Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Шиманські З$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Рашкевич Ю.  
Автоматична сегментація та маркірування дифтонгів польської мови / Ю. Рашкевич, Р. Марцишин, З. Шиманські // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 565. - С. 43-46. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано алгоритм автоматичної сегментації та маркірування дифтонгів польської мови для задач перетворення часового масштабу сигналів на основі адаптивного підходу із використанням функцій темпоральних перетворень. На базі експериментальних досліджень мовного сигналу сформовано набір інформативних параметрів для сегментації елементів дифтонгу та правила його маркірування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шиманські З.  
Адаптивні технології перетворення тривалості звуків польської мови : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / З. Шиманські; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2007. - 16 c. - укp.

Розроблено методи й інформаційні технології перетворення тривалості звукових одиниць на підставі притаманних польській мові природних темпоральних закономірностей. Розроблено класифікацію звукових одиниць даної мови для задач перетворення темпу мовлення, для кожного з виділених класів побудовано функції темпоральних перетворень, що дозволяє використовувати адаптивні технології перетворення часової структури мовних сигналів. Запропоновано метод та інформаційні технології автоматичної сегментації та маркування дифтонгів польської мови. Удосконалено метод зменшення рівня зашумленості за конкатенативного синтезу за рахунок мінімізації амплітудних перепадів у синтезованому сигналі на підставі максимізації крос-кореляційної функції між елементарними сегментами мовного сигналу. Запропоновано структуру апаратної реалізації системи перетворення цих сигналів, розроблено спеціалізований програмний комплекс для перетворення тривалості звуків. За результатами дослідження показано, що запропоновані підходи забезпечують розбірливість мовного сигналу не нижчу за 95 % у діапазоні зміни коефіцієнта прискорення/сповільнення 1,0 - 2,5. Удосконалено метод мінімізації амплітудних перепадів, застосування якого дозволяє зменшити енергію шуму, який додатково виникає у мовному сигналі у процесі зміни його тривалості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354559 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського