Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)
Пошуковий запит: (<.>A=KORPELA$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Zav'yalov V. 
Adhesive organelles of Gram-negative pathogens assembled with the classical chaperone/usher machinery: structure and function with a clinical bend / V. Zav'yalov, A. Zavialov, G. Zav'yalova, T. Korpela // Укр. біохім. журн.. - 2009. - 81, № 4 (спец. вип.). - С. 51. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.14*715.5 + Р346

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Viljanen M. 
Індукція запалення як можливий механізм впливу пробіотиків при синдромі атопічної екземи/дерматиту / M. Viljanen, E. Pohjavuori, T. Haahtela, R. Korpela, M. Kuitunen, A. Sarnesto, O. Vaarala, E. Savilahti // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 5. - С. 23-28. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Viljanen M. 
Вплив пробіотиків на маркери запалення і IgA у випорожненнях немовлят із харчовою алергією і синдромом атопічної екземи/дерматиту / M. Viljanen, M. Kuitunen, T. Haahtela, K. Juntunen-Backman, R. Korpela, E. Savilahti // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 7. - С. 20-25. - укp.

Вважається, що пробіотичні бактерії зменшують виразність симптомів синдрому атопічної екземи/дерматиту (САЕД) у дітей із харчовою алергією. Досліджено вплив пробіотичних бактерій на IgA і маркери кишкового запалення (ФНП-alpha, alpha1-антитрипсин та еозинофільний катіонний білок) у випорожненнях дітей із такою патологією. Після рандомізації 230 дітей протягом чотирьох тижнів вживали за допомогою подвійного сліпого методу Lactobacillus GG (LGG), суміш чотирьох пробіотичних штамів або плацебо. Одночасно вони дотримувалися елімінаційної дієти. Через 4 тижні після закінчення лікування діагностовано алергію до коров'ячого молока за допомогою подвійного сліпого плацебо - контрольованого провокаційного тесту. У 102 дітей, за допомогою випадкового методу відібраних для аналізу, збирали зразки фекалій до лікування, після 4-тижневого лікування та у перший день провокаційної проби. Після лікування у групах пробіотиків спостерігалася тенденція до вищого рівня IgA, ніж у групі плацебо (LGG vs плацебо, p = 0,064; суміш пробіотиків vs плацебо, p = 0,064), а рівень alpha1-антитрипсину зменшувався у групі LGG, на відміну від інших груп. Після провокаційного тесту у випорожненнях дітей із IgE-асоційованою алергією до коров'ячого молока рівень IgA був вищим у групі LGG, ніж у групі плацебо (p = 0,014), а рівень ФНП-alpha у групі LGG був нижчим у порівнянні з плацебо, проте ця різниця не була достовірною (p = 0,111). Таким чином, 4-тижневе лікування LGG може зменшувати кишкове запалення у немовлят із САЕД і алергією до коров'ячого молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.31 + Р733.41,21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Viljanen M. 
Пробіотики у лікуванні синдрому атопічної екземи/дерматиту в немовлят: подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження / M. Viljanen, E. Savilahti, T. Haahtela, K. Juntunen-Backman, R. Korpela, T. Poussa, T. Tuure, M. Kuitunen // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 8. - С. 14-21. - укp.

Мета дослідження - встановити, чи мають пробіотичні бактерії сприятливий вплив при синдрому атопічної екземи/дерматиту (САЕД). У дослідження включено 230 дітей із САЕД і підозрою на алергію до коров'ячого молока. Після рандомізації діти протягом чотирьох тижнів вживали за допомогою подвійного сліпого методу Lactobacillus GG (LGG), суміш чотирьох пробіотичних штамів або плацебо. Одночасно вони дотримувалися елімінаційної дієти та одержували місцеву терапію. Тяжкість САЕД у ході дослідження оцінено за шкалою SCORAD. Через 4 тижні після закінчення лікування у 120 дітей за допомогою подвійного сліпого плацебо-контрольованого провокаційного тесту діагностовано алергію до коров'ячого молока. У загальній групі дослідження середній показник SCORAD знизився на 65 % (вихідний індекс становив 32,5), проте між групами терапії не відзначено різниці як одразу після лікування, так і через 4 тижні після його закінчення. У дітей із алергією до коров'ячого молока також не виявлено будь-яких достовірних змін після лікування. Проте у немовлят із IgE-чутливістю у групі LGG індекс SCORAD знижувався сильніше, ніж у групі плацебо (-26,1 vs - 19,8 (p = 0,036), при порівнянні показників на початку дослідження та через 4 тижні після закінчення терапії. Виключення з аналізу дітей, які вживали антибіотики, зробило різницю між групами лікування ще більшою у немовлят із IgE-чутливістю. Зроблено висновки. що лікування LGG може зменшувати виразність симптомів САЕД у дітей із IgE-чутливістю, проте не у дітей без IgE-чутливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського