Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРНИШЕВИЧ$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Чернишевич О. В. 
Становлення та розвиток інституту президентства в Україні (1991 - 2006 рр.): історичний аспект : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Чернишевич; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 16 c. - укp.

Досліджено аспект стосовно інституту президентства в Україні у період 1991 - 1 січня 2006 рр. З використанням певних джерел вивчено передумови його виникнення та процес становлення. Висвітлено етапи розвитку даного інституту та їх характеристику. Проаналізовано зміни, які відбувалися у певні періоди, з'ясовано їх переваги та недоліки у контексті тогочасної політичної ситуації. Розглянуто протиріччя між гілками влади та їх вплив на еволюцію інституту президентства. Проаналізовано причини проведення політичної реформи у контексті функціонування інституту. З'ясовано дії Президента України у сфері внутрішньої політики держави та проведення ним реформ. Досліджено зовнішньополітичну діяльність керівника держави у контексті становлення України на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чернишевич Н. І. 
Масове народне свято як культурно-мистецьке дійство в Україні (друга пол. XIX - поч. XX ст.) : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Н. І. Чернишевич; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Досліджено масові народні свята другої половини XIX - початку XX ст. Означений період яскраво відображає зародження нових концептів і художніх форм масового народного свята як культурно-мистецького дійства в Україні. Вперше здійснено комплексний аналіз сільських і міських свят, а також досліджено еволюцію календарної святкової обрядовості як джерела традиційних свят українців. Уточнено та конкретизовано функції та класифікацію свят. Доведено, що зі святом тісно пов'язані такі специфічні явища культурного життя, як звичаї, обрядові комплекси, вчинки, речі, символи, норми громадського та родинного побуту, товариського спілкування, словесні формули та жести, святкові магічні дійства, ворожіння, ігри, забави. Охарактеризовано масове народне свято як складний діяльнісний феномен, який оптимізує художню творчість, активізує всі види народного мистецтва, забезпечує оновлення та постійне збагачення традиційних художніх цінностей. З'ясовано, що органічною властивістю масового народного свята є театралізація.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ343(4УКР)53/61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернишевич Н. І. 
Масове видовище: символічний зміст та форми / Н. І. Чернишевич // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2016. - Вип. 23. - С. 112-117. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розкрито символічний зміст масового видовища, наведено його форми, зокрема форми комунікаційних масових видовищ, художньо-естетичні принципи яких визначаються їх взаємодією з глядачами: свято, карнавал, балаган та ін. З'ясовано сутність понять "культ", "ритуал", звернено увагу на взаємозв'язок ритуалу та гри. Розглянуто характерні ознаки свята, його культовий смисл; специфіку карнавалу, балагану, театралізованого тематичного обрядового дійства, театралізованої вистави. Відзначено, що всі названі форми сучасного масового видовища є як самостійними жанровими одиницями, так і синтетичними формами в залежності від тематики і соціального призначення цього видовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ343-064

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського