Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Череп'юк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Череп'юк О. М. 
Стан місцевого імунітету ротової рідини у дітей дошкільного віку / О. М. Череп'юк // Архів клініч. медицини. - 2016. - № 2. - С. 47-50. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вміст секреторного імуноглобуліну A та лізоциму визначали у 83 дітей дошкільного віку з різним рівнем інтенсивності карієсу. Встановлено, вміст секреторного імуноглобуліну A та лізоциму в ротовій рідині дітей дошкільного віку з віком збільшується. У дітей у різні вікові періоди з високим рівнем інтенсивності карієсу, концентрація секреторного імуноглобуліну A та лізоциму в ротовій рідині значно нижча, по відношенню до дітей з низьким рівнем інтенсивності карієсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Череп'юк О. М. 
Оцінка стоматологічного статусу дітей дошкільних закладів м. Івано-Франківська після застосування імуностимулюючого та полівітамінного препарату в комбінації із глибоким фторуванням / О. М. Череп'юк, Н. І. Смоляр // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 3). - С. 88-91. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мультифакторність карієсу підтверджується показниками інтенсивності та поширеності карієсу тимчасових зубів у дітей Прикарпаття. Висока поширеність (97 %) та інтенсивність (7,1) карієсу зубів у дітей цього регіону зумовлена негативним геохімічним впливом, а саме низьким вмістом у грунті та питній воді йоду, барію, кобальту і, особливо, фтору, усереднений показник якого у питній воді складає 0,86 мг/л, що значно нижче від мінімальної норми. Крім того, серед низки факторів, що впливають на показники ураженості карієсом зубів серед дітей, слід відокремити імунний статус, який займає одне із провідних місць. Так, від рівня секреторною імуноглобуліну A та лізоциму в ротовій рідині, залежить інактивування ферментативної діяльності ряду карієсогенних мікроорганізмів та їх адгезії до твердих тканин зуба. Тому пріоритетним питанням стало дослідження показників ураженості карієсом з метою аналізу їх якісних змін після застосування розробленого лікувально-профілактичного комплексу. Відображено дані, які вказують на позитивну динаміку змін показників ураженості карієсом, а саме: низький рівень інтенсивності; вірогідне зростання відсотка дітей з низькою та середньою активністю карієсу на фоні зниження відсотку дітей з дуже високою активністю карієсу; низький приріст інтенсивності карієсу. Таким чином, у профілактичній групі запропонований ЛПК показує свою високу ефективність, як у безпосередні, так і у віддалені терміни спостереження, позитивно відображаючись на стоматологічному статусі дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.6 + Р733.661

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського