Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>A=Фролова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Фролова О. Г. 
Кримінально-правова охорона фармацевтичної діяльності в Україні: основні моделі, особливості їх забезпечення та реалізації : монографія / О. Г. Фролова; Міжрегіональна Академія управління персоналом. - Київ : Алерта, 2024. - 574 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Досліджено особливості кримінально-правової охорони фармацевтичної діяльності в Україні, основні моделі такої охорони та специфіку їх забезпечення та реалізації на теоретичному, нормативному і правозастосовчому рівні. Вироблений в монографії теоретичний і прикладний підхід забезпечує цілісний характер кримінально-правової охорони фармацевтичної діяльності в Україні. Висвітлено особливості фармацевтичної діяльності як об’єкта кримінально-правової охорони та механізму заподіяння шкоди цьому об’єкту. Розглянуто основні історично-правові та порівняльно-правові аспекти кримінально-правової охорони фармацевтичної діяльності. Окрему увагу приділено аналізу складів тих кримінальних правопорушень, що посягають на фармацевтичну діяльність, а також особливостям кваліфікації цих кримінальних правопорушень та їх відмежування від суміжних кримінальних правопорушень. Проаналізовано специфіку заходів кримінально-правового характеру за названі кримінальні правопорушення (зокрема, у межах та поза межами кримінальної відповідальності).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Міжнародна інформаційна безпека : підручник / Є. А. Макаренко, М. М. Рижков, О. П. Кучмій, О. М. Фролова, Н. П. Литвиненко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : VADEX, 2023. - 539 c. - Бібліогр.: с. 507-538 - укp. - англ.

Присвячено теоретичним і прикладним дослідженням міжнародної інформаційної та кібербезпеки як складової міжнародної системи підтримання миру і стабільності. Подано тлумачення основних понять міжнародної інформаційної безпеки, охарактеризовано сучасні теорії інформаційного протиборства. Розглянуто типологію інформаційних і кіберзагроз для системи міжнародної безпеки, проаналізовано стратегії і практику міжнародних глобальних і регіональних організацій, неформальних об'єднань і національних держав у сфері інформаційної та кібербезпеки. Визначено сучасні тренди та прикладні аспекти гібридних, інформаційних та кібервійн, з'ясовано ризики мілітаризації кіберпростору й особливості державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),31 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Міжнародна інформація: терміни і коментарі : навч. посіб. / Є. А. Макаренко, М. М. Рижков, О. П. Кучмій, О. М. Фролова; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - 4-е вид., допов. та перероб. - Київ : Вадекс, 2022. - 535 c. - (Серія "Міжнародні інформаційні відносини"). - Бібліогр.: с. 525-530 - укp. - англ.

Увагу присвячено теоретичним і прикладним питанням міжнародної інформації та комунікації як складової сучасних міжнародних відносин. Подано тлумачення основних понять міжнародної інформації та розширений коментар до них. Проаналізовано сучасні теорії та практику міжнародних інформаційних відносин, представлено тематичну антологію.


Індекс рубрикатора НБУВ: У58 я73 + С5*333.4*148:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Трансформація життєвих перспектив особистості : колект. монографія / І. Черезова, М. Дорошенко, В. Федорик, Н. Сердюк, О. Фролова, М. Радіонова, О. Горецька, В. Чумак, Т. Малихіна, О. Колпакчи, О. Малихіна; ; Бердянський державний педагогічний університет. - Харків : Вид-во Іванченка І. С., 2021. - 263 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Висвітлено результати дослідження особливостей побудови життєвих перспектив представниками різних вікових груп, чинники особистісних змін в онтогенетичному просторі. Проаналізовано деякі аспекти професійного самовизначення й самореалізації в контексті життєвої перспективи особистості; подано результати емпіричних досліджень і практичні напрацювання з окресленої проблематики. Розглянуто самооцінку молодшого школяра як основу життєвої перспективи, формування впевненості в собі у молодшому шкільному віці як запоруку успішного саморозвитку, психологічні особливості формування життєвих перспектив у підлітковому віці. Звернено увагу на емоційний інтелект у контексті життєвих перспектив підлітків, чинники трансформаційних змін особистості здобувачів вищої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тихонов О. І. 
Розробка технології лікувально-профілактичних антисептичних маркерів і їх застосування в комплексній терапії мікозів і уражень шкіри / О. І. Тихонов, О. Є. Фролова, Т. Г. Ярних, О. С. Шпичак, Т. В. Мартинюк // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2018. - № 4. - С. 22-30. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На теперішній час у системі охорони здоров'я особливого значення набуває проблема лікування грибкових захворювань, частка яких в Україні та за її межами складає близько 25 - 30 %. Мета роботи - розробка науково обгрунтованої технології виготовлення в аптечних та промислових умовах фармацевтичної композиції "Прополіс-ПХНС", що входить до складу лікувально-профілактичних засобів "Прополіс-Дерма" для застосування в комплексній терапії мікозів і уражень шкіри. Матеріали та методи. Аналіз, емпіричні, фізичні, фізико-хімічні, фармакотехнологічні, статистичні методи. Проведений аналіз маркетингових досліджень лікарських засобів за АТС-класифікацією свідчить про те, що фармацевтичний ринок препаратів протигрибкової дії в основному представлений синтетичними лікарськими засобами, що підтверджує актуальність створення лікувально-профілактичних засобів на основі субстанцій природного походження. Встановлено, що найбільш перспективними та відповідно ефективними у цьому відношенні є засоби комплексної дії у вигляді лікувально-профілактичних антисептичних флаконів-олівців (маркерів). За результатами проведених фізичних та фізико-хімічних досліджень АФІ та їх сумішей у вигляді розчину-концентрату теоретично обгрунтовано та експериментально розроблено технологію одержання нової фармацевтичної композиції "Прополіс-ПХНС" у формі лікувально-профілактичних маркерів. Висновки: результати проведених експериментальних досліджень були використані при розробці блок-схем технологічного процесу виготовлення лікувально-профілактичного засобу "Прополіс-ПХНС" в умовах аптечного виготовлення та промислового виробництва і розробки нормативної документації відповідно до вимог Державної фармакопеї України у вигляді технологічної інструкції та проекту технологічного регламенту на досліджуваний лікувально-профілактичний засіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7 + Р601.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фролова О. В. 
Апеляційне оскарження ухвал суду першої інстанції у цивільному судочинстві України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. В. Фролова; Нац. акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва ім. Ф. Г. Бурчака. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні засади апеляційного оскарження ухвал в цивільному судочинстві України. З'ясовано їх правову природу, як виду судових актів, їх місце в системі актів суду, визначено оптимальний перелік вимог, яким повинні відповідати ухвали суду як вид судового акта. Виявлено характерні риси ухвал суду, які дають змогу здійснити їх класифікацію та визначають особливості їх оскарження у зв'язку із виявленням недоліків, наявність яких є підставою апеляційного оскарження ухвал з урахуванням встановленої специфіки різних способів оскарження ухвал. Визначено особливості історичного розвитку апеляційного провадження як способу забезпечення законності та обгрунтованості ухвали. Встановлено повноваження суду апеляційної інстанції щодо перевірки законності та обгрунтованості ухвал суду, що дало змогу встановити підстави скасування та зміни ухвал, розкрити проблемні аспекти оскарження ухвал суду. Сформульовано теоретичні висновки та пропозиції удосконалення норм Цивільного процесуального законодавства України, розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо усунення недоліків правозастосовної практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.0(4УКР)176.1

Шифр НБУВ: РА428942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Петрик І. 
Вплив допування йонами мангану на структуру, оптичні та фотокаталітичні властивості мезопористих TiOBV2D плівок / І. Петрик, Н. Смирнова, А. Єременко, О. Фролова, О. Фесенко, С. Ковальчук // Поверхня : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 9. - С. 156-164. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 + Г582.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68643 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Міжнародна інформація: терміни і коментарі : навч. посіб. / Є. А. Макаренко, М. М. Рижков, О. П. Кучмій, О. М. Фролова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. - Київ : Центр вільної преси, 2016. - 518 c. - (Серія "Міжнар. інформац. відносини"). - Бібліогр.: с. 504-512 - укp. - рус.

Розглянуто теоретичні та прикладні питання міжнародної інформації як складової сучасних міжнародних відносин. Надано тлумачення основних понять міжнародної інформації та розширений коментар до них. Проаналізовано сучасні теорії та практику міжнародних інформаційних відносин, наведено тематичну антологію. Розглянуто інституційні основи міжнародних інформаційних відносин. Проаналізовано міжнародну інформаційну політику. Викладено проблеми міжнародної інформаційної безпеки. Проаналізовано роль міжнародної інформації у системі зовнішньої політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фролова О. В. 
Типологічні особливості організаційної ідентичності як особистісного утворення працівника / О. В. Фролова // Психол. перспективи : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 27. - С. 293-303. - укp.

Обгрунтовано актуальність вивчення феномену організаційної ідентичності. На основі кластерного аналізу даних, отриманих за результатами застосування авторського опитувальника, виокремлено типи організаційної ідентичності з різним внутрішньоструктурним поєднанням її діагностичних показників. Виявлено, що для співробітників з "емотивно-адаптивним" типом організаційної ідентичності характерний низький рівень узгодженості особистісних та організаційних цілей і цінностей. Однак, зважаючи на яскраво виражену позитивну емоційну оцінку власної приналежності до установи, внаслідок високої міри задоволеності низки мотиваційних потреб у її межах, вони намагаються адаптуватися й дотримуватися задекларованих норм поведінки. Працівники з "когнітивно-нормативним" типом організаційної ідентичності тісно ототожнюють себе з організацією, виявляють високий рівень декларативних знань про загальні засади функціонування своєї компанії та її трудового колективу, але рідко демонструють активну участь у житті установи. Характерною особливістю працівників з "афілятивним" типом ідентичності є висока міра задоволеності потреб в афіляції, зокрема дружніх стосунках у колективі, підтримці та розумінні з боку колег, задоволенні від спілкування зі співробітниками. "Когнітивно-адаптивний" тип ідентичності чітко усвідомлює свою приналежність до організації й на рефлексивному рівні позиціонує себе як її невід'ємну частину. Водночас низький рівень інтеріоризації цінностей та цілей організації поєднується зі спробами пристосовуватися до прийнятих у компанії норм поведінки. "Зріла" організаційна ідентичність співробітників характеризується високою сформованістю всіх її компонентів на когнітивному, емоційному та поведінковому рівнях; "незріла" ідентичність за змістовим навантаженням виступає антиподом до попередньої, оскільки характеризується низькими значеннями за всіма діагностичними показниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Міжнародна інформаційна безпека: теорія і практика : підруч. для студентів ВНЗ, які навчаються за напрямом підгот. "Міжнародні відносини" та "Міжнародна інформація" / Є. А. Макаренко, М. М. Рижков, М. А. Ожеван, О. П. Кучмій, О. М. Фролова; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. - Київ : Центр вільної преси, 2016. - 417 c. - (Серія "Міжнар. інформ. відносини"). - Бібліогр.: с. 394-416 - укp.

Висвітлено теоретичні та прикладні дослідження міжнародної інформаційної та кібербезпеки як складової міжнародної системи підтримання миру і стабільності. Подано тлумачення основних понять міжнародної інформаційної безпеки, охарактеризовано сучасні теорії інформаційної безпеки та інформаційного протиборства, розглянуто класифікацію інформаційних та кіберзагроз для системи міжнародної безпеки. Проаналізовано стратегії і практику міжнародних організацій та національних держав у сфері інформаційної безпеки, представлено правові засади міжнародної інформаційної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4/8)04 + Х910.131.5:Ч62 + Х915-91:Х84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА816855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фролова О. В. 
Структурно-функціональні особливості організаційної ідентичності особистості : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / О. В. Фролова; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк, 2015. - 20 c. - укp.

Увагу приділено вивченню організаційної ідентичності як відносно стійкого інтегрального особистісного утворення, що проявляється на когнітивно-рефлексивному, афективно-мотиваційному й конативно-нормативному рівнях. Розроблено структурно-функціональну модель організаційної ідентичності, охарактеризовано сутнісно-змістове наповнення та функціональне значення її складових. Розроблено й апробовано авторську методику діагностики організаційної ідентичності, здійснено її перевірку за психометричними характеристиками. Виокремлено типи організаційної ідентичності, описано внутрішньоструктурне поєднання діагностичних показників. Виявлено й охарактеризовано особливості взаємозв'язку рівня сформованості організаційної ідентичності особистості з її особистіними властивостями та зовнішніми факторами організаційного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Фролова О. О. 
Формування соціокультурної компетенції майбутніх судноводіїв у процесі вивчення професійно орієнтованих дисциплін : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. О. Фролова; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. - Тернопіль, 2015. - 20 c. - укp.

Запропоновано модель формування соціокультурної компетенції майбутніх судноводіїв, що містить блоки: концептуально-цільовий - мета, завдання, принципи, підходи; змістовий - зміст професійно орієнтованих дисциплін і спецкурсу "Соціокультурні аспекти фахової підготовки майбутнього судноводія"; організаційно-процесуальний - форми, методи та засоби навчання; оцінно-результативний - критерії, показники, рівні та результат. Визначено педагогічні умови реалізації моделі. Уточнено зміст понять "соціокультурна компетенція майбутнього судноводія", "професійна підготовка майбутнього судноводія". Запропоновано структуру та функції соціокультурної компетенції майбутніх судноводіїв. Визначено критерії, показники та рівні сформованості досліджуваної компетенції. Розглянуто програму експериментальної роботи щодо впровадження моделі формування соціокультурної компетенції майбутніх судноводіїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: О4 р(4УКР)3 + Ч481.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Міжнародна інформація: терміни і коментарі : навч. посіб. / Є. А. Макаренко, М. М. Рижков, О. П. Кучмій, О. М. Фролова; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : Центр віл. преси, 2014. - 479 c. - (Міжнар. інформ. відносини). - Бібліогр.: с. 466-473 - укp.

Увагу приділено теоретичним і прикладним питанням міжнародної інформації як складової сучасних міжнародних відносин. Надано тлумачення основних понять міжнародної інформації та розширений коментар до них, проаналізовано сучасні теорії та практику міжнародних інформаційних відносин, подано тематичну антологію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)06 я7 + Ф4(0),04 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фролова О. В. 
Етнічні стереотипи в комунікативному полі особистості : монографія / О. В. Фролова; Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : БДПУ, 2014. - 135 c. - Бібліогр.: с. 120-135 - укp.

Викладено результати аналізу літератури з досліджуваної проблеми, узагальнено підходи до осмислення функціонування етнічних стереотипів у процесі міжетнічного спілкування. Обгрунтовано теоретичні засади вивчення комунікативного поля особистості, проаналізовано чинники його структурування, зокрема вплив етнічних стереотипів. Запропоновано теоретичну модель комунікативного поля особистості, що містить три рівні: інтимно-особистісний, професійно-діловий та соціально-рольовий. Описано емпіричне дослідження, розкрито його процедуру, обгрунтовано комплекс застосованих методів і прийомів. Розкрито результати вивчення авто- та гетеростереотипів у процесі структурування комунікативного поля особистості в міжетнічній взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю958

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фролова О. В. 
Феномен організаційної ідентичності: поняття, структура та засади формування / О. В. Фролова // Психол. перспективи : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 21. - С. 248-257. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати теоретичного аналізу проблеми організаційної ідентичності. Висвітлено особливості операціоналізації поняття зарубіжними та вітчизняними науковцями, розкрито структурно-функціональні особливості досліджуваного конструкту, етапи та фактори формування, наслідки розвитку організаційної ідентичності для установи та працівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.02

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Оленица В. В. 
Особенности психологической подготовки спортсменов-пауэрлиффтеров / В. В. Оленица, О. А. Фролова // Наука і освіта. - 2013. - № 4. - С. 162-165. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Отмечено, что основу психологической подготовки атлета составляет вера в свои возможности. Рассмотрены особенности тактической подготовки спортсмена к соревнованиям, связанные с его психологическим состоянием. Сосредоточено внимание на психологии женщин-пауэрлифтеров, их мотивации для занятий этим видом спорта, а также трудностях психологического характера, с которыми они сталкиваются. Прослежено, что основные психологические проблемы женщин-спортсменов связаны с противодействием и непониманием со стороны ближайшего окружения, «возрастной» проблемой, возникающей при завершении спортивной карьеры, а также нервным перенапряжением во время соревнований. Отражены также психологические проблемы детского и юношеского пауэрлифтинга, основными из которых являются процессы изменения личности, происходящие во время взросления, а также психологические перегрузки.

Зазначено, що основу психологічної підготовки атлета складає його віра у свої можливості. Розглянуто особливості тактичної підготовки спортсмена до змагань, пов’язані з його психологічним станом. Зосереджено увагу на психології жінок-пауерліфтерів, їх мотивації до занять цим видом спорту, а також труднощах психологічного характеру, з якими вони стикаються. Простежено, що основні психологічні проблеми жінок-спортсменів пов’язані з протидією та нерозумінням збоку найближчого оточення, «віковою» проблемою, що виникає після завершення спортивної кар’єри, а також нервовим перенапруженням під час змагань. Відображено також психологічні проблеми дитячого та юнацького пауерліфтингу, основними з яких є процеси трансформації особистості, що відбуваються під час дорослішання, а також психологічне перевантаження.

Noted that the basis of psychological training of the athlete is the belief in his abilities. Considered features of the tactical athlete training for a competition related to his psychological condition. Focused on the psychology of women powerlifters, their motivation for practicing this sport, as well as psychological difficulties that they face. Traced that major psychological problems of women athletes are related to opposition and misunderstanding from the immediate environment, "age" problem encountered in end to his sports career, as well as nervous tension during the competition. Also reflected the psychological problems of children and youth powerlifters, most important of which are the processes of personality changes that occur during maturing, as well as psychological overload.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.266.154.515

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Фролова О. В. 
Етнічні стереотипи як чинник структурування комунікативного поля особистості : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / О. В. Фролова; Ін-т соц. та політ. психології НАПН України. - К., 2013. - 16 c. - укp.

Розкрито зміст поняття "комунікативне поле особистості". Запропоновано його теоретичну модель, визначено особливості впливу етнічних авто- і гетеростереотипів на його структурування. Зафіксовано вплив стереотипів, об'єднаних у категорію "ефективність - неефективність", на структурування комунікативного поля особистості на інтимно-особистісному, професійно-діловому та соціально-рольовому рівнях. Стереотипи "доброзичливість - недоброзичливість" діють переважно на інтимно-особистісному, а "порядність - непорядність" - на професійно-діловому рівні. Розроблено тренінг з усвідомлення та зміни етнічних стереотипів, у результаті якого досягнуто позитивні зрушення у структуруванні комунікативного поля учасників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.3 + Ю958 + Ю953.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Олениця В. В. 
Особливості творчого підходу викладача фізичного виховання до організації занять у вищих гуманітарних навчальних закладах / В. В. Олениця, О. Я. Лисецька, О. О. Фролова // Наука і освіта. - 2012. - № 2. - С. 74-77. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено роль творчого підходу в педагогічній діяльності викладача фізичної культури, спрямованої на формування у студентів стійкої мотивації до занять з фізичного виховання в контексті актуалізації гуманних відносин між педагогом і студентами. Зроблено теоретичний аналіз механізмів творчої діяльності, зокрема модифікаційного, комбінаторного, радикального. Окреслено шляхи забезпечення гуманних взаємовідносин у навчальному процесі ВНЗ, виокремлено форми, методи та прийоми гуманного спілкування суб'єктів педагогічного процесу. Констатовано ефективність творчого підходу викладача до формування гуманних відносин як однієї з пріоритетних умов організації навчального процесу.

Рассмотрена роль творческого подхода к педагогической деятельности преподавателя физической культуры, направленная на формирование у студентов устойчивой мотивации к занятиям по физическому воспитанию в контексте актуализации гуманных отношений между педагогами и студентами. Сделан теоретический анализ механизмов творческой деятельности. Определены пути обеспечения гуманных взаимоотношений в учебном процессе ВУЗ. Выделены формы, методы и приемы гуманного общения субъектов педагогического процесса. Констатирована эффективность творческого подхода преподавателя к формированию гуманных отношений как одного из приоритетных условий организации учебного процесса.

The article analyzes the role of creative approach to pedagogical activity of physical training teachers, the activity being aimed at forming students' stable motivation to physical training classes. This motivation is based on humane relations between teachers and students.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4УКР) п91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тараріко О. Г. 
Адаптація системи моніторингу грунтів до проекту рамкової Грунтової Директиви ЄС та Ради Європи / О. Г. Тараріко, О. М. Фролова, В. О. Греков, В. М. Панасенко // Агроекол. журн.. - 2012. - № 2. - С. 54-57. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто питання адаптації системи моніторингу грунтів в Україні до проекту рамкової Грунтової Директиви ЄС та Ради Європи щодо охорони грунтів від деградації та забруднення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пономарьов О. С. 
Етика соціального управління : навч. посіб. / О. С. Пономарьов, С. О. Завєтний, І. В. Карпенко, С. М. Пазиніч, О. В. Фролова; ред.: О. С. Пономарьов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 179 c. - Бібліогр.: с. 175-179 - укp.

Наведено основні поняття моралі, моральності та етики як феноменів культури, розглянуто їх сутність і призначення. Обгрунтовано тезу, що обов'язковим атрибутом професійної діяльності сучасного керівника має бути етика управління як невід'ємна частина управлінської культури. З системних позицій визначено місце етики в структурі наук про соціальне управління. Доведено необхідність здійснення цього управління на чітких принципах ділової етики як неодмінної умови забезпечення належної ефективності організації спільної діяльності людей та управління нею. Визначено шляхи та методи формування моральнісної культури майбутніх фахівців у системі їх професійної підготовки, роль педагогічної етики. Показано, що оволодіння кожним керівником нормами та принципами етики та їх неухильне дотримання забезпечує можливість максимальної узгодженості цілей та інтересів працівника й організації, індивідуальних прагнень і соціальних потреб. Зроблено висновок, що роль етики управління виходить за межі конкретної фірми, підприємства чи організації та набуває загальносуспільного значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю751.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768742 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського