Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Троян В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Троян В. М. 
Жінка і наука в Україні : до 25-річчя заснування громадської організації "Жінки в науці" / В. М. Троян; Національна академія наук України, Головна астрономічна обсерваторія. - Київ : Академперіодика, 2022. - 119, [14] c. - Бібліогр.: с. 72-74 - укp.

Висвітлено діяльність вперше створеної в Україні громадської організації "Жінки в науці". Досліджено становище і роль жінки-вченої в науково-освітній галузі. Виявлено відмінність у розвитку наукової кар'єри жінок та чоловіків і наведено приклади наукового внеску жінок у історичному й сучасному аспектах. Описано проєкти та заходи, спрямовані на виховання наукової молоді на засадах гендерної рівності. Зазначено, що під кінець XX ст. в багатьох країнах Європи та США проблемі ролі жінки в наукових дослідженнях почали надавати важливого значення, і відбулося це значною мірою завдяки діяльності громадських організацій самих учених. В Україні системні дослідження з цієї проблеми започаткувала громадська організація (ГО) "Жінки в науці".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч216(4УКР)18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Мамонов К. 
Формування інтелектуальних систем інвестиційної привабливості будівельних підприємств та визначення впливу на них стейкхолдерів / К. Мамонов, В. Єсіна, Н. Матвєєва, О. Славута, В. Троян // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 2. - С. 193-201. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Визначено необхідність переосмислення підходів до забезпечення управління підприємствами на основі формування кількісної основи для прийняття обгрунтованих управлінських рішень. Поряд із цим спостерігаються неоднозначні процеси в економіці країни, які характеризуються відсутністю системи та чітких протиепідемічних дій, що призводить до зростання кількості захворілих. Установлено, що в таких умовах особливого значення набуває застосування сучасних інтелектуальних систем забезпечення інвестиційної привабливості підприємств як важливих елементів для їх зростання та розвитку економіки країни. Узагальнюючи існуючі теоретико-методичні положення, запропоновано визначення інтелектуальних систем як сучасного комплексного інструментарію, що базується на застосуванні штучного інтелекту, із застосуванням технологічних засобів розробки експертних, рекомендаційних, інтелектуальних, інформаційно-пошукових, розрахунково-логічних систем на основі інформаційного базису, які спрямовані на вирішення задач, визначення алгоритмів, програмних систем, що можуть замінити людину та створюють основу для прийняття рішень. Для оцінки інвестиційної привабливості як важливого чинника розвитку будівельних підприємств запропоновано застосовувати інтегральний підхід, який базується на багаторівневій системі показників, що визначаються локальними й узагальнюючими чинниками. Визначено стейкхолдери будівельних підприємств, їх види, запропоновано локальні й інтегральна моделі до оцінки рівня взаємодії стейкхолдерів. На підставі застосування методів економіко-математичного моделювання визначено рівень впливу рівня взаємодії стейкхолдерів на інвестиційну привабливість будівельних підприємств. Це надало можливість сформувати кількісну основу для розробки інтелектуальних систем у контексті прийняття обгрунтованих управлінських рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-56-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мамонов К. А. 
Формування партнерських стейкхолдерних відносин на будівельних підприємствах: організаційно-економічні аспекти / К. А. Мамонов, Е. В. Грицьков, В. А. Величко, В. І. Троян, Д. М. Зубарев // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 2. - С. 362-373. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Визначено актуальність формування партнерських стейкхолдерних відносин на будівельних підприємствах (БП) в умовах уповільнення зростання або зниження основних показників функціонування держави, негативного впливу зовнішніх і внутрішніх факторів, нестабільної соціально-економічної та політичної ситуації в державі. Доведено, що в будівельній сфері спостерігаються процеси уповільнення індексу будівельної продукції при зростанні загальної площі житлових і нежитлових будівель. На підставі дослідження теоретико-методичних положень сформовано підходи до визначення стейкхолдерів: функціональний; структурний; процесний; підхід, який базується на визначенні загроз, що впливають на стейкхолдерів; стратегічний; соціальний; ретроспективний; комплексний; ресурсний. Обгрунтовані підходи надали можливість запропонувати визначення стейкхолдерів БП, які характеризуються як фізичні й (або) юридичні особи або групи осіб, що взаємодіють у будівельній сфері на основі стратегічних контурів і соціальних напрямів і визначаються функціональними, результуючими, структурними, процесними, стратегічними, комплексними ознаками, взаємовідносини яких мають певний рівень ризику та загроз, що надає можливість сформувати підрядні відносини в капітальному будівництві, здійснити архітектурний контроль, відповідні розрахунки, що забезпечено проектною документацією, матеріальними та трудовими ресурсами. Визначено види стейкхолдерів БП на основі характеристик внутрішніх і зовнішніх зацікавлених осіб, що взаємодіють із підприємствами будівельної сфери, що надало можливість сформувати економічне й організаційне забезпечення формування та реалізації стейкхолдерних відносин і побудувати кількісну основу ухвалення обгрунтованих управлінських рішень для зміцнення їхнього фінансового стану. Сформовано кількісне підгрунтя для створення та розвитку партнерських стейкхолдерних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Слов'янський світ і Україна : зб. наук. пр. на пошану ректора Рівнен. держ. гуманітар. ун-ту, проф. Руслана Постоловського / Ґ. Базюр, Н. Байда, В. Баран, А. Блануца, Ю. Візітів, О. Ворон, О. Ворон, М. Гон, О. Григоренко, О. Гуменюк, А. Гурбик, Р. Давидюк, В. Данильчук, І. Десятничук, В. Доброчинська, С. Жилюк, О. Завальнюк, Л. Заглинська, Н. Івчик, А. Киридон, Н. Кінд-Войтюк, О. Комарніцький, Ю. Крамар, Т. Кузьма, О. Кундеус, М. Кучерепа, О. Левак, О. Лукомська, Д. Малежик, І. Мартинчук, Р. Михальчук, Н. Нечаєва-Юрійчук, О. Озимчук, Т. Опанасюк, Г. Панишко, Л. Паніна, І. Панчук, Н. Плюта, Б. Прищепа, О. Прищепа, І. Рибачок, О. Санжаревський, С. Синяк, А. Слесаренко, В. Смолій, А. Стемпіцький, Ю. Терешко, В. Троян, С. Троян, І. Філіпчук, А. Філінюк, К. Цинк, Т. Шамсутдинова-Лебедюк, С. Шаправський, К. Шевчук, Р. Шеретюк, С. Шульга; ред.: В. Шеретюк; Рівненський державний гуманітарний університет. - Рівне : О. Зень, 2021. - 430 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено матеріали, присвячені 70-річчю від дня народження професора, ректора Рівненського державного гуманітарного університету, заслуженого діяча науки і техніки України, члена-кореспондента Академії педагогічних та соціальних наук, члена-кореспондента Міжнародної слов'янської академії Р. М. Постоловського. Подано наукові розвідки з історії слов'янських народів і широкого спектру проблем української історії різних періодів. Розкрито демографічні, економічні та політичні фактори розвитку колоніальної ідеї у Франції в новий час. Висвітлено особливості сучасних взаємовідносин чоловіка та жінки в ісламі. Розглянуто питання політичних аспектів українсько-польських: від Люблінської унії до Люблінського трикутника. Визначено особливості ідентифікації сучасних протестантів в Україні. Досліджено мистецтво Волині XVI - XVII ст. у науковій спадщині професора Мечислава Ґембаровича. Окреслено інноваційні виклики вивчення історії у контексті реалізації завдань нової української школи. Увагу приділено колективній пам'яті як ціннісно-смисловій матриці національної ідентичності. Вивчено міжнародний досвід приватних військових компаній, визначено перспективи для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(49=СЛ) я434 + Т3(4УКР) я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Троян В. І. 
Стратегії управління брендом як складові бренд-менеджменту / В. І. Троян, А. С. Браславська // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 446-451. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто поняття бренду, торгової марки, брендингу, наведені різними авторами з позицій управління; показано систему управління брендом та її основні елементи, вихідні дані та стратегії функціонування бренду. Мінливість середовища бізнесу, високий рівень конкуренції диктує необхідність пошуку нових можливостей адаптації підприємницьких структур до змін, що відбуваються. Серед основних причин, що спонукають компанії оптимізувати бізнес-процеси, можна виділити необхідність зниження витрат за виробництво; вимоги, що висуваються споживачами та державою; використання програм управління; злиття підприємств. У зв'язку зі значущістю такого активу підприємства, як бренд, його винятковою роллю в забезпеченні конкурентоспроможності компанії застосування брендингу з позицій бізнес-процесів є ефективним інструментом, що сприяє більш ефективному використанню технологій. Він також є однією з найбільш ефективних маркетингових технологій, що підвищують конкурентоспроможність компанії, сприяють формуванню та підтримці попиту та лояльності споживачів до товарів компаній. Висока потреба в маркетинговому управлінні брендами на ринку визначається їх значним асортиментом та інтенсивністю товарообігу, обсягом покупок і максимальною залежністю від переваг споживача. Особливо високою є залежність результатів економічної діяльності компанії від рішень у галузі бренд-менеджменту для відносно нових сегментів ринку. У даний час компанії частково реалізують такі процедури бренд-менеджменту, як формування ідентичності бренду, побудова його архітектури, розробка комплексних програм просування бренду. При цьому суттєвими залишаються проблеми позиціонування товарних категорій, гармонізації бренд-менеджменту в каналах руху товарів, урахування галузевої специфіки в управлінні брендами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.120-803.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Троян В. В. 
Підвищення стійкості бетону до внутрішньої сульфатної корозії : [монографія] / В. В. Троян, Н. О. Сова; Київський національний університет будівництва і архітектури. - Одеса : Гельветика, 2020. - 119, [12] c. - Бібліогр.: с. 110-119 - укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на визначення та підвищення стійкості збірного залізобетону та бетону масивних конструкцій до внутрішньої корозії внаслідок рекристалізації пізнього та вторинного еттрингіту. Наведено приклади промислового використання запропонованих заходів запобігання внутрішній сульфатній корозії залізобетону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Троян В. И. 
85 лет со дня рождения профессора Николая Леонтьевича Володося / В. И. Троян, А. В. Чинилин // Серце і судини. - 2019. - № 2. - С. 93-95. - рус.

В этом году исполняется 85 лет со дня рождения всемирно известного хирурга и ученого Николая Леонтьевича Володося (15.05.1934 - 03.04.2016). Профессор Володось прежде всего известен тем, что первым в мире выполнил операцию эндоваскулярного протезирования аорты при ее аневризме. Это событие предваряла огромная работа возглавляемого им коллектива по созданию совершенно новых на то время устройств, известных сегодня как стент-графты. Эти работы явились толчком к возникновению нового этапа в развитии мировой сердечно-сосудистой хирургии. Николай Леонтьевич разработал и выполнил разные варианты эндоваскулярного протезирования аорты и магистральных артерий, такие как эндопротезирование дуги аорты при ее аневризме с использованием комбинированной техники (сочетание классической открытой и эндоваскулярной хирургии), эндоваскулярное протезирование при аорто-бронхиальном свище, эндопротезирование инфраренального отдела аорты с использованием бифуркационного стент-графа и др. Первую успешную операцию по эндопротезированию подвздошной артерии при ее стенозе в сочетании с реконструктивной операцией на дистальных артериях соответствующей нижней конечности профессор Володось выполнил 04.05.1985 г., а первое в мире эндопротезирование грудной аорты при ее аневризме - 24.03.1987 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45д

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Троян В. В. 
Забезпечення тріщиностійкості бетону масивних споруд : [монографія] / В. В. Троян; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. - Київ : Інтерсервіс, 2019. - 92, [12] c. - Бібліогр.: с. 83-92 - укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на прогнозування та забезпечення тріщиностійкості (ТС) бетону масивних конструкцій. Запропоновано методологію моделювання ТС бетону з урахуванням положень теорії механіки руйнування. Висвітлено питання підвищення ТС бетонів для масивних конструкцій. Розкрито особливості забезпечення бездефектності масивних конструкцій шляхом організації технологічного супроводу. Наведено приклади промислового використання запропонованої методології для забезпечення ТС масивних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Троян В. І. 
Частота метастазування у сторожовий лімфовузол і його предиктори у хворих на рак гортані T1-2N0M0 / В. І. Троян, І. О. Сінайко, О. В. Лобова, О. М. Костровський // Патологія. - 2019. - 16, № 3. - С. 395-400. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Цель работы - установление у больных раком гортани (РГ) T1-2N0M0 частоты метастатического поражения преперстневидного сторожевого лимфоузла (SNL) и определение количественных показателей предикторов, которые ассоциируются с метастатическим потенциалом первичной опухоли. В исследование включили 61 больного РГ T1-2N0M0, средний возраст - 57,71 года, 56 (91,1 %) мужчин. Критерий включения в исследование - подтвержденный диагноз РГ без клинических признаков регионарного метастазирования. Специализированное лечение проводили согласно протоколу с использованием на первом этапе комбинированного лечения различных по объему резекций гортани с удалением опухоли. Метастатическое поражение преперстневидного SNL определяли гистоморфологически на операционном материале. Связь между наличием метастазов и показателями микроциркуляции устанавливали с определением коэффициента ассоциации и точного критерия Фишера с построением таблицы 2 х 2. Вычисляли относительный риск метастазирования. Данные приведены в виде относительного риска и доверительных интервалов (ДИ). Установлено, что у 15 (26,2 %) больных распространенность опухоли отвечала критерию T1N0M0, а у 46 (73,8 %) - T2N0M0. Патоморфологическими исследованиями удаленных преперстневидных SNL (n = 61) метастатическое поражение (pN1sn) верифицировано у 7 (11,4 %) больных T2N0M0. В ходе статистического анализа установлено, что существует связь между метастазированием и глубиной инвазии (показатель ассоциации 0,85), степенью дифференциации опухоли (показатель ассоциации 0,66) и показателем шунтирования (показатель ассоциации 0,96). Установлено, что при значении показателя шунтирования выше 1,63 пф. ед. относительный риск возникновения метастазов возрастал на 54 % (RR = 2,72 [1,64; 4,52], ДИ 95 %, OR = 13,06 [1,39; 122,50], ДИ 95 %), при глубине инвазии больше 6,28 мм относительный риск возникновения метастазов возрастал на 39 % (RR = 4,5 [1,72; 11,76], ДИ 95 %, OR = 8 [1,89;33,81], ДИ 95 %). Выводы: установлены критические значения количественных показателей таких предикторов метастазирования РГ, как распространенность процесса до T2N0M0, глубина инвазии опухоли более 6,28 мм, низкая степень дифференциации (G3), преобладание в опухоли шунтового кровотока над нутритивным - ПШ более 1,84. Они могут быть использованы для интраоперационного прогнозирования наличия скрытого метастазирования в SNL и свидетельствовать о целесообразности выполнения симультанной футлярно-фасциальной лимфодиссекции шеи на стороне поражения гортани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6 + Р569.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Троян В. М. 
Наукова діаспора в Німеччині: напрямки співробітництва з Україною / В. М. Троян // Наука та інновації. - 2018. - № 3. - С. 76-85. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Залучення потенціалу наукової діаспори є одним із сучасних підходів до модернізації та інтегрування наукових систем багатьох країн у світовий дослідницький простір. На рівні загальноукраїнської наукової політики проблема використання наукової діаспори залишається нерозв'язаною. Мета роботи - провести огляд діяльності української наукової діаспори Німеччини, спрямованої на співпрацю з Україною в сфері науки та освіти. Аналіз заходів та публікацій вчених діаспори та України в межах наукового співробітництва. Впродовж 2016 - 2017 рр. діяльність наукової діаспори Німеччини була різносторонньою: заснування Української академічної міжнародної мережі, інституційне оформлення Німецько-українського академічного товариства, проведення конкурсів презентацій докторських (PhD) дисертацій, літніх шкіл, курсів, конференцій, семінарів, лекцій, Форуму молодих учених у різних закладах України тощо. Тематика заходів стосувалася проблем сучасних перспективних наукових досліджень та соціальних викликів, питань трансферу технологій, комерціалізації наукових результатів, популяризації досягнень українських вчених, обговорення шляхів фінансування науки в Україні та можливостей, які надають німецькі фонди й міжнародні наукові програми. Наведено приклади німецько-українського співробітництва у галузі освіти та науки, започатковано низку спільних наукових проектів і досліджень. Висновки: системна співпраця з науковою діаспорою важлива для розвитку дослідницького та інноваційного потенціалу України, пришвидшення реформування освіти й науки та інтегрування у міжнародне наукове співтовариство.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4НІМ9=УКР) + Ч214(4УКР) ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Аверин В. И. 
Результаты эзофагопластики у детей с рубцовыми послеожоговыми стенозами пищевода / В. И. Аверин, Л. Н. Нестерук, Ю. М. Гриневич, В. В. Троян, В. М. Рустамов, О. А. Паталета, Т. М. Болбас, И. Г. Жинь // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 1. - С. 90-97. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Цель работы - анализ результатов эзофагопластики у детей с рубцовыми послеожоговыми стенозами пищевода. С февраля 2000 г. по апрель 2017 г. в РНПЦ детской хирургии г. Минска прооперировано 25 детей с осложнениями химической и электрохимической травмы пищевода. В 17 случаях повреждающим агентом явилась щелочь с высоким уровнем pH, в одном - кислота. Электрохимический ожог был вызван проглоченной и застрявшей в верхнем физиологическом сужении пищевода активной батарейкой напряжением 3 V диаметром 2 см. Показанием к пластике пищевода у пациентов с химическим ожогом пищевода послужили неэффективность бужирования пищевода и осложнения при его выполнении, а также некроз и отторжение стенки пищевода (дефект стенки пищевода) с развитием медиастинита у детей с электрохимическим ожогом пищевода. Наиболее часто в качестве пластического материала использовали поперечную ободочную кишку от печеночного угла до нисходящей ободочной кишки. Трансплантат у 60 % пациентов проводили за грудиной в переднем средостении. Отдаленные результаты пластики пищевода изучены у 22 детей в сроки от 6 мес до 15 лет 10 мес после ее завершения. На основании данных объективного обследования (жалобы, клинический осмотр, рентгенологическое и эндоскопическое обследование) хороший результат операции отмечен у 14 (64 %), удовлетворительный - у 7 (32 %), неудовлетворительный - у 1 (4 %) ребенка. Летальных исходов не было. Выводы: самым грозным осложнением консервативного лечения послеожогового рубцового стеноза пищевода (ПОРСП) является его перфорация или разрыв с развитием медиастинита. При перфорации пищевода операцией выбора является экстренное разобщение пищевода с гастростомией и шейной эзофагостомией. Лечение ПОРСП путем эндоскопического бужирования и дилатаций не следует проводить более двух лет. Шунтирующая эзофагоколопластика является операцией выбора у больных с ПОРСП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.608.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Адміністративна діяльність органів поліції України : підручник / О. І. Безпалова, О. В. Джафарова, В. В. Сокуренко, В. А. Троян, О. Ю. Синявська; ред.: В. В. Сокуренко; Харків. нац. ун-т внутр. справ. - Харків, 2017. - 431 c. - Бібліогр.: с. 378-409 - укp.

Висвітлено основні положення законодавства України, що регулює адміністративну діяльність органів поліції, розкрито зміст і напрями цієї діяльності. Розглянуто особливості превентивної роботи поліції, зокрема у сфері налагодження взаємодії поліції та суспільства. Охарактеризовано особливості організації підтримки публічної безпеки та порядку, захисту та дотримання прав і свобод людини в діяльності поліції, адміністративно-юрисдикційної діяльності поліції, контролю і нагляду як основи забезпечення законності в діяльності органів поліції. Викладено алгоритм дій поліцейських щодо протидії насильству в сім'ї, протидії нелегальній міграції та в разі настання надзвичайних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.013-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Троян В. В. 
Технологічні основи підвищення та прогнозування довговічності бетонів для масивних споруд : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.05 / В. В. Троян; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури України. - Київ, 2016. - 39 c. - укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на розробку технологічних основ прогнозування та підвищення довговічності бетонів для масивних конструкцій як системи взаємозв'язаних факторів впливу. Запропоновано використання пористості бетону з гідравлічним радіусом понад 5нм як структурного параметра для комплексної оцінки довговічності бетону, придатного для використання в імітаційних моделях. Розроблено методологію імітаційного моделювання довговічності модифікованих бетонів за критеріями тріщино- та морозостійкості, та карбонізації з урахуванням положень механіки руйнування та законів дифузії. Методом диференціальної сканувальної калориметрії досліджено "ефективну" пористість бетонів на основі цементів різних типів пластифікованих СП з різною структурою. Встановлено, що підвищена морозостійкість за умов експозиційного класу XF3 досягається за рахунок зниження вмісту пор з гідравлічним радіусом понад 5 нм. Встановлено, що втрата вологи водонасиченим бетоном при висушуванні корелює з об'ємом пористості радіусом більше 5 нм. Зниження вмісту таких пор дозволяє уповільнити висушування й усадочні деформації та підвищити довгострокову тріщиностійкість бетону. Досліджено закономірності карбонізації бетонів на основі цементів різних типів. Встановлено, що у разі несумісності цементу та добавки може формуватися мікроструктура з підвищеним вмістом пористості з радіусом більше 5 нм, що призводить до значного збільшення глибини карбонізації бетону. Проведено апробацію результатів теоретичних та експериментальних. Досліджень при прогнозуванні та підвищенні довговічності бетонів масивних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001 + Н331.006

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Вавилова І. Б. 
Інтелектуальна еміграція українських вчених на початку ХХI століття / І. Б. Вавилова, Н. Б. Ісакова, М. В. Олійник, Ю. І. Саєнко, В. М. Троян // Наука та інновації. - 2016. - № 6. - С. 15-36. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Целью является обнародование результатов уникального проекта "Научная эмиграция в Украине в начале ХХI столетие", проведенного в 1999 - 2001 годах. Это исследование, оставаясь известным узкому кругу специалистов, так и не достигло главного - выработки государственной политики по вопросам интеллектуальной миграции. Уникальность этого проекта заключается в полноте охвата проблемы, а именно в социологической репрезентативности - в анкетировании приняли участие около 3000 человек, среди которых были студенты старших курсов университетов Украины, молодые ученые НАН Украины, руководители отделов научных учреждений, эксперты, представители научной украинской диаспоры. Основными целями выезда украинских ученых за границу были названы повышение квалификации и обретение опыта работы в международных проектах, а также повышение благосостояния, своего и своей семьи. Основными условиями остановки интеллектуальной эмиграции в Украине считается обеспеченность научных исследований инновационной инфраструктурой, повышение престижности профессии научного работника, возможность публиковаться в журналах с высоким импакт-фактором, самореализация. Обсуждены пути решения этой проблемы в странах-реципиентах и странах-донорах научной миграции, предлагают мероприятия по возвращению научной молодежи в Украину и считают, что результаты представленного проекта должны послужить отправной точкой для нового социологического исследования, чтобы понять ориентиры студентов и молодых ученых в новых политических и социогуманистических измерениях Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч216(4УКР)6 г + С73(4УКР)64-253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Троян В. И. 
Профилактика ранних местных воспалительных осложнений у больных раком гортани Т1-2N0M0 на лучевом этапе комбинированного лечения / В. И. Троян, И. Ф. Беленичев, И. А. Синайко // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2014. - № 2. - С. 62-67. - рус.

Досліджено ефективність проведення профілактичної фармакокорекції порушень в про- та антиоксидантній системах та мікрогемоциркуляції в тканинах гортані препаратами тіртриазолін та агапурин у 24-х хворих на рак гортані Т1-2N0M0 основної групи на променевому етапі комбінованого лікування. Виявлено зменшення вмісту маркерів оксидативного стресу - альдегідних фенілгідразонів, карбоксіфенілгідразонів та приріст параметрів антиоксидантної системи - глутатіону відновленого і загальних тіолів. Застосування патогенетично обгрунтованої антиоксидантної, ендотеліопротекторної фармакокорекції порушень в про- та антиоксидантних системах гомеостазу, а також пов'язаних з ними змін мікроциркуляції в тканинах гортані у цієї категорії хворих на променевому етапі комбінованого лікування є ефективним методом профілактики місцевих постпроменевих ускладнень.

Исследована эффективность проведения профилактической фармакокорекции нарушений в про- и антиоксидантной системах и микрогемоциркуляции в тканях гортани препаратами тиртриазолин и агапурин у 24-х больных раком гортани Т1-2N0M0 основной группы на лучевом этапе комбинированного лечения. Выявлено уменьшение содержания маркеров оксидативного стресса - альдегидных фенилгидразонов, карбоксифенилгидразонов и прирост параметров антиоксидантной системы - глутатиона восстановленного и общих тиолов. Применение патогенетически обоснованной антиоксидантной, эндотелиопротекторной фармакокоррекции нарушений в про- и антиоксидантных системах гомеостаза, а также связанных с ними изменений микроциркуляции в тканях гортани в данной категории больных на лучевом этапе комбинированного лечения является эффективным методом профилактики местных постлучевых осложнений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Троян В. И. 
Клинико-функциональная характеристика гемодинамики в перихондрии щитовидного хряща у больных раком гортани Т1-2N0M0 в периоерационном периоде / В. И. Троян, И. А. Синайко, А. Н. Костровский // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2013. - № 1. - С. 46-51. - рус.

Зауважено, що у хворих на рак гортані післяопераційний період у 30 - 40 % випадків супроводжувався хондроперихондритом гортані. Вивчено періопераційний стан мікроциркуляторного русла охрястя щитоподібного хряща за допомогою методу лазерної доплеровської флоуметрії (ЛДФ) у 15-ти хворих. У 7-ми з них в післяопераційному періоді виник хондропериходрит щитоподібного хряща, який мав достовірно позитиний зв'язок на ЛДФ-грамі з нормованою амплітудою в дихальному діапазоні та свідчив про наявність порушення гемодинаміки в судинах охрястя за типом венозного застою. Одержані дані дають підставу для профілактичного проведення фармакологічної корекції виявлених порушень гемодинаміки з метою запобігання виникненню в післяопераційному періоді хондроперихондриту гортані.

Отмечено, что у больных раком гортани послеоперационный период в 30 - 40 % случаев сопровождался хондроперихондритом гортани. Изучено периоперационное состояние микроциркуляторного русла перихондрии щитовидного хряща с помощью метода лазерной допплеровской флоуметрии (ЛДФ) у 15-ти больных. В 7-ми из них в послеоперационном периоде возник хондропериходрит щитовидного хряща, который имел достоверно позитивную связь на ЛДФ-грамме с нормированной амплитудой в дыхательном диапазоне и свидетельствовал о наличии нарушения гемодинамики в сосудах перихондрия по типу венозного застоя. Полученные данные дают основание для профилактического проведения фармакологической коррекции выявленных нарушений гемодинамики с целью предотвращения в послеоперационном периоде хондроперихондрита гортани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Троян В. И. 
Профилактика местных послеоперационных осложнений у больных раком гортани Т 1-2 No Mo / В. И. Троян, И. А. Синайко // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2013. - № 5. - С. 53-58. - рус.

Проведено патогенетичне обгрунтування фармакокорекції порушень мікроциркуляції в тканинах гортані з метою дослідження можливостей зниження частоти виникнення місцевих післяопераційних гнійно-запальних ускладнень у хворих на рак гортані.

Проведено патогенетическое обоснование фармакокоррекции нарушений микроциркуляции в тканях гортани с целью исследования возможностей снижения частоты возникновения местных послеоперационных гнойно-воспалительных осложнений у больных раком гортани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Частота и характер возникновения местных послеоперационных гнойно-воспалительных осложнений у больных раком гортани Т 1-2N0M0 / В. И. Троян, И. А. Синайко, А. Н. Костровский, Е. В. Лобова // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2013. - № 4. - С. 62-66. - рус.

Проаналізовано частоту та структуру виникнення ранніх місцевих післяопераційних гнійно-запальних ускладнень у хворих на рак гортані Т1-2 N0 M0 та їх вплив на десинхронізацію компонентів комбінованого лікування. Визначено головні патогенетичні фактори з метою їх можливого прогнозування та профілактики.

Проанализированы частота и структура возникновения ранних местных послеоперационных гнойно-воспалительных осложнений у больных раком гортани Т1-2 N0 M0 и их влияние на десинхронизации компонентов комбинированного лечения. Определены основные патогенетические факторы с целью их возможного прогнозирования и профилактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дудник В. М. 
Раннее выявление нарушений слуха у новорожденных / В. М. Дудник, О. И. Изюмец, Л. И. Лайко, В. П. Троян, Н. Д. Королева, А. В. Шевчук, С. А. Лось, С. О. Шамрай, А. И. Лета // Перинатология и педиатрия. - 2012. - № 2. - С. 68-70. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Показана важность ранней диагностики скрининг-тестом - ВОАЭ (регистрация вызванной отоакустической эмиссии) нарушений слуха у новорожденных. Раннее выявление нарушения слуха с последующей реабилитацией является определяющим фактором для дальнейшего речевого и психоэмоционального развития ребенка. Сохраняется большая возможность использовать остаточный слух путем лечения и слухопротезирования, что значительно эффективнее в первый год жизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.683.024-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Троян В. И. 
Результаты применения дифференцированной патогенетической коррекции нарушений микроциркуляции оперируемых тканей у больных раком гортани и гортанной части глотки / В. И. Троян, А. Н. Костровский, М. И. Никулин, Л. А. Орлов // Запорож. мед. журн. - 2011. - 13, № 4. - С. 139-141. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Изучено состояние микроциркуляторного русла в операционном поле, в частности, в слизистой оболочке гортанной части глотки. Выявлена связь между возникновением местных послеоперационных осложнений (МПОО) и различными типами нарушения микроциркуляции в слизистой оболочке гортанной части глотки. Приведены результаты применения патогенетически обоснованной дифференцированной фармакологической коррекции нарушений микроциркуляции в оперируемых тканях. Этот метод является эффективным для профилактики МПОО, так как его назначение значительно снижает частоту и степень выраженности МПОО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського