Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Тарасенко М. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бугров О. Д. 
Багаторазове отримання ембріопродукції від корів-донорів / О. Д. Бугров, М. В. Тарасенко, І. В. Ткачова // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 39. - укp.

Досліджено вплив кратності використання корів як донорів ембріонів і інтервалу між обробками на кількість і якість одержуваної ембріопродукції. Встановлено, що кількість вимивань в межах від 1 до 13 істотно не впливає на якість ембріопродукції і значно підвищує її вихід.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Тарасенко В. А. 
Технологічні та економічні аспекти каталізу двоокису вуглецю в газ метан / В. А. Тарасенко, М. В. Тарасенко, С. В. Тарасенко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2010. - № 3/8. - С. 14-22. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л535.2 + З354.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Тарасенко М. В. 
Стан слухової системи у хворих на автоімунний тиреоїдит : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / М. В. Тарасенко; Національна академія медичних наук України, Інститут отоларингології імені О. С. Коломійченка. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11 + Р683.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442896 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
4.

Євсіна Н. О. 
Синтез адаптивного нечіткого логічного регулятора для керування температурою у камерній сушарці / Н. О. Євсіна, А. О. Зуєв, А. І. Гапон, М. А. Денисенко, М. В. Тарасенко // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 4. - С. 32-35. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета статті - синтезування нечіткого логічного регулятора температури сушіння капілярно - пористих матеріалів, що дозволяє використовувати стандартну форму опису лінгвістичних змінних і мінімальний набір керуючих правил. Визначено, що простота ПІД-регулятора, яка виражена через усього три параметри налаштування і зрозумілість фізичного змісту кожного з них, разом з тим зумовлює зменшення кола задач, де він може бути використаний ефективно. Для складних теплових об'єктів керування необхідно застосовувати більш досконалу структуру регулятора. Запропоновано використовувати нечітке управління при недостатньому знанні щодо об'єкта управління, але наявності досвіду управління ним. На нечіткий регулятор покладається завдання вироблення впливу, що управляє, в діапазоні зміни динамічної помилки регулювання і її похідної щодо її порогових значень. У результаті синтезований нечіткий логічний регулятор надає системі автоматичного регулювання здатність підтримувати на заданому рівні температуру сушарки за наявності зовнішніх збурень, а також якісно керувати технологічним процесом сушіння капілярно-пористих матеріалів при широкому діапазоні зміни його параметрів у часі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.61-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Науменко О. М. 
Дослідження голосу у пацієнтів з післяопераційним порушенням моторики гортані в хірургії щитоподібної залози / О. М. Науменко, М. В. Тарасенко, С. В. Земсков // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2022. - № 2. - С. 34-38. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.2 + Р685.266 + Р684.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
6.

Науменко О. М. 
Травма зовнішньої гілки верхнього гортанного нерва в тиреоїдній хірургії / О. М. Науменко, М. В. Тарасенко, С. В. Земсков, М. Ю. Болгов // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2022. - № 3. - С. 15-19. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Ураження зовнішньої гілки верхнього гортанного нерва - це одне із ускладнень в тиреоїдній хірургії, частота якого варіює в дуже широких межах з огляду на складності в діагностиці. Скарги пов'язані зі зміною тембральних характеристик голосу, що значно погіршує якість життя пацієнтів, особливо осіб голосомовних професій. Найточнішим специфічним методом для діагностики є електронейроміографія гортані, але ця методика технічно складна у використанні та практично не застосовується у рутинній практиці. Для діагностики ураження зовнішньої гілки верхнього гортанного нерва авторами застосовано відеоларингоскопію, відеоларингостробоскопію та спектральний аналіз голосу, що надало змогу виявити частоту виникнення травми нерва і проводити динамічне спостереження за відновленням голосу у пацієнта. Мета роботи - проаналізувати частоту транзиторного та перманентного ураження зовнішньої гілки верхнього гортанного нерва в хірургії щитоподібної залози на підставі змін ларингоскопічної картини і спектрального аналізу голосу. Дослідження проведено у хірургічному відділенні Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України серед 241 прооперованого хворого. Діагностику за допомогою відеоларингоскопії, відеоларингостробоскопії та спектрального аналізу голосу здійснював лікар-оториноларинголог до операції, в ранній післяопераційний період і через 6 та 12 міс після операції. Клінічні ознаки травми зовнішньої гілки верхнього гортанного нерва виявлено у 8 (3,3 %) хворих із 241 прооперованого. Пацієнти одержували курс фонопедії та стимулювальної терапії за відсутності протипоказань. Відновлення голосу з часом зафіксували у 7 (87,5 %) пацієнтів, відсутність відновлення голосу - в 1 (0,4 %). Висновки: травма зовнішньої гілки верхнього гортанного нерва після операції на щитоподібній залозі є ускладненням, яке трапляється нечасто (3,3 %) у тиреоїдній хірургії. Це ускладнення дуже важко виявити через наявність малопомітних симптомів, відсутність специфічності ларингоскопічної картини та особливості методів діагностики. Не завжди вдається у повному обсязі відновити голос при ураженні зовнішньої гілки верхнього гортанного нерва (на частку перманентної травми припадає 0,4 % від загальної кількості операцій на щитоподібній залозі та 85,0 % від загальної кількості пацієнтів з ураженням зовнішньої гілки верхнього гортанного нерва), що потребує динамічного контролю за пацієнтами і своєчасного призначення лікування.



Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського