Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Федоришин О. М.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Кричковська А. М. 
Фармакоекономічні проблеми створення нових лікарських засобів / А. М. Кричковська, О. М. Федоришин, О. І. Хоменко, В. П. Новіков // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 622. - С. 57-59. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виконано апробацію "Методики аналізу формулярних списків та створення на їх підставі переліку страхових лікарських засобів" у лікувально-профілактичних закладах м. Львів. Досліджено співвідношення нових та уже відомих лікарських засобів у сформованих Формулярних списках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крвавич А. С. 
Одержання та дослідження екстрактів калусної біомаси Calendula officinalis / А. С. Крвавич, Р. О. Петріна, С. А. Суберляк, О. П. Прохера, О. М. Федоришин // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2018. - 1, № 2. - С. 63-68. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Одержано калусну біомасу (КБМ) Calendula officinalis в умовах in vitro біотехнологічним методом. Наведено результати хромато-мас-спектрометричного аналізу хлороформних екстрактів (ХФЕ) насіння рослини (ідентифіковано 5 сполук) і КБМ (ідентифіковано 11 сполук) на вміст біологічно активних речовин (БАР). Проведено біологічний скринінг БАР КБМ. Одержана КБМ і біологічно активний ХФЕ на її основі є альтернативним джерелом сировини C. officinalis для фармацевтичної та косметичної промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*871 + Л66-3 + Л68-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бучкевич І. Р. 
Дослідження реакційної здатності аміногрупи в 2-, 6- та 7- положеннях 1,4-нафтохінону / І. Р. Бучкевич, С. В. Хом'як, М. С. Курка, О. М. Федоришин, Н. Г. Марінцова // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2018. - 1, № 2. - С. 88-97. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено нуклеофільність аміногрупи у 2-положенні 1,4-нафтохіноїдного фрагменту у порівнянні з нуклеофільними властивостями аміногруп у 6- і 7-положенні в реакціях алкілювання, ацилювання, а також за взаємодії з сульфінілхлоридами та сульфоніл-хлоридами. Встановлено, що за наявності аміногрупи у молекулі заміщеного 1,4-нафтохінону відбувається зсув електронної густини в сторону нафтохіноїдного циклу з відповідною зміною заряду на атомах вуглецю у певному положенні. Таким чином реакційна здатність аміногрупи в реакції алкілювання є найвищою у 7-му атомі вуглецю, дещо нижчою активність аміногрупи у 6-му положені та найнижчою у 2-положенні 1,4-нафтохінону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Стадницька Н. Є. 
Аналіз асортименту препаратів із вмістом сировини Pinus sp. та продуктів її переробки / Н. Є. Стадницька, А. О. Киричук, О. М. Федоришин, Г. М. Шиян, В. П. Новіков // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2020. - 3, № 2. - С. 61-66. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено аналіз асортименту препаратів із вмістом сировини та біологічно активних сполук Pinus sp., зареєстрованих на території України, та встановлено: найбільше лікарських засобів представлено у вигляді мазей; переважаючу частку асортименту (79 %) досліджених препаратів складають багатокомпонентні препарати; частка асортименту препаратів, виготовлених на фармацевтичних підприємствах України, складає 38 %; найбільшу кількість препаратів виготовляють вітчизняні фірми-виробники м. Житомир ПрАТ "Ліктрави" та ТОВ ""ДКП" Фармацевтична компанія; серед країн імпортерів домінує Німеччина, друге та третє місця відповідно займають Індія та Естонія.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.525.1 + Л66-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Федоришин О. М. 
Механізм та кінетика екстрагування біологічно активних речовин з рослинної сировини : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / О. М. Федоришин; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2021. - 24 c. - укp.

Вирішено важливе науково практичного завдання, що полягало у дослідженні умов процесу одержання фенольних сполук та флавоноїдів з рослинної сировини та способів їх одержання з відкасника безстеблевого (Carlina acaulis), календули лікарської (Calendula officinalis), косариків черепитчастих (Gladiolus imbricatus), як потенційних лікарських засобів. Досліджено особливості екстрагування біологічно активних речовин зазначених рослин. Розроблено спосіб одержання водно спиртових екстрактів з рослинної сировини, як потенційних лікарських засобів, проведено ідентифікацію фенольних сполук та флавоноїдів у об'єктах дослідження; досліджено екстракти лікарської рослинної сировини та досліджено їх якісний та кількісний склад. Вперше отримано кінетичні рівняння екстрагування фенольних сполук та флавоноїдів з відкасника безстеблевого (Carlina acaulis), досліджено кінетичні закономірності екстрагування, встановлено умови процесу, що підтверджується динамікою накопичення фенольних сполук та флавоноїдів. Розраховано коефіцієнт дифузії фенольних сполук та флавоноїдів крізь клітинну стінку Ds, який лімітує процес, коефіцієнт дифузії у міжклітинному просторі Dм, і показано, що його значення не залежить від розміру твердої фази, а також коефіцієнт дифузії в шарі екстрагенту De під час перемішування та настоювання. Вперше експериментально розроблено технологію одержання екстракту Carlina acaulis. Запропоновано принципову технологічну та апаратурно технологічну схеми виробництва екстрактів. Дані схеми в подальшому можна використовувати при підготовці технологічного процесу виробництва настоянок коренів Carlina acaulis. Оптимізовано процес за такими параметрами, як розмір частинок рослинної сировини, концентрація екстрагента та співвідношення сировина - екстрагент.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л987-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Біотехнологія біоактивних речовин та біоконверсія : навч. посіб. для студентів другого (магістер.) рівня вищ. освіти за спец. 162 "Біотехнології та біоінженерія" / О. М. Федоришин, Р. О. Петріна, О. В. Федорова, А. В. Комар, О. В. Швед; "Львівська політехніка", національний університет. - Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2023. - 181 c. - Бібліогр.: с. 172-181 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*871 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867206 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Словник термінів з дисципліни "Біотехнологія біоактивних речовин та біоконверсія" для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 162 "Біотехнології та біоінженерія" / О. М. Федоришин, А. М. Кричковська, О. С. Яремкевич, С. В. Хом'як. - Львів : Левада, 2024. - 183 c. - Бібліогр.: с. 171-177 - укp.

Зазначено, що в словнику подано терміни та визначення, які є загальноприйнятими для ЄС і відповідають сучасному рівню знань в галузі біотехнології. Наголошено, що ознайомлення студентів з біотехнологічними термінами створить теоретичні основи для опанування та інтенсифікації механізмів одержання якісної та екологічно-безпечної промислової продукції, способів їх виробництва, методів використання, особливосей та можливостей екологічної модернізації біотехнологічних систем з урахуванням їх біобезпечності. Наведено тлумачення таких понять, як моніторинг грунтів на вміст важких металів, мотонейрон, мутагенність, надійність товару, належна інженерна практика, хеджирування, хімічне споживання кисню, холодовий ланцюг, ценоз, цифровий організм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*871 я212 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871493 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського