Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Шевчук В. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шевчук В. В. 
Вплив різних агротехнічних способів догляду на мікрокліматичні умови росту культур сосни звичайної / В. В. Шевчук // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 225-229. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу різних способів догляду (поління, хімічний догляд) у три- і п'ятирічних культурах на зміну вологості, температури грунту та освітленості. Встановлено, що агротехнічні заходи догляду сприяють збереженню вологи у грунті й підвищують освітленість. В умовах посушливого року відмінності між дослідними і контрольними варіантами за вологістю грунту спостерігаються до глибини 150 см. Водночас знищення трав'янистої рослинності призводить до більш інтенсивного нагрівання грунту. В цілому агротехнічний догляд сприяє поліпшенню стану культур сосни та їхньому росту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевчук В. В. 
Геотектоника : Текст лекцій / В. В. Шевчук, А. М. Лисак; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Вид. центр ЛНУ ім. І.Франка, 2000. - 175 c. - укp.

Визначено сутність геотектоніки, методику та основні етапи її розвитку. Розглянуто питання внутрішньої будови і складу Землі, тектонічних рухів та їх класифікацію, тектонічних дислокацій, стосовно зон сучасної активності планети та подільності літосфери, будови внутрішніх областей океанів, областей переходу континент - океан, головних геоструктурних елементів океанів. Висвітлено головні етапи розвитку та загальні закономірності еволюції земної кори. Наведено основні геотектонічні гіпотези.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1 я73-2 + Д39 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бойко Г. П. 
Физико-химические принципы получения латексцементных композиций с неорганическим наполнителем / Г. П. Бойко, В. Ю. Третинник, В. А. Свидерский, М. Н. Витюк, В. В. Шевчук, В. В. Симуров // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 5. - С. 43-46. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто фізико-хімічні принципи синтезу високоміцних латексцементних композицій, наповнених бокситовим (червоним) шламом - відходом глиноземного виробництва. Показано, що завдяки використанню ефекту зниження в'язкості при активації дисперсії в кінці першої стадії процесу структуроутворення з достатньою тривалістю і необхідною інтенсивністю механічних коливань можна одержати високонаповнені в'яжучі системи, які мають комплекс заданих експлуатаційних властивостей. Описано механізм синтезу міцнісних властивостей полімерцементів в ультразвукових полях.


Ключ. слова: латексцементні композиції, ультразвукова обробка
Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.5 + Л719.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шевчук В. В. 
Геометричні основи геологічного картування : навч. посіб. / В. В. Шевчук, Д. В. Кравченко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Обрії, 2007. - 122 c. - укp.

Розглянуто основні поняття про геологічну поверхню та різні способи визначення її елементів залягання. Описано особливості її зображення з використанням стратоізогіпсу, визначення істинної потужності пласта за видами потужності та кутом падіння, побудови блок-діаграм на основі горизонтальної ізометричної проекції. Наведено методи розв'язування задач під час геологічного картування.

Рассмотрены основные понятия о геологической поверхности и разные способы определения элементов ее залегания. Описаны особенности ее изображения с использованием стратоизогипса, определения истинной мощности плат по видам мощности и углу падения, построения блок-диаграмм на основе горизонтальной изометрической проекции. Даны методы решения задач при геологическом картографировании.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д171.81-61я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шевчук В. В. 
Післятравматична гідроцефалія (особливості діагностики, клініки та лікування в різні періоди черепно-мозкової травми у хворих різних вікових груп) : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В. В. Шевчук; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. - К., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертація грунтується на аналізі 193 спостережень хворих з черепно-мозковою травмою (ЧМТ) різного ступеня важкості, ускладненою післятравматичною гідроцефалією (ГЦ). При тяжких формах нейротравми виражені ознаки ліквородисциркуляції, ознаки ГЦ мали місце у всіх хворих за даними клінічних та параклінічних ознак. Післятравматична ГЦ, як нормотензивна, так і гіпертензивна, може розвиватися в різні періоди ЧМТ внаслідок осередкових, дифузних ушкоджень мозку при субарахноїдальних, внутрішньошлуночкових, оболонкових та внутрішньомозкових крововиливах. В гострому періоді травми післятравматична ГЦ виникає як синдром, який значно ускладнює перебіг ЧМТ, а в проміжному та віддаленому періоді як окрема нозологічна одиниця, яка потребує диференційованих методів діагностики та лікування, як медикаментозного, так і хірургічного. Математичні розрахунки залежності сили тиску ліквору на мозок свідчать, що при однаковому тиску вентрикулярного ліквору його тиск на навколишні мозкові структури суттєво збільшується в залежності від об'єму ліквору. Визначено взаємозалежність та стадійність розвитку і регресії пГЦ від локалізації ушкодження мозку, динаміки перебігу гострої ЧМТ різної важкості та процесами стабілізації церебральних функцій у осіб різного віку. Розроблено оптимальну диференційовану лікувальну тактику при післятравматичній ГЦ з використанням хірургічних методик корекції ліквородинаміки в різні періоди травми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.42-37 + Р638.77-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шевчук В. В. 
Механічні основи структурного аналізу : навч. посіб. / В. В. Шевчук, М. В. Лавренюк. - Рівне, 2011. - 79 c. - укp.

Розглянуто основні питання механіки суцільних середовищ, зокрема, напруження та деформації у точці та зв'язки між ними в різноманітних геологічних середовищах. Подано інформацію про круги Мора, інваріанти тензора, рівняння рівноваги суцільного середовища, закон Гука для анізотропного лінійно-пружного середовища. Увагу приділено проблемам деформації, міцності та реології гірських порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.442 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шевчук В. В. 
Тарифоутворення в системі управління комунальною інфраструктурою на мезорівні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. В. Шевчук; МОНМС України, Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. - Х., 2011. - 21 c. - укp.

Доведено, що чим вищим є рівень якості управління об'єктами комунальної інфраструктури, тим більше величина тарифу відповідає принципам і вимогам до його формування. Запропоновано уточнення поняття "комунальна інфраструктура" та доведено необхідність її розвитку як запоруки розвитку економіки міста. Доведено доцільність удосконалення моделі формування тарифу на послуги комунальних підприємств і запропоновано диференціювання вартості комунальної послуги на дві компоненти: перша - пов'язана з забезпеченням придбання активів виробничого призначення, необхідних для ведення господарської діяльності, друга - з використанням та утриманням у робочому стані майна, що належить територіальній громаді на праві власності, за якою тариф дозволяє поповнення оборотних коштів. З метою якісного управління комунальною інфраструктурою запропоновано порядок і визначено законодавче обгрунтування надання державної послуги "Користування об'єктами міської комунальної інфраструктури" комунальними підприємствами через делеговані повноваження органів місцевого самоврядування в особі виконавчого комітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-866

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Димченко О. В. 
Специфіка управління інноваційним розвитком в контексті просторово-мережної взаємозалежності / О. В. Димченко, В. В. Димченко, В. В. Шевчук // Економіка та упр. п-вами машинобуд. галузі: пробл. теорії та практики. - 2009. - № 2. - С. 46-56. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано визначення сукупного інноваційного потенціалу комунальних підприємств, враховуючи мережевий характер побудови об'єктів просторової системи ЖКГ, а також взаємозалежні складові сукупного інноваційного потенціалу комунальних підприємств з урахуванням існуючих відмінностей їх функціонування. Досліджено значення інноваційного аудиту та культури в інноваційній діяльності підприємства. Висвітлено, що методологічна специфіка управління розвитком ЖКГ, виходячи зі стартових позицій їх інноваційного потенціалу, має важливий аспект просторово-мережної взаємозалежності. Особливий інтерес для регіональних об'єктів представляє мережа як інститут, що визначає правила й умови взаємодії економічних суб'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Єсіна В. О. 
Впровадження інноваційних технологій в систему теплопостачання міст / В. О. Єсіна, В. В. Шевчук // Економіка та упр. п-вами машинобуд. галузі: пробл. теорії та практики. - 2013. - № 2. - С. 53-64. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Охарактеризовано стан підприємств галузі теплопостачання в Україні на основі аналізу техніко-економічних показників розподільчих теплових мереж та середньої собівартості послуги. Увагу приділено розробці послідовності впровадження інновацій в систему теплопостачання міста, в якій визначено перелік інструментів стимулювання інновацій, що залежатиме від учасників процесу модернізації та необхідності використання додаткових ресурсів для здійснення проекту. Запропоновано процедуру вибору інструментів стимулювання впровадження інноваційних технологій з метою енергозбереження як на державному, так і на муніципальному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.353.4-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шевчук В. В. 
Зміни функціонального стану ендотелію, гемокоагуляційної ланки гомеостазу та морфофункціональних властивостей еритроцитів у хворих на неалкогольний стеатогепатит із метаболічним синдромом / В. В. Шевчук, О. І. Федів // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 4. - С. 175-180. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У 128 хворих на неалкогольннй стеатогепатит, асоційований із метаболічним синдромом, досліджено зміни функціонального стану ендотелію, гемокоагуляційної ланки гомеостазу та морфофункціональних властивостей еритроцитів. Встановлено, що в зазначених пацієнтів спостерігається синдром гіперкоагуляції з вираженими змінами загального коагуляційного потенціалу крові на тлі суттєвого зменшення сумарної та ферментативної фібринолітичної активності крові, потенційної активності плазміногена, виснаження внутрішнього механізму активації плазміногена на тлі підсилення неферментативного фібринолізу та порушень морфофункціональних властивостей еритроцитів (суттєвого зменшення індексу деформабельності еритроцитів та збільшення відносної в'язкості еритроцитарної суспензії). Найбільш суттєві гемостазіологічні порушення виявлено у хворих на неалкогольний стеатогепатит, асоційований із класичним метаболічним синдромом та метаболічним синдромом фенотипу артеріальна гіпертензія + абдомінальне ожиріння + порушення толерантності до глюкози/цукровий діабет 2-го типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Свистонюк І. У. 
Новий метод реконструктивно-пластичного відновлення уретри автовенозним трансплантатом / І. У. Свистонюк, В. В. Балицький, С. В. Ковальський, В. В. Шевчук, В. І. Бурденюк // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 3. - С. 224-229. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

На основі проведених експериментальних досліджень на 20 безпорідних собаках запропоновано абсолютно новий, морфофункціонально обгрунтований метод відновлювальної пластики уретри автовенозним трансплантатом із великої підшкірної вени нижньої кінцівки. Завдяки цьому забезпечуються: біологічна сумісність живих тканин, індиферентність автопластичного матеріалу, адекватність тканини, яка пересаджується, за консистенцією, формою, об'ємом, симетричність відновлювального органа, стійкість досягнутого анатомічного та функціонального результату реконструктивної операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.57-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коваленко С. В. 
Застосування розчину Сода-буфер для небулайзерної терапії у пацієнтів пульмонологічного профілю / С. В. Коваленко, В. В. Шевчук // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 2. - С. 15-16. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлено досвід практичного застосування для лікування пацієнтів пульмонологічного профілю небулайзерних інгаляцій вітчизняного препарату - розчину Сода-буфер, який сприяє покращанню дренажної функції бронхів за рахунок збільшення об'єму мокротиння, зниження його кислотності та адгезивності, зменшення в'язкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шевчук В. В. 
Якість життя хворих на неалкогольний стеатогепатит, асоційований з метаболічним синдромом / В. В. Шевчук // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 2. - С. 127-131. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано якість життя у хворих на неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) залежно від фенотипу метаболічного синдрому за допомогою опитувальника SF-36 та виявлено, що метаболічний синдром обтяжує перебіг НАСГ за показниками фізичного та психічного компонентів здоров'я. Обгрунтовано доцільність корекції виявлених порушень за допомогою додавання тивортину до базисної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шевчук В. В. 
Комп'ютерне моделювання силового впливу водних і водно-грязьових потоків на трубопроводи / В. В. Шевчук, В. О. Горбань, О. М. Іванік, М. В. Лавренюк // Геоінформатика. - 2007. - № 4. - С. 80-85. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

To estimate the influence of various types of streams on pipelines, calculation-analytical modules are developed. They allow to assess hydrodynamical load on pipeline's cross section, set within a stream of viscous, viscous-plastic and plastic mediums. A program complex is offered to appreciate the stress-deformed state of the pipeline which has a bending load.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222,0в641.8

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шевчук В. В. 
Реконструкція новітнього тектогенезу Канівського Придніпров'я на основі структурно-морфометричних побудов / В. В. Шевчук, О. М. Іванік, Л. В. Тустановська // Геодинаміка. - 2011. - № 2. - С. 338-340. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Виконано структурно-морфометричні побудови та дослідження рельєфу Канівського Придніпров'я із застосуванням просторового ГІС-аналізу та моделювання. Створено різнорівневі та різнопорядкові гіпсометричні поверхні, аналіз яких дозволив простежити та встановити етапність розвитку рельєфу досліджуваного регіону. Проаналізовано характер еволюції рельєфу впродовж неотектонічного етапу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шевчук В. В. 
Методичні засади моделювання впливу небезпечних геологічних процесів на функціонування трубопровідно-транспортних природно-техногенних систем / В. В. Шевчук, О. М. Іванік, М. В. Лавренюк, В. І. Лавренюк // Геол. журн.. - 2012. - № 2. - С. 66-73. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Разработана методика комплексного анализа состояния геологической среды и количественной оценки влияния опасных геологических процессов на функционирование трубопроводно-транспортных природно-техногенных систем (ПТС) в различных ландшафтно-климатических зонах, состоящая в создании и численном анализе научно обоснованного комплекса взаимосвязанных геологических, геолого-физических, математических и геоинформационных моделей сложных систем на основе средств механики сплошных сред, гидромеханики, гидродинамики, картографического моделирования (ГИС-анализа). Определены методические подходы формализации многофакторных воздействий геологической среды и опасных геологических процессов на функционирование транспортных ПТС. Методика предназначена для прогноза влияния опасных геологических процессов на трубопроводы и предупреждения чрезвычайных ситуаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д492 + И362.087-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шевчук В. В. 
Тектонофизические условия формирования кристаллизационной сланцеватости / В. В. Шевчук, Г. Г. Павлов // Геофиз. журн.. - 2003. - 25, № 5. - С. 76-83. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Показано можливість формування кристалізаційної сланцюватості, вираженої план-паралельною орієнтацією листуватих і таблитчастих мінералів, за різних динамо-кінематичних умов. Поряд з емпірично й експериментально доведеною орієнтацією мінералів перпендикулярно співосьовому стисненню аргументовано можливість виникнення орієнтованих порфіробластів калієвого польового шпату у мігматитових і гранітогнейсових комплексах за умов транстенсії (поєднання схем простого зсуву та додаткового розтягу, нормального до напрямку зсуву). У першому випадку вже існуючі кристали перебудовуються відповідно до принципу Рікке і сланцюватість носить рекристалізаційний характер, у другому - ріст нових порфіробластів відбувається в умовах збільшення об'єму системи мінералоутворення та привнесення відповідних компонентів. Зсувна складова забезпечує рівномірність розтягу та відповідну регулярність порфіробластів калієвого польового шпату. Випереджаюча щодо розтягу кристалізація порфіробластів завдяки кристалізаційному тискові створює локальні поля напруження, які зумовлюють однотипну орієнтацію цих порфіробластів і формування похідної сланцюватості внаслідок орієнтованого росту інших мінералів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шевчук В. В. 
Эволюция полей напряжений при формировании фанерозойских гранитогнейсовых куполов / В. В. Шевчук // Геофиз. журн.. - 2002. - 24, № 6. - С. 220-229. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Геологічні та петроструктурні дослідження гранітогнейсових куполів Східного Забайкалля дали змогу показати формування синметаморфічних елементів структурного парагенезису за різних полів напруження, якісні й кількісні характеристики яких оцінено за допомогою математичного моделювання. Розрахунками встановлено умови виникнення інверсійних полів напружень із субвертикальною позицією траєкторій осей мінімальних стискувальних (розтягальних) напружень. Оцінено динамічні умови формування різних типів структурно-текстурних елементів фанерозойських гранітогнейсових куполів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шевчук В. В. 
Тектонофизические реконструкции на основе предпочтительных ориентировок мегакристаллов полевых шпатов в гранитоидах / В. В. Шевчук, Г. Г. Павлов, Р. В. Кочетов // Геофиз. журн.. - 2005. - 27, № 1 [cпец. вып.]. - С. 55-62. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Обговорено проблему реконструкції палеотектонічних полів напружень і деформацій на базі орієнтацій мегакристалів польових шпатів у гранітоїдних утвореннях. Проаналізовано співвідношення переважних орієнтацій мегакристалів, що виникають під час їх кристалізації, та накладених деформаційних перетворень, а також відповідні методи польових тектонофізичних досліджень. Показано принципові орієнтаційні розбіжності кристалізаційної та деформаційної сланцюватості на ранніх стадіях однотипного простого зсуву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342.16-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Шевчук В. В. 
Напряженно-деформированное состояние системы геологическая среда - трубопровод в условиях криолитозоны / В. В. Шевчук, Е. М. Иваник, В. И. Лавренюк, Н. В. Лавренюк // Геофиз. журн.. - 2008. - 30, № 1. - С. 62-70. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Математично змодельовано та розраховано напружено-деформований стан системи геологічне середовище - трубопровід за умов кріолітозони, що підтверджує істотний вплив геологічного середовища на трубопровідні комплекси. Проаналізовано геологічні фактори та процеси, що порушують динамічну рівновагу у дослідженій природно-техногенній системі. У межах теорії пружності кусково-однорідних тіл розглянуто плоску деформацію матриці із включенням (труба), виконаним із іншого матеріалу. На базі математичної моделі із застосуванням модифікованого методу граничних елементів побудовано числовий алгоритм розв'язку задачі. Попередньо кількісно оцінено геологічні фактори, серед яких найнебезпечнішими є процеси вимерзання та випучування грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського