Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА402986$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Язвінська О. С. 
Теорія і практика феномену тілесності в психології : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.01 / О. С. Язвінська; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 39 c. - укp.

Розглянуто феномен тілесності як об'єкт психологічного дослідження, в якому спостерігається онтологічний дуалізм психіки і матерії. Експліковано поняття тілесність, розкрито його багатоаспектну природу (психофізіологічну, соціокультурну, культурно-історичну). Тілесність розглянуто як психофізіологічні, психосоматичні, біоенергетичні прояви людського тіла, які характеризуються руховою активністю, що є результатом онтологічного та соціокультурного розвитку, та здійснюються в аксіологічному просторі соціуму. Підтверджено структурно-функціональну модель тілесності, яка складається з трьох підструктур: внутрішньої, емпіричної і зовнішньої тілесності. Порушення у взаємозв'язку даних підструктур і призводять до спотворення тілесності. Внутрішня тілесність містить в собі внутрішній центр, сукупність органічних відчуттів, а також справжні потреби та бажання суб'єкта. Метод біоенергетичної психопластики, інтегративні тілесно-орієнтовані психотехнології використано в дослідженнях динаміки і структури тілесності. Розкрито феномени тілесності: емоційний інтелект, тілесний образу - Я, психосоматичні розлади. Емоційний інтелект розглянуто як можливість людини встановлювати зв'язок між елементами тілесності: інтероцептивними відчуттями, емоціями і когнітивними процесами. Визначено взаємозв’язок між емоційним інтелектом, саморефлексією тілесного потенціалу та лідерськими якостями. Тілесний образ-Я розглянуто як інтегральну складову тілесності. Зазначено, що методика "Тілесний образ - Я" дозволяє виявляти порушення не тільки на рівні "схеми тіла" і "образу тіла", а й захворювання опорно-рухового апарату, внутрішніх органів, а також спазматичні явища, "затиски" та інші хворобливі інтероцептивні відчуття, що є симптомами психосоматичних розладів або проявом базового тілесного внутрішньопсихічного конфлікту. Відзначено, що в більшості випадків хворобливі інтероцептивні відчуття або навіть саме захворювання "включене" в схему тіла на рівні сенсомоторних еквівалентів на рівні тіла й свідомості. А це дозволяє говорити про використання хвороби в якості компенсаторного психофізіологічного механізму та порушеннях в структурі тілесності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.1-214 + Ю937-214

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського