Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=PLUTA$<.>+<.>A=KATHARINA$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Major A. L. 
Ефективність і безпека використання абсорбувального та антиоксидантного гелю при цервікальній інтраепітеліальній неоплазії 1-го і 2-го типів, ВПЛ-інфекції з високим ризиком і за наявності маркерів p16/Ki-67: рандомізоване контрольоване дослідження / A. L. Major, V. Dvorak, J. Schwarzowa, A. Skrivanek, T. Malik, M. Pluta, I. Mayboroda, E. M. Grandjean // Здоров'я жінки. - 2020. - № 9/10. - С. 61-70. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вплив медичного засобу - вагінального гелю SAM, що містить абсорбувальний діоксид кремнію та селеніт натрію і лимонну кислоту з антиоксидантними властивостями, на гістологічно підтверджену цервікальну інтраепітеліальну неоплазію 2-го типу (ЦІН2), 1-го типу (ЦІН1) із позитивним p16, а також на наявність онкомаркера p16. У дослідженні взяли участь 216 жінок віком від 25 до 60 років, яких рандомізовано розподілили на дві групи: жінки досліджуваної групи (ДГ) отримували щоденно інтравагінально дозу гелю SAM протягом 3-х періодів тривалістю 28 днів кожний, а контрольної групи (КГ) - приходили на консультацію без проведення будь-яких втручань. Первинною кінцевою точкою вважали ефективність, яку визначали за поєднаною гістологічною та цитологічною регресією. На етапі первинного обстеження та через 3 міс пацієнткам було виконано біопсію під контролем із визначенням експресії p16 за допомогою імуногістохімічного (ІГХ) дослідження, якщо під час кольпоскопії було візуалізовано ураження; взято мазок із шийки матки для цитології; проведено тест на інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ) із високим ризиком, а також визначення маркерів p16/Ki-67. Через 6 міс виконано повторне цитологічне дослідження та тест на наявність маркерів p16/Ki-67. Регресія ЦІН спостерігалася у 78 пацієнток зі 108 у групі, яка отримувала гель SAM, і у 27 пацієнток зі 108 у КГ. Позитивні зміни за результатами цитологічного тесту на визначення p16/Ki-67 статистично значуще частіше спостерігалися у ДГ. Значною мірою зменшилась кількість інфікувань ВПЛ із високим ризиком у ДГ - із 87,0 до 39,8 %, тоді як у КГ цей показник дещо збільшився - з 78,7 до 83,3 %. На 6-у місяці цитологічна регресія у КГ і більш виражений ефект щодо p16/Ki-67 теж відзначалися. Встановлено, що вагінальний гель SAM значно покращував регресію уражень шийки матки та призводив до зникнення ВПЛ із високим ризиком і маркерів p16/Ki-67 у мазках. Отже, його можна вважати активним недеструктивним методом профілактики розвитку раку шийки матки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82 + Р569.714.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського