Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж72936$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Україна соборна : Зб. наук. ст. Вип. 1 / ред.: О. П. Реєнт; Ін-т історії України НАН України, Прикарп. держ. ун-т ім. В.Стефаника. Ін-т наук. і освіт. технологій. - К., 2004. - 379 с. - укp.

Висвітлено методологічні та історіографічні аспекти новітніх досліджень з політичної історії України періоду ХІХ - початку ХХ ст. Розглянуто питання підготовки керівництвом ВКП(б) політичних та економічних передумов для примусової колективізації сільського господарства у 1919 - 1929 рр., теоретико-методологічні проблеми вивчення голодомору 1932 - 1933 рр. в Україні. Проаналізовано основні напрями наукових досліджень національних меншин у 1920 - 1930 рр., проблему кадрів російської православної церкви у роки німецько-радянської війни.

Освещены методологические и историографические аспекты новейших исследований по политической истории Украины периода ХІХ - начала ХХ ст. Рассмотрены вопросы подготовки руководством ВКП(б) политических и экономических предпосылок для принудительной коллективизации сельского хозяйства в 1919 - 1929 гг., теоретико-методологические проблемы изучения голодомора 1932 - 1933 гг. в Украине. Проанализированы основные направления научных исследований национальных меньшинств в 1920 - 1930 гг., проблема кадров русской православной церкви в годы немецко-советской войны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я43 + С1(4Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Україна соборна : Зб. наук. ст. Вип. 2, ч. 1. Історико-політологічні та правові засади соборності й державотворення в Україні / ред.: О. П. Реєнт; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2005. - 415 с. - укp.

Висвітлено проблеми гармонізації національної правової демократичної держави та відкритого громадянського суспільства, соборності України в контексті її цивілізаційного поступу. Розглянуто питання самосвідомості та самоідентифікації в процесі сучасного творення соборної держави. Проаналізовано ідею соборності України у спадщині М.Грушевського в історіографічному та політичному аспектах, ставленння австрійських соціал-демократів до проблеми соборності України наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., національну ідею в політичній програмі та діяльності Української радикальної партії в 1918 - 1939 рр., а також ідею державотворення в політичних концепціях ОУН. Розкрито конституційно-правові засади державної влади в Україні в сучасний період. Визначено особливості формування політичної свідомості в країні за умов трансформації політичної системи, а також громадянських цінностей в демократичному суспільстві.

Освещены проблемы гармонизации национального правового демократического государства и открытого гражданского общества, соборности Украины в контексте её цивилизационного прогресса. Рассмотрены вопросы самосознания и самоидентификации в процессе современного развития соборного государства. Проанализированы идея соборности Украины в наследии М.Грушевского в историографическом и политическом аспектах, отношение австрийских социал-демократов к проблеме соборности Украины в конце ХІХ - начале ХХ ст., национальная идея в политической программе и деятельности Украинской радикальной партии в 1918 - 1939 гг., а также идея развития государства в политических концепциях ОУН. Раскрыты конституционно-правовые основы государственной власти в Украине в современный период. Определены особенности формирования политического сознания в стране в условиях трансформации политической системы, а также гражданских ценностей в демократическом обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я43 + Х2(4Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Україна соборна : Зб. наук. ст. Вип. 2, ч. 2. Соціокультурні, етноконфесійні та демографічні проблеми формування української нації / ред.: О. П. Реєнт; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2005. - 486 с. - укp.

Висвітлено концепти української культури, націогенезис українців, перспективи консолідації українського суспільства в державному та етнічному аспектах. Визначено релігійний компонент соборності українських земель. Проаналізовано українську мову як найважливіший чинник національної духовності та соборності держави. Розглянуто духовність і етноестетику як чинники єдності українців, ідею соборності в українській музичній культурі західної діаспори, етнопсихологічні ідеї українських учених-народознавців ХІХ ст. Описано освітню складову політики національно-культурного відродження за доби Центральної Ради в 1917 р. Висвітлено ідею соборності України у науковому доробку західноукраїнських педагогів 1920 - 1930 рр. Проаналізовано особливості німецької освітньої політики у Генеральній Губернії та Райхкомісаріаті "Україна" в період Другої світової війни. Розглянуто проблему гармонізації міжконфесійних відносин в Автономній Республіці Крим у сучасний період.

Освещены концепты украинской культуры, нациогенезис украинцев, перспективы консолидации украинского общества в государственном и этническом аспектах. Определен религиозный компонент соборности украинских земель. Проанализирован украинский язык как важный фактор национальной духовности и соборности государства. Рассмотрены духовность и этноэстетика как факторы единства украинцев, идея соборности в украинской музыкальной культуре западной диаспоры, этнопсихологические идеи украинских ученых-народоведов ХІХ ст. Освещена образовательная составная политики национально-культурного возрождения в период правления Центрального Совета в 1917 г. Проанализирована идея соборности Украины в научной работе западноукраинских педагогов 1920 - 1930 гг. Изучены особенности немецкой образовательной политики в Генеральной Губернии и Райхкомиссариате "Украина" в период Второй мировой войны. Рассмотрена проблема гармонизации межконфессионных отношений в Автономной Республике Крым в современный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я43 + Х2(4Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Україна соборна : Зб. наук. ст. Вип. 2, ч. 3. Історична регіоналістика в контексті соборності України / ред.: О. П. Реєнт; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2005. - 471 с. - укp.

Висвітлено історико-краєзнавчі компоненти соборності у топонімах України. Проаналізовано роль галицької і волинської духовної еліти XVI - XVII ст. у збереженні соборності держави, сільськогосподарський розвиток Правобережної України у першій чверті ХІХ ст. в контексті історіографії проблеми. Розкрито вплив української інтелігенції з Наддніпрянської України на український студентський рух у Східній Галичині в 1860 - 1870 рр., визначено взаємозв'язки Західної та Наддніпрянської України. Розглянуто питання формування ідеї соборної, незалежної України на Буковині наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., зростання національної свідомості в українському аристократичному середовищі Галичини на межі ХІХ - ХХ ст. Висвітлено наслідки політики російського окупаційного режиму для східногалицьких земель в 1914 - 1917 рр., ідею соборності в українському християнсько-суспільному русі міжвоєнної Галичини в 1918 - 1939 рр., політику радянської Росії щодо Східної Галичини у період польсько-радянської війни 1920 р. Проаналізовано діяльність українських католицьких партій Галичини у 1930-х рр., організаційно-політичну діяльність груп ОУН на Наддніпрянщині в 1941 р., особливості реалізації політики Голокосту на території Київщини в 1941 - 1944 рр. Розглянуто проблему соборності в діяльності Галицької асамблеї в 1991 р.

Освещены историко-краеведческие компоненты соборности в топонимах Украины. Проанализированы роль галицкой и волынской духовной элиты XVI - XVII ст. в сохранении соборности государства, сельскохозяйственное развитие Правобережной Украины в первой четверти ХІХ ст. в контексте историографии проблемы. Изучено влияние украинской интеллигенции из Надднепрянской Украины на украинское студенческое движение в Восточной Галиции в 1860 - 1870 гг., определены взаимосвязи Западной и Надднепрянской Украины. Рассмотрены вопросы формирования идеи соборной, независимой Украины на Буковине в конце ХІХ - начале ХХ ст., роста национального сознания в украинской аристократической среде Галиции на рубеже ХІХ - ХХ ст. Освещены последствия политики российского оккупационного режима для восточногалицких земель в 1914 - 1917 гг., идея соборности в украинском христианско-общественном движении межвоенной Галиции в 1918 - 1939 гг., политика советской России относительно Восточной Галиции в период польско-советской войны 1920 г. Проанализированы деятельность украинских католических партий Галиции в 1930-х гг., организационно-политическая деятельность групп ОУН на Надднепрянщине в 1941 г., особенности реализации политики Голокоста на территории Киевского региона в 1941 - 1944 гг. Рассмотрена проблема соборности в деятельности Галицкой ассамблеи в 1991 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я43 + Х2(4Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Україна соборна : Зб. наук. ст. Вип. 4, т. 1 / ред.: О. П. Реєнт; Ін-т історії України НАН України. - К., 2006. - 316 с. - укp.

Висвітлено історико-політологічні та правові засади соборності та державності в Україні, соціокультурні, етноконфесійні та демографічні проблеми формування української нації. Проаналізовано репресивну політику радянської влади проти церковних діячів у 1920 - 1930 рр., вплив більшовицької ідеології на діяльність добровільних товариств України за умов непу в 1921 - 1929 рр., номенклатури освітніх установ початку 1930-х рр. за матеріалами протоколів засідань колегії Наркомосу УСРР в серпні 1931 - 1932 рр., організації українських націоналістів щодо підготовки і проголошення "Акту відновлення української держави" 30 червня 1941 р. Розглянуто ідею державної незалежності України у програмах національно-демократичних партій в 1989 - 1994 рр.

Освещены историко-политологические и правовые основы соборности и государственности в Украине, социокультурные, этноконфессионные и демографические проблемы формирования украинской нации. Проанализированы репрессивная политика советской власти против церковных деятелей в 1920 - 1930 гг., влияние большевистской идеологии на деятельность добровольных обществ Украины в условиях нэпа в 1921 - 1929 гг., номенклатуры образовательных учреждений начала 1930-х гг. по материалам протоколов заседании коллегии Наркомобразования УССР в августе 1931 - 1932 гг., организации украинских националистов относительно подготовки и провозглашения "Акта восстановления украинского государства" 30 июня 1941 г. Рассмотрена идея государственной независимости Украины в программах национально-демократических партий в 1989 - 1994 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я54 + Х2я54(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Україна соборна : Зб. наук. ст. Вип. 4, т. 2 / ред.: О. П. Реєнт; Ін-т історії України НАН України. - К., 2006. - 315 с. - укp.

Розглянуто питання консолідації творчого та інтелектуального потенціалу української еліти щодо культурних осередків і наукових центрів Наддніпрянщини наприкінці XVIII - на початку ХІХ ст. Проаналізовано краєзнавчо-екскурсійну діяльність культурно-освітніх установ України в 1920-х рр., роль українських кооперативних організацій Галичини у піднесенні освітнього рівня населення краю в 1930-х рр. Висвітлено особливості розвитку Станиславівської єпархії УГКЦ на початку Другої світової війни (1939 - 1941 рр.), етноконфесійні процеси в Україні на рубежі 1980 - 1990 рр. Викладено результати етнографічного дослідження Прикарпаття з 1990-х рр. до початку ХХІ ст.

Рассмотрены вопросы консолидации творческого и интеллектуального потенциала украинской элиты относительно культурных и научных центров Надднепрянского региона в конце XVIII - начале ХІХ ст. Проанализированы краеведческо-экскурсионная деятельность культурно-образовательных учреждений Украины в 1920-х гг., роль украинских кооперативных организаций Галиции в повышении образовательного уровня населения края в 1930-х гг. Освещены особенности развития Станиславовской епархии УГКЦ в начале Второй мировой войны (1939 - 1941 гг.), этноконфессионные процессы в Украине на рубеже 1980 - 1990 гг. Изложены результаты этнографического исследования Прикарпатья с 1990-х гг. до начала ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72936 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського