Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Тартачинська З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Тартачинська З. Р. 
Визначення висот геоїда і аномалій сили ваги за даними супутникової альтиметрії : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.24.01 / З. Р. Тартачинська; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2002. - 18 c. - укp.

Розв'язано задачу побудови геоїда та відновлення аномалій сили ваги за даними супутникової альтиметрії в регіоні Чорного та Азовського морів з використанням методів колокації та регуляризації. Запропоновано обчислювальну схему методу регуляризації з додатковими умовами. Одержано просту залежність параметра регуляризації від дисперсії поля та помилок вихідних даних. Доведено можливість використання коваріаційної функції точкового типу для інверсії аномалій сили ваги за даними альтиметрії. Виконано порівняння одержаних результатів з незалежними даними морської гравіметрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Островський А. Л. 
Геодезія : навч. посіб. Ч. 1. Топографія / А. Л. Островський, О. І. Мороз, З. Р. Тартачинська, І. Ф. Гарасимчук; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2011. - 440 c. - Бібліогр.: 31 назв - укp.

Викладено загальні відомості з топографії, системи координат і картографічних проекцій. Наведено сучасні дані про форму та розміри Землі. Описано найпростіші прилади та вимірювання на місцевості. Розглянуто теоретичні засади горизонтального, вертикального, тахеометричного, мензульного знімання та барометричного нівелювання. Подано інформацію про принципи вимірювання горизонтального кута, будову технічних теодолітів, функціональні можливості та технічні характеристики цифрових планіметрів, способи зображення рельєфу на планах і картах, нівелірні знаки, прилади для геометричного нівелювання, мензулу, кіпрегелі, рідинні барометри, барометричні формули. Розглянуто види та завдання інженерно-геодезичних вишукувань. Описано сучасні методи нанесення пікетних (рейкових) точок. Наведено способи обчислення барометричного нівелювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д12 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351159/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мороз О.  
Основні причини виникнення руйнівних повеней і паводків у Прикарпатті та геодезичний моніторинг як метод запобігання їм / О. Мороз, З. Тартачинська, Л. Лубенець // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2009. - Вип. 2. - С. 36-38. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано формування високих паводків і катастрофічних повеней в регіоні Українських Карпат. Розглянуто можливості геодезичного моніторингу як однієї з найважливіших складових прогнозування та запобігання руйнівним наслідкам цих надзвичайних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мороз О. І. 
Визначення положення 24-го меридіана на території Львівської політехніки / О. І. Мороз, З. Р. Тартачинська, І. Я. Покотило, А. Й. Віват // Геодез., картогр. і аерофотознімання : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2011. - Вип. 74. - С. 64-67. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Отмечено, что в мире хорошо известна практика обозначения важных меридианов на местности. 24-й меридиан проходит по территории Национального университета "Львівська політехніка". Описан метод определения положения 24-го меридиана на местности и его научно-практическое, учебно-методическое и культурно-историческое значение.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лубенець Л. С. 
До питання точності паперових та електронних карт / Л. С. Лубенець, О. І. Мороз, З. Р. Тартачинська // Геодез., картогр. і аерофотознімання : укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2011. - Вип. 74. - С. 44-46. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Рассмотрен вопрос использования бумажных, цифровых и электронных топографических карт в зависимости от точности определения координат точек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Савчук С. Г. 
Технологія прогнозування висот європейського квазігеоїда EQG97 на територію України для визначення оптимальних параметрів перетворення координат / С. Г. Савчук, З. Р. Тартачинська // Вісн. геодезії та картографії. - 2004. - № 1. - С. 8-12. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Рассмотрена технология прогнозирования высот квазигеоида методом средней квадратической коллокации с целью определения оптимальных параметров преобразования координат. Приведены методика построения эмпирической ковариационной функции регионального гравитационного поля Земли и схема выбора оптимальной аналитической ковариационной функции для прогнозирования высот европейского квазигеоида на территорию Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мороз О. 
Екологічна проблема Шацького національного природного парку та шляхи її вирішення геодезичними методами / О. Мороз, З. Тартачинська, Т. Качмар // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2015. - Вип. 2. - С. 23-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На території Шацького національного природного парку проводитиметься дослідження для оцінки загрози та прогнозування інтенсивності екологічних процесів. Для цього необхідно побудувати мережу нівелірних пунктів з абсолютними відмітками висот в єдиній державній системі висот, визначити абсолютні висоти поверхонь води озер і грунтових вод і динаміку їх зміни з часом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115.47

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тартачинська З. 
До 145-річчя кафедри геодезії / З. Тартачинська // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2017. - Вип. 1. - С. 31-38. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто основні передумови виникнення кафедри геодезії у Львівській політехніці, її досягнення, значення завідувачів у її становленні та розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д12 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тартачинська З. 
До 50-ліття геодезичного полігона в м. Бережани / З. Тартачинська // Сучас. досягнення геодез. науки та вир-ва : зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2018. - Вип. 2. - С. 18-20. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто основні передумови виникнення навчально-наукового геодезичного полігона в м. Бережани, його структуру, значення для навчання студентів, науки та виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 е(4УКР) л3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Марченко О. 
Гравітаційна потенціальна енергія та основні параметри земних і зовнішніх планет / О. Марченко, С. Перій, І. Покотило, З. Тартачинська // Geodynamics. - 2021. - № 2. - С. 5-15. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Мета дослідження - накопичення відповідного набору фундаментальних астрономо-геодезичних параметрів для їх подальшого використання з метою визначення складових розподілів густини для земних і зовнішніх планет Сонячної системи (на інтервалі більше ніж 10 років). Початкові дані отримано у результаті кількох кроків загального способу дослідження Сонячної системи з виконанням ітерацій за допомогою різних космічних апаратів і місій. Механічні та геометричні параметри планет надають змогу знайти розв'язання оберненої гравітаційної задачі у разі використання гауссового розподілу густини для Місяця та земних (Меркурій, Венера, Земля, Марс) і планет-гігантів (Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун). Цей закон розподілу густини Гаусса (або нормальний розподіл) вибрано як частковий розв'язок рівняння Адамса - Вільямсона та найкраще наближення кусково-радіального профілю Землі, враховуючи модель PREM на основі незалежних сейсмічних швидкостей. Цей висновок, як гіпотеза вже зроблений для Землі, використано для вирішення проблеми апроксимації для інших планет, щодо яких ми сподіваємося вирішити обернену гравітаційну проблему в разі застосування розподілу густини Гаусса для інших планет, оскільки сейсмічна інформація в такому випадку майже відсутня. Тому, якщо ми можемо знайти стійкий розв'язок для оберненої гравітаційної задачі та відповідний розподіл густини Гаусса, апроксимований із належною якістю, то приходимо у результаті до стабільного визначення гравітаційної потенційної енергії земних і гігантських планет. Крім нормального закону густини планети, визначено гравітаційну потенціальну енергію, інтеграл Діріхле та інші фундаментальні параметри планет Сонячної системи. Це дослідження здійснюється вперше як статичне, щоб уникнути можливих залежностей від часу в гравітаційних полях планет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського