Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=GINZBURG$<.>+<.>A=RALPH$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Berestoviy V. O. 
The overview and role of heat shock proteins (HSP) especially HSP 60 and 70 in reproduction and other pathologies (a literature review) = Визначення ролі білків теплового шоку (HSP 60 і 70) в репродукції та в розвитку інших патологій (огляд літератури) / V. O. Berestoviy, Ahmad Mahmood, I. B. Venckivska, V. G. Ginzburg, I. V. Sokol, O. O. Berestoviy, D. O. Govsieiev // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 1. - С. 54-62. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Проведено пошук рецензованих статей щодо білків теплового шоку (HSP), особливо HSP 60 та 70, щоб зрозуміти його роль у розвитку різних ускладнень, таких як: звичне невиношування, передчасні пологи, трубне безпліддя, спонтанний аборт, безпліддя, що потребує застосування ДРТ, чоловіче безпліддя, прееклампсія, онкологічні захворювання, гіперактивація імунної системи та автоімунні захворювання, ішемічна хвороба серця, порушення регуляції стероїдних гормонів та регуляція відповіді на стрес. ІФА, вестерн-блот, імунофлуоресценція та афінна хроматографія були найпоширенішими методами, які дослідники використовували для визначення та відокремлення HSP 60 та пов'язаних з ним антитіл. Білки теплового шоку відповідають за: нормальний фолдинг інших білків і запобігають їх аномальному згортанню, відіграють роль у деградації аномально складених білків, транспорті білків із мітохондрій, метаболізмі ДНК, регуляції апоптозу. HSP 60 є гомологом бактеріального HSP 60 (GroEL) і потребує кошапероніну HSP 10 для нормального функціонування. Аномальний рівень HSP 60 призводить до порушеного фолдингу, що, у свою чергу, є причиною некоректної конформації та функціонування білків, що призводить до клінічних проявів захворювань. Деякі дослідження вказали, що немає зв'язку між передчасними пологами та HSP 60 і 70. Антитіла до хламідійного HSP 60 викликають оклюзію маткових труб, призводять до виникнення прееклампсії, також рівень HSP 60 не залишається незмінним протягом усього менструального циклу, тоді як інші виступали проти цих висновків у своїх дослідницьких роботах. На думку деяких дослідників, HSP 60 є фактором ризику розвитку патологій, пов'язаних з вагітністю, а деякі інші виступали проти цієї теорії і вважали HSP 60 фактором безпеки для результату вагітності, згідно з цим оглядом шкідливий ефект HSP 60 домінуватиме, але в майбутньому для кращого розуміння потрібно провести подальші дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.652

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Beniuk V. O. 
Assessment of correction effectivenes of psychoemotional state in pregnant women after application of assisted reproductive technologies = Оцінка ефективності корекції психоемоційного стану у вагітних після використання допоміжних репродуктивних технологій / V. O. Beniuk, V. G. Ginzburg, L. M. Vygivska, I. V. Maidannyk, O. O. Chorna, V. F. Oleshko, Yu. L. Marushchenko, L. D. Lastovetska // Мед. перспективи. - 2021. - 26, № 4. - С. 131-138. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - визначити роль та ефективність запропонованого лікувально-профілактичного комплексу та комплексу психоемоційної корекції в динаміці вагітності у вагітних після допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) для вдосконалення тактики антенатального спостереження та профілактики акушерських і перинатальних ускладнень. Комплексно обстежено та проведено комплекс лікувально-профілактичних заходів у 299 вагітних жінок: до основної групи увійшли 249 жінок, вагітність яких настала в результаті застосування ДРТ. Контрольну групу склали 50 вагітних зі спонтанним настанням вагітності. Комплекс лікувально-профілактичних заходів для вагітних після ДРТ включав: мікронізований прогестерон, магнію оксид легкий, фолієва кислота, L-аргініну аспартат, Омега-3 поліненасичені жирні кислоти, тривала психологічна корекція - напередодні програми ДРТ, на 8 - 10 тижні вагітності, на 16 - 18 тижні вагітності та на 28 - 30 тижні вагітності. Упровадження запропонованого комплексу психоемоційної корекції сприяло встановленню рівнів реактивної тривожності та особистісної тривожності на помірному рівні в жінок підгрупи IA - 44 (89,8 %) та 43 (87,6 %), IIA - 43 (89,6 %) та 44 (91,7 %) і IIIA - 30 (83,3 %) та 26 (72,2 %), що вважається адаптивним, фізіологічним типом під час вагітності. Позитивний вплив запропонованого комплексу психоемоційної корекції демонструє покращення процесів формування типу компонента гестаційної домінанти, повернення його до оптимального типу в жінок підгрупи IA - 41 (83,6 %), IIA - 39 (81,3 %) і IIIA - 26 (72,2 %), що наближається до фізіологічного перебігу вагітності та сприяє зменшенню перинатальних та акушерських ускладнень серед вагітних вказаних підгруп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с + Р716.216.62 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського