Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>I=В337782$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Література та культура Полісся. Вип. 10. Творчість М.Коцюбинського та громадсько-культурний і літературний процес у Чернігові кінця XIX - поч. ХХ ст. / ред.: Г. В. Самойленко; упоряд.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.В.Гоголя. - Ніжин : Наука-сервіс, 1998. - 219 c. - укp.

Висвітлюється творчість М.Коцюбинського, його зв'язки з різними діячами культури, зокрема, Б.Грінченком, В.Самійленком, М.Вороним, Г.Коваленком, М.Жуком, М.Чернявським та іншими. Розглядаються гуманістично-екзистенціальні мотиви у творчості М.Коцюбинського, образи жінок у його творах, локальна та запозичена лексика, аналізується експресивна лексика як засіб створення пейзажного живопису у творах письменника та ін. Характеризуються основні тенденції культурно-мистецького та літературного життя в Чернігові у кінці XIX - початку XX століття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я5 + Ш5(4УКР)53-379 я54(4УКР)3 + Ч710.3(4УКР)53 я54(4УКР)3 + Ш141.4-72

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Література та культура Полісся. Вип. 11. Творча спадщина письменників, діячів культури Поліського краю / ред.: Г. В. Самойленко; упоряд.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 1998. - 170 c. - укp.

Висвітлено життєвий та творчий шлях визначних письменників (М.Гоголя, П.Морачевського, М.Філянського, О.Довженка, Є.Гуцала) та діячів культури (І.Шрага, І.Петрункевича, Г.Галагана, С.Русової, а також істориків Ніжинської вищої школи), які працювали на Поліссі. Розглянуто лексичні засоби створення експресивності художнього тексту, особливості хорового руху XX ст. як фактор становлення музичної культури та освіти в Україні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-3 я43 + Ч11 я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Література та культура Полісся. Вип. 13: Зб., присвяч. пам'яті акад. Ф.С.Арвата / ред.: Г. В. Самойленко; упоряд.: Г. В. Самойленко; Ніж. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 2000. - 274 c. - укp.

Дослідження присвячено пам'яті видатного вченого-філолога, організатора педагогічної справи, академіка Академії педагогічних наук України Федора Степановича Арвата. Розглянуто проблеми методології вітчизняної та світової історії у працях вчених-істориків Ніжинської вищої школи кінця ХІХ - початку ХХ ст. Вміщено матеріали про історію української церкви. Охарактеризовано розвиток освіти у Ніжині та в інших полкових містах у період Гетьманщини тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гоголь М.В. я43 + Ш.г(4УКР)6д Арват Ф.С. + Т3(4УКР311)0-7 я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Література та культура Полісся. Вип. 14. Полісся в історичному та культурологічному контексті: до 195-річчя заснування Ніжинської вищої школи / ред.: Г. В. Самойленко; упоряд.: Г. В. Самойленко; Ніж. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 2000. - 242 c. - укp.

Наведено статті з філології, історії, теорії та історії культури, архівні матеріали, присвячені життю і творчості письменників та науковців: М.Гоголя, В.Кукольника, М.Максимовича, М.Коцюбинського, С.Єфремова, В.Рєзанова, О.Лотоцького, В.Липинського, Є.Гуцала та ін. Розглянуто діяльність істориків Ніжинської вищої школи, а також окремі питання розвитку науки, культури у Поліському краї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4УКР)3 + Т3(4УКР311)0-7 я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Література та культура Полісся. Вип. 15. Спадщина П.Куліша в сучасних дослідженнях / ред.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 2001. - 270 c. - Бібліогр.: с. 260-269. - укp.

Висвітлено життєвий і творчий шлях видатного українського письменника П.Куліша, розглянуто його поезію від архаїки до міфо-історичної топіки, з'ясовано його роль в Кирило-Мефодіївському товаристві. Проаналізовано вплив П.Плєтньова на перцепцію О.Пушкіна в морально-естетичній свідомості П.Куліша. Висвітлено особливості опису притчі в романі письменника "Чорна рада", а також його перекладацької діяльності. Вміщено архівні матеріали зі спадщини письменника, зокрема, листування з Борисом Грінченком та Митрофаном Дикаревим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Куліш,П.О.я43 + Ш5(4УКР)5-4Грінченко,Б.Д.13 + Т3(4УКР)52-7 я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Література та культура Полісся. Вип. 16. Спадщина М.Гоголя в сучасних дослідженнях (до 150-річчя від дня смерті письменника) / ред.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 1995. - 200 c. - укp.

Висвітлено принципи та способи інтерпретації гоголівської символіки в інсценізаціях М.П.Старицького. Проаналізовано історичні ілюзії письменника у повісті "Травнева ніч". Розглянуто уособлення як компонент метафоричної моделі світу письменника. Проаналізовано особливості логічної, модальної й емоціональної експресивності його творів, покладених на музику М.Римського-Корсакова. Описано макабристичні мотиви у творах М.Гоголя та Е.По.

Освещены принципы и способы интерпретации гоголевской символики в инсценизациях М.П.Старицкого. Проанализированы исторические иллюзии писателя в повести "Майская ночь". Рассмотрено обособление как компонент метафорической модели мира писателя. Проанализированы особенности логической, модальной и эмоциональной экспресивности его произведений в музыке М.Римского-Корсакова. Описаны мекабристические мотивы в произведениях М.Гоголя и Э.По.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4Гоголь,М.В.я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Література та культура Полісся. Вип. 17. Полісся та Лівобережна Україна в історичному та культурологічному контексті / ред.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : Наука-сервіс, 2002. - 244 c. - укp.

Розглянуто сучасну регіональну політику як фактор державотворення. Розкрито правові засади устрою Ніжинського та Прилуцького полків. Висвітлено діяльність жіночих організацій у суспільно-політичному житті України, а також видавничого відділу Міністерства народної освіти з підготовки українських підручників за часів Центральної влади. Наведено характеристику правового статусу українських міст у складі Російської імперії. Проаналізовано взаємини селянських громадських об'єднань УССР та РСФСР за умов більшовицького режиму 1920-х рр.

Рассмотрена современная региональная политика как фактор построения государства. Раскрыты правовые основы устройства Нежинского и Прилуцкого полков. Освещена деятельность женских организаций в общественно-политической жизни Украины, а также издательского отдела Министерства народного образования по подготовке украинских учебников времен Центральной власти. Приведена характеристика правового статуса украинских городов в составе Российской империи. Проанализированы взаимоотношения сельских общественных организаций УССР и РСФСР в условиях режима большевиков в 1920-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Література та культура Полісся. Вип. 18. Особливості розвитку історії та культури на Поліссі та в Лівобережній Україні / ред.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 2002. - 250 c. - укp.

Висвітлено питання філології та історії культури. Проаналізовано усну народну творчість жителів села Зруб Ніжинського району Чернігівщини, а також культурно-просвітницьку діяльність Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря (друга половина XVII - XVIII ст.). Розкрито роль провінціалізму у долі професора І.Г.Турцевича. Визначено місце українських народних ігор у творчій спадщині Б.Грінченка. Наведено результати досліджень А.Г.Єршова з історії Лівобережної України. Проаналізовано фольклорно-етнографічну діяльність М.С.Державіна ніжинського періоду, а також поетичну творчість Олекси Ющенка.

Освещены вопросы филологии, истории и истории культуры. Проанализированы устное творчество жителей села Зруб Нежинского района Черниговской области, а также культурно-просветительская деятельность Черниговского Троицко-Иллинского монастыря (вторая половина XVII - XVIII ст.). Раскрыта роль провинциализма в судьбе профессора И.Г.Турцевича. Определено место украинских народных игр в творческом наследии Б.Гринченко. Приведены результаты исследований А.Г.Ершова по истории Левобережной Украины. Проанализированы фольклорно-этнографическая деятельность М.С.Державина нежинского периода, а также поэтическое творчество Олексы Ющенко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11я54(4УКР)3 + Ш5(0)941я43 + Т3(4УКР)я43 + Ш041я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Література та культура Полісся. Вип. 19. Проблеми філології, історії, мистецтвознавства та культури Полісся в сучасних дослідженнях / ред.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 2002. - 217 c. - укp.

Розглянуто питання філології, теорії та історії культури, мистецтвознавства. Описано образ Ісуса Христа в поезії барокового поета другої половини XVII ст. І.Величковського, народну ікону в контексті взаємодії релігії та національної культури. Проаналізовано лексичні та семантичні показники експресивності слова. Висвітлено історію книгодрукування у Новгород-Сіверському, розвиток монументального, декоративно-ужиткового мистецтва в полкових містах XVII - XVIII ст. на прикладі Ніжина, кобзарське мистецтво як джерело національної самосвідомості українського народу, зокрема на Полтавщині.

Рассмотрены вопросы филологии, теории и истории культуры, искусствоведения. Описаны образ Иисуса Христа в поэзии бароккового поэта второй половины XVII ст. И.Величковского, народная икона в контексте взаимодействия религии и национальной культуры. Проанализированы лексические и семантические показатели экспрессивности слова. Освещены история книгопечатания в Новгород-Северском, развитие монументального, декоративного искусства в полковых городах XVII - XVIII ст. на примере Нежина, кобзарское искусство как источник национального самосознания украинского народа, в частности на Полтавщине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч113(4УКР) + Т3(4УКР31)0-7я43 + Ш041.4я43 + Щ03(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Література та культура Полісся. Вип. 22. Із наукової спадщини І.Я.Заславського / ред.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 2003. - 240 c. - укp.

Висвітлено життєвий та творчий шлях І.Я.Заславського (1915 - 2000) - визначного вченого та педагога. У контексті його ідей проаналізовано переклади П.Грабовського, М.Садовського, М.Зерова творів О.Пушкіна, а також невідомі переклади М.Драй-Хмари російської лірики. Охарактеризовано твір І.Франка "Мойсей" з урахуванням типологічних зв'язків з поетичними ідеями та образами М.Лермонтова.

Освещен жизненный и творческий путь И.Я.Заславського (1915 - 2000) - выдающегося ученого и педагога. В контексте его идей проанализированы переводы П.Грабовского, Н.Садовского, Н.Зерова произведений А.Пушкина, а также неизвестные переводы М.Драй-Хмары российской лирики. Охарактеризовано произведение И.Франка "Моисей" с учетом типологических связей с поэтическими идеями и образами М.Лермонтова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041 я43 + Т3(4УКР311) я43

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Література та культура Полісся. Вип. 23. Українсько-російські та білоруські мовно-літературні та культурні зв'язки / ред.: Г. В. Самойленко; Ніжин. держ. пед. ін-т ім. М.Гоголя. - Ніжин : ТОВ "Наука-сервіс", 2003. - 240 c. - укp.

Висвітлено проблему інтепретації біографії письменника М.Гоголя П.Кулішем. Розглянуто особливості формування громадської думки в середовищі ніжинської козацької та духовної еліти другої половини XVII ст., а також формування населенням Чернігівської губернії діаспори на окраїнах Російської імперії. Проаналізовано таємницю Козацького походу 1684 р.

Освещена проблема интерпретации биографии писателя Н.Гоголя П.Кулишом. Рассмотрены особенности формирования общественной мысли в среде нежинской казацкой и духовной элиты второй половины XVII ст., а также формирования населением Черниговской губернии диаспоры на окраинах Российской империи. Проанализирована тайна Казацкого похода 1684 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041 я43 + Т3(4УКР311) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В337782 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського