Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧУГАЄВСЬКА$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Чугаєвська Л. В. 
Створення та діяльність українських студентських організацій в еміграції (1920 - 1939 рр.) : автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л. В. Чугаєвська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Комплексно досліджено створення та діяльність українських студентських організацій в еміграції (1920 - 1939 рр.). На підставі аналізу історіографії проблеми, залучення архівних документів і матеріалів розкрито форми та методи діяльності українських студентських організацій в еміграції. Проаналізовано процес створення, етапи та специфіку їх організаційної розбудови. Досліджено взаємовідносини між українськими студентськими організаціями в еміграції. Висвітлено культурно-просвітню роботу українського організованого студентсва, а також політичну діяльність студентських організацій, їх співпрацю з міжнародними та студентськими об'єднаннями країн перебування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-7 + Ф75(4=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чугаєвська С. В. 
Інтеграція в молокопродуктовому підкомплексі : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.02 / С. В. Чугаєвська; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти формування інтегрованих структур в молокопродуктовому підкомплексі України, а також на Житомирщині. Визначено механізми взаємовигідних економічних відносин між партнерами під час здійснення інтеграційних процесів в даному підкомплексі, які передбачають організаційне поєднання технологічно взаємозв'язаних між собою видів діяльності для виробництва кінцевої молокопродукції та доведення її до споживача, досягаючи на цій базі вищих економічних результатів. Проаналізовано сучасний стан й економічну ефективність виробництва та переробки молока. Зазначено, що на сучасному етапі розвитку інтеграційних процесів у зазначеному підкомплексі їх особливістю є втрата переробними підприємствами великих постачальників сировини та необхідність у більших масштабах організовувати її заготівлю в особистих селянських господарствах. Відзначено, що невеликі обсяги молока для промислової переробки спричинені недостатнім рівнем організації закупівлі молочної сировини у населення та недосконалим ціноутворенням на молочну сировину. Обгрунтовано методологічні підходи до визначення еквівалентного обміну між товаровиробниками молочної сировини та молокопереробними підприємствами. Запропоновано перспективні напрями розвитку інтеграційних процесів, зокрема для радіоактивно забрудненого регіону Житомирщини, опрацьовано пропозиції щодо удосконалення економічних відносин між галузями підкомплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)306.751.353 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250.0-451.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чугаєвський В. Г. 
Методика викладання соціології : навч. посіб. / В. Г. Чугаєвський, Л. В. Чугаєвська; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова, Ін-т соціол., психології та упр. - К., 2011. - 218 c. - Бібліогр.: с. 181-185. - укp.

Розкрито роль і значення викладання соціології в процесі формування сучасного гуманітарного світогляду студентів. Вивчено нормативно-правові документи, які регламентують орієнтацію навчального процесу у вищій школі. Розглянуто основні компоненти навчального процесу у ВНЗ: методику підготовки та читання лекцій з соціології, підготовку та проведення сімінарських і практичних знань, поточного та підсумкового контролю рівня знань, вмінь і практичних навичок студентів з дисципліни.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чугаєвський В. Г. 
Соціологія педагогіки : навч. посіб. / В. Г. Чугаєвський, Л. В. Чугаєвська; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова, Ін-т соціології, психології та упр. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2012. - 228 c. - Бібліогр.: с. 225-228. - укp.

Розглянуто передумови становлення соціології педагогіки, визначено предмет і завдання, педагогічні аспекти соціалізації молоді в контексті європейської культури. Досліджено історію становлення соціології педагогіки, соціально-педагогічні проблеми соціалізації української молоді. Розкрито основні поняття соціології педагогіки, простежено її зв'язки з суміжними галузевими соціологіями. Висвітлено суть процесу соціалізації особистості, її розвиток і формування. Розкрито проблеми впливу виховання на соціалізацію особистості, охарактеризовано загальні методи виховання особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА754142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чугаєвська Л. В. 
Соціальна адаптація українських студентів-емігрантів (1920 - 1939 рр.) : монографія / Л. В. Чугаєвська; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2012. - 192 c. - Бібліогр.: с. 167-190 - укp.

Здійснено спробу всебічного дослідження створення та діяльності українських студентських організацій в еміграції. Проаналізовано проблеми соціальної адаптації студентів-емігрантів. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, що поглиблюють інформацію про життя української політичної еміграції. Проаналізовано умови виникнення та специфіку розбудови українських студентських організацій. Висвітлено культурно-просвітню роботу українського організованого студентства в еміграції та його роль у розвитку української культури й обстоюванні її досягнень перед світовою спільнотою. Проаналізовано ідейно-політичну діяльність українських студентських організацій. Досліджено співпрацю українських студентських організацій з міжнародними та національними студентськими об'єднаннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-27 + Ч483(4=411.4)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чугаєвська С. В. 
Теоретико-методологічні основи кластерного аналізу регіонів за показником товарності молока / С. В. Чугаєвська // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2014. - Вип. 3. - С. 121-125. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено теоретичні засади кластерного аналізу, проведено кластеризацію регіонів Житомирської області за рівнем товарності молочної сировини з метою виокремлення інвестиційно привабливих територій, покращання якості та конкурентоспроможності вітчизняної молокопереробної продукції. У межах поставленого завдання використано спеціальну статистичну програму SPSS, результати застосування якої свідчать, що дендрограма кластерного аналізу розподілу районів Житомирської області за цим показником повністю збігається з результатами проведених розрахунків. Впровадження кластерного підходу уможливлює вдосконалення роботи заготівельної сфери, зростання обсягів виробництва на підприємствах, покращання якості та конкурентоспроможності вітчизняної молокопродукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЖИТ)306.751.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чугаєвська С. В. 
Статистичні засади інноваційної активності підприємств молокопереробної галузі / С. В. Чугаєвська // Бізнес Інформ. - 2017. - № 4. - С. 199-204. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано статистичні показники інноваційної активності молокопереробних підприємств України та визначено основні пріоритетні напрями покращання даних процесів у галузі. Наголошено, що стратегічним напрямом їх розвитку є відповідність молочної продукції міжнародним стандартам та поліпшення матеріально-технічної бази на інноваційній основі. Наведено статистичний аналіз обсягів виробництва продукції на молочних заводах України, чисельності інноваційно активних підприємств галузі, розмірів витрат і джерел їх фінансування (2010 - 2015 рр.). Враховуючи високі темпи інфляції протягом останніх років та з метою проведення більш точного порівняння, визначено показник величини інноваційних витрат у розрахунку на одне інноваційно активне підприємство галузі у млн грн, у порівняних цінах 2010 р. та в доларах США. Зроблено висновок, що подальший розвиток підприємств має відбуватися на інвестиційно-інноваційній основі. Це можливо за умови вдосконалення податкових, фінансових та інституційних механізмів управління. Необхідно і надалі використовувати досвід країн ЄС щодо проведення економічних реформ, результатом чого має стати створення сприятливого інвестиційного клімату в державі в цілому та в галузі зокрема.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чугаєвська А. В. 
Процесуальний порядок звільнення від відбування покарання : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / А. В. Чугаєвська; Національна академія внутрішніх справ. - Київ, 2020. - 21 c. - укp.

Надано пропозиції по удосконаленню процесуального порядку застосування звільнення від відбування покарання. Досліджено інститут звільнення від відбування покарання та його місце в системі кримінально-правових заходів, визначено та проаналізовано основні етапи становлення цього інституту, види такого звільнення, підстави його застосування, окреслено стадії (етапи) процесуальної процедури звільнення від відбування покарання процесуальний порядок за кожним з видів цього звільнення. Проаналізовано на підставі наукових джерел і нормативно-правових актів процесуальний порядок і встановлено проблемні аспекти застосування умовних та абсолютних (безумовних) підстав для такого звільнення, надано загальну характеристику його процесуального порядку на підставі закону України про амністію або акту про помилування, визначено складнощі, пов'язані із застосуванням змішаних видів звільнення від відбування покарання. Сформульовано пропозиції з удосконалення чинного кримінального процесуального законодавства України шляхом внесення змін і доповнень до чинного Кримінально-процесуального кодексу України щодо порядку та підстав застосування звільнення від відбування покарання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського