Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Федорців О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Федорців О. Є. 
Скринінг бронхіальної астми як ефективний метод вчасного її виявлення у дітей шкільного віку / О. Є. Федорців, Л. А. Волянська, Е. І. Бурбела, Н. Ю. Поспіх // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 4. - С. 361-364. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведене епідеміологічне дослідження бронхіальної астми шляхом анкетування батьків і дітей міської та сільської місцевості Тернопільської області з метою вивчення поширеності, визначення та репрезентації основних маркерів захворюваності серед дітей старшого та середнього шкільного віку. Дітям проводилися детальний збір анамнезу, анкетне опитування, розроблене згідно з методологією ISAAC, та об'єктивне клінічне обстеження. Даний фрагмент епідеміологічних досліджень засвідчив, що показники поширення бронхообструктивних захворювань у регіоні (5,62 %) суттєво відрізняються від показників офіційної статистики (1,7 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федорців О. Є. 
Особливості мікробіоти ротоглотки дітей, хворих на бронхіальну астму та гостру респіраторну інфекцію / О. Є. Федорців, Е. І. Бурбела, Л. А. Волянська, Л. Б. Романюк, В. В. Стеценко // Актуал. инфектология. - 2016. - № 3. - С. 61-65. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Порівняно склад колонізуючої мікрофлори ротоглотки дітей, які хворіють на бронхіальну астму (БА) та гостру респіраторну інфекцію (ГРІ). Константними для біотопів ротоглотки дітей з ГРІ та БА були стафілококи та alpha-гемолітичні стрептококи. Групи дослідження відрізнялися за складом другорядних за значенням мікроорганізмів: у разі ГРІ виділено Streptococcus spp. з beta-гемолізом, E. coli та Candida spp., за БА - представники автохтонної мікрофлори (Streptococcus spp. з beta-гемолізом, Moraxella spp., Corynebacterium spp.). Варіабельність видового складу біоти ротоглотки у хворих на ГРІ майже вдвічі перевищувала таку в пацієнтів із БА. Домінуючими за показником зустрічальності РІ мікроорганізмами при обох захворюваннях були стафіло- та стрептококи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 + Р733.514.31 + Р264.862

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Федорців О. Є. 
Дерматоскопія та ультразвукова діагностика шкіри як малоінвазивні методи обстеження при атопічному дерматиті у дітей / О. Є. Федорців, О. М. Мочульська // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 7. - С. 54-58. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення перспектив і можливостей застосування дерматоскопії та ультрасонографії шкіри як методу об'єктивної оцінки стану шкіри за атопічного дерматиту (АД) у дітей; аналіз досвіду клінічної практики та інтерпретація результатів обстежень шкіри. Досліджено морфологічні особливості змін шкіри за даними результатів дерматоскопії та ультразвукового методу обстеження за АД у дітей віком від 1 до 18 років. Оцінку тяжкості перебігу АД проведено за допомогою напівкількісного методу за індексом SCORAD (Scoring of Atopik Dennatitis). АД - хронічне захворювання з дуже поліморфними змінами на шкірі. За результатами обстеження можна зробити висновок про наявність кількох дерматоскопічних варіантів ушкодження шкіри на тлі АД. Ці дані доповнюють класичні клінічні форми АД (ексудативна, еритематозно-сквамозна, еритематозно-сквамозна з У ході дослідження ехограм ділянок шкіри, уражених АД, відмічали наявність широкої гіпоехогенної смужки нижче вхідного ехо та дифузне зниження ехогенності дерми. Встановлено високу кореляцію між ступенем цього зниження та виразністю запального процесу. Зіставлення результатів дерматоскопії, УЗД шкіри та клінічної картини, підвищує достовірність даних, одержаних під час обстеження. Зроблено висновки, що дерматоскопію та УЗД шкіри можна застосовувати в лікувально-діагностичному процесі для верифікації та уточнення клінічного діагнозу, контролю та оцінки ефективності лікування, а також для експертизи якості наданих медичних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Федорців О. Є. 
Оцінка функціонального стану серцево-судинної системи в дітей із бронхіальною астмою / О. Є. Федорців, С. Б. Волошин // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 2. - С. 113-115. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити функціональний стан серцево-судинної системи в дітей із бронхіальною астмою (БА) за даними електрокардіографії. Під спостереженням на стаціонарному лікуванні в пульмонологічному відділенні КУТОР Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні знаходився 51 хворий із БА протягом 2012 - 2013 рр. Верифікацію діагнозу БА проведено відповідно до наказу МОЗ України від 08.10.2013 р. № 848. Стан серцево-судинної системи вивчено за даними електрокардіографії. Оцінку проведено за формою зубця P, комплексу QRS, зміщення інтервалу ST, характеристик зубця T. Функцію зовнішнього дихання досліджено за допомогою методу спірографії на апараті Spirotab III S/N 304662. Тип порушень зовнішнього дихання оцінено на підставі показників життєвої ємності легень, форсованої життєвої ємності легень, об'єму форсованого видиху за 1-шу секунду (ОФВ1) та індексу Тіффно. У пацієнтів із БА у фазі загострення з високою частотою зафіксовано зміни на електрокардіограмі (96,1 %), серед яких переважно зміни гіпоксичного характеру (80,4 %), порушення провідності (39,2 %), ознаки перевантаження правих відділів серця (33,3 %). Висновки: існує залежність між ступенем порушення функції зовнішнього дихання і частотою електрокардіографічних змін гіпоксичного характеру, що діагностуються під час загострення та узгоджуються з наростанням тяжкості перебігу БА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202 + Р733.410-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Федорців О. Є. 
Конституційні моменти формування патології дитячого віку : (огляд л-ри) / О. Є. Федорців, Л. А. Волянська, Е. І. Бурбела // Перинатология и педиатрия. - 2012. - № 3. - С. 125-127. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Факт функціональної взаємообумовленості фізичного і морфологічного розвитку є очевидним, але недостатнім для обгрунтування конкретних висновків через відсутність необхідної статистики про кореляцію між особливостями повного тривимірного відображення морфологічної структури тіла, його органів і систем, їх функціонування та прогностичним виникненням певного захворювання. Ознаки належності даного індивідуума до певного конституційного типу є мультифакторіально та полігенно детермінованими, можуть в певних межах змінюватись під впливом факторів зовнішнього середовища. Розробка принципово нових комплексних підходів до характеристики здоров'я людини на конституційному грунті, який дозволяє використовувати як морфофункціональні прояви конституції, так і розвиток патологічних процесів, є важливим завданням інтегративної практичної медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.154 + Р733-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Федорців О. Є. 
Діагностичне значення визначення маркерів ендотеліальної дисфункції в перебігу гострої позалікарняної пневмонії у дітей / О. Є. Федорців, І. Б. Чорномидз // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 1. - С. 127-129. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Представлено результати обстеження дітей, хворих на гостру позалікарняну пневмонію. Виявлено ендотеліальну дисфункцію з розвитком системної вазоконстрикції, вираженість якої залежить від тяжкості перебігу захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Федорців О. Є. 
Об'єктивний структурований клінічний іспит з пропедевтики педіатрії : [навч. посіб.] / О. Є. Федорців, М. І. Кінаш; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. - Т. : ТДМУ : Укрмедкнига, 2011. - 118 c. - Бібліогр.: с. 117. - укp.

Викладено основні вимоги та правила проведення об'єктивного та структурованого клінічного іспиту відповідно до Болонського процесу. Подано детальну інформацію щодо формування практичних навичок, комунікативних зв'язків з урахуванням вікових особливостей дітей. Подано оцінку та інтерпретацію лабораторних методів дослідження, фізичного та нервово-психічного розвитку дітей. Наведено приклади складання одноденного меню для дітей першого року життя залежно від виду вигодовування. Для кращого засвоєння матеріалу, опанування навичками та професійними вміннями наведено ілюстрації та додатки у вигляді таблиць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федорців О. Є. 
Медико-соціальні особливості захворювання дітей на бронхіальну астму / О. Є. Федорців, С. С. Левенець, Т. М. Косовська, Т. О. Воронцова, В. О. Синицька, І. М. Мороз, Л. М. Дмитраш, О. Г. Федорчак // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 4. - С. 203-206. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено проживання в місцях з підвищеною вологістю, загострення хвороби в пори року з підвищеною вологістю та під час вологої погоди 124 дітей, хворих на бронхіальну астму (БА) з інтермітувальним і персистувальним перебігом, із проявами атопії та без неї. Встановлено, що діти з персистувальною БА є більш метеозалежними від вологої погоди, частіше проживають у місцях із підвищеною вологістю: у вогких приміщеннях та поблизу відкритих водойм, ніж діти з інтермітувальною БА. Діти з атопією мають сильнішу залежність від вологої погоди та частіше проживають у місцях із підвищеною вологістю, ніж діти без проявів атопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.424.1 + Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Федорців О. Є. 
Можливості використання морфометрії лімфоцитів як інтегрального тесту для оцінювання неспецифічної резистентності дитячого організму / О. Є. Федорців, Н. Б. Галіяш // Перинатология и педиатрия. - 2011. - № 2. - С. 97-100. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Федорців О. Є. 
Омега-3 поліненасичені жирні кислоти і процеси перекисного окиснення ліпідів у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит / О. Є. Федорців, Н. М. Ярема // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 4. - С. 90-93. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано активність процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит. Загострення захворювання супроводжувалося інтенсифікацією процесів ПОЛ і зниженням активності антиоксидантної системи захисту. Введення до комплексної терапії хворих омега-3 поліненасичених жирних кислот (епадолу) і препаратів рослинного походження (ліпофільного комплексу з плодів шипшини та шроту розторопші плямистої) сприяло пригніченню процесів ПОЛ і підвищенню активності антиоксидантної системи захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Федорців О. Є. 
Медсестринство в педіатрії : навч. посіб. : у 3 ч. Ч. 1. Неонатологія / О. Є. Федорців, В. Ф. Лобода; ред.: О. Є. Федорців. - Тернопіль : Укрмедкнига, 2010. - 244 c. - укp.

Викладено основні теми з медсестринства в неонатології в контексті проблем медичної сестри неонатологічного відділення й алгоритмів їх вирішення. Висвітлено анатомо-фізіологічні особливості доношених і недоношених дітей, етіопатогенез, клініку, діагностику, профілактику, лікування основних захворювань періоду новонародженості, принципи догляду та надання невідкладної медичної допомоги.

Изложены основные темы по медсестринству в неонатологии в контексте проблем медицинской сестры неонатологического отделения и алгоритмов их решения. Освещены анатомо-физиологические особенности доношенных и недоношенных детей, этиопатогенез, клиника, диагностика, профилактика, лечение основных заболеваний периода новорожденности, принципы ухода и предоставления неотложной медицинской помощи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-5,8 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В352670/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сміян І. С. 
Особливості емоційної сфери у дітей з хронічною патологією органів травлення / І. С. Сміян, О. Є. Федорців, Е. І. Бурбела, Л. А. Волянська, В. Б. Фурдела, Л. Б. Романюк, І. Й. Шостак, І. М. Курило, В. М. Скубенко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2009. - № 2. - С. 16-19. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Швед М. І. 
Основи клінічної медицини : підручник / М. І. Швед, М. А. Андрейчин, Н. В. Пасєчко, І. Я. Господарський, О. Є. Федорців, О. В. Вайда, О. В. Гевко, С. М. Геряк, М. Н. Гребеник, Л. П. Мазур. - Т. : ТДМУ; Укрмедкн., 2008. - 795 c. - Бібліогр.: 163 назв. - укp.

Наведено відомості про класифікацію, клініку, діагностику і лікування основних нозологічних форм (НФ) у клініці внутрішніх хвороб, акушерства та гінекології, інфекційних хвороб, зокрема дитячих, дерматовенерології. Розкрито основи пульмонології, кардіології, ревматології, гастроентерології, нефрології, гематології, ендокринології, імуноалергології, педіатрії. Описано елементи пропедевтики, окремі НФ, основні клінічні прояви захворювань та методи їх діагностики, особливості лікування з урахуванням новітніх досягнень клінічної фармакології.

Даны сведения о классификации, клинике, диагностике и лечении основных нозологических форм (НФ) в клинике внутренних болезней, акушерства и гинекологии, инфекционных болезней, в частности детских, дерматовенерологии. Раскрыты основы пульмонологии, кардиологии, ревматологии, гастроэнтерологии, нефрологии, гематологии, эндокринологии, иммуноалергологии, педиатрии. Описаны элементы пропедевтики, отдельные НФ, основные клинические проявления заболеваний и методы их диагностики, особенности лечения с учётом новейших достижений клинической фармакологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343я73-1

Шифр НБУВ: ВС49598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Федорців О. Є. 
Медико-соціальні проблеми дітей сьогодення / О. Є. Федорців // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 11. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Федорців О. Є. 
Особливості стану здоров'я дітей з дифузним ендемічним зобом I ступеня / О. Є. Федорців, О. П. Бугера // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 115. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Федорців О. Є. 
Олія амаранту в лікуванні дітей із затримкою фізичного розвитку / О. Є. Федорців, Т. О. Воронцова, І. В. Кубей, О. М. Шульгай, Н. І. Балацька // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 140-141. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Федорців О. Є. 
Застосування гіпербаричної оксигенації в лікуванні дітей, хворих на атопічний дерматит / О. Є. Федорців, Я. В. Олійник // Соврем. педиатрия. - 2006. - № 3. - С. 68-70. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Показано досвід включення гіпербаричної оксигенації у традиційне комплексне лікування атопічного дерматиту у дітей віком 2 - 6 років. Таке лікування супроводжувалося вираженим покращанням загального стану хворих, зменшенням індексу SCORAD, нормалізацією показників обміну кисню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601/603-5

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Федорців О. Є. 
Алгоритми практичних навиків у педіатрії : Навч. посіб. / О. Є. Федорців, Т. О. Воронцова, У. М. Цідилко, Н. О. Ліщенко, Г. О. Луцук; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. Каф. педіатрії. - Т. : ТДМУ; Укрмедкнига, 2006. - 166 c. - Бібліогр.: с. 165. - укp.

Обгрунтовано загальні принципи фізикального обстеження дитини, розроблено схему його проведення. Викладено правила перкусії, охарактеризовано її види та розглянуто техніку виконання. Розроблено алгоритми проведення об'єктивного дослідження фізичного та нервово-психічного розвитку дитини, стану шкіри, її придатків і підшкірно-жирової основи, а також функціональних систем організму (нервової, кістково-суглобової, м'язової, дихальної, серцево-судинної, травної, сечовидільної та ендокриннної). Наведено перелік практичних навиків, необхідних для проведення обстеження дитини, розроблено тестові завдання.

Обоснованы общие принципы физикального обследования ребенка, разработана схема его проведения. Сформулированы правила перкуссии, охарактеризованы ее виды и рассмотрена техника выполнения. Разработаны алгоритмы проведения объективного обследования физического и нервно-психического развития ребенка, состояния кожи, ее придатков и подкожно-жировой основы, а также функциональных систем организма (нервной, костно-суставной, мышечной, дыхательной, сердечно-сосудистной, пищеварительной, мочевыделительной и эндокринной). Приведен перечень практических навыков, необходимых для проведения обследования ребенка, разработаны тестовые задания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Федорців О. Є. 
Профілактика та лікування ранньої анемії новонароджених / О. Є. Федорців, Л. Л. Шминдюк // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 3. - С. 75-76. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Федорців О. Є. 
Клінічна ефективність спеціальної суміші "Alprem" у вигодовуванні недоношених дітей із внутрішньоутробною інфекцією / О. Є. Федорців, Хамзе Халед Хасан // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 1. - С. 94-96. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано клінічну ефективність спеціальної лікувальної суміші "Alprem" у вигодовуванні 45-ти недоношених дітей з внутрішньоутробною інфекцією. Діти були поділені на три групи: 15 дітей з внутрішньоутробною інфекцією були на штучному вигодовуванні сумішшю "Малютка", 13 дітей одержували спеціальну лікувальну суміш "Alprem". Контролем служили 17 дітей, які були на годуванні материнським молоком. Виявлено суттєві переваги суміші "Alprem" над стандартною сумішшю "Малютка".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського