Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=HEIDORN$<.>+<.>A=SARAH$<.>+<.>A=CHARLOTTA$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Marwah Bin Talib 
Clinical characteristics of COVID-19 patients at King Saud Medical City: a retrospective study = Клінічна характеристика пацієнтів з COVID-19: ретроспективне дослідження у Саудівській Аравії / Marwah Bin Talib, Abdullah A. Baredhwan, Khaled Alenazi, Ali Almagooshi, Abdulrehman M. Alqahtani, Sultan A. Alsobayeg, Sarah Alhazmi, Waad Awad, Ameera S. Alamri, Parameaswari P. Jaganathan, Manasik N. Abdu, Latif Ahmed Khan // Міжнар. ендокринол. журн. - 2021. - 17, № 1. - С. 3-10. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

У Китаї вперше повідомили про вірусне захворювання COVID-19, спричинене коронавірусом (SARS-CoV-2). Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію COVID-19 в березні 2020 р. Було спостережено значну кількість випадків цієї хвороби, яка стала тягарем для систем охорони здоров'я і призвела до високої летальності. Мета дослідження - встановити особливості клінічної картини захворювання, ведення хворих і кінцеві результати лікування COVID-19 у популяції Королівства Саудівська Аравія та порівняти показники з іншими установами. Ретроспективне дослідження пацієнтів із COVID-19 з тяжким перебігом і критичними станами було проведено в медичному центрі Ер-Ріяду. Дозвіл на його проведення виданий комітетом з етики медичного центру. Клінічні дані було зібрано з електронних записів пацієнтів. Показники 689 пацієнтів, які зверталися за допомогою з 1 березня 2020 р. по 30 червня 2020 р., аналізували за допомогою стандартних статистичних методів. Понад 50 % пацієнтів (середній вік 50 років) були з індійського субконтиненту (Індія, Пакистан і Бангладеш). Жінки становили 17,3 % обстежених. Поширеними явищами у хворих були задишка (79 %), кашель (70 %) і лихоманка (67 %). Середня насиченість крові киснем у них становила 92 %. Приблизно 61 % пацієнтів перебували в критичному стані та лікувались у відділенні інтенсивної терапії. Смертність становила 35 %, а поліорганна недостатність - 25 %. Цукровий діабет належав до найчастіших супутніх станів (37,3 %), як і артеріальна гіпертензія (29,5 %). При цьому їх наявність не призводила до збільшення летальності цих пацієнтів. Показник летальності, очевидно, пов'язаний із несвоєчасним зверненням до медичних закладів і тяжкістю самої хвороби. Висновки: наведені результати ретроспективного дослідження за участю 689 пацієнтів із тяжким перебігом COVID-19 свідчать про високу частку госпіталізацій у відділення інтенсивної терапії - 60,8 %. З цього числа 41 % хворих потребували інвазивної вентиляції легень, 29 % - використання препаратів вазопресивної дії та 14 % - проведення гемодіалізу. Смертність становила 35 %. Понад 50 % хворих становили вихідці з індійського субконтиненту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-3 covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського