Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>A=KRAUSE$<.>+<.>A=CARSTEN$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Tsagareli M. G. 
Behavioral and electrophysiological study of thermal and mechanical pain modulation by TRP channel agonists / M. G. Tsagareli, I. R. Nozadze, G. P. Gurtskaia, M. I. Carstens, N. J. Tsiklauri, E. E. Carstens // Нейрофизиология. - 2013. - 45, № 4. - С. 369-379. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

Канали транзієнтного рецепторного потенціалу (transient receptor potential channels, TRP) були відносно докладно вивчені протягом останніх п'яти років. Згідно з результатами сучасних досліджень у галузі болю існує сім'я канальних структур, що складається з шести видів термо-TRP-каналів (TRPA1, TRPM8, TRPV1, TRPV2, TRPV3 та TRPV4). Такі канали виявляють чутливість до збільшення або зменшення температури, а також до хімічних речовин, які викликають відповідне відчуття гарячого або холодного. До подібних агентів належать ментол, коричний альдегід, гінгерол, гірчична олія, капсаїцин, камфора, евгенол та ін. У проведеному дослідженні використано поведінкові та електрофізіологічні методи, щоб з'ясувати вплив гірчичної олії (аліл ізотіоціанат, АІТЦ) та капсаїцину на чутливість самців щурів до термальних, нешкідливих холодових або механічних стимулів. Унілатеральні внутрішньопідошовні ін'єкції АІТЦ та капсаїцину зумовлювали суттєві скорочення латентного періоду відсмикування іпсілатеральної кінцівки від шкідливого гарячого стимулу, тобто теплову гіпералгезію. Ці агенти також суттєво зменшували пороги відсмикування кінцівки за умов дії механічного стимулу на ін'єковану кінцівку, тобто викликали механічну алодінію. Білатеральні внутрішньопідошовні ін'ієкції АІТЦ призводили до двофазного впливу на реакцію уникання від холоду (тест термальної преференції). АІТЦ у низькій концентрації (5 %) не змінював холодового уникання порівнянь з контролем, тоді як у вищих концентраціях (10 та 15 %) суттєво пригнічував реакцію уникання на холод, тобто індукував холодову гіпоалгезію. Капсаїцин діяв майже таким самим чином. Ці результати вказують на те, що TRPA1-канали безперечно залучені у больові реакції і що АІТЦ (агоніст TRPA1) посилює чутливість до теплового болю (можливо, через непряме моделювання TRPV1-каналів, які коекспресуються у ноцицепторах з TRPA1s). У електрофізіологічних експериментах нейронні відповіді на електричні та ступінчасті механічні та шкідливі термальні стимули тестувалися перед шкірною аплікацією АІТЦ та після такої дії. Повторна аплікація АІТЦ спочатку збільшувала частоту розрядів спінальних нейронів з широким динамічним діапазоном; це спричиняло швидку десенситизацію, яка утримувалася після аплікації АІТЦ, застосованої за 30 хв. Відповіді на шкідливу термальну (але не на механічну) стимуляцію суттєво збільшувалися незалежно від того, чи активувався нейрон АІТЦ безпосередньо. Ці результати вказують на те, що АІТЦ спричиняє периферичну сенситизацію теплових рецепторів. У цілому одержані результати доводять роль термосенситивних TRPA1- та TRPV1-каналів у больовій модуляції та свідчать про те, що дані термо-TRP-канали є перспективними мішенями для розвитку нової групи аналгетиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Krause J. 
Approaches to firms' strategic orientation and their development during financial crisis / J. Krause // Актуал. проблеми економіки. - 2013. - № 5. - С. 311-318. - Бібліогр.: 317 назв. - англ.

Рассмотрены возможные подходы к стратегической ориентации фирм, сравниваются индивидуальные подходы к разработке стратегии. Внимание уделено преимуществам, недостаткам и основным предпосылкам их успешной реализации. Основные стратегические направления включают дифференциацию, стратегию низких цен, фокус-стратегию, стратегию первопроходца, стратегию рыночного последователя. Внимание также уделяется важности инноваций в бизнес-стратегии. Представлены новые комментарии к исследованиям, направленным на стратегическую ориентацию фирм во время финансового кризиса в 2009 - 2010 гг. в Чешской Республике.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)290-93-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Krause J. 
Economic evaluation of the position of sugar companies compared to food producers (the case of Czech Republic) / J. Krause // Актуал. проблеми економіки. - 2014. - № 7. - С. 187-193. - Бібліогр.: 193 назв. - англ.

Проаналізовано окремі фінансові показники виробників цукру Чеської Республіки за 2007 - 2011 рр., які порівняно з аналогічними показниками виробників продуктів харчування. В аналізі фінансових індикаторів головним методом став бенчмаркинг. Аналогічна модель застосовується і Міністерством промисловості та торгівлі Республіки Чехія. Для авторської калькуляції використано дані фінансової звітності цукровиробників. У цілому можна констатувати, що на загальному тлі сектора продуктів харчування цукровиробники демонструють значні успіхи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)306.751.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Boukal P. 
Corporate social responsibility from a customer's perspective = Корпоративна соціальна відповідальність з точки зору споживача / P. Boukal, J. Krause // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 1. - С. 344-351. - Бібліогр.: 350 назв. - англ.

Надано концепцію корпоративної соціальної відповідальності (КСВ), а також причини участі фірм у КСВ і потенційний вплив КСВ на розвиток підприємства. На прикладах описано 3 основні складові КСВ. Висвітлено результати опитування споживачів про розуміння КСВ і мотивацію участі фірм у таких проектах, надано математичне оцінювання даних опитування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського