Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА360210$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Логінов М. І. 
Теоретичні основи селекції льону-довгунця на поліпшення прядивної здатності волокна та методи оцінки його якості при створенні високопродуктивних сортів : автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 06.01.05 / М. І. Логінов; Ін-т зерн. госп-ва УААН. - Д., 2008. - 40 c. - укp.

Встановлено основні закономірності успадкування ознак, які визначають господарсько цінні та якісні показники волокна рослин льону-довгунця - гнучкості, міцності, тонини та розрахункової добротності пряжі. Доведено, що в селекції на покращання якості волокна її потрібно визначати на ранніх етапах - у другому-третьому поколінні гібридів, в яких виявляється більшість ефектів домінування. На рівні індивідуальних елітних рослин гібридних популяцій встановлено величину та характер взаємозв'язків між ознаками якості волокна та іншими господарсько-цінними ознаками рослин льону-довгунця, що дає підстави для визначення якості волокна на ранніх етапах селекції з метою запобігання вибраковуванню рослин і селекційних сімей з високою якістю волокна. На підставі багатофакторної залежності створено емпіричну формулу та запропоновано метод оцінювання якості волокна на першому етапі в індивідуальних рослинах за показником відносного розривного навантаження пряжі, який запропоновано вважати критерієм оцінювання якості волокна льону-довгунця. Розроблено методи оцінювання якості волокна в індивідуальних елітних рослинах льону-довгунця, засновані на побічних ознаках - зусиллю, що виникає під час проколу та прочосу волокна та величини його укрутки. Розроблено спосіб підготовки за лабораторних умов несучих посівних стрічок для сівби лункових селекційних розсадників першого та другого року селекції. Запропоновано спосіб сівби насіння селекційних розсадників, який дозволяє у 10 - 12 разів скоротити навесні за польових умов час сівби у розсадниках і провести її в оптимальні агротехнічні строки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360210 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського