Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Шамрай В. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Шамрай В. В. 
Державно-правові погляди Миколи Міхновського : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. В. Шамрай; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено державно-правові погляди відомого випускника Імператорського університету Святого Володимира, правника, громадсько-політичного діяча Миколи Міхновського. Розглянуто генезис правового та політичного світогляду М. Міхновського й еволюцію його державно-правових поглядів. Досліджено його праці в контексті їх правничого значення та визначено конституційний проект. Висвітлено державний, адміністративний устрій України, права й обов'язки громадян, систему державної влади та самоврядування за конституційним проектом діяча. Досліджено правову спадщину М. Міхновського, його концепцію розподілу повноважень гілок виконавчої, законодавчої та судової влади. Показано основні права та свобода громадян, права на особисту недоторканність, права приватної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Міхновський, М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єрмоленко А. М. 
Ціннісно-нормативне обгрунтування соціальних теорій : [монографія] / А. М. Єрмоленко, Ю. А. Бауман, О. О. Лазоренко, М. І. Надольний, В. В. Шамрай; ред.: А. М. Єрмоленко; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. - К. : Наук. думка, 2013. - 455 c. - (Наук. кн.). - укp.

Досліджено засадничу роль цінностей та норм, зокрема етичних, в обгрунтуванні соціальних наук. Дослідження здійснено через реконструкцію сучасних соціально-філософських парадигм (теорії дискурсу, феноменологічної соціальної теорії, системно-функціонального аналізу, теорії комунікативної дії тощо) і розробку філософсько-методологічних засад для обгрунтування окремих соціальних теорій (соціальної етики, теорії науки та техніки як соціальних інституцій, економічної теорії, теорії держави та права, теорії глобалізації тощо). Розглянуто проблематику співвідношення соціальних цінностей та соціальної теорії у контексті дослідження аксіологічного простору сучасної України. Дослідження зорієнтоване на забезпечення кращого осмислення шляху модернізації українського суспільства в XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шамрай В. В. 
Дитячі та молоді роки Миколи Міхновського, генезис політичного та правового світогляду, перші кроки у громадсько-політичному русі / В. В. Шамрай // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 168-173. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Шамрай В. В. 
Становлення та еволюція державно-правових поглядів Миколи Міхновського, його громадсько-політична і правнича діяльність / В. В. Шамрай // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 38. - С. 216-221. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Шамрай В. В. 
Модерне суспільство: від ліберальної і тоталітарної утопій до мережної соціальності : [монографія] / В. В. Шамрай; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. - Київ : НАН України, 2015. - 305 c. - Бібліогр.: с. 292-305 - укp.

Проаналізовано підвалини організації та життєдіяльності суспільства, обгрунтовані модерною думкою, а також створено на цій основі програми соціально-політичних перетворень та практики їх утілення від доби Ренесансу до сьогодення. У генезі та розгортанні соціального проекту модерну виділено чотири фази. Перша має цілком негативний характер і передбачає світоглядно-релігійне спростування ієрархізованого порядку середньовіччя. Її загальним змістом є секуляризація дійсності, здійснена впродовж доби Ренесансу та Реформації (XVI - середина XVII ст.). Друга - це ліберальна утопія відкритого громадянського суспільства, теоретичну основу якої становить природно-правова парадигма розуміння соціальної дійсності. Третю фазу характеризують - тоталітарні утопії соціалістичного суспільства у двох головних версіях, виразом яких стали комуністична (класово-соціалістична) та фашистська (націонал-соціалістична) ідеології. Четверту фазу задає процес глобалізації, який породжує кризу соціального проекту модерну й окреслює перспективу глобального соціального порядку у вигляді мережної соціальності. Серед провідних соціальних колізій сучасності виокремлено феномен тоталізації суспільств, який властивий і провідним сучасним демократіям (передусім американській).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шамрай В. В. 
Демократична революція і кланово-корпоративна система / В. В. Шамрай // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Філософія. - 2015. - № 4. - С. 55-63. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто соціальну специфіку сучасного українського суспільства. Наголошено його транзитивний характер, через що виникає теоретична проблема створення адекватного філософсько-політичного словника опису української дійсності. Спонтанні посткомуністичні трансформації суспільства призвели до утвердження в Україні кланово-корпоративної системи влади та загальної корпоратизації суспільного життя. Це тягне за собою підпорядкування всіх суспільних процесів та дій інтересам утримувачів влади і власності (причому саме позиція у владі - а не праця, ділова ініціатива, творчість тощо - стає основним режимом й основою здобуття власності). Проаналізовано особливості корпоратизованої соціальності, зокрема специфічний феномен подвоєної (амбівалентної) соціальності. Усе, з чим має справу людина в амбівалентній соціальності, має повсякчас переводитися з режиму видимої "даності" в режим декодованої "справжності" й навпаки. Людина, яка приймає амбівалентну соціальність, за визначенням не є громадянином. Вона не має ні приватної сфери, у якій належить собі; ні публічної сфери, у якій досягає власних цілей в інтеракції з усіма. Такий стан речей призводить до різкого зниження соціальної динаміки й унеможливлює продуктивний розвиток суспільства. Відтак на сьогодні Україна постала перед необхідністю подолання корпоратизації суспільного життя і фактичного перевстановлення суспільства на нових засадах, серед яких чільне місце належить демократичному урядуванню. Сталий і продуктивний ефект може мати лише послідовна боротьба народу за свої права, загальним сенсом якої є демократична революція. На відміну від класичної буржуазно-демократичної революції, спрямованої на зміну соціального устрою та форми власності, сучасна демократична революція бореться проти суспільного симулякру і перетворює декларативний соціально-політичний порядок на дійсний стан речей. Вона спрямована не стільки на структуру суспільства, скільки на режим його існування. У цьому сенсі демократична революція на сьогодні є актуальною не лише для транзитивних суспільств, а й для країн розвиненої демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:філос. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шамрай В. В. 
Конституційне право в умовах глобалізації та міждержавної інтеграції: теоретико-методологічний аспект : монографія / В. В. Шамрай. - Одеса : Фенікс, 2018. - 358 c. - Бібліогр.: с. 302-358 - укp.

Досліджено теоретичні і практичні аспекти впливу глобалізації та міждержавної інтеграції на сучасне конституційне право. Визначено правовий зміст процесів глобалізації і міждержавної інтеграції, співвідношення транснаціонального (глобального) конституціоналізму та конституційного права. Розглянуто теоретико-методологічні засади дослідження впливу процесів глобалізації та міждержавної інтеграції на конституційне право. Наведено онтологічне визначення і співвідношення сучасного конституціоналізму та конституційного права за умови активізації глобалізаційних процесів. Досліджено феноменологію взаємодії конституційного і міжнародного правопорядків, трансформацію та розвиток інститутів і системи конституційного права за умови глобалізації та міждержавної інтеграції, а також вплив даних феноменів на конституційний лад.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Соціально-філософські проблеми модернізації українського суспільства з перспективи європейських цінностей : [монографія] / А. М. Єрмоленко, Бауман, В. В. Шамрай, А. В. Гергун, Д. І. Кірюхін, О. О. Лазоренко, М. І. Надольний, В. О. Нечипоренко, А. Є. Фінько, С. І. Щербак; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди, "Наукова книга", проєкт. - Київ : Наукова думка, 2021. - 435, [1] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Обґрунтовано концепцію модернізації українського суспільства з перспективи ціннісно-нормативної системи Євросоюзу, розкрито універсалістський зміст основних європейських цінностей, таких як ''свобода'', ''справед¬ливість'', ''солідарність'', ''відповідальність'', ''рівність'', ''толерантність'', як регулятив¬ного принципу розвитку модернізаційного потенціалу українського етосу, показано їх інтегративну, орієнтаційну та легітимативну функції у процесі модернізації соціальних інституцій українського суспільства. Рекомендовано для науковців, зокрема викладачів вищої школи, студентів вищих навчальних закладів, державних дія¬чів та всіх, хто цікавиться проблемами практичної та соціальної філософій, соціальної етики і теоретичної соціології.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.933 + Ф3(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шамрай В. В. 
Вплив глобалізації та міждержавної інтеграції на сучасний розвиток конституційного права: проблеми теорії та практики : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / В. В. Шамрай; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 32 c. - укp.

Досліджено вплиу глобалізації та міждержавної інтеграції на модернізацію конституційного права загалом і окремих його інститутів і методології дослідження, висвітленню особливостей формування предмету і принципів конституційно-правового регулювання. Проаналізовано особливості формування предмету та принципів конституційно-правового регулювання за умова активізації глобалізаційних процесів, акцентовано на необхідності конституційно-правового дослідження процесів поступової трансформації конституційного права як галузі. Проаналізовано правову природу транснаціонального (глобального) конституціоналізму, як сучасного феномену суспільно-правової дійсності, що відображає ключові тенденції та детермінанти процесів конституціоналізації міжнародного права та інтернаціоналізації конституційного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дискурсивні практики деліберативної демократії українського суспільства : [колект. монографія] / А. М. Єрмоленко, Ю. А. Бауман, Д. І. Кірюхін, О. О. Лазоренко, М. І. Надольний, В. О. Нечипоренко, В. В. Шамрай, С. І. Щербак; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди, Проєкт "Наукова книга" . - Київ : Наукова думка, 2023. - 348, [1] c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Присвячено дослідженню аргументативного дискурсу як інтелектуального чинника становлення інституцій деліберативної демократії сучасного суспільства, що концептуалізовано такими поняттями, як "дорадча демократія", "демократія дискурсу", "рефлексивний модерн" тощо. Актуальність теми пов’язана з кризою представницької демократії, а також потребою пошуку нових її форм. Дискурс тематизовано як соціально-рефлексивну форму прояснення проблематичних ціннісних орієнтацій суспільства, зокрема досліджено роль громадського дискурсу в легітимації соціальних і політичних практик, норм та інституцій українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського