Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Сас С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Сас С.  
Законодавство про регламенти однопалатних та двопалатних парламентів / С. Сас // Право України. - 2005. - № 3. - С. 135-139. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)62-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Сас С.  
Застосування принципів загальноправової процесуальної теорії при формуванні теоретичних засад парламентської процедури / С. Сас // Право України. - 2004. - № 7. - С. 35-40. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Крупка М. І. 
Економічна ефективність університетів України у контексті інноваційності фінансового менеджменту / М. І. Крупка, О. С. Гринькевич, С. П. Сас // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 1. - С. 470-481. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто розвиток аналітичних моделей для підвищення ефективності фінансового менеджменту університетів України. Ураховуючи вітчизняний і зарубіжний досвід вимірювання економічної ефективності закладів вищої освіти (ЗВО), особливості їх основних функцій (навчання і наукові дослідження) та інтереси стейкхолдерів (абітурієнти, студенти, викладачі і дослідники, роботодавці), запропоновано нову модель для аналізу ефективності, яка грунтується на критеріях результативності, продуктивності і диверсифікації доходів. Методологічною основою для емпіричної частини дослідження є методи економічного і фінансового аналізу, статистичні методи багатовимірної середньої. З використанням розробленої системи показників здійснено оцінку й порівняльний аналіз економічної ефективності п'яти університетів України, які входили до міжнародного рейтингу університетів The Times Higher Education World University Rankings 2018. Інформаційною базою для аналізу були фінансова та інші види звітності ЗВО, звіти ректорів, а також інші джерела публічної інформації з питань вищої освіти. Результати аналізу показали, що серед досліджуваних університетів лідерами за показниками економічної ефективності 2018 р. були КНУ ім. Тараса Шевченка, НУ "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" і ХНУ ім. В. Н. Каразіна. Ці ЗВО помітно відрізняються за масштабами освітньої діяльності, користуються різними обсягами державної фінансової підтримки, але мають близькі рейтинги за економічною ефективністю. Сформульовано висновок, що для коректного порівняння економічної ефективності ЗВО з метою обгрунтування обсягів їх державної фінансової та інших видів підтримки важливо здійснювати попередній розподіл ЗВО за типами, виділяючи в окрему групу університети, які мають особливий статус в Україні. Інноваційний характер і практичне значення запропонованої системи показників економічної ефективності університетів України полягає в тому, що така система може бути використана в управлінні вищою освітою на різних рівнях, а саме на інституційному рівні - для розроблення фінансової складової стратегії розвитку ЗВО, на національному і регіональному рівнях - з метою моніторингу їх конкурентоспроможності, а також вимірювання ефективності державної і регіональної фінансової підтримки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нова економіка пластмас: потенціал, технології, стимули = The new plastics economy: potential, technology, stimulus : аналіт. доп. / О. Гринькевич, У. Садова, С. Матковський, Н. Демчишак, Н. Походило, В. Гурочкіна, В. Левицький, М. Біль, Л. Ліпич, В. Скорохода, В. Москаленко, Г. Дмитрів, О. Левицька, Д. Бідюк, М. Бухтіярова, С. Квак, О. Марець, Ю. Мельник, Л. Олексів, Л. Данилюк, Р. Теслюк, Т. Панчишин, С. Сас, О. Сорочак, Т. Степура, Р. Шандра, В. Гринькевич, О. Корицька, А. Луцишин, Н. Дідух. - Львів : ЛНУ ім. І. Франка : НУ "Львівська політехніка", 2022. - 77 c. - Бібліогр.: с. 63-66 - укp.

Досліджено проблеми відповідального виробництва і споживання продукції з пластмас. Вивчено світовий досвід вирішення цієї проблеми, а також її стану в Україні та сформульовано висновки і рекомендації щодо економічних, технологічних та інших рішень для реалізації Цілей сталого розвитку в частині використання екологічно безпечних видів полімерів. Охарактеризовано економічний потенціал виробництва і споживання продукції з пластмас в Україні. Увагу приділено інноваційному потенціалу виробництва екотари в Україні та світі. Досліджено стимулювання відповідального виробництва і споживання продукції з пластмас. Розглянуто фінансове забезпечення і стимулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-9 + У9(4УКР)306.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Сас С. С. 
Вивчення поширеності цукрового діабету II типу як фактора високого ризику у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, яким має бути виконано коронарне шунтування на працюючому серці / С. С. Сас, С. А. Руденко // Укр. журн. клініч. хірургії. - 2023. - 90, № 4. - С. 11-15. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити поширеність цукрового діабету II типу у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, яким має бути виконано коронарне шунтування на працюючому серці. До дослідження залучено 991 пацієнта: 786 (79,3 %) чоловіків і 205 (20,7 %) жінок у віці від 39 до 84 років, середній вік пацієнтів становив (64,3 +- 1,4) року. Чоловіки були у віці від 39 до 84 років, їх середній вік становив (62,7 +- 1,7) року, жінки - у віці від 44 до 82 років, їх середній вік становив (66,0 +- 2,4) року. Всім учасникам дослідження виконано коронарне шунтування на працюючому серці в період з 2018 по 2021 рр. Проаналізовано частоту цукрового діабету II типу в різних клінічних групах дослідження з урахуванням його клінічного перебігу, стану компенсації та статі пацієнта. Статистично дані опрацьовані за критерієм Zq з поправкою Єтца. Результати. Встановлено, що частота цукрового діабету II типу вище у 2,5 разу у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, ніж у загальній популяції. Поширеність цукрового діабету II типу статистично значущо вища у жінок з ураженням двох та трьох і більше коронарних артерій. Висновки: щорічні звіти Міжнародної діабетичної федерації та численні наукові дослідження щодо вивчення цукрового діабету II типу доводять, що зазначена патологія надзвичайно поширена, створює ризик розвитку ішемічної хвороби серця, ускладнює її перебіг, лікування та реабілітацію хворих. Статистичний аналіз поширеності цукрового діабету II типу показав, що в когорті пацієнтів, яким має бути виконано коронарне шунтування на працюючому серці, він статистично значущо частіше зустрічається у жінок з ураженням двох та трьох і більше коронарних артерій.



Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського