Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА407274$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Глазов А. Ю. 
Оцінювання залишкової довговічності пар кочення за утворенням контактно-втомних пошкоджень : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / А. Ю. Глазов; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Розроблено методологію для комп'ютерного дослідження процесів руйнування в зоні контакту пар кочення та оцінювання їх залишкової довговічності за критеріями формування типових контактно-втомних пошкоджень - пітингу та відшарування - з урахуванням експлуатаційних умов пари кочення та характеристик циклічної тріщиностійкості матеріалів на поперечний зсув і розрив. Методологія базується на концепціях двостадійної моделі оцінювання довговічності твердих тіл при їх циклічному контактуванні за розвитком тріщин. Приймається, що в зоні контакту приповерхневі макротрішини, які формують пошкодження, на початковій (першій) стадії розвиваються за механізмом поперечного зсуву, на другій - за механізмом нормального розриву. Розвинуто можливості моделі для першої стадії за рахунок розв'язків нових контактних задач для тіл з тріщинами, береги яких контактують в зоні стиску (гладкий контакт, проковзування з тертям, защемлення) під дією рухомого навантаження на поверхні кочення, та для другої стадії - за рахунок моделювання дії рідини, що проникає в тріщину. Розроблено розрахункові алгоритми та за ними побудовано траєкторії поширення тріщин, які формують втомні поверхневі пошкодження. Оцінено залишкову контактну довговічність за утворенням пітингу та відшарування в приповерхневій зоні рейок, залізничних коліс та опорних валків вальцювальних станів. Показано ступінь залежності контактної довговічності від таких експлуатаційних параметрів, як тертя-змащування в контакті, тертя між берегами тріщини, інтенсивність навантаження пари кочення та характеристики циклічної тріщиностійкості матеріалів на зсув і розрив. Побудовано криві контактної втоми для елементів пари колесо-рейка за розвитком пітингу. Прогнозовано розвиток (довжина) горизонтальної підповерхневої тріщини в приповерховій зоні рейкових та валкових сталей залежно від кількості циклів кочення. На основі одержаних результатів прогнозуються також форми та розміри частинок викришування та відшарувань залежно від умов експлуатації та циклічної тріщиностійкості тіл кочення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104-01,022 + К413.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407274 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського