Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>A=FIRESIDE$<.>+<.>A=HARVEY$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Belevych A. E. 
PKC regulates dual coupling of $E bold beta sub 1-adrenoreceptors to the L-type $E bold roman Ca sup 2+ channels / A. E. Belevych, I. Juranek, R. D. Harvey // Нейрофизиология. - 2003. - 35, № 3-4. - С. 336. - англ.


Ключ. слова: ventricular myocytes, beta_1-adrenoreceptors, protein kinase C, L-type Ca"2+ channels
Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.42 + Е60*739.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Поворознюк В. В. 
Українська версія FRAX у менеджменті остеопорозу в чоловіків / В. В. Поворознюк, Н. В. Григор'єва, J. A. Kanis, А. С. Мусієнко, N. C. Harvey, E. V. Closkey // Біль. Суглоби. Хребет. - 2021. - 11, № 2. - С. 53-61. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

На сьогодні FRAX - загальновідомий і широко вживаний інструмент оцінки ризику основних остеопоротичних переломів. Українська версія алгоритму FRAX була презентована у 2016 році, а у 2019 році були опубліковані "межі втручання" щодо додаткового обстеження й лікування для жінок України, проте дані щодо можливостей її використання в чоловіків обмежені. Вищезазначене стало підгрунтям для проведення даного дослідження. Мета дослідження - оцінка можливостей використання раніше розроблених критеріїв української версії алгоритму FRAX в українських чоловіків. Обстежено 653 амбулаторних чоловіків віком 40 - 88 років (середній вік (M +- SD) - 60,5 +- 11,8 року). Показники аналізували як у загальній групі, так і в окремих вікових підгрупах, зокрема, залежно від наявності низькоенергетичних переломів, які входять у розрахунок FRAX, і порівнювали з відповідними показниками українських жінок. Найбільш частим (26,6 %) фактором ризику остеопоротичних переломів в українських чоловіків був низькотравматичний перелом в анамнезі (відповідний показник у жінок становив 51,3 %), і саме його наявність була підставою для ініціації антиостеопоротичного лікування. Лише 6,7 % чоловіків без переломів в анамнезі після розрахунку ризику основних остеопоротичних переломів за FRAX потребували обстеження за допомогою двохенергетичної рентгенівської абсорбціометрії (ДРА) для переоцінки ризику остеопоротичних переломів, і жоден не мав високих показників ризику переломів. 73 % обстежених чоловіків без переломів не мали жодного фактора ризику, включеного в алгоритм FRAX. Висновки: дослідження продемонструвало більш високу потребу як в антиостеопоротичному лікуванні без виконання ДРА, так і в додатковому денситометричному обстеженні для додаткової оцінки ризику остеопоротичних переломів у жінок України порівняно з чоловіками, необхідність приділяти особливу увагу наявності малотравматичних переломів в анамнезі в оцінці ризику остеопопорозу і його ускладнень у чоловіків і необхідність урахування інших факторів ризику остеопорозу, не включених у даний алгоритм FRAX.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100581 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського