Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА371552<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Сікорська І. М. 
"Мати й мачуха" в українській та німецькій казковій прозі (опозиція образів) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.07 / І. М. Сікорська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 19 c. - укp.

Вперше проведено комплексний аналіз образів "мати" й "мачуха" на матеріалі української та німецької казкової прози з залученням історичного, соціологічного та звичаєвого контекстів. Виявлено характерні особливості сталого художнього образу "мати-мачуха" у його бінарній семантиці залежно від завдання сюжетної програми фольклорного тексту. Виявлено соціально-історичні та звичаєві чинники формування фольклорних стереотипів "рідна мати" та "зла мачуха". Простежено трансформаційні процеси, властиві образові Матері, розкрито його домінантно-психологічну особливість в українській і німецькій казковій прозі. Ідентифіковано типові для української та німецької фольклорної традиції національно самобутні сюжетотвірні мотиви ("мати допомагає дитині - мачуха шкодить пасербниці"). З використанням методології аналітичної психології (за К.-Г. Юнгом) доведено, що антиномія "мати-мачуха" є фольклорним втіленням амбівалентності архетипу Великої Матері. Методом порівняльного аналізу двох європейських казкових традицій досліджено художній образ сирітки на міфопоетичному, семантичному та семіотичному рівнях. Аргументовано, що колізія "пасербниця - мачуха" притаманна обом казковим репертуарам, проте природа конфлікту різна. Доведено, що антиномія "мати-мачуха" генерує образну дихотомію "сирітка - пасербниця". Розкрито специфіку казкових сюжетів, в яких образ жінки-матері є цілісним і тих, в яких він роздвоюється та поляризується залежно від конотацій оповідача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-615.1 + Ш3(4НІМ)-615.1

Шифр НБУВ: РА371552 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського