Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ABBASOVA$<.>+<.>A=HEYRAN$<.>+<.>A=MURSHUD$<.>+<.>A=GIZI$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Pashayev A. M. 
Hopping conductivity in GaSe monocrystals at low temperatures / A. M. Pashayev, A. R. Gadjiyev, T. B. Tagiyev, T. M. Abbasova // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2001. - 4, № 4. - С. 287-289. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Madatov R. S. 
Injection currents in lamellar crystals of gallium telluride / R. S. Madatov, T. B. Tagiyev, I. A. Gabulov, T. M. Abbasova // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2003. - 6, № 3. - С. 278-281. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226 + В379.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Tagiyev B. G. 
Mechanisms of current passage and excitation of electroluminescence in GaSe:Er monocrystals / B. G. Tagiyev, R. S. Madatov, F. Sh. Aydayev, T. M. Abbasova // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2002. - 5, № 3. - С. 261-263. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Abbasova Sh. 
Estimation of a living standards of elderly population in the conditions of transition to the sustainable development in Azerbaijan Republic = Оцінка рівня життя літніх людей в умовах переходу до сталого розвитку в Азербайджанській Республіці / Sh. Abbasova, M. Orujova, T. Orujova // Екон. вісн. Донбасу. - 2017. - № 4. - С. 178-181. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Проведено аналіз рівня життя літніх людей в період переходу до сталого розвитку в Азербайджані. Для оцінки рівня життя літніх і порівняння його з іншими верствами населення використовується показник, що характеризує купівельну спроможність доходів. Використовуючи значення цього показника і дані щодо економічного зростання, побудована економетрична модель. Одержані статистичні характеристики показують, що модель адекватна і може бути використана для прогнозу зростання рівня життя літніх під впливом стійкого економічного зростання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5АЗЕ)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Murshudli F. 
Banking business internationalization in developing countries (evidence from Azerbaijan and Ukraine) = Інтернаціоналізація банківського бізнесу в країнах, що розвиваються (погляд з Азербайджану та України) / F. Murshudli, S. Sheludko, E. Dilbazi // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 2. - С. 48-57. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження впливу інтернаціоналізації банківського бізнесу на фінансові ринки, що має особливо виразний прояв у країнах, що розвиваються, насамперед - у посткомуністичних державах. Мотиви підкорення іноземними банками нових ринків у цьому регіоні були предметом численних досліджень. Новизною є порівняльний аналіз інтернаціоналізації банківських систем в Азербайджані та Україні з залученням як теоретичного, так і економетричного аспектів. У результаті узагальнення наявних концепцій банківської інтернаціоналізації визначено 3 родові риси: ефект масштабу, конкурентна перевага над місцевими банками, фінансова поведінка клієнтів; виходячи з цього, запропоновано систематику теоретичного забезпечення цього процесу. На підставі порівняння частки іноземних банків у розвинених країнах і країнах, що розвиваються, зроблено висновок про наявність фундаментальної експансії міжнародного банківського бізнесу в останніх напередодні світової фінансової кризи, що сприяла поширенню негативних тенденцій. Оцінка рівня доларизації депозитів і співвідношення валютних позик до депозитів доводить ключову роль міжнародних банків у провокуванні валютної кредитної експансії в обох країнах, причому в Україні ця експансія (внаслідок нераціональних дій центрального банку у сфері валютного регулювання) переросла у валютний кредитний бум, який особливо негативно вплинув на розгортання глобальної фінансової кризи в державі. Для емпіричного підтвердження цих припущень проведено економічний аналіз показників інтернаціоналізації та розвитку банківських систем Азербайджану і України за допомогою VaR-моделювання. Ключовими факторами було обрано: транскордонну чисту позицію міжнародних банків щодо резидентів цих країн, капіталізацію систем, співвідношення позик до депозитів, частку депозитів у пасивах банків, а також фактичний банківський мультиплікатор. Аналіз обгрунтовує значний вплив міжнародного банківського бізнесу на стан банківської системи, ступінь якого залежить від типу зовнішньоторговельної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kovalenko V. 
International standards for bank capital regulation = Міжнародні стандарти регулювання банківського капіталу / V. Kovalenko, S. Sheludko, N. Radova, F. Murshudli, K. Gonchar // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 1. - С. 35-45. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Проведено аналіз еволюції запровадження міжнародних стандартів регулювання капіталу банків (КБ). Мета роботи - дослідження міжнародних стандартів регулювання банківського капіталу (БК) та їхнього впливу на фінансову стабільність і стійкість розвитку національних банківських систем. Велика фінансова криза 2007 - 2009 рр. була, можливо, найбільшою банківською і фінансовою з часів банкрутств банків і фінансової паніки Великої депресії 1930-х років. Як наголошується в академічних і професійних колах, за останнє десятиліття відбулося багато дискусій про те, чи була банківська криза 2007 - 2009 рр. перш за все кризою платоспроможності або кризою ліквідності. Достатність КБ на сьогодні виступає головним індикатором підвищення довіри до банківських систем із боку суспільства. Гнучка та виважена імплементація рекомендацій Базельського комітету з банківського нагляду (БКБН) щодо оцінювання адекватності КБ набуває особливого значення в умовах поглиблення фінансової кризи, яка викликана карантинними обмеженнями COVID-19. Регулювання БК передусім зумовлено спроможністю виконувати основні, властиві для нього функції. Низка потрясінь у зв'язку з кризами вимагає поновлення та пошуку нової парадигми регулювання, яка сьогодні сфокусована на досягненні фінансової стабільності, подоланні проциклічності, перш за все, в банківському секторі. Одним з останніх напрямів у галузі регулювання БК стало впровадження міжнародних стандартів банківського нагляду, рекомендованих БКБН, які трансформувалися, починаючи від "Базелю I", "Базелю II", "Базелю III", "Базелю 3,5" до "Базелю IV". Нова ідеологія припускає, що в період фінансово-економічної кризи або в очікуванні зростаючої невизначеності в економіці потрібно відмовитися від ідеології управління БК і створення фінансових резервів для підтримки ліквідності та стабільності фінансових установ. Ці заходи не зможуть захистити банк від дефолту та банкрутства. Ця ідеологія перетворилася на нову парадигму ефективного банківського регулювання, яку можна сформулювати як прийнятий набір із трьох векторів: ризик; управління ризиками; нагляд, орієнтований на ризик.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210-571

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Anti-crisis Management: State, Region, Enterprise : collective monogr. / I. Gusarov, S. Gusarova, T. Zakharova, O. miroshnychenko, J. Poliakova, O. Shaida, A. Stepanov, V. Shevchenko, V. Shedyakov, M. Melnykova, O. Tarasevych, Y. Gradoboieva, Y. Radionov, A. Romanovska, V. Velychko, L. Batchenko, L. Honchar, A. Belial, N. Dorosh, I. Krupelnytska, E. Molchnova, F. F. Murshudli, M. M. Mursalov, A. Svistunov; ed.: R. Bendaravičienė, K. Shapochnykov, A. Pawlik, O. Chwiej, V. Atkociuniene, M. Diesener, H. F. Vasconcelos, X. Martinez-Giralt, Y. Safonov; Vytautas Magnus University. - Riga : Baltija Publishing, 2020. - IV, 257 c. - Бібліогр. в кінці ст. - англ. - укp. - рус.

Зазначено, що складна економічна ситуація в переважній більшості країн світу, багато техногенних аварій та екологічних катастроф підтверджують висновки вчених і практиків, що причиною постійних зовнішніх загроз сьогоднішньому та прийдешнім поколінням є неправильна діяльність людини протягом тривалого періоду часу. Констатовано, що глобалізація та інтеграція соціально-економічних процесів пов'язують між собою усіх учасників різними складними механізмами й умовами, за яких кризова ситуація в одній країні спричиняє негативні впливи в усьому світі. Обґрунтовано необхідність залучення до спільних конкретних дій усіх держав, спрямованих на захист екосистеми всієї планети. Доведено актуальність розроблення та запровадження інноваційних технологій за всіма напрямами діяльності людини, на кожному промисловому підприємстві. Це вимагає від менеджменту підприємства чіткого розуміння процесів, що проходять на сучасному етапі на підприємстві, їх оцінки та прийняття обґрунтованих управлінських рішень. Зроблено висновок, що за таких умов важливим і необхідним етапом є моніторинг зміни показників оцінки технологічного оновлення на промисловому підприємстві для забезпечення вчасного реагування на зміни зовнішнього та внутрішнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-97-21 + У9(4УКР)290-971-21 + У049(4УКР)60-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ІВ228775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Abbasova Sh. 
Ecological approach to assessing the sustainability of economic growth = Екологічний підхід щодо оцінки стійкості економічного зростання / Sh. Abbasova, T. Orujova, M. Orujova // Екон. вісн. Донбасу. - 2021. - № 4. - С. 25-28. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто різні підходи щодо оцінки національного багатства з урахуванням екологічного фактору, а саме існування природних ресурсів і нанесення збитків навколишнього середовища. Описано індикатор істинних збережень, розроблений Всесвітнім банком і щороку розраховується для всіх країн світу. Проведено загальний аналіз даних індикаторів для різних країн, у тому числі для Азербайджану. Відмітний знак цього індикатора до 2008 р. показує, що економічний розвиток був пов'язаний з використанням природних ресурсів у нашій країні. Але правильно вибрана стратегія держави, спрямована на досягнення незалежності економіки цих країн від природних ресурсів, привела в подальшої зміни знака істинних збережень у зазначених країнах на позитивний, що свідчить про їх стійкий розвиток, що супроводжується зростанням добробуту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У528

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Цифровізація економіки як фактор економічного зростання : колект. монографія / О. В. Акімова, О. І. Береславська, Т. М. Болотова, І. І. Благун, О. О. Васильєва, В. О. Войтенко, С. О. Гавриленко, Г. В. Голоцуков, В. М. Горбачук, Н. Т. Гринів, Р. Р. Дутчак, В. Ф. Дутчак, А. В. Карпенко, В. М. Клочко, Б. І. Косович, Т. П. Кунічева, Л. Л. Лазебник, В. В. Македон, Т. В. Наконечна, Є. С. Поляріна, Н. М. Рябець, О. М. Савицька, M. M. Mursalov, F. F. Murshudli; ред.: О. Л. Гальцова; Класичний приватний університет. - Запоріжжя : Гельветика, 2021. - 259 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp. - англ.

Монографія присвячена дослідженню сучасного етапу світового економічного та соціального розвитку, що характеризується істотним впливом цифровізації, яка стає важливим фактором зростання продуктивності праці та підвищення якості життя, дає можливість отримання фінансових й інших послуг онлайн, відтак принципово змінює традиційні погляди на різні економічні процеси й відносини у суспільстві. Розглянуто головні детермінанти та підстави розвитку цифрової економіки в Україні, оцінено готовність України до запровадження та використання цифрових технологій. Звернено увагу на інтелектуальні активи людського потенціалу у складі факторів сталого економічного зростання аграрної сфери в умовах діджиталізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4УКР)ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Moldabayeva G. Zh. 
Influence of polymer solution concentration and media permeability on the residual resistance factor = Вплив концентрації полімерних розчинів і проникності середовища на залишковий фактор опору / G. Zh. Moldabayeva, G. M. Effendiyev, Z. B. Imansakipova, Sh. R. Tuzelbayeva, S. V. Abbasova // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2023. - № 3. - С. 20-24. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Purpose. Determination of the required concentration of polymer solution, providing the maximum well insulation effect, depending on the filtration characteristics of the medium. Methodology. The research was conducted by experimental method using the methodology of planning the experiment. The theory of rational planning was used by varying two variables on five levels. Media permeability and polymer solution concentration were used as variables. Methods of mathematical statistics were used in processing the results. Findings. Experimental studies made it possible to build a model expressing the dependence of the residual resistance factor on the permeability of the medium and the concentration of the polymer solution. By further statistical processing the connection between permeability and necessary concentration of polymer solution was obtained. Originality. The experimental studies have substantiated the possibility of evaluating the influence of medium permeability and concentration of polymer solution on the residual resistance factor and determined its dependence on the concentration of polymer solution and medium permeability. The main point of polymer solutions application is justification and choice of the reagent concentration. The concentration should be selected in such a way that it provides the maximum value of the residual resistance factor and the viscosity of the solution necessary to level out permeability heterogeneity of the environment to some extent. To achieve this, a relationship has been obtained that allows determining the concentration of the polymer solution at a given permeability of the environment that provides the maximum residual resistance factor. Practical value. The conducted experimental studies allow developing the ideas about the regularities of water manifestations. The results of the research allow selecting purposefully both the formulations of composite systems and the technology of their application to improve the efficiency of oil production and to limit water inflows in specific geological and physical conditions.



Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Pekur D. V. 
Investigation of gamma-ray sensitivity of YAG:Ce based scintillation structures = Дослідження чутливості до гамма-випромінювання сцинтиляторних структур на основі YAG:Ce / D. V. Pekur, D. N. Khmil, Yu. Yu. Bacherikov, A. H. Mammadli, J. A. Naghiyev, N. Y. Suleymanova, C. Y. Abbasova, S. I. Lyubchyk // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2023. - 26, № 1. - С. 89-96. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.



Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського