Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА357856$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Мерена Р. І. 
Електронно-іонні процеси на міжфазній границі активований вуглець/електроліт : автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / Р. І. Мерена; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2008. - 20 c. - укp.

Встановлено закономірності зміни структури та фізико-хімічних властивостей активованих вуглецевих матеріалів (АВМ) різної природи в результаті хімічної та термічної обробки. Виявлено, що фізико-хімічні процеси, які відбуваються в АВМ різного типу, під дією нітратної кислоти сприяють активізації структурних перетворень, очистці від неконтрольованих домішок (Li, K, Ca, Na, Mg) і покращанню їх властивостей як електродного матеріалу електрохімічних конденсаторів (ЕК). Доведено, що наявність кисню у процесі термічного відпалу АВМ ініціює його екзотермічну реакцію з вуглецем, що призводить до додаткового нагріву поверхні, появи термонапружень, зміни стохастичної фрактальної структури на нано- та мезорівнях, розподілу пор, утворення мікротріщин, які сприяють доступу йонів електроліту в робочі пори, збільшення величини питомої поверхні й ємнісних характеристик ЕК. Обгрунтовано оптимальні режими термічного відпалу АВМ різного сорту, за яких відбувається інтенсивне пороутворення та змінюється розподіл пор за розмірами. Вперше виявлено, що використані в АВМ метали, зокрема залізо, концентруються на розвиненій поверхні вуглецю, що сприяє зростанню питомої ємності подвійного електричного шару (ПЕШ) за рахунок збільшення у ньому густини електронних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357856 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського