Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>A=BANE$<.>+<.>A=PETER$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Соціологія   
1.

Petersons А. 
The role of manipulative technologies in commercial advertising = Роль маніпулятивних технологій у комерційній рекламі / А. Petersons // Соціол. студії. - 2022. - № 1. - С. 50-57. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Мета статті - вивчення ролі маніпулятивних технологій комерційної реклами в спонуканні особистості до масового споживання, спрощенні сприйняття соціальної реальності та формуванні сталої некритичної споживацької поведінки. Зазначена проблема набуває все більшої актуальності через неконтрольоване поширення методів маніпулятивних впливів у сучасному суспільстві, що, на нашу думку, відбувається завдяки інтенсивній цифровізації й виступає в ролі деструктивного чинника, який порушує ключові процеси соціалізації. Оскільки ця проблема недостатньо досліджена, ми зробили спробу аналізу ключових наукових парадигм щодо розробки та впровадження маніпулятивних технологій у комерційній рекламі, а також ролі в цьому ЗМІ, соціальних та Інтернет-мереж. Окремо висвітлено види й канали розповсюдження комерційної реклами, описано схему нав'язування споживачу думки щодо прийняття остаточного рішення про здійснення покупки. Увагу приділено вивченню ключових засад маніпулятивних технологій, зокрема можливі стратегії та тактики рекламних впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*667.1*333.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Yankovska L. 
Cleansing of the Ukrainian banking system in the light of sustainable development goals = Очищення банківської системи України у світлі цілей сталого розвитку / L. Yankovska, K. Vaskivska, N. Banera, V. Skupeiko, L. Shevchuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 1. - С. 4-12. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Очищення банківської системи (БС) України у 2014 - 2016 рр. показало рішучість Національного банку у зламі старих моделей банківництва та прагнення забезпечити сталий розвиток БС та України в цілому. Разом із тим очищення банківської системи мало революційних характер, зачепило інтереси не лише власників банків, а й широких верств суспільства та підприємниці, котрі зазнали втрат. Це породило дискусії щодо першопричин, методів і наслідків очищення. Мета роботи - встановити відповідність процесу очищення БС України цілям сталого розвитку. Це дослідження виконано на основі положень економічної теорії, теорії БС у дусі ідей і принципів сталого розвитку. Здійснено теоретичний аналіз еволюційного та революційного типів реформ у банківському секторі. Проведено історико-економічний аналіз подій, що передували початку очищення БС. Проаналізовано узагальнені причини та конкретні проблеми, які призвели до виведення банків із ринку в основній хвилі очищення БС. Виокремлено 3 групи коментарів НБУ щодо ліквідації конкретних банків і встанвлено їхній тісний зв'язок із виконанням завдання 8.3 восьмої Цілі сталого розвитку. За результатами проведеного дослідження вказано на деякі розбіжності між причинами ліквідації окремих банків і коментарями НБУ, у яких описано індивідуальні проблеми в банку на момент ліквідації. Запропоновано об'єднання коментарів у чіткі групи, що відображують нову або модифіковану причину ліквідації. До таких груп належать невиконання зобов'язань перед стейкхолдерами, відсутність стратегії та ресурсів оздоровлення банку та поведінка акціонерів, інсайдерів і пов'язаних осіб. Підтвердено революційний характер запровадженої реформи та доведено, що, попри понесені втрати, її відсутність у довготривалій перспективі могла унеможливити виконання завдання 8.3 восьмої Цілі сталого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Chongad L. S. 
Optical properties of CuS nanoparticles embedded polyvinyl alcohol (PVA) films / L. S. Chongad, Amit Jain, G. S. Mukherjee, M. Banerjee // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 1. - С. 01023-1-01023-4. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

The pristine poly(vinyl alcohol) and CuS nanoparticles with different concentrations (1 - 10 %) doped PVA films were prepared by solution casting method. The CuS nanoparticles were prepared by chemical precipitation; and XRD studies confirmed the formation of pure CuS nanoparticles with average size of 18 nm. The optical properties of pristine as well as doped PVA films were evaluated using UV-VIS-NIR spectroscopy. UV-VIS-NIR spectrum of CuS nanoparticles showed LSPR band in NIR region. The optical properties like absorption coefficient, bandgaps, high frequency refractive index, and metallization criterion have been evaluated; both the direct and indirect band gaps decreased in case of doped PVA films; and the results and the features are discussed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 + В371.21 + В374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Kelemen M. 
Programmable logic controller training stands for educational purposes = Навчальні стенди програмованих логічних контролерів для освітніх цілей / M. Kelemen, Peter Jan Sincak // Техн. науки та технології. - 2020. - № 3. - С. 274-280. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Програмований логічний контролер - це пристрій для управління різними системами, зокрема в промисловості. Якщо керований пристрій складний, налагодити додаток складно через ризик його пошкодження. Для цього найкраще використовувати апаратний навчальний стенд для тестування розробленої вами програми. Стенд для тренувань - це компактний невеликий пристрій, який легко перенести в інше місце. Також це дозволяє з'єднати обладнання для тестування. Апаратний симулятор логічного стану також призначений для моделювання логічної системи з будь-якими вхідними даними за допомогою кнопок або перемикачів, а також із кольоровими індикаторами для візуалізації вихідних даних. Навчальний пристрій дозволяє здійснити імітацію системи управління справжніми елементами перед практичним використанням у дорогій керованій системі, де будь-яка помилка може призвести до величезних фінансових втрат, але помилки, що виникли під час моделювання на навчальному стенді, лише попереджають і показують слабке місце розробки. Питання мережевої побудови структур програмованих логічних контролерів є не дослідженими, тому на цьому буде зосереджене наступне дослідження. Основна мета - створити компактний пристрій для навчання майбутніх розробників додатків з програмованим логічним контролером, який також можна було б використовувати розробниками-практикам, яким потрібно налаштувати програму перед тим, як встановити її в реальну роботу. Існуючі навчальні пристрої великі та дорогі, їх непросто носити і не можна розширити. Робота з такими пристроями досить складна. Спроектований тренувальний стенд - це гнучкий та легко переносний пристрій. Висновки: основна цінність полягає в тому, що студенти отримають практичний досвід та навички, необхідні програмістам PLC. Цей пристрій сприяє також креативності студентів, оскільки дозволяє змінювати апаратний склад. У ньому використовується система DIN-рейки, подібна до справжньої монтажноїшафи. Стенд також включає людино-машинний інтерфейс для навчання практичному використанню цих пристроїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974 р + З973.4 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Mohanad Abdulhamid 
Remote health monitoring: fall detection = Дистанційний моніторинг здоров'я: виявлення падінь / Mohanad Abdulhamid, Peter Deng // Техн. науки та технології. - 2020. - № 1. - С. 199-205. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Падіння - серйозне питання охорони здоров'я серед літнього населення; це може призвести до критичних травм, як переломи стегна. Іммобілізація, спричинена травмою чи несвідомістю, означає, що потерпілий не може викликати собі допомогу. Мета роботи - розробка та створення системи виявлення падіння. Система складається з пристрою моніторингу, який бездротово зв'язується з ноутбуком. Пристрій здатний точно розрізняти падіння і не падіння. Системи охорони здоров'я у світі зазнали величезного розвитку за останні 50 років. На початку 1960-х були комп'ютери у вигляді мейнфреймів, включених до систем охорони здоров'я. Однак виникли деякі проблеми з їх використанням. Ці мейнфрейми були дуже маленькими, дорогими, великими за розміром і споживали багато електроенергії, і, як результат, їм довелося ділитися декількома лікарнями, оскільки незалежна власність взагалі не була можливою. Незважаючи на всі зміни, все ще залишалося питаннядоступності лікування, яке пропонували лікарні з точки зору пацієнтів. Це негативно впливало як на лікарні, так і на пацієнтів. Лікарні не отримували достатньо велику кількість пацієнтів для лікування, тоді як пацієнти вибирали альтернативні схеми лікування. Завдання цієї роботи полягає у виявленні падіння та віддаленому перегляді зібраних даних. Алгоритм виявлення падіння розробляється та впроваджується за допомогою програмування на платі Arduino Uno. Віддалений перегляд даних проводиться на ноутбуці після передачі на нього даних виявлення падіння бездротовим способом. Для виявлення падіння вздовж осі враховується величина прискорення. За вихідними даними акселерометра зміна кута також може бути обчислена за допомогою крапкового добутку. У разіпадіння людина відчуває миттєвий вільний падіння, а потім великий сплеск прискорення. Для бездротової передачі даних ми вибираємо модуль HC-05, який є простим у використанні синьозубим модулем SPP (протокол послідовного порту), призначеним для прозорого налаштування бездротового послідовного з'єднання. Для відповідного виявлення падіння вибирано акселерометр. Модуль Bluetooth отримує дані виявлення падіння від мікроконтролера і передає їх на портативний комп'ютер, де ми здійснюємо віддалений перегляд даних. Мета роботи - створити систему виявлення падіння, яка бездротово зв'язується з портативним комп'ютером (де є віддалений перегляд зібраних даних). Досягнуто первинної мети створення робочої системи, здатної розпізнавати п адіння, одночасно бездротово синхронізуючись з ноутбуком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34я51 + Р458.148.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Laura A. Magee 
Діагностика, оцінка та лікування гіпертонічних розладів в період вагітності: Резюме. Настанова SOGC з клінічної практики (SOGC - Товариство акушерів та гінекологів Канади) / Laura A. Magee, Anouk Pels, M. Helewa, E. Rey, Peter von Dadelszen // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2020. - № 4. - С. 59-83. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Наведено стислий опис поточних даних, які було розглянуто в настанові з клінічної практики, підготовленої канадською робочою групою з гіпертензивних розладів в період вагітності, та опублікованої Гіпертензія в період вагітності (http://www.pregnancyhyperten sion.org/article/S2210 7789(14)00004 X/fulltext), для забезпечення грунтовного підходу до діагностики, оцінки та лікування жінок з гіпертензивними розладами в період вагітності. Дані: Літературні джерела було знайдено шляхом пошуку в бібліотеках Medline, CINAHL та Кохранівській бібліотеці, який було проведено в березні 2012 року, із використанням належного контрольованого словника (наприклад, вагітність, гіпертензія, прееклампсія, токсемія вагітності) та ключових слів (наприклад, діагноз, класифікація, передбачення, профілактика, прогноз, лікування, спостереження після пологів). Результати було обмежено систематичними оглядами, рандомізованими клінічними дослідженнями та обсерваційними дослідженнями, опублікованими французькою та англійською мовою в період з січня 2006 року до лютого 2012 року. Результати пошуку оновлювали регулярно, і їх було включено до настанови у вересні 2013 року. Сіра (неопублікована) література була ідентифікована шляхом пошуку на Інтернет-сайтах з оцінки медичних технологій та агенцій, які працюють в галузі медичних технологій, збірках настанов з клінічної практики, реєстрах клінічних досліджень та сайтах міжнародних медичних спеціалізованих товариств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Peter Agbadobi Uloku Ossai 
Disposition and challenges of alternative to physical classroom teaching and learning in a pandemic; an appraisal of biochemistry students COVID-19 learning with WhatsApp / Peter Agbadobi Uloku Ossai, Chukwudi Ogwu, Patrick Chukwuyenum Ichipi-Ifukor, Fidelis Ifeakachuku Achuba // Галиц. лікар. вісн. - 2020. - 27, № 4. - С. 35-39. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

The objective of the study was to assess the disposition and challenges of students towards teaching and learning of biochemistry through WhatsApp. The study was a cross-sectional survey which had 200 level (Second Year) and 400 level (Fourth Year) students of biochemistry as respondents. Data collection was done using a selfdeveloped questionnaire administered through the WhatsApp group created for learning and collected through a designated e-mail address. Data analysis was carried out using the mean and standard deviation setting a mean score of 2,5 as a benchmark for accepting or rejecting statements made in the questionnaire. The study revealed that students had a level of openness to using online teaching resources for biochemistry; they do not believe that the use of WhatsApp for teaching and learning of biochemistry as a means of alternative to face to face classroom interaction will be effective in imparting the right knowledge in biochemistry. Several challenges identified are linked to not just money but is hinged around the curriculum structure of the biochemistry programme. Conclusion: it is concluded that WhatsApp represents a potential means of instruction but may be hampered by challenges hinged on the curriculum structure of biochemistry.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*72р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Peter О Otuaga 
A comparative study of the canine tooth as a tool in gender determination in Nigerian population / Peter О Otuaga, Lilian Ebite Chris-Ozoko, Oghenetega Lynda Sakpoba, John Chukwuma Oyem // Галиц. лікар. вісн.. - 2019. - 26, № 2. - С. 13-15. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.435 + Р811.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Banera N. P. 
Anti-crisis management as a basis for improving financial activities of the enterprise = Антикризове управління як основа вдосконалення фінансової діяльності підприємства / N. P. Banera, L. O. Heley, S. M. Pylypenko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 3. - С. 102-112. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Обгрунтовано, що одним із шляхів поліпшення фінансового стану підприємства є вибір правильної антикризової стратегії, яка б гарантувала зниження фінансових проблем, ризиків банкрутства та ліквідації підприємства, координацію узгодження управлінських рішень із практичними діями, виявляла пріоритетність проблем і забезпечувала поліпшення діяльності за умов кризи. Доведено, що вживання антикризових заходів має бути комплексним, обов'язковим у цьому випадку є здійснення постійних досліджень. З'ясовано, що основними антикризовими заходами для підприємств повинні стати: зменшення чи оптимізація витрат, ефективне використання маркетингової та кадрової політики, правильне використання процесів планування, оптимізація бюджетування тощо. Запропоновано застосування антикризових заходів на кожному з етапів життєвого циклу підприємства, зокрема, на стадії створення підприємства повинна бути чітко поетапно розроблена стратегія просування товару на ринок, а також цінова та комунікаційна стратегія; на стадії підйому підприємства для попередження кризової ситуації потрібне використання ефективної та професійної системи управління, за потреби залучення кваліфікованих спеціалістів; на стадії зрілості мета вживання антикризових заходів полягає у стабілізуванні ситуації та недопущенні зменшення ринкового сегмента; стадія реорганізації чи банкрутства характеризується використанням заходів, спрямованих на оптимізацію бюджетування. Установлено, що досягнення позитивних результатів від використання інструментів антикризового управління можна за комплексного їх застосування та цілеспрямованого узгодження дій між працівником і керівником, чіткої послідовності виконання поставлених завдань, терміновості ухвалення рішень тощо, важливе значення у разі практичного використання антикризового управління має оптимізаційний економічний характер його застосування, що може бути виявлено шляхом постійного моніторингу середовища підприємства з використанням комплексу маркетингових досліджень, методів стратегічного аналізу та контролінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Saini D. 
Microstructure and phase transformation in Nisub50/subMnsub40/subSnsub10/sub shape memory alloy = Мікроструктура та фазовий склад сплаву Nisub50/subMnsub40/subSnsub10/sub з ефектом пам'яті форми / D. Saini, S. Singh, M. K. Banerjee, K. Sachdev // Порошкова металургія. - 2018. - № 5/6. - С. 144-150. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.43 + К295

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Banerjee M. 
Cytology of the pituitary gonadotrophs, histological characteristics of interrenal and chromaffin cells in relation to testicular activities in Mystus vittatus (Siluriformes, Bagridae) during growth, maturation and spawning phases = Інтерренальні та хромафінні клітини у зв'язку з тестикулярною активністю у Mystus vittatus (Siluriformes, Bagridae) під час фаз росту, дозрівання та нересту / M. Banerjee, S. Ghosh, P. Chakrabarti // Вестн. зоологии. - 2018. - 52, № 2. - С. 155-164. - Бібліогр.: 163 назв. - англ.

Гістологічні зміни, що спостерігаються у слизоутворюючих кортикотрофах, гонадотрофах та адренокортикальних і надниркових тканинах та тестикулярних клітинах M. vittatus (Bloch, 1794), досліджено під час росту, дозрівання та фази нересту. Дослідження базуються на змінах, що спостерігаються у типах клітин, формі та розмірах клітин адренокортикальних тканин, сіменників та загального відсотка гонадотропних (ГТГ) і тиреотропних (ТКГ) клітин гіпофіза. Проте, під час фази росту, в проксимальній частині аденогіпофізу (ПЧА) спостерігався значний приріст ГТГ і ТКГ, з інтенсивним забарвленням аніліновим синім. Кортикотрофи також показали значне нагромадження фуксинофільних цитоплазматичних гранул. Цитоплазматичні особливості та архітектура інтерренальних клітин добре співпадали зі збільшенням різних сперматогенних клітин. Під час фази дозрівання щільні грануляції в клітинах ГТГ і ТТГ виявилася супутними спермації. Кількість цитоплазматичних гранул інтерренальних клітин збільшено у порівнянні з хромафінними клітинами і добре узгоджується зі збільшенням сперматидів і сперматозоїдів. Гіперактивні та вакуолізовані особливості інтерренальних клітин у період нересту виявилися супутніми кінцевому процесу сім'яутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.54 + Е60*66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Peter S. 
Distribution and diversity of gelatinous zooplankton in the South Eastern Arabian Sea, Kanyakumari to off Kollam = Поширення і різноманітність драглистого зоопланктону в Південно-Східному Аравійському морі, Каньякумарі біля Колама / S. Peter, B. Manojkumar, D. Pillai, A. Velusamy, B. Kamarudeen, P. Sreeparvathy, F. Agnes // Vestnik zoologii. - 2018. - 52, № 5. - С. 379-388. - Бібліогр.: 387 назв. - англ.

Вивчено розподіл і різноманітність драглистого зоопланктону в південно-східній частині Аравійського моря в районі Каньякумарі біля Колама. В цілому зареєстровано 19 видів, що належать до 8 груп, таких як щетинкощелепні, сифонофори, гідроїдні і сцифоїдні з типу кнідарій, реброплави, апендікулярії, доліоліди і сальпи. Щетинкощелепні не тільки переважали кількісно, а й були найчисленнішою групою. Sagitta enflata виявився найпоширенішим видом щетинкощелепних з більшості вивчених станцій. Сифонофори були другою за чисельністю групою. Показники індексу видового різноманіття Шаннон - Вівер (H'), індексу різноманітності видів Маргалефа (D) і вирівняності видів за чисельністю - індексу Пілоу (J') драглистого зоопланктону були вище, ніж у шельфовій частині біля Колама (станція 10) і мінімальні у прибережній зоні, на захід від мису Каніякумарі (станція 1). Було виявлено, що різноманітність драглистого зоопланктону позитивно корелює з температурою атмосфери, температурою поверхні моря і pH. Необхідно проводити безперервне сезонне дослідження, щоб зрозуміти вплив фізичних і хімічних факторів на розподіл і різноманітність студенистого зоопланктону уздовж цього регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: ЕО*820*801.631.3:Е6

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Mosyakin S. L. 
Infrageneric placement of the Southern Hemisphere taxa of Anemonastrum and Knowltonia earlier included in Anemone sensu lato (Ranunculaceae) = Внутрішньородові таксони для видів Anemonastrum та Knowltonia з Південної Півкулі, які раніше включалися до Anemone sensu lato (Ranunculaceae) / S. L. Mosyakin, Peter J. de Lange, O. V. Bulakh // Укр. ботан. журн.. - 2018. - 75, № 6. - С. 509-516. - Бібліогр.: 514 назв. - англ.

На основі молекулярно-філогенетичних і частково також морфологічних і біогеографічних даних нещодавно було запропоновано визнати у значно розширеному розумінні роди Anemonastrum та Knowltonia, які раніше здебільшого включали до Anemone sensu lato (Ranunculaceae). Обидва ці роди включають представників, які є цікавими з морфологічної та біогеографічної точок зору, а загальні ареали цих родів (тобто, сума ареалів їх видів) демонструють явні міжконтинентальні диз'юнкції. Зокрема, Knowltonia в новому розумінні (що відповідає Anemone sect. Pulsatilloides sensu Hoot et al., 2012) включає південноафриканські та деякі американські (переважно південноамериканські) таксони, а також K. crassifolia з о-ва Тасманія. Рід Anemonastrum (що відповідає Anemone subg. Anemonidium sensu Hoot et al., за виключенням роду Hepatica) є переважно євразійським, але також містить декілька північноамериканських видів та південноамериканський A. antucense і новозеландський A. tenuicaule. Види, що зараз включені до Anemonastrum та Knowltonia, раніше розміщували в різних внутрішньородових таксонах роду Anemone sensu lato. Тепер ці внутрішньородові таксони мають бути дещо переглянуті та перенесені до відповідних родів. Запропоновано такі нові комбінації рангів секції та підсекції: Knowltonia sect. Mexicanae (Starod.) Mosyakin & de Lange, comb. nov. (incl. K. mexicana); sect. Crassifoliae (Ulbr.) Mosyakin & de Lange, comb. nov. (incl. K. crassifolia); sect. Rigidae (Ulbr.) Mosyakin & de Lange, comb. nov. (incl. Knowltonia hootae = Anemone rigida, K. hepaticifolia, K. moorei); sect. Meridium (Starod.) Mosyakin & de Lange, comb. nov. (incl. K. helleborifolia та K. peruviana), sect. Sellowiae (Hoot) Mosyakin & de Lange, comb. nov. (incl. K. sellowii та K. assisbrasiliana); sect. Oreithales (Schltdl.) Mosyakin & de Lange, comb. nov. (incl. K. integrifolia); sect. Bameoudia (Gay) Mosyakin & de Lange, comb. nov. (incl. K. balliana, K. chilensis, K. major); sect. Pulsatilloides (DC.) Mosyakin & de Lange, comb, nov, [sect. Pulsatilloides] subsect. Alchemillifoliae (Ulbr.) Mosyakin & de Lange, comb, nov (incl. K. caffra та K. fanninii), [sect. Pulsatilloides] subsect. Pinnatifoliae (Ulbr.) Mosyakin & de Lange, comb. nov. (incl. K. tenuifolia). Валідизовано нову комбінацію у ранзі виду, Knowltonia caffra (Eckl. & Zeyh.) Christenh. & Byng ex Mosyakin & de Lange, comb, nov. Описано нову підсекцію Anemonastrum sect. Anemonidium subsect. Makariri de Lange & Mosyakin, subsect. nov.; ця підсекція містить Anemonastrum antucense з Південної Америки та A. tenuicaule з Нової Зеландії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.922.1 Ran*99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кульбачинский В. А. 
Термоэлектрические свойства, эффект Шубникова - де Гааза и подвижности носителей заряда в теллуридах и селенидах висмута - сурьмы и нанокомпозитах на их основе / В. А. Кульбачинский, В. Г. Кытин, А. А. Кудряшов, Р. А. Лунин, A. Banerjee // Физика низ. температур. - 2017. - 43, № 4 (спец. вып.). - С. 566-580. - Библиогр.: 62 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.212 + В379.271.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Peterkova J. 
Customers as the source of innovations in Czech wireless telecommunications industry = Клієнти як джерело інновацій у галузі бездротового зв'язку Чеської Республіки / J. Peterkova, Z. Wozniakova // Актуал. проблеми економіки. - 2017. - № 6. - С. 42-52. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Надано результати опитування відносно споживчого вибору та клієнтських переваг під час вибору мобільного телефону, його технічних характеристик і користування в цілому. Результати опитування можуть надати мобільним операторам і розробникам нових мобільних телефонів корисну інформацію щодо того, яким чином залучити клієнтів до покращання продукту та розробки продуктових інновацій у контексті галузі бездротового зв'язку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)380-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Dinesh Saini 
Study of structural evolution and magnetic behavior of Nisub50/subMnsub45/subSnsub5/sub alloy / Dinesh Saini, Satyavir Singh, MK Banerjee, K. Sachdev // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2017. - 9, № 3. - С. 03025-1-03025-5. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1 + В378.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Peterkova J. 
Evaluation of start-ups and spin-offs by using economic or non-economic variables = Оцінювання стартапів та спін-оффів за допомогою економічних та позаекономічних показників / J. Peterkova, Z. Wozniakova // Актуал. проблеми економіки. - 2016. - № 6. - С. 175-182. - Бібліогр.: 182 назв. - англ.

Доведено, що адекватне вимірювання діяльності стартапів і спін-офффів як форма зворотнього зв'язку може сприяти підвищенню якості роботи бізнес-інкубаторів. Запропоновано новий підхід до оцінювання фірм-стартапів, що об'єднує в собі економічні та позаекономічні показники. На прикладі одного чеського стартапу продемонстровано використання методології BLUES.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Чех)290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Koretsky I. A. 
New species of Praepusa (Carnivora, Phocidae, Phocinae) from the Netherlands supports East to West neogene dispersal of true seals = Новый вид Praepusa (Carnivora, Phocidae, Phocinae) из Нидерландов, подтверждающий распространение настоящих тюленей в неогене с востока на запад / I. A. Koretsky, N. Peters, S. Rahmat // Вестн. зоологии. - 2015. - 49, № 1. - С. 57-66. - Бібліогр.: 64 назв. - англ.

Исследование новых ископаемых остатков (плечевой кости и крестца) из Нидерландов показало морфологически отличительные признаки, позволяющие описать нового представителя подсемейства Phocinae (Praepusa boeska sp.n.) из позднего миоцена - раннего плиоцена. Диагностические различия в форме клювовидного отростка плечевой кости (овальной у самцов по сравнению с треугольной у самок), глубине ямки локтевого отростка (мелкой у самцов по сравнению с глубокой у самок), а также наличии округлого первого вентрального отверстия и толстой боковой стенки в крестце самцов обнаруживают первые доказательства полового диморфизма у представителей рода Praepusa. Описанный вид добавляет информацию о распространении настоящих тюленей, подтверждая расселение этого рода на запад через Паратетис. Высокая степень эндемизма вследствие изоляции Паратетиса и климатические, геологические и стратиграфические отличия указывают, что проникновение Praepusa в Восточный Паратетис (ранний - средний миоцен, 16,5 - 13,6 млн лет назад) произошло до заселения им Центрального (средний миоцен 13,6 - 11,2 млн лет назад), а позже и Западного Паратетиса (поздний миоцен - начало плиоцена, 11,6 - 3,6 млн лет назад). Ископаемые остатки Pr. boeska являются наиболее ранними из остатков известных на сегодняшний день представителей этого рода и были обнаружены намного западнее ранее описанного палеонтологического материала. Эти находки помогают объяснить происхождение и расселение описанных видов рода Praepusa по сравнению с другими родами подсемейства Phocinae.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162 "071.2"(44НІД) + Е169.336.244.7 Pho

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Peterson A. A. 
Accumulation of recombinant fusion protein - secretory analog of Ag85B and ESAT6 Mycobacterium tuberculosis proteins - in transgenic Lemna minor L. plants = Накопление рекомбинантного слитого протеина - аналога секреторных протеинов Ag85B и ESAT6 Mycobacterium tuberculosis - в трансгенных растениях Lemna minor L. / A. A. Peterson, M. Yu. Vasylenko, N. A. Matvieieva, M. V. Kuchuk // Biotechnologia Acta. - 2015. - 8, № 5. - С. 39-47. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Koretsky I. A. 
Remarks on correlations and implications of the mandibular structure and diet in some seals (Mammalia, Phocidae) = Заметки по взаимосвязи челюстной структуры и диеты некоторых тюленей (Mammalia, Phocidae) / I. A. Koretsky, S. J. Rahmat, N. Peters // Вестн. зоологии. - 2014. - 48, № 3. - С. 255-268. - Бібліогр.: 267 назв. - англ.

Различные представители современных тюленей в рамках трех сохранившихся подсемейств (Cystophorinae, Phocinae, Monachinae) семейства демонстрируют вариации в диете между видами, питаясь беспозвоночными и самой разнообразной добычей в зависимости от сезона и ее доступности. Чтобы объяснить эту вариабельность, было выполнено вводное морфологическое исследование нижнечелюстной структуры современных тюленей каждого подсемейства и уделено особое внимание: высоте челюстной ветви и бугорков мыщелка; измерению жевательной ямки и прикреплению жевательных мышц. После измерения углов мыщелка (углу наклона бугорка мыщелка по отношению к оси альвеолярного ряда) среди исследованных видов была признана корреляция между размером угла, функцией и диетой. Тюлени с высокой ветвью нижней челюсти и большим углом мыщелка (Cystophorinae) питаются добычей большего размера, в то время как тюлени с более короткой ветвью и меньшим углом мыщелка питаются добычей небольших (Monachinae) и средних (Phocinae) размеров, независимо от общего размера тюленей. Это исследование было сосредоточено на морфологии нижней челюсти некоторых живых и ископаемых представителей Phocidae, обеспечивая связь между функциональными и экологическими интерпретациями современных тюленей в целом и экстраполяцией этих знаний на диетические предпочтения ископаемых тюленей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.447 Pho

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського