Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ХОЛЯВК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 88
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Коссак О. 
Криптування з використанням еліптичної кривої / О. Коссак, Я. Холявка. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто криптосхему, засновану на протоколі Діффі - Геллмана для кільця Zp та групи точок еліптичної кривої Вейєрштрасса. Запропонований алгоритм має достатній рівень безпеки за невеликих обчислювальних затрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/прикл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мильо О. 
Сумісні наближення значень еліптичних функцій Вейєрштрасса та Якобі / О. Мильо, Я. Холявка. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Нехай p(z), sn z - алгебрично незалежні еліптичні функції Вейєрштрасса та Якобі з алгебричними інваріантами та еліптичним модулем, (2w1,2w3) і (4K,2iK') - пари основних періодів p(z), sn z. Одержано оцінку сумісного наближення p(4K), sn 2w1.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/прикл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Холявко В. В. 
Механічні властивості та конструкційна міцність матеріалів : підруч. для студентів, які навчаються за спец. 132- Матеріалознавство / В. В. Холявко, І. А. Владимирський; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2023. - 269 c. - Бібліогр. в кінці тем - укp.

Розглянуто поведінку матеріалів під навантаженням у процесі їх деформування та руйнації. Пояснено основні закони пружної та пластичної деформації, руйнування, окрихчення матеріалів унаслідок дії конструкційних факторів. Описано механізми пластичної деформації та руйнування. Окреслено причини зміни рівня міцнісних характеристик матеріалів у конструкції й показано шляхи їх покращення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.2 я73-1 + В251.1 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868668 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фізичне виховання. Самостійні заняття фізичними вправами та здоровий спосіб життя : навч. посіб. / уклад.: І. М. Блащак, В. М. Завійська, І. І. Баховський, Л. В. Лукасевич, Ю. С. Холявко, В. І. Кулаєв; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2023. - 199 c. - Бібліогр.: с. 190-193 - укp.

Представлено навчальний посібник, в якому висвітлено теоретичні аспекти основ спортивно-туристичного орієнтування, розкрито різноманітні форми і методи орієнтування на місцевості, викладено основні засади впровадження орієнтування у практику туристичного та спортивного руху, пояснено механізм формування засобами орієнтування життєво важливих для людини умінь і навичок. Призначено для здобувачів вищої освіти денної га заочної форм навчання спеціальності 242 "Туризм" Львівського торговельно-економічного університету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.01 я73 + Ч511.172.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Розвиток ринку фінансових послуг в умовах становлення цифрової економіки : колективна монографія / О. В. Попело, А. Г. Самойлович, І. О. Хоменко, І. В. Горобінська, О. В. Брага, М. В. Дубина, А. О. Кравченко, О. Л. Пластун, А. С. Артеменко, І. О. Макаренко, І. В. Садчикова, В. С. Садчиков, М. В. Дубина, Н. М. Чийпеш, Н. С. Осторовська, С. І. Ткаленко, В. В. Тіпанов, Н. І. Холявко, М. О. Колоток, В. В. Боженко, А. Д. Кільдей, В. П. Ільчук, Т. О. Шпомер, А. М. Шпомер, О. Л. Тоцька, О. В. Шишкіна, О. М. Кальченко, І. А. Борисенко; ред.: М. В. Дубин; Національний університет "Чернігівська політехніка". - Чернігів : НУ "Чернігів. політехніка", 2022. - 289 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Досліджено особливості становлення та розвитку цифрової економіки, теоретико-методологічні та практичні засади розвитку ринку фінансових послуг, роль інформаційно-комунікаційних технологій у розвитку ринку фінансових послуг, проблеми цього ринку в період трансформаційних зрушень національної економіки. Значну увагу приділено поведінковим аспектам розвитку ринку фінансових послуг у цифровій економіці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295 + У010.242.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Попело О. В. 
Світові тенденції диджиталізації ринку фінансових послуг / О. В. Попело, Н. І. Холявко, А. В. Тарасенко // Бізнес Інформ. - 2022. - № 4. - С. 58-64. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено світові тенденції диджиталізації ринку фінансових послуг. Виокремлено й охарактеризовано основні компоненти пришвидшення темпу зростання інформаційних змін у сфері фінансових послуг на основі диджиталізації. На основі розуміння того, що процес диджиталізації є прогресивним, досліджено його еволюцію, у межах якої виділено три етапи його розвитку. Виявлено провідні фактори розвитку диджиталізації ринку фінансових послуг, серед яких передусім треба зазначити такі, як підвищення рівня інвестування в розвиток фінансових технологій та інновації, поширення електронної комерції на основі застосування безготівкових розрахунків, перехід до обслуговування, спрямованого на потреби клієнтів, та підвищення рівня фінансової інклюзії тощо. Також сформульовано наслідки цифровізації ринку фінансових послуг: комп'ютеризація структурних складових ринку фінансових послуг і формування його фінансового цифрового простору; спрямованість фінансової діяльності на застосування новітніх цифрових технологій; створення головних елементів інформатизації інфраструктури ринку фінансових послуг та інші. На основі з'ясування впливу на ринок фінансових послуг інноваційно-інформаційних технологій, які мають відношення до глобальної мережі, сформовані провідні світові тенденції його диджиталізації. Доведено, що диджиталізація є сучасним напрямом формування та розвитку ринку страхових послуг, який включає в себе технологічні інновації в поєднанні з інформаційно-комунікаційними системами, служить підвищенню якості обслуговування як діючих, так і потенційних споживачів фінансових установ. Визначено, що формування реального цифрового суспільства та новітнього цифрового простору, що спираються на застосування різних диджитал-технологій, є основними чинниками, які позитивно впливають на розвиток диджиталізації на ринку фінансових послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Попело О. В. 
Вплив інноваційно-інформаційних технологій фінансових установ на трансформацію фінансової поведінки домогосподарств / О. В. Попело, Н. І. Холявко, М. В. Дубина, А. В. Тарасенко // Проблеми економіки. - 2022. - № 1. - С. 105-112. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Виявлено зміну фінансової поведінки домогосподарств і проведено її аналіз внаслідок застосування інноваційно-інформаційних технологій фінансовими установами. Розглянуто провідні інноваційні технології у фінансовій сфері, окреслено напрями їх застосування з позиції домогосподарств. Виявлено й охарактеризовано переваги, нові та (або) додаткові можливості, які з'являються у домогосподарств від використання фінансовими установами інноваційно-інформаційних технологій. Доведено, що для досягнення успіху на фінансовому ринку фінансові установи повинні швидко адаптуватися до змін у потребах споживачів та оперативно відповідати на клієнтські запити та побажання. Досліджено, що фінансовий ринок сьогодні стає більш сегментованим, його учасниками стають нові групи клієнтів, які донедавна не були пріоритетними для фінансових установ - домогосподарства з низьким рівнем доходу, молодь і підлітки, люди пенсійного віку. Доведено, що в умовах активізації та поширення фінансових технологій, домогосподарства отримують не тільки можливість долучитися до нових, розроблених для них, фінансових продуктів, послуг та інструментів, а і до нових методів, підходів, форм їх обслуговування, комунікації, взаємодії, що приводять до позитивних наслідків (стратегічного соціально-економічного ефекту). Обгрунтовано залежність успішності запровадження інноваційно-інформаційних технологій від готовності клієнтів користуватися ними завдяки володінню необхідними знаннями, вміннями, навичками, а також здатність їх компетентно й успішно застосовувати. З урахуванням факторів, які сприяють і стримують використання інноваційних технологій домогосподарствами, та таких, що впливають на їх застосування фінансовими установами, виокремлено й окреслено основні трансформації фінансової поведінки домогосподарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У010.295.7 + З970.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Холявко Н. 
Тенденції диджиталізації світового ринку фінансових послуг / Н. Холявко, А. Тарасенко, М. Колоток // Наук. вісн. Полісся. - 2022. - № 1. - С. 124-142. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

В умовах Industry 4.0, стрімкої глобалізації, зростання конкуренції на ринку фінансових послуг і входження на нього потужних іноземних банків, утримання конкурентних позицій вимагає оперативної адаптації до мінливих зовнішніх викликів і запитів споживачів. Актуалізується необхідність пошуку інноваційних форм діяльності, що в період диджиталізації передбачає імплементацію інформаційних технологій у роботу фінансових установ. Мета статті - визначення головних тенденцій диджиталізації на світовому ринку фінансових послуг. Для досягнення поставленої мети використано методи компаративного аналізу, синтезу, систематизації та наукового абстрагування. Визначено головні переваги, що отримують фінансові установи та споживачі фінансових послуг, від користування такими інформаційними технологіями, як АРІ, великі дані, блокчейн, хмарні технології, штучний інтелект, Інтернет речей. Імплементація сучасних інформаційних технологій у діяльність фінансових установ дозволяє генерувати інноваційні продукти, формувати персоналізовані пропозиції для клієнтів, оптимізувати витрати, прискорити процеси надання послуг, удосконалити менеджмент, зменшити ймовірність настання кіберризиків, залучити нових споживачів та підвищити рівень довіри населення до фінансових установ. Акцент зроблено на необхідності вибудовування партнерської моделі взаємодії фінансових установ із ІТ- та фінтех-компаніями. У висновках зазначено, що стримуючими факторами диджиталізації ринку фінансових послуг України є недостатньо розвинене законодавство, нестача фінансування науково-технічних робіт та інноваційних проєктів, низька цифрова грамотність населення, застаріла ІТ-інфраструктура. Активізація процесів диджиталізації діяльності фінансових установ потребує вагомих інвестицій, розвиненої інноваційної свідомості керівництва й розбудови інформаційної інфраструктури. З-поміж перспективи подальших досліджень виокремлено питання формування ефективних і дієвих механізмів захисту інформаційних систем фінансових установ від кібератак та витоку інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.622.9 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Дубина М. 
Цифровізація ринку фінансових послуг: переваги та ризики для домогосподарств / М. Дубина, Н. Холявко, О. Попело // Наук. вісн. Полісся. - 2022. - № 2. - С. 160-177. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано особливості цифровізації ринку фінансових послуг. Зокрема, виокремлено та систематизовано основні наслідки активного використання інформаційно-комунікаційних технологій банківськими й небанківськими установами для їхнього розвитку, сфери фінансових послуг і національної економіки. Також акцентовано на базових перевагах і недоліках використання таких технологій різними суб'єктами господарювання, насамперед домогосподарствами. Досліджені основні деструктивні наслідки для домогосподарств від цифровізації фінансових послуг. Відповідно проведено обгрунтування впливу цифрових технологій на стан інформаційної безпеки домогосподарств у сучасних умовах тотального використання таких технологій на ринку фінансових послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621 ф + У010.295.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Іжевська О. П. 
Устаткування закладів ресторанного господарства : навч. посіб. / О. П. Іжевська, В. З. Холявка. - Львів : ЛДУФК ім. Івана Боберського, 2022. - 229 c. - Бібліогр.: с. 229 - укp.

Розглянуто будову, принцип дії та правила експлуатації механічного теплового, холодильного та торговельного устаткування. Наведено наукові основи механічного, теплового та холодильного оброблення харчової сировини. Інформацію про сучасні зразки устаткування, що представлені на ринку, подано для навчання, тому в жодному разі її не слід вважати рекламою окремих моделей і торгових марок, або наміром порушення авторських прав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л99-5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Довідник товарознавця і споживача продовольчих товарів : навч. посіб. / М. Т. Бець, Л. І. Богун, Н. Г. Георгіаді, Т. В. Гринько, Т. І. Данько, І. В. Ємченко, А. Г. Загородній, О. В. Князь, С. В. Князь, В. В. Косовська, Г. Й. Лучко, В. П. Мартинюк, В. М. Мацук, О. І. Мороз, Е. І. Плешаков, М. В. Римар, Р. Р. Русин-Гриник, Р. М. Скриньковський, П. М. Скрипчук, Р. А. Слав'юк, О. Ю. Судук, О. П. Тупісь, О. В. Фарат, О. Є. Федорчак, Л. Ю. Холявка, Н. Р. Чорна, О. Є. Шайда, С. Г. Швачко, Р. В. Шуляр, Н. П. Яворська, С. Г. Ягольник; ред.: С. В. Князь; Національний університет "Львівська політехніка" . - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2021. - 795 c. - Бібліогр.: с. 676-704 - укp.

Охоплено ключові категорії та поняття сфери комерційної діяльності й експертизи якості продовольчих товарів. Визначено стандартизацію у сфері експертизи якості товарів. Розглянуто класифікацію і властивості товарів. Зазначено захист прав інтелектуальної власності у сфері комерційної діяльності. Визначено питання пакування і зберігання товарів. Розглянуто питання реалізації і транспортування товарів. Визначено питання експертизи товарів. Охарактеризовано питання торговельно-технологічного обладнання товарознавства вин і сирів. Наведені означення розглянуто відповідно до ДСТУ та ЕО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-9 я2 + У9(4УКР)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Холявко Н. І. 
Світові тенденції діджиталізації банківського сектора / Н. І. Холявко, О. М. Козлянченко // Проблеми економіки. - 2021. - № 2. - С. 217-224. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - визначення світових тенденцій у використанні сучасних інформаційних технологій у банківському секторі, що сформувались під впливом процесів діджиталізації економіки. Діджиталізація є однією з головних тенденцій розвитку світової економіки. Цифрова трансформація стала актуальною для бізнесу у різних сферах економічної діяльності, не оминувши банківський сектор. Початковим етапом діджиталізації банківського сектора прийнято вважати впровадження банківської карти. На сучасному етапі розвитку банки володіють широким інструментарієм діджиталізації діяльності - від виконання офісних операцій, обслуговування клієнтів, управління кредитним портфелем до ризик-менеджменту. Провідні світові банки різної форми власності сьогодні можуть створювати цифрові валюти. Найбільшого поширення у банківському секторі отримали мобільні технології, "великі" дані, блокчейн, "хмарні" технології, штучний інтелект, Інтернет речей. Застосування окреслених технологій надає можливість банкам оптимізувати робочі процеси, зменшити операційні витрати, забезпечити високу швидкість і зручність обслуговування клієнтів, а також генерувати інновації та пропонувати на ринку нові банківські продукти. Діджиталізація надає змогу відстежувати клієнтську базу в режимі реального часу, формувати персоніфіковані набори послуг споживачам, проводити реструктуризацію доходів та управляти кредитними ризиками банку. Зроблено висновок, що діджиталізація є безальтернативним шляхом розвитку сучасного банку. Цифровізація, впровадження інформаційних технологій, створення інноваційних продуктів є визначальними факторами конкурентоспроможності банку на сучасному ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Холявко Н. І. 
Сучасні інформаційні технології в роботі фінансових установ / Н. І. Холявко // Бізнес Інформ. - 2021. - № 5. - С. 152-161. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - визначення й опис сутності інноваційних інформаційних технологій, що сприяють диджиталізації ринку фінансових послуг. Проаналізовано сучасні інформаційні технології (мобільні застосунки, машинне навчання, "хмарні" технології, блокчейн, "великі" дані, штучний інтелект та Інтернет речей). Розкрито не лише сутність і принципи роботи окреслених технологій, а й акцентовано увагу на напрямах їх використання в діяльності фінансових установ. Обгрунтовано, що імплементація інформаційних технологій дозволяє підвищити темпи диджиталізації банків, прискорити процес виведення на ринок і масштабування нових послуг, забезпечити вищу задоволеність клієнтів завдяки оперативному наданню послуг у комфортний для них спосіб і, у підсумку, сприяє диджиталізації сучасного ринку фінансових послуг. Визначено, що, незважаючи на існування низки переваг впровадження інформаційних технологій у роботу фінансових установ, вітчизняні банки достатньо обережно підходять до цього питання. Головними причинами цього є: нестача інвестицій, досвіду і знань; складності в адаптації технологій до певних специфічних банківських операцій та їх узгодження із чинним законодавством; недостатня розвиненість інформаційної й інноваційної інфраструктур; імовірність виникнення технічних помилок в управлінні та при використанні інформаційних технологій. Наголошено, що нині гостро стоїть проблема захисту персональних даних клієнтів, недопущення передачі їх третім особам, гарантування захисту інформаційних систем від зломів і кібератак.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.10-551.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Підготовка озброєння танка Т-64БВ та його модифікацій до бойового застосування : навч. посіб. / Р. І. Сідор, О. І. Дорошев, О. І. Богачьов, Р. Є. Холявка, М. О. Іванченко, В. Ф. Андрющенко, В. І. Кисільов; Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. - Львів : НАСВ, 2021. - 376 c. - Бібліогр.: с. 334 - укp.

Розкрито особливості роботи командирів та екіпажів у процесі вивірки прицілів, приведення озброєння танка Т-64БВ та його модифікацій до нормального бою. Розглянуто методики проведення технічного обслуговування комплексу управління вогнем, комплексу керованого озброєння та регулювання комплексу управління вогнем у випадку підготовки танка до бойового застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц53(4УКР)-331 я73 + Ц541.41 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Холявко Н. І. 
RegTech і SupTech: переваги та напрями використання / Н. І. Холявко, М. О. Колоток, Н. С. Островська // Наук. вісн. Полісся. - 2021. - № 1. - С. 114-126. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Актуальність теми дослідження полягає в тому, що в умовах кардинальних трансформацій фінансового сектору, спричинених стрімкою діджиталізацією, його розвиток неможливий без імплементації інноваційних інформаційних технологій у роботу фінансових установ. Мета статті - дослідження особливостей і перспектив використання технологій RegTech і SupTech фінансовому секторі України. Проблематику діджиталізації фінансового сектору досліджують українські вчені Любіч О., Плескач В., Поліщук Є., Дубина М., Затонацька Т., Поченчук Г. Високий науковий інтерес до піднятої проблематики обумовив появу великої кількості публікацій, що потребують систематизації й комплексного аналізу. Суттєвого поширення набули технології RegTech (регулятивні технології), застосування яких дозволяє привести діяльність фінансових установ у відповідність до встановлених регулятором вимог і чинним законодавством норм. Регулятор та наглядові органи застосовують технології SupTech (наглядові технології), прискорюючи та полегшуючи таким чином виконання адміністративних процесів, збір структурованих і неструктурованих даних та їх аналіз. Наглядові й регуляторні технології базуються на блокчейні, штучному інтелекті, аналітиці великих даних, "хмарних" технологіях та ін. Визначено сутність і переваги впровадження RegTech та SupTech, а також ризики, з якими можуть стикнутись учасники ринку фінансових послуг. До основних віднесено кіберризик, репутаційний ризик, ризик недостатньої технічної оснащеності фінансових установ, ризик недостовірності вхідної інформації, операційні ризики та ін. Перспективами подальших досліджень визначено розробку дієвих технічних рішень для мінімізації ризиків, пов'язаних із використанням технологій RegTech і SupTech.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-551.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Холявкіна Т. В. 
Інтелектуальна система моніторингу та аналізу цукру в організмі людини / Т. В. Холявкіна, В. Є. Мельник // Наукоєм. технології. - 2020. - № 2. - С. 200-208. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Стандартні способи перевірки і моніторингу кількості цукру в крові не дають можливість в повній мірі побачити результати, не полегшують дослідження, та надійність і їх коректність. Під час збору інформації не було знайдено пристроїв, які вміщують в собі високоякісної системи з надійністю (надійність), у прийнятних термінах (швидкість), та комфортності використання (зручність). Розглянуто принципи аналізу та моніторингу рівня цукру в крові людини. Визначено таблиці нормальних показників глюкози для різних вікових груп, включаючи аспекти давності прийому їжі та статусу захворювання. Відповідно до цієї інформації було сформовано алгоритм для визначення нормального показника цукру в крові людини, відносно характеристик які користувач додає на початку роботи програми. Крім того, розглянуто основні аспекти моніторингу, який дає змогу пришвидшити роботу системи. Відповідно до цього розроблено оптимізовану модель даних для збереження інформації про внесений результат користувача та визначено основні типи даних її змінних. Для спрощення, пришвидшення та збільшення надійності було реалізовано алгоритм запису та зчитування змінних елемента. Проведено порівняльний аналіз швидкості запису та зчитування з відповідною програмою "MedM Diabets", який в наочній формі показує результати використання алгоритму для оптимізації роботи програми. Концепція зручного інтерфейсу дає можливість людині без зайвих проблем почати використовувати програмне забезпечення. Екрани додаткової інформації використовуються для більш детального інформування користувача. А використання принципів та алгоритмів спрощення роботи з даними забезпечує оптимальність усієї системи. При цьому концепція простого інтерфейсу, який складається всього з трьох основних компонентів, покращує його швидкість та надійність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Конкурентоспроможність вищої освіти в умовах інформаційного суспільства : колект. монографія : у 2 т. Т. 2. Науково-практичні засади підвищення конкурентоспроможності національної системи вищої освіти / А. В. Жаворонок, Д. Г. Савчук, А. О. Вікнянська, Т. Д. Сіташ, А. О. Крисак, О. М. Грубляк, О. О. Тарасенко, О. І. Панченко, Ю. В. Краснянська, А. В. Карпенко, Г. В. Засоріна, І. А. Семенець-Орлова, І. Б. Скакальська, Т. Н. Шкода, А. О. Клочко, А. О. Гребеник, Х. І. Штирхун, Садчикова, С. П. Деркач, В. В. Деркач, П. Л. Бенескул, Л. О. Загоруйко, Є. О. Плотніков, А. В. Красуля, Є. А. Іванченко, О. Ю. Шагова; ред.: Н. І. Холявко; Чернігівський національний технологічний університет. - Чернігів : ЧНТУ, 2020. - 191 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні та прикладні засади забезпечення конкурентоспроможності національної системи вищої освіти. Досліджено економічні, фінансові, педагогічні й управлінські аспекти розробки та впровадження інтегрованої моделі конкурентоспроможної вищої освіти. Обґрунтовано, що ефективна реалізація заходів з підвищення конкурентоспроможності освітньої системи потребує синхронізації діяльності усіх стейкхолдерів: університетів, учасників освітнього процесу, підприємців, органів державної влади, місцевого самоврядування, неурядових організацій у сферах освіти і науки. Встановлено вплив цифрової революції на систему освіти. Окреслено ринок освітніх послуг, методи та інструменти конкурентної боротьби. Описано стан фінансового забезпечення освіти і науки в Україні та наведено напрями вдосконалення фінансового забезпечення вищої освіти в Україні. Висвітлено інтеграцію бізнесу, освіти та науки як напрям інноваційного розвитку держави та інноваційні підходи до управління якістю вищої освіти. Визначено дуальну форму навчання як умову організації ефективного освітнього процесу в контексті сучасних вимог до професійної підготовки. Розкрито роль практичних аспектів застосування інтерактивних методів для соціально-психологічної та професійної адаптації першокурсників до університетського середовища. Охарактеризовано педагогічні умови функціонування кооперативного навчання та неформальне навчання вчителів англійської мови в процесі професійної підготовки тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.211.5 + Ч481.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358295/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Холявкіна Т. В. 
Система розпізнавання зображень з нейромережевою архітектурою на основі технології глибинного навчання / Т. В. Холявкіна, Я. О. Резаєв, О. О. Харченко // Наукоєм. технології. - 2020. - № 1. - С. 54-66. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Машинне навчання дозволяє отримувати корисну інформацію з необроблених даних, щоб швидко та ефективно вирішувати складні, насичені даними задачі. Як підгалузь штучного інтелекту машинне навчання досліджує вивчення та побудову алгоритмів, які можуть формувати процес навчання та здійснювати прогнозування на основі даних, - такі алгоритми є значно ефективнішими методики використання строго статичних програмних інструкцій. Машинне навчання застосовують в ряді обчислювальних задач, у яких проектування та реалізація явних алгоритмів з належним рівнем продуктивності є складним або взагалі нездійсненним процесом. Глибинне навчання є галуззю машинного навчання, що грунтується на наборі алгоритмів, які моделюють високорівневі абстракції в даних, застосовуючи глибинний граф із декількома обробними шарами, що побудовано з кількох лінійних або нелінійних перетворень. Дослідження в цій області намагаються зробити кращі представлення та створити моделі для навчання цих представлень з великомасштабних немічених даних. Різні архітектури глибинного навчання, такі як глибинні нейронні мережі, конволюційні глибинні нейронні мережі, глибинні мережі переконань та рекурентні нейронні мережі застосовуються в таких областях, як комп'ютерне бачення, автоматичне розпізнавання мовлення, обробка природної мови, розпізнавання звуків та біоінформатика, де вони представляють передові результати в різноманітних задачах. Робота охоплює поняття машинного навчання, глибинного навчання та розпізнавання зображень. Розглянуто конкретний приклад (з поясненням кроків) використання глибинного навчання для побудови системи розпізнавання зображень з нейромережевою архітектурою. Отримана система надає широкі можливості для автоматизації технологічних процесів та підвищення їх ефективності. При цьому концепція системи може бути адаптована відповідно до типу нових задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4 + З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Холявкіна Т. В. 
Web-сервіс потокової трансляції відео / Т. В. Холявкіна, Я. О. Резаєв, О. О. Харченко // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 63. - С. 74-82. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Потокова трансляція - це безперервна передача аудіо- чи відеофайлів від сервера до клієнта. Потокова трансляція відбувається в режимі реального часу, і це більш ефективно, ніж завантаження медіа-файлів. Як і інші дані, що надсилаються через Інтернет, аудіо та відео дані розбиваються на пакети даних. Кожен пакет містить невеликий фрагмент файлу, а аудіо- чи відеоплеєр у браузері на клієнтському пристрої приймає потік пакетів даних та інтерпретує їх як аудіо чи відео відповідно. Під поняттям відеострімінгові сервіси розуміють безкоштовні сервіси, або сервіси на основі передплати, що пропонують онлайн-трансляцію фільмів і телевізійних програм. Платформи потокової трансляції відео дозволяють людям переглядати відео в будь-якому місці та в будь-який час за наявності Інтернет-підключення, або навіть без нього, якщо доступна опція попереднього завантаження. Розглянуто поняття потокової трансляції, потокового медіа та сервісів потокової трансляції відео (відеострімінгових сервісів). Предметом розгляду є реалізація web-сервісу потокової трансляції відео з монолітною архітектурою. Надано обгрунтування вибору типу архітектури та пояснення конкретних деталей реалізації. Сервіс є достатньо гнучким для виконання покладених завдань та має широкі можливості для адаптації під різні апаратні платформи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Холявкіна Т. В. 
Створення веб-форуму при використанні сучасних технологій веб-розробки / Т. В. Холявкіна, Я. О. Резаєв, О. О. Харченко // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 64. - С. 69-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Потреба у комунікації є однією з базових потреб людини, вона формується з прагнення людей до спільноти і співробітництва. Потреба у спілкуванні виступає однією з форм прояву соціальної сутності людини. Інтернет-форуми як один з засобів комунікації XXI ст. задовольняють одну з базових категорій потреб споживачів. Під поняттям Інтернет-форум розуміють сайт для дискусій, де люди можуть вести розмови у формі розміщених повідомлень. Форуми можуть бути присвячені програмному забезпеченню, автомобілям, футбольній команді тощо. Textboard - це простий вид веб-форуму, який не потребує реєстрації. Textboard були винайдені в Японії, але вони залишаються відносно невідомими поза нею на відміну від Imageboard, який дозволяє розміщення зображень, часто поряд із відповідним текстом та обговоренням та набув значної популярності в усьому світі. Стаття охоплює поняття веб-форуму, Textboard, Imageboard. Розглянуто конкретний приклад реалізації веб-форуму з використанням веб-фреймворку Laravel та мови програмування PHP. Надано опис архітектури сервісу та пояснення деталей реалізації. Отриманий продукт є гнучким, легко масштабованим та може бути адаптований відповідно до нової концепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського