Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ТРАВІН$<.>+<.>A=ВІТАЛІЙ$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Травін В. В. 
Бухгалтерський облік і система національних рахунків: напрями гармонізації : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В. В. Травін; Житомир. держ. технолог. ун-т. - Житомир, 2010. - 21 c. - укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо гармонізації бухгалтерського обліку та системи національних рахунків (СНР) для забезпечення потреб управління суспільно-економічним відтворенням. Досліджено макроекономічне значення бухгалтерського обліку для визначення можливостей його гармонізації з СНР. Розкрито значення облікової інформації в дослідженнях, присвячених визначенню сутності багатства та джерел його утворення. Встановлено вимоги щодо бухгалтерського обліку, що забезпечують підвищення повноти відображення в СНР макроекономічних процесів. Проаналізовано запити користувачів облікової інформації макроекономічного рівня для характеристики наслідків впливу на систему бухгалтерського обліку. Визначено напрямки гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено підходи в бухгалтерському обліку та СНР до визначення активів, що входять до складу національного багатства з метою обгрунтування маожливостей їх гармонізації. Визначено сутність соціального капіталу як одного з елементів національного багатства з метою ідентифікації його у складі активів підприємства. Розроблено методику бухгалтерського обліку внутрішнього аудиту як складової соціального капіталу для забезпечення гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено процеси формування облікових показників і рух інформаційних потоків від мікро- до макрорівня управління, проаналізовано спільні елементи системи бухгалтерського обліку та СНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20 + С62: У9(4УКР)0-969 + У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Швець В. Г. 
Програма визначення та оцінювання ризиків на молокопереробних підприємствах України / В. Г. Швець, С. І. Травінська // Пробл. економіки. - 2014. - № 1. - С. 103-108. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження можливих ризиків на молокопереробному підприємстві; виявлення та оцінка їх за відповідними критеріями та створення ефективної системи управління ризиками за допомогою методів реагування на них. Розглянуто господарський ризик за технологічними процесами виробництва продукції на молокопереробному підприємстві та контроль їх обмеження; досліджено виявлення та оцінку можливих ризиків за міжнародною практикою відповідно до концепції COSO; проаналізовано методи визначення оцінки рівня ризику та відповідні способи реагування на них. Запропоновано програму визначення та оцінювання ризиків на молокопереробному підприємстві, що забезпечить вчасне виявлення найбільш важливих ризиків, які потребують відповідних реакцій та розробку нових методів внутрішнього контролю та рекомендацій щодо поліпшення системи оцінки ризиків для забезпечення ефективної діяльності підприємства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савельєв Ю. В. 
Створення нових (біо)деградабельних матеріалів на основі іономерного поліуретану і крохмалю: властивості та адгезія мікроорганізмів / Ю. В. Савельєв, Т. В. Травінська, О. А. Міщук, А. О. Рой, І. К. Курдиш // Доп. НАН України. - 2010. - № 2. - С. 149-153. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Одержано нові потенційно (біо)деградабельні екологічно чисті полімерні матеріали на основі іономерного поліуретану (ІПУ) аліфатичного ряду та крохмалю (Кр). Визначено колоїдно-хімічні властивості дисперсій ІПУ/Кр, чутливість плівок до води та кількість адгезованих на поверхні плівок мікроорганізмів. Установлено залежність властивостей та адгезії клітин-деструкторів від вмісту природного компонента.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Малюга Н. М. 
Статистика : навч. посіб. для студентів ВНЗ / Н. М. Малюга, В. О. Іваненко, О. М. Столяренко, В. В. Травін, С. Ф. Легенчук; ред.: Ф. Ф. Бутинець; Житомир. держ. технол. ун-т. - 2-ге вид., переробл. і доповн. - Житомир, 2013. - 335 c. - укp.

Висвітлено теоретичні основи статистики. Розглянуто види та способи статистичних спостережень. Подано інформацію про зведення та групування статистичних даних. Запропоновано статистичні таблиці. Розкрито поняття про систему статистичних показників і зв'язок між ними. Викладено теорію вибіркового спостереження. Увагу приділено статистичному вивченню динаміки соціально-економічних явищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: С6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Травінська С. І. 
Методика оцінювання надійності постачальників молочної сировини для молокопереробного підприємства / С. І. Травінська // Пробл. науки. - 2014. - № 9. - С. 42-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано методичний інструментарій оцінювання надійності постачальників сировини для підприємств молокопереробної промисловості на основі методу багатокритеріального аналізу з інтервальними даними COPRAS-G.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Травінська С. І. 
Облік і контроль поточних зобов'язань на молокопереробних підприємствах : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / С. І. Травінська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Поглиблено теоретичні засади та розроблено практичні рекомендації з удосконалення бухгалтерського обліку і внутрішнього контролю поточних зобов'язань на молокопереробних підприємствах. Проаналізовано теоретичні підходи до визначення категорії "поточні зобов'язання", уточнено основні їх риси як об'єкта бухгалтерського обліку та фінансової звітності, запропоновано авторське визначення терміна "поточні зобов'язання". Поглиблено класифікацію поточних зобов'язань через виділення класифікаційних ознак: за об'єктами та суб'єктами зобов'язання, терміном і способом погашення, можливістю оцінювання, за системою оподаткування. Удосконалено організацію бухгалтерського обліку поточних зобов'язань, зокрема запропоновано графік документообігу поточних зобов'язань, нові форми внутрішньої звітності поточних зобов'язань, зміни до розділу III пасиву форми № 1 Балансу (Звіту про фінансовий стан), робочий план рахунків для ведення обліку поточних зобов'язань молокопереробних підприємств. Розроблено методичний інструментарій оцінювання рівня надійності постачальників молочної сировини, побудовано тривимірну модель "Рівень впливу - Ймовірність впливу - Час" на основі запропонованої методики оцінювання ризиків, пов'язаних з поточними зобов'язаннями, та управління ними, що сприятиме вчасному виявленню, попередженню та мінімізації відповідних ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.135.3-145.728

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Археологія & Фортифікація України : зб. матеріалів IV Всеукр. наук.-практ. конф. Кам'янець-Поділ. держ. істор. музею-заповідника, присвячена 180-й річниці від дня народження В. Б. Антоновича (1834 - 1908) / ред.: В. С. Травінський, Р. В. Йолтуховський, Н. М. Рибчак; Хмельниц. облдержадмін., Кам'янець-Поділ. держ. істор. музей-заповідник, Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка, Нац. спілка краєзнавців України, Нац. істор.-архітектур. заповідник "Кам'янець". - Кам'янець-Подільський : Медобори-2006, 2014. - 399 c. - укp.

Досліджено вплив археології та місце В. Б. Антоновича у становленні історичної географії як науки та навчальної дисципліни (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.). Висвітлено питання про фортифікаційні споруди на поселеннях Кукутень-Трипілля. Проаналізовано поховальні пам'ятки Західного Поділля X - XIII ст. Досліджено гідротехнічні споруди давньоруського часу на городищі Бабина Гора м. Олевськ. Вивчено предмети культової символіки давньруського часу з Новгорода Великого. Висвітлено проблеми збереження, реставрації та музеєфікації Микулинецького замку. Здійснено короткий огляд польової фортифікації Радянської армії у другій половині ХХ ст. (за матеріалами колишнього Кам'янець-Подільського вищого військово-інженерного училища ім. маршала інженерних військ В. К. Харченка). Викладено історіографічні аспекти наукової діяльності О. Черниша.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)-425 я434 + Ц561.21 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО33762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Травінська Т. В. 
Деградуючі іономерні поліуретани на основі рослинної олії та полісахариду: отримання та властивості / Т. В. Травінська, О. М. Брикова, Ю. В. Савельєв // Доп. НАН України. - 2016. - № 12. - С. 82-89. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розроблено способи синтезу здатних до деградації за умов довкілля полімерних систем на основі іономерного поліуретану (ІПУ) з підвищеним вмістом ксантану (Кс) і рицинової олії (РО) в маколанцюзі. Досліджено вплив компонентного складу ІПУ/РО та ІПУ/РО/Кс на колоїдно-хімічні властивості дисперсій, фізико-механічні та термічні властивості плівок. За допомогою методу ІЧ спектроскопії підтверджено утворення як фізичних, так і хімічних зв'язків між полярними групами ІПУ, РО та Кс. Варіювання вмісту рослинного компонента надає можливість регулювати властивості нових ІПУ та процес їх деградації за умов навколишнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Травінська Т. В. 
Іономерні поліуретани на основі рослинних олій: отримання та властивості / Т. В. Травінська, О. М. Брикова, Ю. В. Савельєв // Полімер. журн.. - 2017. - 39, № 1. - С. 55-61. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розроблено способи синтезу, здатних до деградації за умов довкілля полімерних матеріалів на основі іономерних поліуретанів (ІПУ), які одночасно містять екзополісахарид ксантан (Кс) і рослинні олії (рицинову (РО), пальмову (ПО) та соєву (СО)), що надало змогу значною мірою знизити використання нафтосировини та покращити екологічний стан. Комплексні дослідження взаємозв'язку структура - властивості - здатність до (біо)розкладання за умов навколишнього середовища та модельних середовищ показали, що структурні, експлуатаційні властивості та здатність до деградації за умов довкілля полімерних матеріалів, що містять відновлювальні природні компоненти, визначаються їх будовою та вмістом. Реакцією гліцеролізу ПО та СО одержано модифіковані гідроксилвмісні реакційноздатні олігомери без використання шкідливих реагентів, на основі яких синтезовано полісахаридвмісні, здатні до деградації за умов довкілля ІПУ. Проведено дослідження здатності до гідролізу в модельних середовищах. У порівнянні з ІПУ на основі немодифікованої РО ці полімерні матеріали значною мірою піддаються лужному гідролізу, а введення в їх структуру Кс взагалі призводить до фрагментації зразків. Показники міцності плівок на основі модифікованих ПО і СО олій перевищують такі ІПУ матриці в середньому в 1,7 і в 1,3 разу відповідно, а також показники ІПУ на основі натуральної РО в 3,7 і 2,8 разу. Інкубуванням у грунт синтезованих зразків встановлено, що Кс-вмісні зразки на основі ПО та СО втрачають 35,1 і 29,3 % ваги, що свідчить про перебіг деструктивних процесів для всієї системи в цілому, на відміну від базового ІПУ, та про їх підвищену схильність до розкладання за природних умов. Отже, одержані матеріали поєднують високі економічні та технологічні характеристики і здатність до (біо)розкладання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кірей О. С. 
Актуалізація розрахунків за зовнішньоекономічними операціями в контексті євроінтеграції / О. С. Кірей, О. Л. Михальська, С. І. Травінська, А. Є. Кузьмінська // Проблеми економіки. - 2017. - № 1. - С. 380-387. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено законодавчо-нормативну базу валютного регулювання та основні вектори здійснення розрахунків за валютними операціями на етапі інтеграції України до ЄС. Розглянуто державні органи регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) в Україні й основні їх повноваження для результативності діяльності суб'єктів господарювання. Визначено основні способи нарощування потенціалу ЗЕД щодо валютного регулювання в Україні з метою створення сприятливих умов для захисту суб'єктів ЗЕД. Обгрунтовано доцільність лібералізації в системі валютного регулювання та контролю. Вказано на недостатню ефективність документального забезпечення валютних розрахунків. Визначено порядок застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)41-4 + У9(4УКР)826 + Х819(4УКР)120.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Травінська Т. В. 
Аніоноактивні поліуретани з підвищеним вмістом відновлюваної сировини / Т. В. Травінська, О. М. Брикова, Ю. В. Савельєв, Є. В. Лебедєв // Доп. НАН України. - 2018. - № 11. - С. 76-83. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Аніоноактивні поліуретани, здатні до деградації за умов довкілля, синтезовано на основі модифікованих реакційноздатних олігомерів, отриманих реакцією гліцеролізу пальмової та соєвої олій без використання шкідливих реагентів, а також натуральної рицинової олії та екзополісахариду ксантану. Масова частка вмісту натуральних компонентів у синтезованих поліуретанах становить 70 %. Досліджено взаємозв'язок компонентного складу ксантанвмісних поліуретанів на основі різних рослинних олій і колоїдно-хімічних властивостей дисперсій, фізико-механічних, термічних властивостей плівок і їх здатності до деградації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41 + Л713.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Андрейчин В. А. 
Випадок хронічного остеомієліту ключиці з гіперостозною реакцією при переломі / В. А. Андрейчин, А. Ю. Піхманець, А. Ф. Травінський // Травма. - 2019. - 20, № 5. - С. 102-105. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено випадок хронічного остеомієліту ключиці з гіперостозною реакцією при незрощеному переломі у пацієнта віком 21 рік. Прооперований в ургентному порядку 2,5 міс. назад у травматологічному відділенні за місцем проживання. Проведено остеосинтез відламків лівої ключиці інтрамедулярним стрижнем. Протягом 1 міс. функціонувала нориця. При надходженні до лікарні встановлено діагноз "хронічний остеомієліт лівої ключиці із вираженою гіперостозною реакцією, норицева форма, активна фаза; незрощений перелом лівої ключиці, стан після остеосинтезу інтрамедулярним стрижнем". Виконана операція видалення стержня з правої ключиці, санація некротизованих тканин та остеосинтез відламків стрижневим апаратом зовнішньої фіксації. Після операції проведено курс внутрішньовенної (в/в) антибактеріальної терапії: зинацеф 1500 г в/в краплинно одноразово, а у подальшому 750 г внутрішньом'язово 3 р/д 5 днів, метрогіл 100,0 в/в краплинно 3 р/д 5 днів. Післяопераційна рана загоїлась первинним натягом. Нориця закрилась. Через 6 міс. спостерігалось повне зрощення. Апарат зовнішньої фіксації демонтовано. Видужання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.284.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Андрейчин В. А. 
Випадок хронічного остеомієліту ключиці з гіперостозною реакцією при переломі / В. А. Андрейчин, А. Ю. Піхманець, А. Ф. Травінський // Травма. - 2019. - 20, № 5. - С. 102-105. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено випадок хронічного остеомієліту ключиці з гіперостозною реакцією при незрощеному переломі у пацієнта віком 21 рік. Прооперований в ургентному порядку 2,5 міс. назад у травматологічному відділенні за місцем проживання. Проведено остеосинтез відламків лівої ключиці інтрамедулярним стрижнем. Протягом 1 міс. функціонувала нориця. При надходженні до лікарні встановлено діагноз "хронічний остеомієліт лівої ключиці із вираженою гіперостозною реакцією, норицева форма, активна фаза; незрощений перелом лівої ключиці, стан після остеосинтезу інтрамедулярним стрижнем". Виконана операція видалення стержня з правої ключиці, санація некротизованих тканин та остеосинтез відламків стрижневим апаратом зовнішньої фіксації. Після операції проведено курс внутрішньовенної (в/в) антибактеріальної терапії: зинацеф 1500 г в/в краплинно одноразово, а у подальшому 750 г внутрішньом'язово 3 р/д 5 днів, метрогіл 100,0 в/в краплинно 3 р/д 5 днів. Післяопераційна рана загоїлась первинним натягом. Нориця закрилась. Через 6 міс. спостерігалось повне зрощення. Апарат зовнішньої фіксації демонтовано. Видужання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.284.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Нові функціональні речовини і матеріали хімічного виробництва / О. О. Абакумов, О. С. Авксентьєв, Є. А. Бабенков, І. В. Бачерикова, О. Л. Берсірова, І. Б. Бичко, А. Г. Білоус, В. О. Білошенко, Л. О. Білявська, Л. В. Богданович, В. П. Бойко, О. М. Брикова, О. О. Бровко, О. І. В'юнов, Г. С. Власенко, Ю. В. Возняк, Н. В. Глиняна, В. Є. Гоба, О. В. Гоженко, В. М. Гранчак, В. К. Грищенко, Н. В. Гудзенко, М. А. Гуменна, В. М. Гунько, А. С. Давтян, С. В. Дев'яткін, С. С. Декіна, О. А. Діюк, Я. М. Довбій, Є. В. Євтушенко, В. І. Єня, В. О. Зажигайлов, О. І. Збруєв, С. О. Зелінський, Г. О. Іутинська, О. О. Іщенко, Г. Л. Камалов, М. Т. Картель, С. О. Кириллов, П. І. Кирієнко, В. В. Клепко, Н. С. Клименко, Л. Л. Коваленко, В. Б. Ковальська, О. А. Козаренко, К. М. Конишева, М. І. Короткіх, С. А. Кочетова, В. Г. Кошечко, О. С. Кругляк, Т. В. Крупська, В. С. Кублановський, К. С. Кулик, Т. В. Кулик, Я. І. Курись, М. М. Курмач, О. В. Ларіна, О. О. Левченко, А. О. Лисенко, В. І. Литвяков, Т. В. Ліснича, М. Ю. Лосицький, А. Ю. Малєтін, Т. В. Мальцева, Д. Ю. Мяснікова, Н. С. Настасієнко, С. В. Нечипорук, В. М. Нікітенко, М. О. Огурцов, Б. Б. Паляниця, В. І. Пехньо, О. Д. Писаненко, Н. О. Пінчукова, Т. О. Плутенко, Г. В. Потапенко, В. Д. Походенко, О. А. Пуд, Г. Ф. Раєнко, Н. М. Резанова, О. А. Рижак, Л. П. Робота, І. І. Романовська, В. Ш. Сабєров, Ю. В. Савельєв, Б. М. Савченко, Т. Ф. Самойленко, В. Є. Сараєв, О. В. Сачук, В. Г. Сисюк, Ю. Л. Сломінський, Н. В. Сова, С. О. Соловйов, П. Є. Стрижак, Н. Г. Стрижакова, О. В. Стрюцький, Ю. Д. Ступін, Т. В. Травінська, І. М. Третякова, А. І. Трипольський, В. В. Туров, В. А. Чебанов, В. Я. Черній, С. В. Черній, В. В. Чишко, Д. Г. Чіхічін, І. П. Шаранов, О. П. Швайка, О. В. Швець, В. В. Шевченко, Є. А. Шестеренко, Ю. А. Шестеренко, Ю. В. Шляпкіна, О. З. Янчевський, Ю. С. Японцева, П. С. Яремов, Н. В. Ярова, Л. М. Ященко; Національна академія наук України. - Київ : Академперіодика, 2021. - 330, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Узагальнено найвагоміші результати наукових досліджень, проведених інститутами Національної академії наук України в рамках цільової програми наукових досліджень НАН України "Нові функціональні речовини і матеріали хімічного виробництва" в 2017-2021 рр. У результаті виконання проектів Програми створено низку принципово нових органічних, неорганічних, полімерних речовин і матеріалів та композитів на їх основі різного функціонального призначення, розроблено нові енерго- і ресурсоощадні, екологічно прийнятні способи одержання малотоннажних речовин та матеріалів хімічного виробництва. Досліджено нові функціональні органічні речовини і матеріали та композити на їх основі для техніки нового покоління. Використання отриманих матеріалів та розроблених способів одержання хімічних речовин у різних галузях вітчизняної промисловості підвищить конкурентоспроможність вітчизняної продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках, сприятиме суттєвому зменшенню залежності країни від імпорту наукомісткої хімічної продукції, дасть змогу налагодити в Україні виробництво широкої гами хімічних продуктів, реактивів, препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Статистико-аналітичне забезпечення управління інноваційним розвитком економічних суб'єктів : [монографія] / О. В. Богданюк, Л. Р. Воляк, М. М. Гузь, Т. І. Дзюба, І. В. Замула, О. П. Колумбет, О. І. Куць, Т. В. Куць, І. Д. Лазаришина, Я. С. Ларіна, О. Г. Макарчук, Т. Д. Микицей, А. О. Музиченко, К. Г. Рогоза, Н. А. Рогоза, В. В. Рябенко, Л. М. Рябенко, В. К. Савчук, О. І. Симоненко, Т. С. Собченко, Н. М. Ступерська, М. М. Танасієва, В. В. Травін, К. О. Федорченко, А. В. Чухліб, А. В. Якимовська; ред.: В. К. Савчук; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Ямчинський О. В., 2020. - 292 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Сформовано концепцію та пріоритети розвитку, розглянуто стратегічні вектори їх реалізації, зокрема за рахунок удосконаленого статистико- аналітичного забезпечення управління, обгрунтовано потребу в необхідних фінасово-інвестиційних ресурсах для досягнення визначеного економіко-соціально-екологічного розвитку суб'єктів господарювання на інноваційних засадах. Висвітлено питання регулювання асиметрії інформаційного забезпечення управління розвитком аграрних формувань. Охарактеризовано нові підходи до управління виробництвом сільського господарства. Здійснено компаративний аналіз національного ринку хліба та хлібобулочних виробів. Проведено статистико-економічний аналіз формування та використання відходів від господарської діяльності. Увагу приділено моделюванню оцінки ефективності природоохоронної діяльності у лісовому господарстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Робота Л. П. 
Вплив дитіокарбаматів заліза та нікелю на властивості модифікованих поліуретанів / Л. П. Робота, В. І. Литвяков, Т. В. Травінська, Ю. В. Савельєв // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 3. - С. 180-189. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено вплив модифікаторів - біс(N,N-диметилдитіокарбамату) нікелю (ДТК-Ni) та трис(N,N-диметилдитіокарбамату) заліза (ДТК-Fe) залежно від їх вмісту на структурні особливості поліуретанової матриці на основі поліокситетраметиленгліколю-1000, 4,4'-дифенілметандіізоціанату та 1,4-бутандіолу. Методом ІЧ-спектроскопії за результатами асоціації NH-груп, С = О- та СОС-фрагментів показано структурувальний вплив модифікаторів координуванням ПУ-матриці та досліджено процеси фотолізу, які відбуваються в результаті експонування ПУ за умов клімокамери. Досліджено вплив модифікаторів та їх вмісту на щільність модифікованих поліуретанів. Планарна структура ДТК-Ni сприяє збільшенню щільності модифікованих ПУ внаслідок координаційного зв'язування полімерного ланцюга, тоді як сферична структура ДТК-Fe - зумовлює зменшення щільності через стеричні утруднення при реалізаціїї Н-зв'язків. Модифікування поліуретанів як біс(N,N-диметилдитіокарбаматом) нікелю, так і трис(N,N-диметилдитіокарбаматом) заліза, а також УФ-опромінення і волога за умов клімокамери сприяють зростанню водопоглинання. Дослідженнями міцнісних властивостей модифікованих поліуретанів порівняно з матрицею за умов клімокамери встановлено фотосенсибілізувальний вплив дитіокарбаматів нікелю та заліза. Шляхом дослідження маси зразків ПУ-ДТК-Fe/К після екстракції диметилформамідом в апараті Сокслета встановлено зростання рівня гель-фракції (0,29 - 1,58 %) зі збільшенням вмісту модифікатора, що підтверджує наявність сітчастої структури модифікованих ПУ внаслідок впливу радикальних процесів при деструкції за участі модифікатора. Досліджено вплив лужних і кислих середовищ на рівень деструкції як модифікованих ПУ залежно від вмісту модифікаторів, так і їх аналогів за впливу умов клімокамери. Порівняльними дериватографічними дослідженнями втрати маси модифікованими поліуретанами на повітрі підтверджено структурувальний вплив ДТК-Ni на ПУ-матрицю та його термостабілізувальну дію внаслідок ймовірного утруднення дифузії кисню до об'єму полімеру, тоді як просторова структура ПУ-ДТК-Fe знижує термоокиснювальну стійкість модифікованих поліуретанів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського