних кооперативних механізмів боротьби з розробки відповідних стратегій. З'ясовано, що за умов глобалізації та міжнародної відкритості неможливо реалізувати контроль за розповсюдженням наркотиків без координації на рівні ООН та інших міжнародних організацій. Сформульовано конкретні пропозиції щодо використання Україною міжнародного досвіду у сфері протидії розповсюдженню наркотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 + С5*363.3 + Х916.881.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сьомик В. А. 
Інвестування у науково-технічну сферу в умовах глобальної конкуренції : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / В. А. Сьомик; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні аспекти розвитку науково-технічного потенціалу України та інших держав світу за умов глобальної конкуренції. Проаналізовано основні наукові підходи щодо розвитку та фінансування інноваційних процесів на національному, регіональному та глобальному рівнях та їх вплив на міжнародну конкурентоспроможність національної економіки. Розглянуто проблеми функціонування інноваційної сфери України, наведено рекомендації щодо ефективного впровадження і розвитку "екологічних" інновацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55-93 + У9(4УКР)0-55-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сьомик В. А. 
Розвиток інформаційного сектору як умова формування інноваційної економіки / В. А. Сьомик // Стратегія розвитку України. - 2011. - № 4. - С. 235-238. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблеми розвитку інформаційного простору України, зокрема за умов формування інноваційної економіки. Наведено класифікацію інформаційних ресурсів, згідно різних критеріїв до їх визначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кузьміна К. І. 
Інноваційна педагогічна комп'ютерна технологія оптимізації шкільного колективу в аспекті знань про біосоціальну структуру особистості його членів / К. І. Кузьміна, Т. М. Сьомик, Л. М. Шереметова // Проблеми програмування. - 2019. - № 4. - С. 121-131. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Обговорено сучасні комп'ютерні технології підтримки функціонування шкільного колективу на базі індивідуально-типологічного підходу для підвищення ефективності навчання і збереження біосоціального здоров'я його членів. З позицій принципів цілісності, системності, динамічності, ритмологічності та міждисциплінарності розглянуто соціопсихофізіологічний динамічний портрет колективу, його індивідуальний адаптаційний інформаційний простір (ІАІП) - раціональне для життєдіяльності середовище (дизайн). За технологічною схемою запропоновано для розгляду принципово нові сервісні компоненти: біосоціальну культуру школяра (знання своїх адаптаційних можливостей), моніторинг для постійної гармонізації колективу, персонолог-міждисциплінарник, більшою мірою відповідальний за психологічний клімат середовища. Індивідуально-типологічний підхід для розуміння механізмів індивідуальної (а не середньостатистичної) адаптації людини, тандем іпрофесійна компетенція - біосоціальна культура - разом з активною комп'ютеризацією можуть стати "проривним моментом" в сучасному людинознавстві і людиноведенні, тим самим суттєво підвищуючи рівень економічного потенціалу і культури країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*652*18:4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69331 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського