Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА332662$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Дєдяєва І. П. 
Трансформація проблеми свободи у структуралізмі: компаративний аналіз філософських вчень К.Леві-Стросса та М.Фуко : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.05 / І. П. Дєдяєва; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Західна філософія з питань свободи індивіда засвідчує розрив і абсолютизацію філософськими течіями внутрішньо невіддільних моментів цілого: переривчастості на шкоду неперервності, загального всупереч одиничному, логічного за рахунок історичного, спокою на противагу руху. Запропоновано тезу, що структуралістський підхід, редукуючи одну зі сторін й абсолютизуючи другу - внутрішню чи зовнішню, незмінну чи історично обумовлену, - не відтворює суть природи людини, що є єдністю буття до себе й буття до іншого та тим джерелом, із якого розгортається вся сукупність суспільних відносин людей. Зазначено, що обгрунтування ідеї свободи в структуралізмі відбувається в контексті протиставлення власної методології класичній раціоналістичній (сократівсько-гегелівській) традиції філософування, шляхом заперечення метафізичного смислу категорії "свобода". Зроблено висновок, що відмовляючи у метафізичній суті людській природі, структуралісти приходять або до заперечення людини як такої (леві-стросівська проекція "універсальних законів" крізь несвідому структуру розуму на "всі форми соціального життя" та теза М.Фуко про "смерть суб'єкта"), або змушені константувати заперечення власних засад як необгрунтованої методології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-664 + Ю3(4ФРА)6-667

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського