Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА332024$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Червона Л. М. 
Феномен опозиції в Україні: соціально-філософський аналіз : Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л. М. Червона; Ін-т вищ. освіти АПН України. - К., 2004. - 17 c. - укp.

Виявлено фактори, що обумовлюють існування феномену опозиції: суттєві розбіжності інтересів держави та громадянського суспільства, протиріччя між різними суспільними силами, гілками влади, політичними партіями, різні підходи до мети і дій держави та влади. Визначено поняття демократичної політичної опозиції як сукупності суб'єків політичного життя, що не приймають змісту політики діючої влади, та/або методів реалізації цієї політики, виступають організованою альтернативою цій владі. Проведено класифікацію політичної опозиції за різними критеріями: структурним (системна, позасистемна), ідеологічним (ліва, центристська, права), діяльнісним (активна, пасивна), масштабом дій (елітна, масова), цілями (конструктивна, деструктивна), відношенням до держави (державницька, антидержавницька), ступенем лояльності та іншими. Розглянуто діяльність опозиції в аспекті теоретичного і практичного протистояння владі. Визначено особливості формування об'єктивних і суб'єктивних умов функціонування опозиції в українському суспільстві, зокрема "нецивілізованих" форм і методів співпраці влади з опозицією. Доведено, що розбудова демократичної, соціально-правової держави є необхідним фактором ефективної взаємодії влади й опозиції. Обгрунтовано, що формування зрілої політичної та правової культури суспільних відносин - один зі шляхів гармонізації взаємовідносин влади й опозиції в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666*333.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського