Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Фесенко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Формалізація процесів технічного захисту інформації в аудіовізуальних системах : наук.-практ. посіб. / Г. М. Розорінов, І. А. Сірченко, Д. В. Смерницький, О. В. Неня, М. А. Фесенко, Н. М. Березненко, С. М. Корнійко; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ : Видавництво Людмила, 2023. - 77 c. - Бібліогр.: с. 72-76 - укp.

Висвітлено питання розроблення ефективної системи захисту аудіовізуального контенту з формалізацією процесу захисту, у тому числі шляхом розроблення його моделі. Розглянуто оцінку ефективності такої системи через призму показників досягнутого рівня захищеності, зокрема величини залишкового ризику системи захисту мережі розповсюдження аудіовізуального контенту та можливого рівня заподіяної шкоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970. 40 + Х849(4УКР)041.1:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Лютий Р. В. 
Регулювання властивостей піщано-глинястих формувальних сумішей добавками фосфатів натрію / Р. В. Лютий, М. М. Федоров, М. А. Фесенко, Д. В. Люта // Нові матеріали і технології в металургії та машинобуд. - 2023. - № 2. - С. 38-45. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення впливу добавок фосфатів натрію на властивості оборотної піщано-глинястої суміші в сирому і сухому стані для підвищення якості виливків із залізовуглецевих і алюмінієвих сплавів. Методи дослідження. Використано оборотну формувальну суміш на основі кварцового піску та каолінової глини. Досліджено вплив трьох добавок (триполіфосфат натрію, гексаметафосфат натрію та пірофосфат натрію) в кількості від 0,5 до 2,0 %. Визначено властивості: вміст глинястої складової, міцність, газопроникність, обсипаємість, текучість, формувальність, ущільнювальність суміші - за стандартними методиками. Отримані результати. Досліджено ефективні добавки для забезпечення можливостей багаторазового використання оборотних формувальних піщано-глинястих сумішей. Особливу увагу приділено регулюванню властивостей суміші в сухому стані, оскільки це питання на сьогодні значно менше досліджено. З цією метою вперше використано фосфати натрію, які виробляються хімічною промисловістю в достатній кількості. Як матеріали, які впливають на властивості суміші в цілому, їх раніше не розглядали. Наукова новизна. Вперше встановлено позитивний вплив добавок фосфатів натрію на фізико-механічні властивості оборотних піщано-глинястих сумішей (міцність та обсипаємість). Цей вплив проявляється в тому, що вказані добавки сприяють незначному покращенню властивостей у сирому стані і дуже значному покращенню цих властивостей в сухому стані. На важливі технологічні властивості (текучість, ущільнювальність, формувальність) вплив практично відсутній. Практична цінність. За результатами проведених експериментів рекомендовано використовувати добавки триполіфосфату або гексаметафосфату натрію в кількості від 0,5 до 1,0 % для значного покращення властивостей піщано-глинястих ливарних форм у сухому стані. Використання цих добавок усуває появу поверхневих дефектів у литих деталях із алюмінієвих та залізовуглецевих сплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Засоби захисту органів зору, пристроїв спостереження і прицілювання від дії лазерного випромінювання : наук.-практ. посіб. / М. Г. Вербенський, В. О. Криволапчук, Д. В. Смерницький, О. В. Неня, С. М. Корнійко, М. А. Фесенко, Н. М. Березненко. - Київ : Видавництво Людмила, 2023. - 192, [1] c. - Бібліогр.: с. 175-191 - укp.

Висвітлено у науково-практичному посібнику історію виникнення лазера, наведено його класифікацію та найпоширеніші різновиди, класи за ступенем небезпеки випромінювання, а також вплив лазерного випромінювання на очі людини і його потенційну небезпеку. Досліджено озброєння, що ґрунтується на дії лазерного випромінювання, наявне у світі, а також розглянуто тактико-технічні характеристики засобів захисту органів зору від дії лазерного випромінювання, зокрема спеціальних захисних окулярів, насадок і фільтрів проти відблисків для оптичних пристроїв прицілювання та спостереження. Проаналізовано можливості створення вітчизняними виробниками антилазерних оптичних насадок (фільтрів) для захисту зору користувачів засобами спостереження та прицілювання від дії лазерного випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.2 я73 + Р129 я73 + З86-53 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фесенко М. Є. 
Синдром Жильбера в новонародженої дитини (клінічний випадок) / М. Є. Фесенко, С. М. Цвіренко, О. А. Щербань, В. К. Козакевич, Т. М. Лебєдєва // Сучас. педіатрія. Україна. - 2021. - № 3. - С. 79-82. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - показати особливості перебігу та лікування синдрому Жильбера (СЖ) в новонародженої дитини. Наведено клінічний випадок власного спостереження за новонародженою дитиною з СЖ. Розглянуто особливості перебігу та лікування цього захворювання. Важливо, що труднощі діагностики СЖ у новонароджених пов'язані передусім з актуальними проблемами в неонатології, зокрема, з діагностикою пігментних порушень, що виникають при обміні білірубіну. Поліморфізм симптомів СЖ і відсутність чіткого зв'язку з рівнем білірубіну в плазмі крові ускладнюють діагностику зазначеного захворювання, особливо це стосується новонароджених дітей. Особливість перебігу СЖ в обстеженого нами хлопчика: ранній початок захворювання (від дня народження), висока гіпербілірубінемія (загальний білірубін - 189,2 мкмол/л, прямий - 24,3 мкмол/л, непрямий - 164,9 мкмол/л), інтермітуючі напади жовтяниці. Тяжкість захворювання обумовлена також транзиторним станом новонародженого: гіпоксично-ішемічним ураженням центральної нервової системи, транзиторною дисфункцією кори наднирників, відкритим овальним вікном і недотриманням матір'ю чітких принципів лікування СЖ у новонародженого, який перебуває на грудному вигодовуванні. Встановлено, що особливість СЖ полягає в тому, що мати знаходиться в групі ризику щодо народження хворої дитини у зв'язку з обтяженим спадковим анамнезом по лінії батька (СЖ). Тому необхідно проводити медико-генетичне консультування при плануванні народження дитини з визначенням ступеня ризику її народження з таким захворюванням. Дослідження виконані відповідно до принципів Гельсінської декларації. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків дитини. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.3 + Р341.288

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Технічні засоби підвищення ефективності роботи з об'єктами, що мають криміналістичне значення : наук.-практ. посіб. / М. Г. Вербинський, В. О. Криволапчук, Д. В. Смерницький, А. В. Гуляєв, О. В. Неня, Н. М. Березненко, М. А. Фесенко; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ : Людмила, 2021. - 106 c. - Бібліогр.: с. 100-105 - укp.

Висвітлено тактико-технічні характеристики окремих технічних засобів, приладів і пристосувань вітчизняного та закордонного виробництва, призначених для забезпечення ефективної роботи слідчих і працівників підрозділів криміналістичного забезпечення органів досудового розслідування системи МВС на місці скоєння кримінального правопорушення з об'єктами, що мають криміналістичне значення, зокрема розроблених ДНДІ МВС України. Проаналізовано нормативно-правові засади їх застосування під час проведення кримінального провадження, а також наведено вимоги та рекомендації до таких технічних засобів для подальшого їх удосконалення та оптимізації при використанні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР) я7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Засоби обмеження свободи дії затриманих осіб для забезпечення виконання завдань з охорони громадського порядку : наук.-практ. посіб. / М. Г. Вербенський, В. О. Криволапчук, Д. В. Смерницький, А. В. Гуляєв, О. В. Неня, М. А. Фесенко, Н. М. Березненко; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ : Видавництво Людмила, 2021. - 139 c. - Бібліогр.: с. 131-136 - укp.

Висвітлено інформацію про виникнення та розвиток металевих і неметалевих кайданків. Проаналізовано тактико-технічні характеристики та конструктивні особливості сучасних різновидів кайданків та додаткових засобів (аксесуарів) до них, представлених на світовому ринку та в Україні. Досліджено конструкційні матеріали, з яких виготовляються кайданки та аксесуари до них. Надано інформацію щодо особливостей застосування кайданків різного призначення. Викладено сутність та результати роботи науковців Державного науково-дослідного інституту МВС України у цьому напрямі, розроблено пропозиції (рекомендації) щодо виробництва сучасних конструкцій кайданків із різних матеріалів та їх призначення. Охарактеризовано конструктивні особливості та технічні характеристики сучасних металевих кайданків багаторазового застосування: кайданки фірми ESP (Чеська Республіка), кайданки фірми Mil-Tec (Німеччина), фірми MFH (Німеччина), компанії CLEMEN & JUNG (Німеччина), кайданки компанії Peerless Handcuff (США), компанії Smith & Wesson (США), компанії CTS Thompson (США), фірми Armament system & Procedures (ASP) (США), кайданки компанії Jiangsu Anhua Police Equipment (Китай), кайданки компанії Alcyon (Іспанія), кайданки Total Control Hand cuffs (ТСН) (Великобританія) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.899.2 я73 + Х881.9(4УКР)023 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Фесенко М. Є. 
Катамнестичні спостереження протягом 10 років за дітьми, які народилися від серопозитивних матерів (інфікованих цитомегаловірусом та вірусом простого герпесу I типу) / М. Є. Фесенко, О. І. Мелащенко, М. М. Пєший, В. І. Похилько, С. М. Цвіренко // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 6. - С. 49-54. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Актуальність даної роботи обумовлена недостатньою кількістю повідомлень щодо довготривалого катамнестичного спостереження за станом здоров'я дітей, які народилися від серопозитивних матерів (інфікованих цитомегаловірусом і вірусом простого герпесу I типу). Мета роботи - вивчити частоту та структуру захворювань дітей, які народилися від серопозитивних матерів, інфікованих цитомегаловірусом і вірусом простого герпесу I типу, впродовж 10 років на підставі аналізу клініко-параклінічних особливостей (КПО) перебігу захворювань. Під спостереженням знаходилась 41 дитина віком до 10 років, з яких 13 дітей народились від матерів, інфікованих цитомегаловірусом (I група), 18 дітей, які народились від матерів, інфікованих вірусом простого герпесу I типу у поєднанні з цитомегаловірусом (II група), і 10 дітей, народжених від неінфікованих матерів (контрольна III група). Катамнестичне спостереження за дітьми проводилось протягом 10 років і включало вивчення частоти та структури захворюваності на підставі аналізу КПО перебігу захворювань. Порівняльний аналіз проводився як всередині груп, так і між групами. Встановлено вірогідну залежність частоти респіраторних рекурентних захворювань у дітей раннього віку (до 3-х років) від типу інфікованості матерів. Рекурентні респіраторні захворювання достовірно частіше зустрічалися серед дітей II групи. Після 3-х років виявлено достовірну відмінність у структурі захворюваності дітей I та II груп, передусім за рахунок превалювання патології з боку носоглотки (рекурентний тонзиліт, аденоїди, гайморит) у дітей I групи. Атопічний дерматит, патологія нирок, кон'юнктивіти, гострі отити, функціональні розлади травного тракту та дисплазія сполучної тканини достовірно частіше зустрічалися у дітей II групи. За результатами спостереження встановлено чітку достовірну залежність частоти, структури, перебігу захворювань та формування патологічних станів від віку дітей, типу та поєднання вірусів, якими були інфіковані матері, обтяженості акушерського анамнезу, гестаційних ускладнень та ускладнень пологів. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом усіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їх опікунів). Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514 + Р733

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кусков Ю. М. 
Влияние теллура на микроструктуру низколегированного чугуна, наплавленного электрошлаковым способом в токоподводящем кристаллизаторе / Ю. М. Кусков, Ф. К. Биктагиров, М. А. Фесенко // Автомат. сварка. - 2019. - № 9. - С. 57-61. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Чугун является одним из основных конструкционных материалов, характеризующихся рядом ценных эксплуатационных свойств, в частности, износостойкостью. Обычно улучшение этого показателя достигается изменением структуры чугуна за счет введения в его состав дорогостоящих легирующих элементов. Проведенными экспериментами показана возможность превращения серого низколегированного чугуна в белый износостойкий за счет модифицирования наплавляемого металла небольшими порциями порошка теллура. Электрошлаковая наплавка осуществлялась в токоподводящем кристаллизаторе с плавлением в слое шлака присадки в виде стружки низколегированного чугуна и дополнительного ввода в шлаковую ванну порошковой проволоки с шихтой, содержащей порошок теллура.


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.510.023.2 + К222.308

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фесенко М. Є. 
Хворий малюк : навч. посіб. для студентів ВНЗ МОЗ України / М. Є. Фесенко, В. І. Похилько, С. М. Цвіренко; Укр. мед. стоматол. акад. - Полтава : АСМІ, 2019. - 407 c. - Бібліогр.: с. 402-405 - укp.

Висвітлено семіотику патології органів та систем дитячого організму, діагностику, диференціальну діагностику, особливості перебігу захворювань у дітей різного віку. Значну увагу приділено клінічному трактуванню лабораторно-інструментальних даних під час обстеження дітей різного віку з найбільш поширеними захворюваннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА836017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Фесенко М. Є. 
Катамнестичні спостереження протягом 10 років за дітьми, які народилися від серопозитивних матерів (інфікованих цитомегаловірусом та вірусом простого герпесу I типу) / М. Є. Фесенко, О. І. Мелащенко, М. М. Пєший, В. І. Похилько, С. М. Цвіренко // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 6. - С. 49-54. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Актуальність даної роботи обумовлена недостатньою кількістю повідомлень щодо довготривалого катамнестичного спостереження за станом здоров'я дітей, які народилися від серопозитивних матерів (інфікованих цитомегаловірусом і вірусом простого герпесу I типу). Мета роботи - вивчити частоту та структуру захворювань дітей, які народилися від серопозитивних матерів, інфікованих цитомегаловірусом і вірусом простого герпесу I типу, впродовж 10 років на підставі аналізу клініко-параклінічних особливостей (КПО) перебігу захворювань. Під спостереженням знаходилась 41 дитина віком до 10 років, з яких 13 дітей народились від матерів, інфікованих цитомегаловірусом (I група), 18 дітей, які народились від матерів, інфікованих вірусом простого герпесу I типу у поєднанні з цитомегаловірусом (II група), і 10 дітей, народжених від неінфікованих матерів (контрольна III група). Катамнестичне спостереження за дітьми проводилось протягом 10 років і включало вивчення частоти та структури захворюваності на підставі аналізу КПО перебігу захворювань. Порівняльний аналіз проводився як всередині груп, так і між групами. Встановлено вірогідну залежність частоти респіраторних рекурентних захворювань у дітей раннього віку (до 3-х років) від типу інфікованості матерів. Рекурентні респіраторні захворювання достовірно частіше зустрічалися серед дітей II групи. Після 3-х років виявлено достовірну відмінність у структурі захворюваності дітей I та II груп, передусім за рахунок превалювання патології з боку носоглотки (рекурентний тонзиліт, аденоїди, гайморит) у дітей I групи. Атопічний дерматит, патологія нирок, кон'юнктивіти, гострі отити, функціональні розлади травного тракту та дисплазія сполучної тканини достовірно частіше зустрічалися у дітей II групи. За результатами спостереження встановлено чітку достовірну залежність частоти, структури, перебігу захворювань та формування патологічних станів від віку дітей, типу та поєднання вірусів, якими були інфіковані матері, обтяженості акушерського анамнезу, гестаційних ускладнень та ускладнень пологів. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом усіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їх опікунів). Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514 + Р733

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фесенко М. А. 
Литниковые системы для получения чугунных отливок с дифференцированной структурой и свойствами модифицированием исходного расплава в литейной форме / М. А. Фесенко, А. Н. Фесенко, В. Г. Могилатенко // Металл и литье Украины. - 2018. - № 7/8. - С. 84-93. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Предложены и исследованы новые технологические варианты производства чугунных отливок с дифференцированной структурой и свойствами из одного расплава, которые базируются на способе модифицирования базового жидкого чугуна непосредственно в литейной форме. В качестве объектов исследования выбраны отливки типа горизонтальная и вертикальная плиты, а также брусок, которые моделируют типовые промышленные литые детали, например, зуб ковша экскаватора, лемеха плугов, ножи для резания бумаги, резины и других материалов, насадки молотковых дробилок, бронефутеровочные плиты, щеки дробилок и т. п. Для получения разной структуры и свойств в отдельных частях (слоях, зонах) в экспериментальных отливках по предложенным вариантам спроектированы специальные общие и независимые (автономные) конструкции литниково-модифицирующих систем. Многочисленными исследованиями с использованием метода компьютерного моделирования и натурными экспериментами на чугунных отливках подтверждена возможность реализации предложенных технологических вариантов, а также изучены основные закономерности процессов дифференциации структуры и свойств в отливках с использованием спроектированных конструкций литниково-модифицирующих систем. Полученные результаты исследований могут быть рекомендованы для использования на промышленных предприятиях при изготовлении чугунных отливок различного назначения, получаемых литьем в песчаные формы.


Індекс рубрикатора НБУВ: К615.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Фесенко М. Є. 
Клініко-інструментальна характеристика малої аномалії розвитку серця (МАРС) у дітей м. Полтави / М. Є. Фесенко, В. К. Козакевич, Л. С. Зюзіна, Т. В. Кабика, М. М. Пєший // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 4. - С. 82-85. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - виявити фактори ризику формування малої аномалії розвитку серця (МАРС) у дітей і проаналізувати частоту та структуру інших вроджених аномалій у поєднанні з МАРС на підставі вивчення клініко-параклінічних особливостей перебігу захворювання. Проведено комплексне обстеження 105 дітей віком від 3-х днів до 15 років. Усі діти були розподілені на 3 вікові групи: I - діти від народження до 3-х років (73 дитини), II - з 4-х до 7 років (16 дітей), III - з 8 до 15 років (16 дітей). Характеристику обстежених дітей проведено з урахуванням перебігу вагітності, пологів, екстрагенітальної патології матерів і захворювань під час вагітності. Проведено інтерпретацію ЕКГ, УЗД серця та охарактеризовано супутню патологію залежно від віку. Клінічна картина у дітей з МАРС характеризувалася відсутністю скарг і клінічної симптоматики. Домінуючими факторами ризику формування МАРС були патологічний перебіг вагітності (65,7 %, провідною патологією була загроза переривання вагітності), патологічний перебіг пологів (35,0 %, у 15 % - за допомогою кесаревого розтину), наявність у вагітних екстрагенітальної патології, а також прояви ГРВІ і загострення TORCH-інфекції в I-му триместрі вагітності (76,4 %). Зроблено висновки, що Структура захворювань пацієнтів з МАРС безпосередньо залежить від віку дітей. Наявність у дітей із МАРС аритмій, тахікардії, брадикардії, укороченого інтервалу PQ потребує нагляду кардіолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.440.105.0-3

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Фесенко М. В. 
Консолідація міжнародного порядку в умовах глобальних політичних трансформацій : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.04 / М. В. Фесенко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 40 c. - укp.

Розкрито сутність і потенціал політичної консолідації міжнародного порядку (МП). Досліджено понятійно-категоріальний апарат проблеми консолідації. МП Узагальнено теоретико-методологічні підходи в межах наукової школи "консолідологія". Систематизовано та класифіковано наявні й евентуальні концепції консолідації. Проаналізовано динаміку глобальних політичних трансформацій та глобальних проблем щодо формування евентуальних моделей консолідації МП. З'ясовано принципову відмінність між міжнародним і світовим порядком щодо процесу міжнародно-політичної консолідації. Визначено об'єктивні причини та наслідки десуверенізації й окреслено перспективи трансформації інституту держави-нації в умовах консолідації МП. З'ясовано сутність і потенційні можливості глобального управління у консолідації МП. Конкретизовано головні проблеми вертикальних взаємовідносин країн "центру" та "периферії", що обумовлюють характер глобального управління в контексті консолідації МП. Актуалізовано та проаналізовано наукові підходи щодо реформування ООН як оптимальної основи функціональної консолідації МП. Доведено взаємозв'язок і взаємообумовленість чинників глобальної системної кризи, що зумовлюють консолідацію МП. Визначено конфігурації сил і співвідношення потенціалу можливостей у межах "Групи двох" (США, КНР) у структурі міжнародної системи. Визначено основні фактори впливу подій в Україні на консолідацію МП у контексті російської збройної агресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф06 + Ф4(7СПО),9(5КИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фесенко М. Є. 
Два випадки захворювання дітей на муковісцидоз у сім'ї / М. Є. Фесенко, В. І. Похилько, О. А. Щербань, Л. В. Крикотенко, Ю. Л. Степченко // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 6. - С. 120-122. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено випадок захворювання на муковісцидоз двох дітей в одній сім'ї. Даний випадок є показовим щодо необхідності планування вагітності, а також генетичного скринінгу батьків з метою попередження народження хворої дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фесенко М. А. 
Графитизирующее модифицирование чугуна в литейной форме / М. А. Фесенко, В. А. Косячков, А. Н. Фесенко, И. В. Лукьяненко, Е. В. Фесенко // Металл и литье Украины. - 2015. - № 10. - С. 10-15. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Исследован процесс внутриформенного графитизирующего модифицирования исходного чугуна, склонного к кристаллизации по метастабильной системе с отбелом дробленными добавками ферросилиция марки ФС75 фракций до 1,0 мм (включая пылевидную), 1,0...2,5, 2,5...5,0 и 5,0...10,0 мм. Установлено, что оптимальные результаты внутриформенного графитизирующего модифицирования, обеспечивающие полное устранение отбела в отливках даже в тонком их сечении (3 мм), достигаются при использовании ферросилиция с размере зерен 1,0...5,0 мм. Такая фракция ферросилиция допускает фильтрацию жидкого чугуна в промежутках между зернами модификатора на определенную глубину в реакционной камере и обеспечивает относительно равномерное растворение зерен в потоке чугуна в соответствии с наиболее эффективным послойным механизмом взаимодействия частиц модификатора с расплавом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.36 + К61-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Фесенко М. В. 
Консолідація суб'єктів світ-системи у розбудові нового міжнародного порядку : [монографія] / М. В. Фесенко. - Київ : Центр вільн. преси, 2015. - 527 c. - укp.

Вивчено концептуальні підходи до можливих сценаріїв консолідації суб'єктів світ-системи. Виокремлено фактори та можливі шляхи консолідації зазначених суб'єктів світ-системи, що сприятимуть вирішенню глобальних кризових явищ. Досліджено проблеми використання категорій міжнародного та світового порядку, виявлено відмінності в поняттях. Охарактеризовано основні проблеми та перспективи формування нового міжнародного порядку за умов глобальних міжнародно-політичних змін. Розкрито основні проблеми і перспективи глобального управління світ-системою в контексті трансформації інституту держави-нації. Доведено, що світовий порядок все більшою мірою визначатиметься взаємовідносинами "центру" і "периферії", які є однією з основних проблем у глобальному розвитку людства. Показано, що країни "периферії" не зуміли вписатися в глобалізаційні процеси і загрузли в корупції, міжкланових розборах, безвідповідальності авторитарних владних еліт, що унеможливлює їх самостійний розвиток. Розглянуто проблеми і перспективи реформування OOH в контексті глобальної системної кризи та формування нового міжнародного порядку. Обгрунтовано необхідність у комплексному дослідженні складових глобальної кризи світоуправління і пошуку механізмів її подолання за рахунок консолідації учасників міжнародної системи. З'ясовано, що події в Україні впливають на трансформацію сучасного міжнародного порядку. Констатовано розгортання нового етапу боротьби за ресурси, який є початком майбутньої битви двох наддержав - США і Китаю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4 в + Ф4(0),0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Фесенко М. Є. 
Виявлення наявності та впливу мікробіоцинотичних порушень на особливості перебігу внутрішньоутробних інфекцій у новонароджених / М. Є. Фесенко, О. І. Мелащенко, Н. В. Шапошнікова // Перинатология и педиатрия. - 2014. - № 3. - С. 105-108. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості клінічного перебігу вродженої цитомегаловірусної, герметичної та хламідійної інфекцій із порушенням формування мікробіоценозу новонародженого. Наведено матеріали обстеження 170 немовлят, народжених у пологових будинках м. Полтава та Полтавської області. Із них 147 немовлят у ранньому неонатальному періоді переведено з пологових будинків у відділення передчасно народжених і патології новонароджених дитячої міської клінічної лікарні м. Полтава з клінічними ознаками внутрішньоутробної інфекції. Після дообстеження (згідно МКХ-10) у 26 новонароджених верифіковано вроджену цитомегаловірусну інфекцію (I група); у 41 - вроджену герпетичну інфекцію (II група), у 80 - вроджену хламідійну інфекцію (III група). До контрольної групи увійшло 23 новонароджені, в яких внутрішньоутробна інфекція виключена методом полімеразної ланцюгової реакції в сироватці крові. Застосовано комплекс сучасних методів (загальноприйняті клінічні методи; лабораторні дослідження, бактеріологічні обстеження). Враховуючи складність структури змін в організмі при внутрішньоутробній інфекції, крім клінічного обстеження, лабораторних і функціональних тестів, використано методи перевірки наявності зв'язку, серед яких обрано метод попарної лінійної кореляції, оцінено достовірність кореляційних зв'язків і створено кореляційну матрицю. Відмічено частку міцних кореляцій серед усіх елементів кореляційної матриці. Одержаний матеріал статистично оброблено на персональному комп'ютері Pentium IV-3000 за допомогою програми Statistica for Windows версія 6.0. Встановлено, що народження дітей із генералізованими, вісцеральними та церебральними формами вродженої цитомегаловірусної та герпетичної інфекцій, вісцеральними формами вродженої хламідійної інфекції пов'язано, крім безпосередньої дії цитомегаловірусу, вірусу простого герпесу, хламідій, також із наявністю в матерів екстрагенітальної та генітальної патології та ускладненим перебігом вагітності й пологів. Висновки: виявлені патогенні чинники обтяжували загальний стан новонароджених, погіршували можливість постнатальної адаптації. Вже під час народження стан майже 2/3 новонароджених розцінювався як тяжкий, вони потребували первинної реанімації та інтенсивної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.20 + Р733.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Фесенко Е. В. 
Карбидостабилизирующие заряды реакционных камер при модифицировании чугуна в литейной форме / Е. В. Фесенко, В. А. Косячков, М. А. Фесенко // Процессы литья. - 2014. - № 3. - С. 23-27. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Исследован процесс внутриформенного карбидостабилизирующего модифицирования исходного высокоуглеродистого серого чугуна дроблеными добавками феррохрома марки ФХ900, сплава никеля с магнием марки НМг19 и цериевого мишметалла Це48Ла28Мг3 с целью обеспечения кристаллизации чугуна со сквозным отбелом в толстых сечениях отливок. Установлено, что, несмотря на повышенную температуру заливки, добавку в состав заряда реакционной камеры активного флюса, а также парообразующих присадок для механического перемешивания расплава в реакционной камере во всех экспериментах после заливки форм, значительная часть феррохрома оставалась в сыпучем или частично спекшемся состоянии, не растворяясь в потоке чугуна. Положительные результаты получения сквозного отбела стенок ступенчатой пробы даже в толстом сечении 50 мм достигнуты использованием в качестве заряда реакционной камеры дробленого сплава никеля с магнием марки НМг19, а также цериевого мишметалла Це48Ла28Мг3.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.320.8 + К61-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фесенко М. А. 
Новые технологии изготовления отливок модифицированием чугуна в литейной форме / М. А. Фесенко // Металл и литье Украины. - 2014. - № 11. - С. 10-16. - Библиогр.: 35 назв. - рус.

Предложены и исследованы новые технологические процессы изготовления чугунных отливок с применением метода внутриформенного модифицирования расплава. Подтверждена возможность реализации предложенных процессов, и разработаны режимы литья, обеспечивающие стабильное получение чугунных отливок с заданными структурой и свойствами. Предлагаемые перспективные технологии помогут решить комплекс задач по повышению качества и свойств отливок широкого назначения при внедрении на промышленных предприятиях литейной отрасли.


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ліпанов О. В. 
Структурна модель системи управління мобільним роботом з використанням системи технічного зору / О. В. Ліпанов, М. В. Фесенко // Системи оброб. інформації. - 2014. - Вип. 5. - С. 70-73. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто існуючі системи управління мобільним роботом на основі візуальної інформації. Системи такого роду можуть бути успішно застосовані у найрізноманітніших сферах життя людини. Пропонується структурна модель системи управління мобільним роботом на основі принципу самонавчання, робота якої опирається на інформацію від відеокамер та датчика системи глобального позиціонування. Особливістю запропонованої системи є менша кількість датчиків у порівнянні з аналогічними розробками.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.941

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського