Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (195)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯРМОЛЮК$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 206
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Живолуп О. М. 
Широкомасштабний скринінг сполук 4-фенілкумаринового та ізофлавоноїдного рядів з використанням мікроорганізмів / О. М. Живолуп, С. М. Ярмолюк, М. М. Гаразд, Я. Л. Гаразд, В. В. Шилін, О. С. Огороднійчук, В. П. Хиля // Биополимеры и клетка. - 1998. - 14, № 6. - С. 553-558. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*801.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кочешев І. О. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 11. Синтез та спектральні властивості нових 2,6-диметил-4-[(3-метил-1,3-бензтіазол-3-іум-2-їл)метилен]-1,4-дигідро-1-піридинієвих гомодимерних ціанінових барвників / І. О. Кочешев, В. Б. Ковальська, С. М. Ярмолюк // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 5. - С. 449-455. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано новий зручний метод синтезу гомодимерів ціанінових барвників за допомогою реакції первинних амінів з пірилієвими солями, що дозволяє отримувати гомодимери з різними за довжиною та хімічним складом лінкерами. Вивчено спектрально-люмінесцентні властивості синтезованих барвників та їх комплексів з нуклеїновими кислотами, а також залежність цих властивостей від довжини та хімічної природи лінкера. Синтезований барвник К6 у комплексі з ДНК продемонстрував підвищення інтенсивності флюоресценції приблизно у 1500 разів, та є перспективним як флюоресцентний зонд для детекції нуклеїнових кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кочешев І. О. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 15. Спектрально-люмінесцентні властивості нових бензотіазолметилен-2,6-диметилпіридинієвих гомодимерних та гомотримерних ціанінових барвників та їхніх комплексів з нуклеїновими кислотами / І. О. Кочешев, В. Б. Ковальська, С. М. Ярмолюк, Б. Акерман, Г. Х. Мацука // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 6. - С. 557-567. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Вивчено спектрально-люмінесцентні властивості нових гомоди- та гомотримерних ціанінових барвників у вільному стані та в присутності нуклеїнових кислот (НК). Досліджені ціаніни продемонстрували підвищення інтенсивності випромінювання приблизно в 1200 разів у комплексах з ДНК та у 800 разів у комплексах з РНК, що робить їх перспективними для використання як флюоресцентних зондів у процесі детекції НК. Висунуто припущення щодо характеру і природи агрегатів вільних барвників та їх комплексів з НК. На основі отриманих даних запропоновано можливі структури агрегатних комплексів барвників у вільному стані та в присутності НК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.12в734.6с3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ярмолюк С. М. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 8. Вивчення ціанінових барвників як флюоресцентних зондів для детекції нуклеїнових кислот / С. М. Ярмолюк // Биополимеры и клетка. - 1999. - 15, № 4. - С. 328-336. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено 19 поліметинових ціанінових барвників із різними гетероциклами як можливих флюоресцентних зондів для гомогенної детекції нуклеїнових кислот у розчині. Досліджено спектрально-люмінесцентні властивості вільних барвників у присутності білка, а також їх комплексів з ДНК і РНК. Було запропоновано модель "в'язкого оточення" для пояснення зростання інтенсивності флюоресценції ціанінових барвників у їх комплексах з нуклеїновими кислотами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112в734.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мельник Л. Е. 
Аграрное предпринимательство и государство / Л. Е. Мельник, П. Н. Макаренко, А. А. Любович. - Д. : Пороги, 1999. - 259 c. - Библиогр.: 94 назв. - рус.

Работа посвящена исследованию аграрного предпринимательства и проблемам его становления в переходной экономике Украины. Предпринята попытка развить теорию предпринимательства с точки зрения проблемы его трансформации в переходной экономике и государственного регулирования рыночной среды при ее становлении и функционировании в аграрном секторе, в частности, раскрываются содержание и специфика государственного регулирования и поддержки сельскохозяйственного производства. Особое внимание уделено возможностям и особенностям формирования предпринимательства в современном агробизнесе, предложены методы развития системы сельскохозяйственного кредита.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 + У9(4УКР)320-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Любовецька І. Й. 
Проблема здібностей та обдарованості у вітчизняній та зарубіжній психології / І. Й. Любовецька // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 1999. - № 432. - С. 222-227. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.220 + Ю937.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Мельник Л. Е. 
Частные хозяйства в аграрном производстве / Л. Е. Мельник, А. А. Любович, Л. Л. Мельник. - Д. : Січ, 1999. - 170 c. - Библиогр.: 65 назв. - рус.

Работа посвящена проблемам частной собственности и частным хозяйствам в аграрном секторе рыночной экономики. Сформулированы основные тенденции в развитии сельского хозяйства. Подчеркивается важная роль государства, которое должно реально обеспечить право свободного выбора каждому члену общества, экономическую и хозяйственную самостоятельность, возможность хозяйствовать отдельно или в коллективе. Подробно анализируется проблема становления частного хозяйствования в Украине, место, роль и перспективы развития семейных подсобных хозяйств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.3 + У9(4УКР)321.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Криворотенко Д. В. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 10. Синтез та спектральні властивості нових бензотіазоло-4-[2,6-диметилпіридинієвих] монометинових ціанінових барвників / Д. В. Криворотенко, В. Б. Ковальська, С. М. Ярмолюк // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 2. - С. 145-152. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

З метою розробки нових флюоресцентних ціанінових барвників для детекції нуклеїнових кислот одержано ряд нових похідних 2,6-диметил-4-(3-метил-3Н-бензотіазол-2-іліденметил)-1-алкіл-піридиній перхлорату. Досліджено спектрально-люмінесцентні властивості синтезованих барвників, їх комплексів з ДНК і РНК та в присутності білка. Вивчено вплив різноманітних функціональних груп у складі піридинієвих монометинових ціанінів на флюоресцентні властивості цих барвників та їх комплексів з нуклеїновими кислотами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112в734.6с3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лосицький М. Ю. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 9. Вивчення спектральних властивостей комплексів ціанінових барвників з ДНК у присутності органічних розчинників / М. Ю. Лосицький, В. Б. Ковальська, С. М. Ярмолюк // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 1. - С. 75-81. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено вплив полярності середовища на спектрально-люмінесцентні властивості монометинових ціанінових барвників та їх комплексів з нуклеїновими кислотами. Показано, що присутність органічного розчинника у водних розчинах барвників та їх комплексів з ДНК призводить до суттєвого зменшення інтенсивності флюоресценції комплексів барвник - ДНК і до зростання інтенсивності власної флюоресценції барвників. Інтенсивність флюоресценції комплексів бромистий етидій - ДНК слабо залежить від природи органічного розчинника, що може бути пояснено з урахуванням інтеркаляційного механізму взаємодії. Для ціанінових барвників, досліджених у роботі, ця залежність є значно сильнішою, що свідчить про значний контакт зв'язаного з ДНК барвника з навколишнім середовищем. Разом з тим взаємодія даних барвників з ДНК не виявила характерної для борозенкової взаємодії специфічності до АТ-ділянок. Припущено, що досліджені ціанінові барвники взаємодіють з ДНК за механізмом "напівінтеркаляції".


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112в734,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лукашов С. С. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 12. Нові монометинові ціаніни на основі 5,6-метилендіоксибензотіазолу та спектрально-люмінесцентні властивості їхніх комплексів з нуклеїновими кислотами / С. С. Лукашов, М. Ю. Лосицький, С. М. Ярмолюк, Ю. Л. Сломінський // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 6. - С. 562-572. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

На базі ядра 5,6-метилендіоксибензотіазолу синтезовано сім нових монометинових ціанінових барвників з гетероциклічними залишками різної геометрії та електронодонорності. Досліджено їх оптичні властивості в присутності ДНК, РНК та білка. Деякі з синтезованих барвників є перспективними об'єктами для подальших досліджень та застосування для аналізу нуклеїнових кислот. Порівняння флуоресцентних властивостей синтезованих барвників та їх аналогів з незаміщеним гетерозалишком бензотіазолу в присутності нуклеїнових кислот дозволило зробити деякі уточнення на моделі напівінтеркаляції монометинових ціанінов у ДНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.231-27 + Е0*725.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Криворотенко Д. В. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 16. Нові флюоресцентні бензотіазоло-4-[2,6-диметилпіридинієві] монометинові ціанінові барвники / Д. В. Криворотенко, В. Б. Ковальська, С. М. Ярмолюк // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 4. - С. 320-326. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Синтезовано нові флуоресцентні зонди для детекції нуклеїнових кислот на базі 2-[1-(5-карбоксипентил)-2,6-диметил-1,4-дигідро-4-пиридиніліденметил]-3-метил-1,3-бензотіазол-3-ій перхлорату. Досліджено спектральні властивості отриманих сполук та їх комплексів з нуклеїновими кислотами. Вивчено вплив функціональних замісників у молекулі барвника на його взаємодію з нуклеїновими кислотами. Отримані результати показали, що введення спиртових груп та акридинового фрагмента до молекули ціаніну покращує його властивості як флюоресцентного зонда для детекції нуклеїнових кислот.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112 + Г263.231-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Ярмолюк С. М. 
Білки та ціанінові барвники. 1. Несиметричний карбоціаніновий барвник 14К - новий флюоресцентний зонд для гомогенного визначення білків у розчині / С. М. Ярмолюк // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 3. - С. 236-239. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено взаємодію карбоціаніну 14К (6,8-діетил-7-[Е-3-(8-етил-7,8-дигідро-[1,3]-тіазоло-[4',5',3,4], бензо-[d]-[1,2,3]-тіодіазол-7-іліден)-1-пропеніл]-6Н-імідазоло-[4',5',5,6]-бензо-[d]-[1,2,3]-тіодіазол-8-ій йодид) з чотирма білками в нативному і денатурованому станах. Встановлено, що барвник 14К має різну величину зростання інтенсивності флюоресценції у присутності цих білків у нативному стані. Під час взаємодії з денатурованими білками квантовий вихід флюоресценції 14К підвищується на 25 - 40 % відносно інтенсивності флюоресценції комплексів 14К з нативними білками. Запропоновано можливий механізм для пояснення збільшення інтенсивності флюоресценції 14К у разі взаємодії з білками та нуклеїновими кислотами. Вивчено вплив присутності різних речовин на інтенсивність флюоресценції 14К.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.3в734.6с3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Огульчанський Т. Ю. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 14. Спектральні особливості деяких монометинових бензотіазолових ціанінових барвників та їхньої взаємодії з ДНК / Т. Ю. Огульчанський, В. М. Ящук, С. М. Ярмолюк, М. Ю. Лосицький // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 5. - С. 345-355. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено поглинання та флюоресценцію розчинів монометинових бензотіазолових ціанінових барвників тіазолового оранжевого (ТО), Cyan 40 та Cyan 13 у широкому діапазоні концентрацій за наявності та відсутності ДНК. Встановлено, що в спектрах поглинання та флюоресценції розчинів досліджуваних барвників без ДНК спостерігаються смуги як молекулярного поглинання та флююресценції, так і поглинання та флюоресценції агрегатів молекул барвників, причому pi-електронна система агрегатів зазнає перебудови після поглинання. Показано, що у випромінюванні розчинів розглянутих барвників за присутності ДНК домінує власна флюоресценція молекул барвників, значний квантовий вихід якої пов'язаний з фіксацією молекули барвника на молекулі ДНК. Виявлено концентраційне гасіння цієї флюоресценції, що супроводжується появою нової смуги в поглинанні. У зв'язку з цим висловлено припущення про утворення агрегатів, які складаються з вільних молекул барвника та молекул барвника, зв'язаних з ДНК. На підставі отриманих даних зроблено висновок про неприйнятність застосування моделі повної інтеркаляції до взаємодії молекул досліджуваних барвників з ДНК та про можливу їх напівінтеркаляційну взаємодію з ДНК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1 + Г461.315:632.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Томачинський С. М. 
Комбінаторний підхід до синтезу нових 6-аза аналогів урацилу та тиміну / С. М. Томачинський, С. С. Огняник, С. М. Ярмолюк // Биополимеры и клетка. - 2000. - 16, № 5. - С. 436-442. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Ярмолюк Г. І. 
Ботанічна та ембріологічна характеристика iStevia rebaudiana/i Bertoni (Asteraceae) / Г. І. Ярмолюк, В. О. Білоус, Л. П. Перфільєва, Л. А. Січкар // Укр. ботан. журн. - 2000. - 57, № 3. - С. 321-327. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Ключ. слова: стевія, квітка, тичинки, зав'язь, насіннєвий зачаток, зародковий мішок, насіння, живильне середовище, стевіозид
Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Лукашов С. С. 
Взаємодія ціананових барвників з нуклеїновими кислотами. 23. Комп'ютерне моделювання "напівінтеркаляційної" взаємодії монометинових ціанінових барвників з GCTA:TAGC-фрагментом ДНК / С. С. Лукашов, Г. О. Качковський, С. М. Ярмолюк, Г. Х. Мацука // Біополімери і клітина. - 2001. - 17, № 4. - С. 331-336. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112:Г642.2в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Костенко О. М. 
Білки та ціанінові барвники. 2. Застосування реакції пірилієвих барвників з амінами для ковалентного мічення амінокислот і пептидів / О. М. Костенко, С. Ю. Дмітрієва, С. М. Ярмолюк // Біополімери і клітина. - 2001. - 17, № 1. - С. 80-84. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано новий амінореактивний пірилієвий барвник для кон'югації з вільними аміногрупами білків. Досліджено реакційну здатність 11 амінокислот з різними бічними функціональними групами у триетиламонійацетатному і карбонат-бікарбонатному буферах. Здійснено кон'югацію з модельним пептидом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.231 + Е0*111.3-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лукашов С. С. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 7. Карбоціанінові барвники, заміщені в поліметиновому ланцюзі, як можливі зонди для флюоресцентної детекції нуклеїнових кислот / С. С. Лукашов, М. Ю. Лосицький, Ю. Л. Сломінський, С. М. Ярмолюк // Біополімери і клітина. - 2001. - 17, № 2. - С. 169-177. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Для розширення сфери застосування карбоціанінових барвників для гомогенної флюоресцентної детекції нуклеїнових кислот (НК) запропоновано використовувати барвники, заміщені у поліметиновому ланцюзі. Синтезовано низку алкіл-заміщених похіних тіакарбоціаніну; досліджено їх спектрально-люмінесцентні властивості в присутності дволанцюгової ДНК, РНК та бичачого сироваткового альбуміну (БСА). Всі отримані похідні мають нижчий рівень власної флюоресценції, ніж у вихідного барвника. За присутності НК спостережено підвищення інтенсивності випромінювання в 1,75 - 76 разів. Менше підвищення (1,75 - 16,9 разів) має місце в присутності великого надлишку БСА. Максимальна інтенсивність, яка більше, ніж удвічі, перевищує інтенсивність флюоресценції тіакарбоціаніну, спостерігається для НК-комплексів beta-метил-заміщеного барвника. Замісники розмірів, більших за метильну групу, викликають занадто великі порушення плоскої будови флюорофору тіакарбоціаніну, що призводить до зменшення інтенсивності випромінювання НК-комплексів відповідних барвників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.231 + Е0*725.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кочешев І. О. 
Синтез 2,6-диметил-4-[2-(3-метилбензотіазоліліден)метил]-1-піридинієвих гомодимерних та гомотримерних ціанінових барвників / І. О. Кочешев, Д. В. Криворотенко, С. М. Ярмолюк // Укр. хим. журн. - 2001. - 67, № 1-2. - С. 115-117. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Одержано нові 2,6-диметил-4-[2-(3-метилбензотіазоліліден)метил]-1-піридинієві гомодимерні та гомотримірні монометинові ціанінові барвники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.742

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лукашов С. С. 
Взаємодія ціанінових барвників з нуклеїновими кислотами. 22. Спектрально-люмінесцентні властивості монометинових пірилієвих і піридинових ціанінів та їхніх комплексів з ДНК / С. С. Лукашов, Г. О. Качковський, М. Ю. Лосицький, С. М. Ярмолюк // Біополімери і клітина. - 2001. - 17, № 3. - С. 242-248. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Отримано низку пар структурно подібних монометинових ціанінових барвників з протилежним напрямком електричного диполя та досліджено їх спектрально-люмінесцентні властивості у вільному стані та в присутності дволанцюгової ДНК. Зміна значень стоксових зсувів барвників за їх взаємодії з ДНК свідчить про те, що барвники в комплексах оточені дипольним середовищем, що підтверджує "напівінтеркаляційну" модель взаємодії. Розглядаючи зміну стоксового зсуву барвників під час взаємодії з ДНК як прояв зміни їх електронної асиметрії, висловлено припущення щодо положення кожного барвника в ДНК та зроблено висновок про те, що орієнтацію молекули барвника в комплексі визначає в основному її геометрія, а напрямок дипольного моменту барвника має в цьому разі вторинне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.11 + Г247.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського