Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА391668$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Щелкунов А. П. 
Гострі риносинусити купального сезону - клініка, етіологія, патогенез, лікувально-профілактичні заходи : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / А. П. Щелкунов; НАМН України, ДУ "Ін-т отоларингології ім. О.С. Коломійченка АМН України". - К., 2012. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблему гострих риносинуситів, які виникають у осіб, які відпочивають на морському узбережжі м. Одеса. Обстежено 106 хворих на гострі риносинусити купальні синусити (ГРС КС), які захворіли в літній курортний сезон в прибережній зоні м. Одеса. Як групу порівняння обстежено 51-го хворого на ГРС КС поза купального сезону (зимово-весняний період). Початок "морських" синуситів, як правило, блискавичний без будь-яких продромальних симптомів, на фоні повного здоров'я з'являється різкий головний біль, підвищення температури, ускладнення дихання через ніс, рясне гнійне виділення з носа. Вивчено мікробіоценози виділень з порожнини носа та придаткових пазух хворих на ГРС купального сезону і на гнійні ГРС в осінньо-зимовий період. Практично у всіх хворих гострим гнійним риносинуситом купального сезону в посівах з порожнини носа висівали гриби роду Aspergillus (86 % хворих), а в групі порівняння 15 % випадків. Під час вивчення бактеріологічного складу морської води та піску встановлено, що на всіх пляжах в морському піску присутні цвілеві гриби. Найбільш значущим параметром у системних факторах імунітету й алергії була зміна рівня антитіл реагинового типу загального плану та специфічних з відношення до грибкових алергенів. Вміст загального IgE в сироватці крові обстежених хворих марісинуситом в 8 - 10 разів перевищував контрольну групу. Лікування ГРС включало основні лікарські засоби, що рекомендуються протоколом, протигрибковий препарат ітраконазол, таблетки циклоферону по схемі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391668 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського