Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>A=Федів О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бойчук Р. Р. 
Перспективи застосування "Куріозину" для лікування опіків / Р. Р. Бойчук, О. І. Федів, М. В. Малейкий, О. С. Диякон, І. М. Малейкий // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 2. - С. 27-30. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу препарату "Куріозин" на перебіг раньового процесу у 14 хворих з термічними опіками IIIа - IIIб ступеня. Відмічено асептичну дію препарату, позитивний вплив його на репаративні процеси в опіковій рані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федів О. І. 
Застосування квамателу в комплексному лікуванні хворих на виразкову хворобу / О. І. Федів, Л. В. Фартушняк, М. Ю. Коломоєць // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 2. - С. 115-124. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У 86 хворих на виразкову хворобу досліджено вплив квамателу на інтенсивність процесів вільнорадикального окиснення ліпідів, стан протирадикальних захисних систем організму, сполучної тканини, структурно-функціональні властивості еритроцитів у порівнянні з гістохімічними та гістоензимологічними змінами слизової оболонки шлунка. Встановлено, що "потрійна терапія" з включенням до лікувального комплексу квамателу забезпечує стійке зменшення проникності клітинних мембран, зниження рівня катаболічних процесів у клітинах, нормалізацію активності ферментів циклу Кребса і тканинного дихання, виражено сприяє покращанню стану сполучної тканини, структурно-функціональних властивостей еритроцитів, мікроциркуляції в слизовій оболонці шлунка, активізації процесів синтезу РНК, підвищенню ефективності функціонування глутатіону, глутатіонзалежних ферментів, зменшенню інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення ліпідів у випадку виразкової хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коломоєць М. Ю. 
Схема історії хвороби та додаткові матеріали з терапії : Навч. посіб. для студ. / М. Ю. Коломоєць, М. Ф. Троян, О. І. Федів; Центр. метод. каб. з вищ. мед. освіти. - К. : Книга плюс; Чернівці, 1999. - 350 c. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Наведено уніфіковану схему історії хвороби з коментарями та порадами щодо обстеження хворих, визначення, а також стислу характеристику симптомів у разі захворювання внутрішніх органів та нормальні величини показників клінічних, лабораторних, інструментальних методів дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р342 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Федів О. І. 
Зміни протеїназо-інгібіторної системи крові у хворих на виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки в динаміці лікування / О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 4. - С. 110-115. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Федів О. І. 
Корекція порушень окиснювальної модифікації білків при виразковій хворобі із супровідним ураженням гепатобіліарної системи у пацієнтів різного віку / О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 3. - С. 158-161. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У 74 хворих на виразкову хворобу з супровідним ураженням гепатобіліарної системи вивчено ефективність лікувальних комплексів для корекції порушень окиснювальної модифікації білків. Установлено позитивний вплив препаратів "Ербісолу" та "Вобензиму" на інтенсивність процесів окиснювальної модифікації білків та стан протиоксидантного захисту у хворих похилого і старечого віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Федів О. і. 
Стан сполучної тканини у хворих на виразкову хворобу із супутнім ураженням гепатобіліарної системи в динаміці лікування препаратом "Ербісол" / О. і. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2. - С. 127-132. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Дослідження проведено у 54 хворих на виразкову хворобу з супутнім ураженням гепатобіліарної системи. Встановлено позитивний вплив ербісолу на стан сполучної тканини, про що свідчить підвищення коефіцієнта відношення вмісту білковозв'язаного оксипроліну до вільного оксипроліну в крові та шлункового вмісту, концентрації гексуронових кислот і гексозамінів у крові, екскреції гексуронових кислот з сечею. За результатами проведених досліджень, доведено що цей препарат доцільно включати до лікувального комплексу хворим на виразкову хворобу з супутнім ураженням гепатобіліарної системи, а також застосовувати його для профілактики рецидиву захворювання (особливо у хворих похилого та старечого віку).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Федів О. І. 
Структурно-функціональні властивості еритроцитів при виразковій хворобі з супутнім ураженням гепатобіліарної системи у хворих різного віку / О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 1. - С. 138-142. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У 53 хворих на виразкову хворобу та 39 хворих на виразкову хворобу з супутнім ураженням гепатобіліарної системи в період загострення захворювання вивчено зміни деяких структурно-функціональних властивостей еритроцитів: індексу деформабельності, відносної в'язкості еритроцитарної суспензії та їх пероксидної резистентності. Встановлено, що ступінь вираженості порушень еритроцитарної ланки мікроциркуляції залежить від супутньої патології гепатобіліарної системи та віку хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федів О. І. 
Основні напрямки відновного лікування виразкової хвороби з супутнім ураженням гепатобіліарної системи у хворих різного віку / О. І. Федів, М. Ю. Коломоєць // Вісн. Вінниц. держ. мед. ун-ту. - 2000. - 4, № 1. - С. 184-188. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Показано ефективність комплексного диференційованого відновного лікування виразкової хвороби з супутнім ураженням гепатобіліарної системи з активною спрямованою корекцією, що враховує патогенетичні особливості рецидивування виразкової хвороби, характер і ступінь вираженості патології суміжних органів травлення, а також вік хворого, на всіх етапах ранньої та пізньої реабілітації: своєчасний початок лікування в стаціонарі, комплексне і послідовне лікування у відділенні гастроентерологічного профілю позаміського центру відновного лікування, поліклініці, санаторії-профілакторії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р413.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Федів О. І. 
Зміни вмісту макро- і мікроелементів у крові при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки залежно від віку хворих, наявності супутнього ураження гепатобіліарної системи і шлунково-кишкової кровотечі / О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 2. - С. 152-156. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У 68-ми хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки встановлено, що у період загострення зменшується рівень заліза, цинку, кобальту, магнію; зростає вміст міді та тенденція до збільшення концентрації кальцію і марганцю у цільній крові. Степінь дисбалансу мікро- та макроелементів залежить від віку хворих і супутнього ураження гепатобіліарної системи та шлунково-кишкової кровотечі: поглиблюється дефіцит життєво необхідних мікроелементів, збільшується рівень кальцію та марганцю в крові. Одним із факторів, що обтяжують перебіг виразкової хвороби, є підвищення вмісту нікелю, свинцю та кадмію у цільній крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Федів О. І. 
Зміни гемокоагуляційної ланки гомеостазу при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки за наявності супутнього ураження гепатобіліарної системи та кровотечі у хворих різного віку / О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 1. - С. 104-110. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У ході обстеження 166 хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки в період загострення захворювання спостережено гіперкоагуляційні зміни на фоні підвищення фібринолітичної активності крові (у хворих зрілого віку) та її зменшення (у пацієнтів похилого та старечого віку). Зазначені порушення є більш вираженими за наявності супутнього ураження гепатобіліарної системи. У частини хворих на виразкову хворобу виявлено ознаки хронічного ДВЗ-синдрому з тривалим збереженням гіперкоагуляції, частіше за наявності супутнього ураження гепатобіліарної системи в похилому і старечому віці. Виникнення шлунково-кишкової кровотечі у хворих на виразкову хворобу з супутнім ураженням гепатобіліарної системи часто супроводжується розвитком гострого синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові з ознаками коагулопатії споживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Федів О. І. 
Ефективність застосування спіруліни у комплексному лікуванні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки / О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 3. - С. 229-233. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Установлено, що застосування спіруліни у комплексному лікуванні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки (у тому числі за наявності супровідного ураження гепатобіліарної системи та шлунково-кишкової кровотечі), сприяє зменшенню активності лізосомальних гідролаз у плазмі крові та є ефективним і доцільним у терапії хворих різного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Федів О. І. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки / О. І. Федів, М. Ю. Коломоєць // Сучас. гастроентерологія. - 2002. - № 2. - С. 105. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Федів О. І. 
Зміни метаболічної, гемокоагуляційної ланок гомеостазу при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки та патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.02 / О. І. Федів; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2002. - 44 c. - укp.

Наведено результати комплексного вивчення змін метаболічної та гемокоагуляційної ланок гомеостазу у випадку виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки залежно від віку хворих, наявності хронічного некаменевого холециститу, хронічного неспецифічного реактивного гепатиту та шлунково-кишкової кровотечі. Встановлено чітку функціональну та біохімічну взаємообумовленість виявлених порушень, на підставі чого сформульовано удосконалену концепцію патогенезу прогресування та рецидивування виразкової хвороби, виникнення шлунково-кишкової кровотечі, розроблено методику адекватної диференційованої терапії. Обгрунтовано доцільність застосування ербісолу спіруліни та вобензиму з метою лікування та профілактики рецидивів виразкової хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Федів О. І. 
IHelicobacter PyloriD та виразкова хвороба: сучасний стан проблеми / О. І. Федів, Р. Р. Бойчук, О. В. Андрусяк, В. С. Гайдичук // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 4. - С. 179-185. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Паліброда Н. М. 
Деякі механізми виникнення портальної гастропатії у хворих на цироз печінки / Н. М. Паліброда, О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 4. - С. 148-152. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У ході обстеження 32-х хворих на цироз печінки встановлено, що неконтрольоване підвищення інтенсивності окиснювальної модифікації білків і пероксидного окиснення ліпідів є суттєвим фактором виникнення портальної гастропатії у разі цирозу печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Федів О. І. 
Вплив вобензиму на зміни гемокоагуляційної ланки гомеостазу при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих похилого та старечого віку / О. І. Федів, М. Ю. Коломоєць // Сучас. гастроентерологія. - 2004. - № 3. - С. 44-47. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У 31-го больного язвенной болезнью желудка и двенадцатиперстной кишки в возрасте от 60 до 82 лет изучено влияние препарата "Вобэнзим" на состояние системы гемостаза. Установлено, что при язвенной болезни с сопутствующим поражением гепатобилиарной системы у больных пожилого и старческого возраста применение на фоне дифференцированной базисной терапии вобэнзима способствует достижению баланса между свертывающей и противосвертывающей системами крови; повышению ферментативной фибринолитической активности; эффективному функционированию хагеманзависимого фибринолиза на фоне увеличения активности активаторов плазминогена и продукции антиплазминов; устранению проявлений хронического синдрома диссеминированного внутрисосудистого свертывания крови. Более существенные сдвиги получены при одновременном назначении вобэнзима и эрбисола.


Ключ. слова: виразкова хвороба, вобензим, гепатобіліарна система, гемостаз, ербісол, похилий та старечий вік
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Федів О. І. 
Деякі аспекти етіології і патогенезу виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, поєднаної з цукровим діабетом: роль IHelicobacter pyloriD та судинно-ендотеліальної дисфункції / О. І. Федів, О. Ю. Дудчак, Р. Р. Бойчук, Л. В. Каньовська // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 4. - С. 105-108. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Проведено огляд літератури з етіології та патогенезу виразкової хвороби, поєднаної з цукровим діабетом. Відображено динаміку вивчення даної проблеми. Наведено деякі особливості змін кислототвірної функції шлунка та значення судинно-ендотеліальної дисфункції за поєднаного перебігу цих захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1 + Р415.160.23-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Паліброда Н. М. 
Ефективність застосування карведилолу та антигомотоксичної терапії в комплексному лікуванні ерозивно-виразкових уражень шлунка у хворих на цироз печінки / Н. М. Паліброда, О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2006. - 10, № 2. - С. 90-92. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено ефективність застосування карведилолу, мукоза-композитум, убіхінон-композитум та галіум-хеель у комплексному лікуванні ерозивно-виразкових уражень шлунка у хворих на цироз печінки. Запропонований комплекс призводить до покращання стану портального кровообігу, зменшення оксидативного стресу, що, у свою чергу, сприяє покращанню мікроциркуляції, зменшенню набряку в слизовій оболонці шлунка та кращому загоєнню ерозивно-виразкових уражень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р413.510.40-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Федів О. І. 
Особливості гоєння ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки під впливом ребаміпіду / О. І. Федів, В. М. Багрій, В. В. Труш, Л. М. Гресько // Сучас. гастроентерологія. - 2008. - № 3. - С. 53-56. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Приведены данные о влиянии ребамипида на механизмы гастроциторегуляции и гастроцитопротекции. Эффективность ребамипида проявляется стимуляцией образования эндогенных простагландинов, увеличением секреции слизи, уменьшением освобождения провоспалительных цитокинов и интенсивности пероксидного окисления липидов, стимуляцией секреции гидрокарбонатов, уменьшением адгезии Helicobacter pylori, увеличением миграции и пролиферации клеток слизистой оболочки, что способствует увеличению кровообращения, улучшению регенераторной способности и нормализации микроциркуляции в слизистой оболочке желудка и двенадцатиперстной кишки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Багрій В. М. 
Ефективність застосування "Лопраксу" та "Лорикацину" у комплексному лікуванні при хронічному обструктивному захворюванні легень / В. М. Багрій, Л. Д. Кушнір, В. С. Гайдичук, О. І. Федів // Укр. терапевт. журн. - 2008. - № 3. - С. 73-75. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлен собственный опыт использования альтернативной схемы лечения обострения хронического обструктивного заболевания легких. Схема с использованием в качестве антибактериальной терапии "Лопракса" (перорально по 400 мг 1 раз в сутки 6 дней) и "Лорикацина" (ингаляционное небулайзерное введение по 500 мг 2 раза в сутки 6 дней) показала более быстрое улучшение общего самочувствия и восстановление функции внешнего дыхания, что привело к сокращению периода острых проявлений заболевания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського