Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА388414$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Калашнікова Л. В. 
Збереження рідкісних видів деревних рослин у квазіприродних екосистемах Правобережного Лісостепу (на прикладі дендропарку "Олександрія") : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Л. В. Калашнікова; МОНМС України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 26 c. - укp.

Досліджено проблеми збереження 15-ти рідкісних видів деревних рослин за результатами вивчення їх біологічних та еколого-ценотичних особливостей у квазіприродних екосистемах Правобережного Лісостепу (на прикладі дендропарку "Олександрія"). Досліджено ритми сезонного росту та розвитку, динаміку приросту пагонів, особливості цвітіння та плодоношення, здійснено оцінку успішності інтродукції. Висвітлено питання кореляції росту та розвитку рослин за умов з різною інтенсивністю освітленості у трансформованих фітоценозах дендропарку. Встановлено, що сезонний розвиток більшості інтродукованих рідкісних видів деревних рослин вкладається у наявний у Правобережному Лісостепу вегетаційний період і забезпечує нормальне проходження циклу їх розвитку. Вивчено особливості насіннєвого та вегетативного розмноження, запропоновано ефективні способи розмноження. Проаналізовано темпи росту та розвитку сіянців і саджанців досліджуваних видів. Досліджено вікову та просторову структури інтродукційних популяцій та клонів рідкісних деревних рослин, що сформувалися у квазіприродних екосистемах дендропарку. Встановлено, що найкращою адаптацією до трансформованих фітоценозів парку відзначаються рідкісні види, ценотично пов'язані з лісовими угрупованнями, в яких вони мають здатність формувати гомеостатичні інтродукційні популяції, клони та зберігатися у біогрупах. Доведено, що методом біокоисервації можна зберігати рідкісні види поза природними місцезростаннями. За результатами обстеження природних локальних популяцій \i Staphylea pinnata \i0 і південно-західній частині Вінницької області (Західне Поділля) та в залишках дубових лісів у долині р. Дністер рекомендовано виділити ці території як ключові та включити їх до об'єктів регіональної екомережі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*884(45УКР-9ПРА)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388414 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського