Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ТРОФІМЕНКО$<.>+<.>A=ГЕНАДІЙ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Трофіменко С. П. 
Походження, лікування, профілактика післяопераційних рецидивів ендемічного зобу та гіпотиреозу : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С. П. Трофіменко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему походження, діагностики, лікування хворих на рецидивний ендемічний зоб та післяопераційний гіпотиреоз. Використано клінічні методи обстеження та сучасні лабораторні й інструментальні методи дослідження щитовидної залози: УЗД, визначення тиреоїдних гормонів, тиреотропного гормону та титру антитиреоїдних антитіл (радіоімунологічними методами), передопераційна пункційна біопсія. Визначено роль аутоімунної агресії та порушення співвідношення між гіпофізом і щитовидною залозою у походженні рецидивів зоба, а також післяопераційного гіпотиреозу. Розроблено нові технічні прийоми операції на щитовидній залозі з метою профілактики ускладнень, а також засоби профілактики виникнення післяопераційного гіпотиреозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р415.120.265-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Слонецький Б. І. 
Окремі аспекти діагностики, перебігу та лікування IHelicobacter pyloriD у хворих на перфоративну виразку ДПК / Б. І. Слонецький, Н. І. Іскра, І. І. Слонецький, С. П. Трофіменко, В. В. Каліновський, В. С. Кримський // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 2. - С. 112-114. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Заречений В. Г. 
Виробництво фосфоровмісних мінеральних добрив підприємствами України та їх використання в сільському господарстві : Моногр. / В. Г. Заречений, Е. О. Карпович, Воробйова , С. В. Вакал, М. О. Трофіменко, Є. І. Дмитрієв; Сум. держ. НДІ мінер. добрив і пігментів. - Суми : Унів. кн., 2004. - 188 c. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

Розглянуто питання виробництва фосфоровмісних мінеральних добрив з фосфоритів та їх застосування в сільському господарстві. Проаналізовано особливості живлення рослин макро- та мікроелементами залежно від поживного режиму грунтів і кліматичних умов і біологічних властивостей сільськогосподарських культур.

Рассмотрены вопросы производства фосфорсодержащих минеральных удобрений из фосфоритов и их применения в сельском хозяйстве. Проанализированы особенности питания растений макро- и микроэлементами в зависимости от питательного режима почв, климатических условий и биологических свойств сельскохозяйственных культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322 + П040.3-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Трофіменко О. А. 
Шляхи оптимізації обгрунтування вибору конструкцій зубних протезів при захворюваннях тканин пародонта / О. А. Трофіменко // Соврем. стоматология. - 2007. - № 2. - С. 134-139. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

З метою підвищення ефективності ортопедичного лікування хворих з дефектами зубних рядів у разі захворювань пародонта шляхом удосконалення методів діагностики та вибору конструкції протезів на підставі оцінки функціонального стану тканин пародонта опорних зубів проаналізовано результати ортопедичного лікування 127-ми осіб віком 31 - 60-ти років з дефектами зубних рядів, ускладненими захворюваннями на хронічний генералізований пародонтит різного ступеня тяжкості. За допомогою клінічних, рентгенологічних, функціональних, статичних, математичних, статистичних методів проведено діагностику та порівняльну оцінку мікроциркуляторного русла та клінічних індексів у осіб до ортопедичного лікування й на адаптаційно-пристосувальних етапах реабілітаційного періоду в термін спостереження через місяць після протезування, 6 і 12 місяців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кожем'яко В. П. 
Альтернативний спосіб побудови лазерного шоу на основі функцій Лісажу / В. П. Кожем'яко, В. І. Маліновський, С. В. Трофіменков // Оптико-електрон. інформ.-енерг. технології. - 2007. - № 1. - С. 59-66. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З876

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23882 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Тутченко М. І. 
Сучасний погляд на інтенсивну терапію шлунково-кишкової кровотечі / М. І. Тутченко, Д. В. Рудик, Н. І. Іскра, С. П. Трофіменко, І. В. Щур // Клініч. хірургія. - 2015. - № 10. - С. 11-14. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На основі аналізу результатів лікування 47 хворих з приводу шлунково-кишкової кровотечі (ШКК) представлений досвід застосування транексамової кислоти у складі інфузійної терапії та гемаксаму - всередину. Одержані дані свідчать про доцільність використання гемаксаму як складової терапії на етапі припинення кровотечі та для попередження її рецидиву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2 + Р457.465.303.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузан М. М. 
Обгрунтування спеціально адаптованого комплексу лікувальної гімнастики для хворих на сечокам'яну хворобу при щадному руховому режимі / М. М. Кузан, А. В. Магльований, І. В. Трофіменко // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2016. - № 3. - С. 78-84. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проблема фізичної реабілітації хворих на сечокам'яну хворобу (СКХ) є актуальною в сучасній урології у зв'язку зі зростаючою поширеністю серед населення, тяжкістю та тривалістю перебігу, високою частотою рецидивів каменеутворення. Мета роботи - розробка комплексу спеціально адаптованих фізичних вправ лікувальної гімнастики для хворих на СКХ після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії за щадного режиму санаторно-курортного лікування. Застосовано такі методи дослідження, як аналіз та узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури; документальні методи (вивчення історії хвороби), соціологічні, методи педагогічного експерименту та педагогічного спостереження. На підставі аналізу історій хвороби 54 хворих на СКХ Центру медичної реабілітації та санаторного лікування "Трускавецький" у м. Трускавець і проведення констатувального педагогічного експеременту та спостереження протягом квітня-вересня 2016 р. із застосуванням широкого спектра фізичних вправ для фізичної реабілітації хворих на СКХ після екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії установлено, що головним засобом фізичної реабілітації є лікувальна фізична культура, а основною її формою - лікувальна гімнастика. Як результат, розроблено комплекс спеціально адаптованих фізичних вправ лікувальної гімнастики за щадного рухового режиму санаторно-курортного лікування. Цей комплекс спрямовано на виконання основних завдань фізичної реабілітації для хворих на СКХ, а саме посилення скорочувальної здатності гладкої мускулатури нирок і сечоводів, що сприяє пришвидшеному виведенню роздробленого конкременту каменя, відновлення функцій сечовивідної системи й організму хворого в цілому. Основною відмінністю розробленого комплексу спеціально адаптованих фізичних вправ лікувальної гімнастики є їх виконання в запропонованій послідовності, частій зміні вихідних положень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дакі О. А. 
Аналіз методів формування вимірювальних сигналів для контролю систем навігації та управління рухом засобів водного транспорту / О. А. Дакі, В. В. Штрибець, А. О. Трофіменко // Наукоєм. технології. - 2019. - 41, № 1. - С. 88-94. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати аналізу існуючих методів формування вимірювальних сигналів для контролю технічного стану систем і комплексів навігації та управління рухом морських суден на прикладі радіотехнічних систем. Результати аналізу методів формування вимірювальних сигналів для контролю технічного стану систем і комплексів навігації та управління рухом морського транспорту, існуючих методів синтезу вимірювальних сигналів дозволили визначити їх недоліки та обгрунтувати наукову проблему контролю технічного стану систем і комплексів навігації та управління рухом морського транспорту при обслуговуванні за фактичним станом. Обгрунтовано необхідність впровадження для визначення технічного стану систем і комплексів навігації та управління рухом морських суден засобів синтезу полігармонійних вимірювальних сигналів з поліпшеними характеристиками. Серед певної низки переваг від використання таких сигналів найбільш суттєвими є значне скорочення часу, що виділяється на проведення вимірювання параметрів, збільшення міжповірочних інтервалів, підвищення точності відтворення форми сигналу, підвищення перешкодостійкості та точності визначення параметрів радіотехнічних систем спеціального призначення, що контролюються, тобто підвищення достовірності контролю їх технічного стану. Результати роботи дозволять розв'язати наукову проблему забезпечення достовірності контролю технічного стану систем і комплексів навігації та управління рухом морських суден при оптимальних часових характеристиках для забезпечення своєчасності та оперативності визначення можливих відмов при їх експлуатації та обслуговуванні за фактичним станом. Запропоновано використання полігармонійних вимірювальних сигналів для автоматизації процесу контролю технічного стану систем і комплексів навігації та управління рухом морських суден.


Індекс рубрикатора НБУВ: О471-5-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ланецький Б. М. 
Методичний підхід щодо встановлення критеріїв технічного стану складних технічних систем / Б. М. Ланецький, І. В. Коваль, В. В. Лук'янчук, В. П. Попов, Ю. В. Трофіменко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2022. - № 3. - С. 35-42. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

В нормативній та науково-методичній літературі питання обuрунтування потрібної номенклатури видів технічного стану складних технічних систем фактично не розглянуто, а питання обгрунтування критеріїв видів технічного стану заданої номенклатури не опрацьовано в достатній мірі. Розроблений методичний підхід містить положення щодо формування номенклатури видів технічного стану складних технічних систем та положення щодо встановлення їх критеріїв. Методичні положення щодо формування номенклатури видів технічного стану складних технічних систем включають схему формування номенклатури видів технічного стану та робочі таблиці щодо їх вибору при використанні за призначенням, при зберіганні та (або) транспортуванні. Наведено приклад таблиці щодо вибору номенклатури видів технічного стану виробів при їх використанні за призначенням, стосовно яких встановлюють вимоги щодо довговічності. Завдання встановлення критеріїв видів технічного стану виробу сформульовано як завдання розпізнавання образів. Це завдання співпадає з завданням розпізнавання (контролю) технічного стану об'єкта, що надає змогу використовувати методи теорії розпізнавання образів при розробці моделей розпізнавання технічного стану і формуванні критеріїв відмов та граничних станів. При цьому на етапі розробки складних технічних систем вирішуються питання опису всіх класів (видів технічного стану) заданого алфавіту з використанням логічних алгоритмів класифікації або алгоритмів розрахунку оцінок. Далі, у процесі випробувань складних технічних систем, сформовано при "навчанні" описи класів можуть уточнюватися за результатами розпізнавання нових об'єктів.



Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Православ'я в Україні : зб. ст. : до 300-річчя з Дня народж. преподоб. Паїсія Величковського та Григорія Савича Сковороди / Ф. Бубнюк, Д. Рудюк, О. Бажан , Г. Бріскіна-Мюллер, М. Варвуніс, П. Василіадіс, Н. Верещагіна, О. Висовень, Б. Ґаллагер, М. Ґаллес, М. Дадлі, Л. Дмитришин, В. Клос, А. Комарницький, В. Крисаченко, О. Кужельна, Р. Левочко, І. Марголіна, Ю. Мицик, Н. Нікітенко, М. Панченко, А. Перепелиця, І. Петренко, М. Пірен, А. Пономаренко, Г. Приходько, О. Русина, Н. Солонська, Л. Трофіменко, Ю. Фігурний, О. Г. Церковняк-Городецька, А. Шиманович, С. Шумило, В. Шуміло, С. Шуміло, І. Яворська, П. Ямчук; ред.: Епіфаній, Димитрій, О. Трофимлюк, Г. В. Папакін, Н. М. Куковальська, В. А. Брехуненко, І. Б. Гирич, В. Клос, В. В. Корнієнко, К. Лозінський, Ю. Мицик, В. М. Піскун, І. М. Преловська, О. Н. Саган, В. В. Шевченко, Д. С. Гордієнко, Я. Романчук, С. М. Чокалюк; Українська Православна Церква, Київська православна богословська академія, Інститут церковної історії, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Національна академія наук України, Національний заповідник "Софія Київська" . - Київ : Друкарня "Рута", 2022. - 546 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp. - англ.

Розглянуто питання соборності православної церкви, акцентовано на історичній ретроспективі та сучасному стані. Досліджено проблемні питання при укладанні богослужбових текстів в українській транслітерації церковнослов'янської мови. Особливу увагу приділено життєвому шляху та спадщині Г. Сковороди та П. Величковського. Досліджено питання церковної історії. Обґрунтовано важливість досвіду грецького неоправослав'я та його передвісників для православної церкви України. Висвітлено сучасні проблеми духовності в українському суспільстві. Акцентовано на фундаменталістській ідеології "русского міра" як єретичному вченні та обґрунтуванні війни росії проти України. Досліджено витоки російської православної церкви: шлях злодійства й облуди. Розглянуто реваншистську неоімперську політику російської федерації щодо України та визначено її вплив на релігійні громади. Висвітлено діяльність української церкви під час повномасштабного вторгнення російської федерації до України. Розглянуто діяльність інституту капеланства у сучасності та його проблематику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70918 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського