Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА404418$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Лопушняк В.І. 
Агрохімічні та агроекологічні основи систем удобрення сільськогосподарських культур у Західному Лісостепу України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.04 / В.І. Лопушняк; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Х., 2013. - 45 c. - укp.

Вперше вирішено проблему унормування доз і співвідношення органічних і мінеральних добрив на опідзолених грунтах Західного Лісостепу України на підставі результатів комплексних грунтово-агрохімічних та агроекологічних досліджень, показників урожайності, енергетичної й економічної оцінок. Встановлено закономірності позитивного впливу органо-мінеральної й органічної систем удобрення на загальний агрохімічний, агроекологічний та фітосанітарний стан темно-сірого опідзоленого грунту, на характер трансформації в ньому органічних речовин, динаміку вмісту гумусу та його якісний стан, структуру грунтового мікробоценозу та біологічну активність дослідженого грунту. Встановлено, що застосування гною, соломи та сидерату в поєднанні з унормованою кількістю мінеральних добрив, на відміну від суто мінеральної системи удобрення, не призводить до розвитку деградаційних процесів у грунті, а саме зростання грунтовтоми, підкиснення грунтового середовища, руйнації агрономічно цінних грунтових агрегатів, підвищення щільності будови грунту, погіршення його шпаруватості, водно-повітряного режиму тощо, а дозволяє досягти розширеного відтворення родючості темно-сірого опідзоленого грунту за дванадцять років інтенсивного сільськогосподарського використання. Доведено, що раціональна органо-мінеральна система удобрення оптимізує біологічний колообіг речовин та енергії в агроценозі, зменшує величину його розірваності й інтенсифікує ланцюгові процеси анаболізму - некроболізму - катаболізму в агроекосистемах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404418 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського