Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Савенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Савенко В. А. 
Возможности и проблемы объектного проектирования электронных информационных ресурсов с распределенной организацией внесения изменений / В. А. Савенко // Электронные информационные ресурсы: проблемы формирования, обработки, распространения, защиты и использования - 2003. - К., 2003. - С. 64-66. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.684

Рубрики:



      
Категорія:    
2.

Організація, планування і управління в будівництві : підручник / В. І. Савенко, О. М. Лівінський, О. І. Курок, М. І. Бондаренко, П. М. Куліков, В. В. Виноградов; ред.: В. І. Савенко, В. В. Виноградов, М. І. Бондаренко; Київський національний університет будівництва і архітектури, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Українська академія наук, Академія будівництва України. - 2-ге вид., виправл. і доп. - Київ : Видавництво Людмила, 2023. - 579 c. - Бібліогр.: с. 574-579 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6 я73-1 + У9(4УКР)310-21 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866364 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Будівництво   
3.

Тімченко Р. О. 
Особливості рішень фундаментів з вирівнювальними властивостями, які зводяться на основах, що нерівномірно деформуються / Р. О. Тімченко, Д. А. Крішко, В. О. Савенко, А. В. Болотніков // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 83-89. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

У зв'язку з підвищенням дефіциту вільних земельних ділянок під забудову, в умовах зростання обсягів капітального будівництва, виникає необхідність використання територій зі складними інженерно-геологічними умовами. Неоднорідність деформаційно-міцнісних властивостей грунтових основ призводить до перенапруження в розрахункових перерізах конструкцій фундаментів та нерівномірності їх осідань, відповідно зменшуючи міцність та довговічність окремих частин та будівлі в цілому. При проектуванні будівель та споруд у таких інженерно-геологічних умовах передбачаються спеціальні заходи, що забезпечують необхідні експлуатаційні якості та довговічність об'єктів. Мета досліджень - аналіз існуючих та пошук нових конструктивних рішень фундаментів з вирівнювальними властивостями, які зводяться на основах, що нерівномірно деформуються. В даний час можна виділити низку загальних принципів розвитку, вдосконалення та оптимізації фундаментних конструкцій: зниження маси фундаментів та витрати матеріалів на одиницю несучої здатності; зниження трудомісткості їх улаштування; створення конструкцій, що дозволяють залучити до роботи максимальний обсяг грунту та отримати більш рівномірний напружено-деформований стан масиву грунту в основі фундаментів та знизити концентрацію напружень на кордоні "фундамент - основа"; розробка та уточнення розрахункових схем грунтових основ. При виконанні досліджень були застосовані методи аналізу, синтезу та порівняння сучасних технічних рішень фундаментів з вирівнювальними властивостями. Актуальність даної роботи пов'язана із розв'язанням поставленої задачі. Її результатом є вибір найбільш оптимального технічного рішення фундаменту, який має вирівнювальні властивості на основах, що нерівномірно деформуються. Розроблення або вдосконалення нового конструктивного рішення фундаментів із вирівнювальними властивостями і подальше його застосування у промисловому та цивільному будівництві в умовах нерівномірних осідань, що викликані деформаціями основи у складних інженерно-геологічних умовах і зазвичай значно перевищують відповідні величини, що мають місце у звичайних інженерно-геологічних умовах. Проведені аналітичні дослідження дозволили виявити слабкі сторони існуючих технічних рішень фундаментів із вирівнювальними властивостями, що дозволить в подальшому розробити нові або вдосконалити існуючі конструктивні рішення.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Спеціалізовані будівельні процеси. Технологія і організація робіт : підруч. : для студентів вищ. навч. закл. / О. М. Лівінський, О. І. Курок, В. В. Савйовський, В. І. Савенко, С. П. Шарапа, І. О. Чорноплат, О. М. Перунок, Т. Е. Потапова, А. Д. Єсипенко, О. А. Тугай; ред.: О. М. Лівінський. - Вид. 2-ге, випр. та допов. - Київ : Видавництво Людмила, 2022. - 455 c. - Бібліогр.: с. 453-455 - укp.

Охарактеризовано сукупність методів виробництва будівельно-монтажних робіт. Проаналізовано процес обробки будівельних матеріалів, якісну зміну їх стану, фізико-хімічні властивості. Технологія будівельно-монтажних робіт - це певна втановлена послідовність і правила виробництва виробничого процесу будівельно-монтажних робіт. Будівельне виробництво є складовою частиною капітального будівництва, що є взаємопов'язаним комплексом робіт, в процесі якого здійснюється будівництво будівель і споруд, їх реконструкція і технічне переозброєння, капітальний і поточний ремонти. Викладено основні положення з організації і технології виробництва опоряджувальних, покрівельних, гідроізоляційних, гегметизаційних та теплоізоляційних робіт та робіт з улаштування підлоги. Також подаються відомості, що забезпечують якість будівельної продукції та ін. Досліджено технологію та методи встановлення і кріплення ліпних виробів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
5.

Тімченко Р. О. 
Класифікація геосинтетичних матеріалів / Р. О. Тімченко, Д. А. Крішко, В. О. Савенко, К. В. Балецька // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 56-63. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Мета роботи - надання розширеної класифікації геосинтетичних матеріалів за різними характеристиками, розгляд основних способів їх застосування кожного типу геосинтетика залежно від його індивідуальних властивостей. У будівельній практиці застосування геосинтетичних матеріалів стрімко зростає. Вони використовуються в дорожньому, гідротехнічному, екологічному, підземному будівництві, а також для стабілізації ерозійних процесів грунтів. Це пов'язано зі збільшенням рівня складності та відповідальності архітектурних та будівельних рішень у спеціальних інженерно-геологічних умовах, наростаючим процесом урбанізацією регіонів та підвищенням щільності забудови. У цих умовах виникає необхідність застосування нових технологій, матеріалів та конструкцій, що забезпечують підвищення надійності та безпеки будівництва. Надано розгорнуту класифікацію за такими параметрами: наявність унікальних властивостей, структурою, проникністю, формою та змістом, наявність функціональних особливостей. При будівництві на техногенних грунтах, що характеризуються значною неоднорідністю фізико-механічних властивостей, можливою наявністю порожнин, використання геосинтетиків дає можливість запобігти суффозійним процесам і підвищити надійність конструкцій. Ефект армування геосинтетиками також широко використовується при будівництві підпірних грунтових споруд і закріпленні укосів грунту з кутом закладення вище нормативного, що в ряді випадків служить альтернативою бетонним і кам'яним підпірним стінам. Такі рішення мають суттєві технічні переваги і є економічно вигідним під час виконання робіт у обмежених умовах міської забудови. Значне розширення номенклатури синтетичних та композитних матеріалів, поліпшення їх фізико-механічних характеристик призведе до більших обсягів їх використання, забезпечить високий рівень конструктивних рішень, дасть поштовх нових технологіям будівництва автошляхів та у сукупності призведе до істотного зниження використання природних ресурсів та виконання екологічних вимог.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
6.

Тімченко Р. О. 
Застосування енергопоглиначів у металевих каркасах будівель / Р. О. Тімченко, Д. А. Крішко, В. О. Савенко, С. А. Коваль // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 115-121. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - розробка способів посилення сейсмозахисту, розрахункової оцінки та прогнозу очікуваного ефекту деформаційного впливу на основі динамічних систем є важливим напрямом науки про сейсмостійке будівництво. Набули розвитку розробка та практичне застосування пристроїв сейсмозахисту та сейсмоізоляції різних видів будівель, споруд, обладнання, що знижують інтенсивність сейсмічних навантажень та підвищують їх сейсмостійкість. Запропоновано різноманітні конструкції сейсмоізоляції, що відрізняються принципом дії, характером роботи. Для низки конструкцій сейсмоізоляції проведено численні дослідження теоретичного та експериментального характеру, в результаті яких отримано дані про їх ефективність, яка зазвичай оцінюється за двома критеріями: ступенем зниження інерційних сейсмічних навантажень на споруду та величиною відносних зсувів об'єкта, що захищається, щодо основи або фундаменту. Проблема підвищення сейсмостійкості споруд різного призначення (енергетичних, транспортних, об'єктів промислового та цивільного будівництва) пов'язана з використанням різних засобів сейсмоізоляції та сейсмозахисту. Досвід досліджень розрахунково-теоретичного та експериментального характеру, переконливо доводить ефективність та перспективність методів підвищення сейсмостійкості. Здатність елементів поглинати енергію зовнішніх впливів під час роботи на різних стадіях є основним критерієм сейсмостійкості металевих каркасів будівель та споруд. При проектуванні будівель та споруд, призначених для будівництва в сейсмічних районах, рекомендується застосовувати активні системи сейсмозахисту, які знижують сейсмічні навантаження. Звичайні заходи з сейсмозахисту (пасивні системи) зводяться в основному до підвищення несучої здатності елементів і конструкцій. Такі заходи не знижують сейсмічних навантажень на будівлі та споруди, а лише враховують їх. Застосування енергопоглиначів зменшує енергію сейсмічного впливу на каркас будівлі. В цьому випадку зусилля в основних елементах каркасу зменшуються, що призводить до економії сталі та підвищення сейсмостійкості будівель. Елементи енергопоглиначів повинні виготовлятись із сталі з високими пластичними властивостями. Розглянуто основні конструктивні рішення енергопоглиначів для каркасних будівель та споруд, а також запропоновано альтернативне конструктивне рішення енергопоглинача удосконаленої конструкції.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
7.

Тімченко Р. О. 
Використання сучасних будівельних матеріалів в проектуванні будівель і споруд / Р. О. Тімченко, Д. А. Крішко, В. О. Савенко, Д. А. Скрібцова // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 55. - С. 163-168. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити та оцінити основні тенденції світового ринку на предмет розробок новітніх будівельних матеріалів та конструкцій. Аналіз отриманих даних, з метою впровадження новинок на вітчизняний ринок. Моніторинг вітчизняних та європейських досліджень і ринку на предмет інноваційних розробок у галузі виробництва будівельних матеріалів та конструкцій. Отримання комплексної інформації про об'єкт дослідження, що дозволить розумно інтегрувати новітні розробки при будівельному виробництві в нашій країні. Отримані данні суттєво допоможуть підвищити такі показники будівельної продукції, як: економічність, технологічність, енергоефективність та екологічність. Розширення вітчизняного ринку будівельної продукції. Підвищення якості готового продукту будівництва. Особливістю сучасного будівництва є надзвичайно широкий спектр нових матеріалів, виробів і технологій, які внаслідок інтенсивного розвитку будівельної науки і техніки змінюються кожні 5 - 10 років. Завдяки союзу науки і будівельної інженерії створюються технології одержання нових, високоефективних, екологічно чистих матеріалів функціонального призначення. Виробництво цих матеріалів засновано на безвідходних і енергозберігаючих технологіях. Будівельні матеріали займають дуже важливе місце серед багатьох факторів, що визначають якість сучасного будівництва, архітектурну цінність будівель та споруд і техніко-економічні показники будівельних проектів. Асортимент і якість виробів будівельної індустрії визначають безпосередній вплив на технічні, естетичні переваги об'єкта та його довговічність. Проблема підвищення загального рівня якості будівництва та архітектури безпосередньо пов'язана з поліпшенням якості будівельних матеріалів, виробів та конструкцій, впровадженням широкого асортименту нових ефективних матеріалів, які в повній мірі відповідають архітектурно-будівельним вимогам. Від правильного вибору будівельних матеріалів та конструкцій залежить не тільки фізична, а й моральна довговічність будівлі або споруди. Знайдено багату кількість новітніх розробок, здатних полегшити процес виготовлення будівельної продукції, покращення її якості.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
8.

Тімченко Р. О. 
Підвищення енергоефективності огороджуючих конструкцій / Р. О. Тімченко, Д. А. Крішко, В. О. Савенко, Б. Г. Сіянко // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 55. - С. 118-122. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - розгляд різних матеріалів та структур огороджувальних конструкцій та найбільш раціональні варіанти їх застосування за допомогою впровадження новітніх технологій та конструктивних рішень на етапі проектування та експлуатації будівлі. На основі попереднього аналізу вироблення технологій та конструктивних рішень для подальшого втілення у будівництві на етапі проектування. Розробка новітніх матеріалів та конструкцій у відповідності до вимог сучасних будівельних норм проектування відносно до енергоефективності огороджуючих конструкційбудівлі. Втілення конструктивних рішень коли в багатошарових стінах є конструктивний шар та шар утеплювача - це так звана теплотехнічно-неоднорідна захисна конструкція та технологій коли шар утеплювача та конструктивний шар збігаються - це теплотехнічно-однорідна захисна конструкція. Комбінація матеріалів та конструктивних рішень між собою для досягнення максимального енергозберігаючого ефекту. Розробка методів енергоефективної комплексної модернізація вже існуючих будівель. Пряме вирішення проблем екологічного забруднення атмосфери через скорочення споживання енергоносіїв на потреби опалення побутового сектору. Виявлено питання економічного обгрунтування вибору стінових огороджувальних конструкцій і утеплювача. Втілення та пряме стимулювання розвитку ринку конструктивних рішень, матеріалів та технологій енергозбереження в будівництві. Подальше використання на етапі проектування будівлі конструктивних рішень, впровадження теплозахисної модернізації огороджуючих конструкцій будівель що вже існують, все це дозволяє суттєво знизити споживання теплової енергії тим самим знизити витрату енергоносіїв, та підвищення комфортності житлових приміщень. Вирішення проблеми довговічності матеріалів через економію енергоресурсів, що використовуються в захисних конструкціях. Розробка новітніх матеріалів, конструктивних рішень, заходів теплової модернізації вже існуючих будівель Впровадження новітніх енергозберігаючих технологій найкращим чином впливає не тільки економічнускладову а також і на екологічну. Багатошарові захисні конструкції забезпечують не тільки енергоефективність будівлі, а й економічну ефективність, що досягається за допомогою скороченням тепловтрат і скороченням витрат на проведення подальших капітальних ремонтів цих конструкцій.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
9.

Тімченко Р. О. 
Використання сучасних ефективних утеплювачів для підвищення енергоефективності громадських будівель / Р. О. Тімченко, Д. А. Крішко, В. О. Савенко, В. М. Яблонська // Вісн. Криворіз. нац. ун-ту : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 54. - С. 153-158. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання можливе шляхом створення передумов для докорінного зменшення енергоємності вітчизняної продукції за рахунок впровадження нових технологій, прогресивних стандартів, сучасних систем контролю, управління та обліку на всіх етапах виробництва, транспортування та споживання енергетичних продуктів; розвиток ринкових механізмів стимулювання енергозбереження у всіх галузях економіки. Мета дослідження - аналіз існуючих видів утеплення, вибір оптимального варіанту для підвищення енергоефективності громадської будівлі. Для підвищення енергетичної ефективності будівель застосовують: розробки проектів, що передбачають можливе більше енергозбереження в порівнянні з нормативними вимогами; підвищення рівня якості будівельно-монтажних робіт; обов'язковий контроль реальних теплозахисних характеристик будівель, що експлуатуються і реконструюються. Існуючими в даний час методами дослідження теплозахисту захистних конструкцій є: теоретичні дослідження (заміна фізичного процесу математичною моделлю) та експериментальні дослідження (вимірювання величин досліджуваного фізичного процесу). При виконанні досліджень були застосовані аналітичні методи, методи синтезу та узагальнення при виборі оптимального сучасного утеплювача для підвищення енергоефективності громадської будівлі. Вибір найбільш оптимального і ефективного утеплювача для підвищення енергоефективності громадської будівлі. Запропоновано використання сучасних утеплювачів в розроблених вузлах громадської будівлі з дотриманням показників теплоізоляції. Призначенням теплоізоляційних матеріалів є скорочення споживання енергії. Крім того, ізоляція сприяє скороченню забруднення довкілля, викликаного збільшенням вироблення енергії для будівель і промисловості. Вибір сучасного утеплювача із подальшим впровадженням у процес проектування капітального ремонту громадської будівлі з метою підвищення енергоефективності будівлі. Оцінка ролі утеплювача у загальному підвищенні енергоефективності будівлі. Проведені теоретичні дослідження дозволили обрати оптимальний утеплювач для підвищення енергоефективності громадської будівлі, впровадити у процес проектування та зробити оцінку ефективності утеплення.



Шифр НБУВ: Ж72501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Історія правоохоронних органів України : підручник / С. В. Банах, А. В. Грубінко, В. В. Савенко, В. З. Ухач; Західноукраїнський національний університет. - Тернопіль : ЗУНУ, 2021. - 231 c. - Бібліогр. в кінці тем - укp.

Досліджено історію правоохоронних органів (ПОО) в системі юридичних наук. Охарактеризовано етапи формування ПОО у державах Стародавнього світу. Наведено загальні характеристики середньовічної держави і її права. Розглянуто процес створення і діяльність органів прокуратури. Проаналізовано характерні риси розвитку ПОО країн Європи та США кінця XVII - XX ст. Увагу приділено створенню і генезі правоохоронних органів у системі урядуючих установ Руси-України, Галицько-Волинської держави, Великого князівства Литовського та Речі Посполитої (кінець IX - середина XVII ст.). Досліджено функціонування ПОО Української козацької держави, Російської та Австро-Угорської імперій. Розглянуто становлення та розбудову системи ПОО за доби відродження Української держави, радянської України та незалежної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011-1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Савенко В. О. 
Робота конструкцій підпірної стіни зі структурною поверхнею на основі, що нерівномірно деформується : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.02 / В. О. Савенко; Державний вищий навчальний заклад "Придніпровська державна академія будівництва та архітектури". - Дніпро, 2021. - 21 c. - укp.

Вирішено актуальне завдання подальшого вдосконалення конструктивного рішення підпірних стін зі структурною поверхнею та методів їх розрахунків з метою проектування та експлуатації будівель і споруд у складних інженерно-геологічних умовах. Для практичних розрахунків застосовано модель змінного коефіцієнта жорсткості основи та розрахункового опору для тривало навантаженої основи, яка дозволяє врахувати особливості контактної взаємодії в умовах нерівномірних деформацій основи. Визначено основні властивості цих підпірних стін - ущільнення та збільшення несучої здатності грунтової основи. Розроблено рекомендації щодо проектування підпірних стін зі структурною поверхнею, які можуть використовуватись для розрахунку підпірної стіни зі структурною поверхнею в складних інженерно-геологічних умовах. При впровадженні запропонованих конструкцій на об'єктах промислового та цивільного будівництва в порівнянні з типовими рішеннями, які орієнтовані на застосування в звичайних умовах, одержано економічний ефект в розмірі 55,00 тис. грн при влаштуванні 10 м/п стіни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

В'юнище та Козинці. Істоіря сіл Переяславського краю: статті, спогади, документи / М. Білько, О. Боровик, Н. Бойко, К. Бузницька, А. Вірчич (Трімпол), Г. Глазунова, В. Вовкодав, В. Данько, Г. Данько, В. Деркач, О. Дяченко, О. Дубняк, Н. Захарчук, Н. Кухарєва, О. Князенко, А. Ковальська, М. Куниця, Н. Макаренко, О. Матвієнко, М. Миколаєнко (Савіцька), Ф. Михайленко, П. Манойло, Л. Набок, Г. Огієнко, Н. Павлик, Г. Піскун, Л. Петрашенко (Білько), В. Петрашенко, О. Савенко, В. Савенко, Л. Солонець, С. Сорокова, А. Тендітна, Г. Ткаченко, Г. Філоненко, С. Чирков, В. Цьома, А. Цьома, І. Шпиталь, М. Шпиталь; ред.: І. І. Доброскок, О. В. Колибенко; Громадська організація "Старий Дніпро", Національний історіко- етнографічний заповідник "Переяслав", Університет Григорія Сковороди в Переяслові, Національна спілка краєзнавців України. - Кам'янець-Подільський : Рута , 2021. - 623 c. - (Затоплені села Переяславщини; кн. 5). - укp.

Вміщено статті, спогади, документи у п’яту із серії видань "Затоплені села Переяславщини", яку підготовлено в рамках науково-просвітницького проекту з оприлюднення матеріалів про затоплені Канівським водосховищем села Переяславщини. Представлено спогади жителів і документи про села В’юнище та Козинці, акцентовано увагу на документальному підтвердженні участі жителів цих сіл у Першій світовій війні. Також читачі зможуть ознайомитися із щоденниками, які вели впродовж свого життя в’юнищанин Федір Михайленко та козинчанин Микола Красовський. Віднайдено матеріали для увічнення пам’яті постраждалих під час Голодомору 1932-1933 років, розкуркулених та репресованих односельців часів колективізації. Оприлюднено живу історію Другої світової війни за унікальними щоденниками Федора Михайленка із В’юнищ та Миколи Красовського із Козинців та описано труднощі часів післявоєнної відбудови, переселення жителів і перенесення їх господарств із зони затоплення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЇ)0-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Андрієнко В. М. 
Сучасні інформаційні технології в управлінні логістичними процесами / В. М. Андрієнко, В. О. Савенко // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2021. - № 6. - С. 144-148. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Висвітлено актуальну проблему впровадження нових інформаційних технологій для підвищення конкурентоспроможності логістичної компанії. На прикладі Одеської філії відомої німецької транспортної компанії "Hellmann" для аналізу наявних інформаційних потоків побудовано модель бізнес-процесу. Для полегшення аналізу проведено його декомпозицію на чотири частини. У роботі детально розглянуто діаграму ключового процесу. На основі аналізу діаграми визначено недоліки та показано необхідність використання хмарної технології для його вдосконалення. Наведено модель інформаційної системи на платформі "Amazon Web Services" (AWS) із використанням дискового сховища "Google". "Amazon" надає послуги інфраструктури та послуги на рівні платформи. Чат-боти на "Google Drive" здійснюють спілкування з клієнтами та співробітниками. Доступ забезпечується підтримкою термінальних пристроїв (персональних комп'ютерів, мобільних телефонів, Інтернет-планшетів).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-591

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Савенко В. И. 
О субструктурных фазовых переходах в микропримесном alpha-титане / В. И. Савенко, Л. И. Куксенова, Р. Р. Хасбиуллин, А. А. Ширяев // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 6. - С. 853-868. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Научные методы энергоресурсосбережения, энергоменеджмента, борьбы с коррозией и эффективного управления процессами : монография / В. И. Савенко, Н. М. Фиалко, С. И. Доценко, Л. Н. Высоцкая, П. М. Куликов, С. Ю. Максимов, О. А. Машков, Н. А. Терещук, П. П. Пальчик, А. Д. Журавский, Д. Я. Кислюк, Аль Рифаи Низар, С. Г. Гузий; ред.: Н. М. Фиалко, В. И. Савенко, Л. Н. Высоцкая; Укр. акад. наук, НАН Украины, Ин-т техн. теплофизики, Акад. стр-ва Украины, Киев. нац. ун-т стр-ва и архитектуры. - Киев : Центр учеб. лит., 2019. - 199 c. - Библиогр.: с. 140-144 - рус.

Исследованы тепловые режимы помещений при различных видах электроотопления, экологически чистых и комфортных для людей. Проведен анализ эффективности различных систем и подбор оптимального режима работы системы отопления и ограждающих конструкций. Рассмотрены основные особенности проектирования и использования автоматизированных систем и информационных технологий в производственных системах. Исследованы и внедрены на практике способы борьбы с коррозией металлов в изделиях и конструкциях экологически чистым веществом на растительной основе CONTRRUST. Приведены общие принципы управления процессами. Освещены вопросы эффективного энергоменеджмента, рассмотрены информационные технологии синтеза информационных моделей деятельности и принятия решений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Н762.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тімченко Р. О. 
Моделювання контактної взаємодії підпірної стіни з основою за допомогою програмного комплексу LIRA 9.6 / Р. О. Тімченко, В. О. Савенко, Д. А. Крішко // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2019. - Вип. 106. - С. 36-42. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - при будівництві підпірних стін в складних інженерно-геологічних умовах необхідно досягти: підвищення стійкості і міцності підпірних стін; зниження витрат використовуваних будівельних матеріалів; зменшення обсягів земляних робіт; зниження нерівномірності деформацій; зниження термінів будівництва; поліпшення умов відсипання і ущільнення засипки; підвищення експлуатаційної надійності, якості виконання робіт і збільшення термінів служби підпірних стін. Таким чином, для оцінки НДС підпірних стінок кутового профілю необхідний облік спільної роботи всієї стінки з грунтом і застосування більш обгрунтованих моделей грунту в районі її вертикального і горизонтального елементів. Метою досліджень є дослідження напружено-деформованого стану підпірної стіни зі структурною поверхнею (ПССП) з урахуванням її контактної взаємодії з грунтовим масивом. Методи дослідження. Перспективним напрямком досліджень НДС системи "підпірна стіна - грунт" є використання методів математичного моделювання на основі чисельних методів аналізу. Найпоширенішим на сьогоднішній день є метод кінцевих елементів (МКЕ), який покладено в основу сучасних програмних комплексів для розрахунку будівельних конструкцій, будівель і споруд. У порівнянні з класичними варіаційними методами МКЕ більш гнучкий при завданні геометричних параметрів і граничних умов, наочний і універсальний для широкого кола завдань. При цьому є можливість вибирати різні моделі грунту для вирішення поставленого завдання. Наукова новизна. Актуальність даної роботи пов'язана із розв'язанням поставленої задачі. Її результатом є дослідження напружено-деформованого стану ПССП з урахуванням її контактного взаємодії з грунтовим масивом за допомогою програмного комплексу. Практична значимість. Визначення напружено-деформованого стану підпірної стіни зі структурною поверхнею (ПССП) з урахуванням її контактного взаємодії з грунтовим масивом. Результати. Математичне моделювання дозволило наочно продемонструвати зниження напруги на контактній поверхні. Поетапне заповнення пустот призводить до рівномірного розподілу деформацій, що в довгостроковій перспективі збільшує термін експлуатації споруди, забезпечуючи тим самим економічний ефект. Особливість конструктивного рішення ПССП, при взаємодії грунту зі структурною поверхнею підвищує несучу здатність основи за рахунок спільної роботи конструкції підпірної стіни і деформованої основи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дослідження і математичне моделювання організаційних структур та виробничих процесів будівельних організацій комбінатного типу : [колект.] монографія / В. І. Савенко, С. І. Доценко, І. І. Бондар, П. М. Куліков, Н. М. Фіалко, В. В. Клюєва, О. В. Ізмайлова, І. А. Шатрова, Ю. Е. Тімофеєв, І. С. Нестеренко; ред.: В. І. Савенко, І. І. Бондар, Т. І. Бондар, І. А. Шатрова, Н. М. Фіалко; Укр. акад. наук, Акад. буд-ва України, Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури, Укр. держ. ун-т залізн. трансп., Ін-т техн. теплофізики НАН України. - Київ : Центр учб. літ., 2018. - 122 c. - Бібліогр.: с. 95-109 - укp.

Розглянуто формальну та неформальну структуру організації. Увагу приділено синергетиці в економіці та будівництві. Подано інформацію щодо аналізу й оцінки функціонування виробничих організацій. Теоретично обгрунтовано дидактичну багатовимірну технологію моделювання знань, а також ізоморфізм організаційної структури підприємства. Викладено моделі та методи прийняття рішень на основі багатьох критеріїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Тімченко Р. О. 
Особливості виготовлення фізичних моделей конструкцій (підпірних стін та фундаментів-оболонок) із застосуванням сучасних технологій / Р. О. Тімченко, Д. А. Крішко, В. О. Савенко, І. В. Хоруженко // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 103. - С. 66-70. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - проектування оптимальних конструктивних рішень з урахуванням конкретних умов експлуатації одна з головних інженерних задач. Для підпірних стін, застосовуваних на підроблюваних територіях з горизонтальними і вертикальними переміщеннями грунту, це завдання є особливо важливою. На сучасному етапі фундаментобудування виникає необхідність розробки більш прогресивних конструкцій фундаментів, які будуть більш економічні, технологічно досконаліші, здатні бути використані в складних інженерно-геологічних умовах. До таких фундаментів відносяться багатохвильові фундаменти-оболонки, різноманітні за формою, умовами роботи та сферою використання. Мета роботи - визначення найбільш оптимального конструктивного рішення фундаменту під опори ліній електропередач (ЛЕП), що використовують на водонасичених, болотистих та слабких грунтах. Теоретичною основою для моделювання методом еквівалентних матеріалів служить вчення про подібність, яке є науковим методом постановки експерименту, обробки його результатів і поширення цих результатів на натуральні явища. Три теореми теорії подібності дозволяють проаналізувати рівняння, що описують натурний і модельний процес, вивести умови моделювання у вигляді критеріїв подібності і вибрати масштабні коефіцієнти (константи подібності). Актуальність роботи пов'язана із розв'язанням поставленої задачі. Її результатом є визначення оптимальних інженерних рішень з моделювання і виготовлення фізичних моделей підпірних стін та фундаментів-оболонок для подальшого їх застосування в лоткових випробуваннях згідно із положеннями теорії планування експерименту. Фізичне моделювання дозволяє розробнику створювати моделі, які можуть бути використані багаторазово і спільно з іншими інженерами. Можливість імпортувати дані і моделі з інших середовищ розробки допомагає забезпечити точність моделей. Завдяки інтеграції цих моделей з алгоритмами управління і обробки сигналів розробник може перевірити помилки інтеграції на початку процесу проектування. Використовуючи положення теорії подібності, були виготовлені фізичні моделі підпірних стін і фундаментів-оболонок, що мають характеристики жорсткості та міцності відповідні натурним конструкціям. Надалі це дозволить вивчити процес контактної взаємодії цих конструкцій та деформованої основи, а також отримати математичні закономірності їх спільної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.59 + Н582

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тимченко Р. А. 
Расчет подпорной стены со структурной поверхностью с учетом ее совместной работы с грунтом / Р. А. Тимченко, Д. А. Кришко, В. О. Савенко // Гірн. вісн. : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 104. - С. 66-70. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Цель работы - проектирование оптимальных конструктивных решений с учетом конкретных условий эксплуатации одна из главных инженерных задач. Для подпорных стен, применяемых на подрабатываемых территориях с горизонтальными и вертикальными перемещениями грунта, эта задача является особенно важной. При небольших нагрузках грунт переходит в упругопластическое состояние, поэтому в расчетах необходимо учитывать этот фактор. Используется теория пластического течения с упрочнением, так как деформационные теории при сложном нагружении неприменимы. В такой постановке рассматриваемая здесь задача исследуется впервые. Интерес представляет расчет подпорных стен со структурной поверхностью с учетом ее совместной работы с грунтом. Существующие конструкции подпорных стен не рассчитаны на дополнительные усилия от горизонтального сдвижения грунта, который вызывает концентрацию напряжений в нижней части лицевой плиты, что соответственно приводит к разрушению конструкции. В качестве исследуемой стены принята подпорной стена со структурной поверхностью, а именно монолитная подпорная стена уголкового типа, которая имеет вертикальный и горизонтальный элементы на поверхности, которых с контактной стороны, размещены опорные части и пустоты в виде усеченных пирамид одинакового размера и направленных меньшим основанием вглубь вертикального и фундаментного элементов. Расчет подпорной стены со структурной поверхностью выполнялся в соответствии с действующими нормативными документами, расчетное сопротивление грунта определялось как для длительно нагруженного основания. Разработка новых конструктивных решений подпорных стен способных воспринимать дополнительное воздействие от неравномерно деформируемого основания. Выполненные расчеты позволят изучить процесс контактного взаимодействия подпорной стены и деформируемого основания, а также провести математические моделирование их совместной работы. Результаты расчетов указывают на то, что в подпорной стене со структурной поверхностью идет снижение усилий (изгибающий момент, поперечная сила) в ее элементах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Менеджмент якості в будівництві і геном ділової досконалості організації : [колект.] монографія / В. І. Савенко, О. М. Лівінський, В. Г. Васильков, П. Я. Калита, С. І. Доценко, О. А. Тугай, В. В. Клюєва, М. О. Терещук, С. П. Пальчик, О. Ю. Чертков, С. О. Осипов, Г. М. Іванченко, Г. М. Тонкачеєв, І. І. Бондар, В. В. Титок, О. В. Полосенко; ред.: О. М. Лівінський, В. В. Клюєва, В. І. Савенко, С. П. Пальчик, О. Ю. Чертков; Укр. акад. наук, Акад. буд-ва України, Укр. асоц. досконалості якості, Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури, Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана, Харків. держ. ун-т залізн. трансп. - 2-ге вид., перероб. та допов. - Київ : Центр учб. літ., 2018. - 235 c. - Бібліогр.: с. 136-138 - укp.

Увагу приділено якості будівельної продукції та системі її контролю. Висвітлено особливості державного контролю якості будівельних і монтажних робіт. Описано вимоги до проектної та будівельної діяльності. Подано інформацію про органи сертифікації та нормативні документи, які регламентують вимоги до якості виробництва продукції та надання послуг. Окрему увагу приділено організаційно-генетичному методу вивчення та проектування організаційних систем. Висвітлено окремі аспекти щодо системної природи будівельних організацій, методології аналізу організацій, а також основних етапів розвитку організації. Розглянуто концептуальні засади ефективного розвитку будівельної організації на базі раціонального управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6 + У9(4УКР)311-823.2-212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830766 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського