Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧМИХУН$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ЄВГЕНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Чмихун В. О. 
Економічні можливості адаптації малоефективних вугільних шахт до ринкових умов : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.06.01 / В. О. Чмихун; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2005. - 20 c. - укp.

Розкрито суть поняття "ефективність роботи шахти". Удосконалено механізм аналізу поведінки малофеективного підприємства за умов перехідної економіки, а також взаємостосунків з посередницькими структурами, що визначають політику шахти. Запропоновано економіко-математичну модель розподілу інвестицій у часі та залежно від обсягу коштів, що враховує стан кожної шахти за технічним, економічним рівнем і ступенем забезпеченості запасами. Розроблено економіко-математичну модель адресного інвестування простого відтворення, особливістю якої є інтерпретація виробничої діяльності, що визначається рівнем економічної діяльності та надійності, у мінімізацію дотаційного процесу завдяки збалансованості цін і з урахуванням цінності вугілля, що видобувається. Розвинуто механізми визначення межових параметрів шахт і доцільності подальшого зниження рівня гірничих робіт. Базуючись на визначенні комплексного показника, що враховує економічну надійність шахт та цінність запасів коксівного вугілля, розвинуто форми інтеграції щахтного фонду Центрального району до нових синергічних виробничих систем типу "вугілля - кокс - метал" для стабілізації видобування, інвестиційної та цінової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА334925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чмихун С. Є. 
Соціальне знання в інформаційно-комунікативному просторі сучасного суспільства : автореф. дис... канд. філософ. наук / С. Є. Чмихун; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. - Х., 2008. - 18 c. - укp.

Досліджено проблеми суті, специфіки та місця соціального знання у сучасному суспільстві. Розглянуто теоретичні інтерпретації природи соціального знання, тенденції йго застосування, надано компаративний аналіз наявних концепцій. Визначено структурні компоненти соціального знання та виявлено його функціональну спрямованість. З'ясовано нормативно-регулятивну атрибутивність соціального знання та його ціннісно-смислову змістовність. Показано неоднозначну наявність соціального знання у продукції мас-медіа. Соціальне знання висвітлено у аспекті його прикладної значущості. Значну увагу приділено його можливостям впливати на створення прогнозів, бачення суспільства та людини у наступних фазах розвитку та зміни, конструтивно реагувати на ситуації, зумовлені ризиком, і транслювати прийоми оптимізації конфліктних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Копилов В. О. 
Соціально-політичні течії сучасності : навч. посіб. / В. О. Копилов, І. І. Ковальова, Л. А. Лобанова, О. В. Раздіна, В. Б. Селевко, С. Є. Чмихун; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". - Х., 2010. - 184 c. - Бібліогр.: с. 180-182 - укp.

Проаналізовано основні соціально-політичні течії (СПТ) сучасності, зокрема, консерватизм і неоконсерватизм, лібералізм і неолібералізм, соціал-демократію, націоналізм. Увагу приділено релігійно-клерикальним СПТ, фашизму та неофашизму, а також суспільно-політичним течіям України в сучасний період. Подано характеристику ідеології, висвітлено умови й особливості даних течій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.25я73

Шифр НБУВ: ВА736900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чмихун С. Є. 
Соціальні та психологічні підстави діяльності суб'єкта знання в інформаційному суспільстві / С. Є. Чмихун // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2007. - Вип. 2. - С. 125-131. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано проблему, що у новому суспільстві головні активи будь-якого підприємства - це активи інтелектуальні, інформаційні технології дозволяють створити суспільство, яке базується на знаннях. Поняття "засіб виробництва" поступово переходить з предметної сфери у сферу людських стосунків. Нове суспільство вимагає нового звернення до ідеї діалектики рушійних сил, оскільки є необхідним ефективний розподіл економічної та політичної влади. На сьогодні важливим є аналіз нових підстав діяльності людини (в окремому випадку людини - носія соціального знання) за соціальних умов, що змінилися.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*672*148:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Максимов В. В. 
Класифікація алгоритмів боротьби з перевантаженнями / В. В. Максимов, С. О. Чмихун // Наук. зап. Укр. н.-д. ін-ту зв'язку. - 2014. - № 5. - С. 73-79. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано існуючі методи боротьби з перевантаженнями в мережах, що використовують протокол TCP (Transmission Control Protocol) як основний протокол передачі даних, і подальший синтез їх класифікації. Показано, що більшість сучасних алгоритмів є більш універсальними і здатні однаково ефективно запобігати перевантаженням в різних мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Максимов В. В. 
Дослідження алгоритму боротьби з перевантаженнями TCP Veno / В. В. Максимов, С. О. Чмихун // Телекомунікац. та інформ. технології. - 2015. - № 4. - С. 30-36. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано алгоритм боротьби з перевантаженнями TCP Veno в мережах, що використовують протокол TCP в якості основного протоколу передачі даних, і подальшого його вдосконалення. Розглянуто фази роботи алгоритму. Показано, що найбільший внесок в запобіганні перевантаження надає саме фаза мультиплікативного зменшення. Теоретично та практично доведено можливість збільшення пропускної здатності мережі, шляхом зміни параметрів алгоритму.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-016.5 + З970.3-016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Федорович О. Є. 
Моделювання критичних вразливостей у логістиці постачання озброєння та військової техніки в умовах воєнних загроз / О. Є. Федорович, Є. В. Поліщук, Є. К. Чмихун, В. С. Соловйов // Авіац.-косм. техніка і технологія. - 2022. - № 6. - С. 40-49. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вирішено задачу системного характеру, яка пов'язана з моделюванням впливу воєнних загроз на логістичний ланцюг постачання озброєння та військової техніки (запчастини для авіатехніки, боєприпаси для ракетних систем залпового вогню, тощо). Досліджено воєнні загрози, які можуть призводити до логістичних збитків (руйнування: аеродромів, мостів, залізничних та автомобільних магістралей, тощо). Актуальність дослідження пов'язана з системним характером вирішення логістичної проблеми. Виникнення збитків призводить до прийняття превентивних заходів щодо зниження рівня критичних вразливостей (наприклад, злітно-посадкова смуга, наземне обладнання аеродромів, тощо) логістичного ланцюга постачання (наприклад, авіаційний) озброєння та військової техніки, в умовах воєнного стану. Мета дослідження - створення комплексу моделей, що надасть можливість системно проаналізувати послідовність подій, які пов'язані з виникненням воєнної загрози у логістиці постачання озброєння та військової техніки: виникнення воєнної загрози - збудження критичних вразливостей логістичного ланцюга - поява логістичних збитків - формування превентивних дій. Проведено аналіз публікацій і досліджень логістики постачання військових вантажів із виявленням невирішених задач. Створено модель для аналізу критичності вразливостей логістичного ланцюга постачання, за допомогою оцінок військових експертів і планування віртуальних експериментів. Розроблено модель для аналізу причинно-наслідкового ланцюга: воєнна загроза - критична вразливість - збитки, за допомогою якісних оцінок експертів у формі значень лінгвістичних змінних. Використано лексикографічне впорядковування можливих варіантів шляхів постачання озброєння та військової техніки у зону воєнного конфлікту. Це надало змогу обрати раціональний варіант постачання для зменшення можливих логістичних збитків. Створено оптимізаційну модель для зменшення рівня критичності вразливостей у логістичному ланцюгу постачання, що забезпечує мінімізацію збитків. При цьому враховується час, ризики та витрати на проведення превентивних дій в умовах воєнного стану. Сформовано агентну модель для дослідження динамічних процесів просування військових вантажів у логістичному ланцюгу постачання, за допомогою якої імітується виникнення воєнної загрози, збудження критичних вразлиивостей і поява можливих логістичних збитків. Ефективність запропонованого підходу забезпечується системним представленням послідовності подій виникнення воєнної загрози, збудження критичних вразливостей, появи логістичних збитків, що забезпечує прийняття раціональних превентивних дій до запобігання наслідків воєнних загроз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц80 + Ц60(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Філософія : навч. посіб. / О. П. Проценко, Н. Л. Більчук, Л. А. Васильєва, О. І. Гаплевська, С. Є. Чмихун; "Харківський авіаційний інститут", національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського. - Харків : ХАІ, 2021. - 119 c. - Бібліогр.: с. 79-82 - укp.

Розглянуто основні поняття та положення актуальних проблем сьогодення поряд зі стислим екскурсом в історію філософської думки. Запропоновано кілька методичних рекомендацій та вказівок, добірки першоджерел для самостійної підготовки та до практичних занять, теми для реферативних робіт, есе, тести та глосарій основних філософських термінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0 я73 + Ю3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського